Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: V├şzia spolo─Źnosti Microsoft o hybridnej a spolo─Źnej pr├íci

Ako sa Mesh narodil? V akom kontexte ho Microsoft nasadzuje v Teams a pre─Źo?

V r├ímci spolo─Źnosti Microsoft pevne ver├şme v hybridn├║ pr├ícu. Na┼íou strat├ęgiou a v├şziou je n├íjs┼ą rie┼íenia, aby sme zo sveta dostali to najlep┼íie osobne a na dia─żku. V tomto kontexte sa zrodil Mesh. S mas├şvnym prijat├şm n├ístrojov sme zlep┼íili sp├┤sob, ak├Żm pristupujeme k organiz├ícii ka┼żdodennej pr├íce. Franc├║zski pracovn├şci z├şskali na kvalite profesion├ílneho a osobn├ęho ┼żivota, s mo┼żnos┼ąou pracova┼ą odkia─ż chc├║ a kedy chc├║. T├íto siln├í personaliz├ícia si vy┼żaduje v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu a n├ístroje na spolupr├ícu, ktor├ę s├║ s ┼łou spojen├ę.

Pevne ver├şme v ─żudsk├ę spojenie, ktor├ę zost├íva v centre z├íujmu spolo─Źnost├ş a spolo─Źnosti Microsoft. Nemysl├şme si, ┼że stretnutia na dia─żku zanikn├║. Naopak, bud├║ sa ─Źoraz viac vyu┼ż├şva┼ą na operat├şvnej┼íie potreby, na rozdiel od in├Żch osobn├Żch stretnut├ş, ktor├ę umo┼żnia ob├şs┼ą kreativitu.

Rozhovor: V├şzia spolo─Źnosti Microsoft o hybridnej a spolo─Źnej pr├íci 1Nov├Ż sp├┤sob organiz├ície pracovn├ęho stretnutia pomocou Mesh v Teams. ┬ę Microsoft

Ako bude Mesh fungova┼ą v Teams?

Ke─Ć┼że vzdialen├ę stretnutia a t├şmy s├║ v bud├║cnosti hybridnej pr├íce k─ż├║─Źov├ę, chceme pon├║knu┼ą z├í┼żitky, ktor├ę s├║ ove─ża pohlcuj├║cej┼íie a pr├şjemnej┼íie na nasledovanie. Najm├Ą bude mo┼żn├ę zmeni┼ą svoje vlastn├ę visio alebo video s avatarom, ktor├Ż si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą tak, aby odr├í┼żal va┼íu osobnos┼ą, v├í┼í stav mysle alebo va┼íu n├íladu. A m├┤┼żete sa pohybova┼ą v pohlcuj├║com vesm├şre, ako keby ste boli vo videohre.

Pou┼ż├şvatelia bud├║ m├┤c┼ą v tomto novom priestore komunikova┼ą a komunikova┼ą s ostatn├Żmi ├║─Źastn├şkmi so v┼íetk├Żmi v├Żhodami, ktor├ę pon├║ka umel├í inteligencia. Ak hovor├şte in├Żm jazykom, ako je jazyk v├í┼ího partnera, jeho pozn├ímky sa automaticky prelo┼żia do v├í┼ího jazyka a zobrazia sa pod jeho avatarom. V z├ívislosti od va┼íej polohy v pohlcuj├║com vesm├şre a va┼íich pohybov plat├ş, ┼że ─Ź├şm bli┼ż┼íie sa k ─Źloveku dostanete, t├Żm viac bude zvuk zv├Żraznen├Ż. Takto znovu vytvor├şte spojenie s avatarom v├í┼ího partnera a budete ma┼ą rovnak├ę pocity, ako keby ste boli pr├ştomn├ş v kancel├írii.

Rozhovor: V├şzia spolo─Źnosti Microsoft o hybridnej a spolo─Źnej pr├íci 2Pozn├ímky ├║─Źastn├şkov stretnutia bud├║ prelo┼żen├ę v re├ílnom ─Źase a bud├║ zobrazen├ę pred ich avatarom. ┬ę Microsoft

─îo prines├║ tieto personalizovan├ę avatary a pohlcuj├║ce vesm├şry?

Prv├Żm z├íujmom je da┼ą dokopy ─żud├ş, ktor├ş sa stret├ívaj├║ tv├írou v tv├ír aj s ostatn├Żmi na dia─żku, na rovnakej ├║rovni. Predstavte si napr├şklad, ┼że ste mana┼ż├ęrom v ultra zabezpe─Źenej tov├írni. Na dia─żku sa budete m├┤c┼ą stretn├║┼ą s jedn├Żm z va┼íich spolupracovn├şkov pr├ştomn├Żch v tejto tov├írni pretvorenej v 3D prostredn├şctvom obrazovky v├í┼ího po─Ź├şta─Źa alebo cez okuliare HoloLens. Budete m├┤c┼ą spolo─Źne diskutova┼ą a identifikova┼ą probl├ęmy, ktor├ę sa maj├║ vyrie┼íi┼ą na ur─Źit├Żch ─Źastiach tejto tov├írne, pri─Źom budete v spojen├ş s osobou, ktor├í je na mieste, a vyu┼żijete v├Żhody roz┼í├şrenej reality.

Avatary tie┼ż zni┼żuj├║ vizu├ílnu ├║navu. Pozera┼ą sa v├Ą─Ź┼íinu d┼ła na obrazovku v 2D a ma┼ą nam├íhav├ę o─Źi, aby ste videli ka┼żd├║ miniat├║ru uk├í┼żky, je dos┼ą vizu├ílne a unavuje mozog. V tomto pohlcuj├║com prostred├ş bude interakcia medzi ├║─Źastn├şkmi stretnutia pr├şjemnej┼íia na sledovanie a bude sp├┤sobova┼ą men┼íiu ├║navu. A napokon, ─żudsk├Ż odkaz sa vracia do centra pozornosti v─Ćaka tejto gamifikovanej ─Źasti, ktor├í posil┼łuje za─Źlenenie t├Żm, ┼że si vyberiete svojho avatara, aby ste sa vyjadrili a uk├ízali, ako to c├ştite, bez obmedzen├ş. Pou┼ż├şvatelia bud├║ m├┤c┼ą znovu vytv├íra┼ą neform├ílne konverz├ície, ako napr├şklad tie, ktor├ę mo┼żno vies┼ą okolo k├ívovaru, na rozdiel od 2D stretnut├ş so zmrazen├Żm pozad├şm, kde sa t├ęmy s├║stre─Ćuj├║ na podnikanie.

Rozhovor: V├şzia spolo─Źnosti Microsoft o hybridnej a spolo─Źnej pr├íci 3Vlastn├ę avatary bud├║ reprezentova┼ą osobnos┼ą a zm├Ż┼í─żanie ├║─Źastn├şkov stretnutia. ┬ę Microsoft

Ako metaverza umo┼ż┼łuje ─Źeli┼ą v├Żzvam ur├Żchlenia digit├ílnej transform├ície spolo─Źnost├ş?

Cel├Ż zmysel metaverza je obnovi┼ą to, ─Źo sa naz├Żva digit├ílne dvoj─Źat├í, digit├ílny svet, ktor├Ż je podobn├Ż tomu realite. Cie─żom je by┼ą schopn├Ż roz┼í├şren├Żm sp├┤sobom interagova┼ą so v┼íetk├Żmi predmetmi. Napr├şklad, ak je vo va┼íej tov├írni ventil chybn├Ż, nebudete tam musie┼ą ├şs┼ą, preto┼że ho budete m├┤c┼ą modelova┼ą v 3D. T├íto vizualiz├ícia ├║dajov bude ove─ża intuit├şvnej┼íia a vrodenej┼íia. U┼íetr├şte aj ─Źas, preto┼że nebudete musie┼ą ─Ź├şta┼ą riadky tabu─żky ani technick├║ dokument├íciu. T├íto u─żah─Źen├í interakcia s internetom vec├ş a digit├ílnymi dvoj─Źatami je obrovskou v├Żhodou pri u─żah─Źovan├ş interakci├ş a spolupr├íce.

Ak si op├Ą┼ą zoberieme pr├şklad s chybn├Żm ventilom, m├┤┼żete objekt virtu├ílne ot├í─Źa┼ą v 3D priestore a vykon├íva┼ą pr├şkazy na jeho opravu a preprogramovanie v─Ćaka roz┼í├şren├Żm ├║dajom. V┼íetky ├║daje bud├║ na jednom mieste, ke─Ć ich budete potrebova┼ą. Cel├í t├íto sie┼ąov├í ─Źas┼ą v Teams v├ím umo┼żn├ş spolupracova┼ą so spr├ívnou osobou, napr├şklad t├Żm, kto je zodpovedn├Ż za tento ventil v tejto tov├írni, aby si mohli overi┼ą, ┼że oper├ícia bola vykonan├í spr├ívne. Tieto r├┤zne vrstvy (IoT, digit├ílne dvoj─Źat├í a Mesh) n├ím pon├║kaj├║ to najlep┼íie z digit├ílneho sveta, spolupr├íce a osobn├ęho stretnutia.

Ak├ę s├║ hlavn├ę nov├ę funkcie odhalen├ę na konferencii Microsoft Ignite pre spolupr├ícu?

V Microsoft Ignite sme spustili aplik├íciu Viva Insights, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje denne mera┼ą va┼íu pohodu v pr├íci a z├şskava┼ą personalizovan├ę odpor├║─Źania. M├┤┼żete si napr├şklad zlep┼íi┼ą ─Źas koncentr├ície po─Źas d┼ła, spolupracova┼ą asynchr├│nne a tie┼ż analyzova┼ą efektivitu va┼íich stretnut├ş. Microsoft ned├ívno z├şskal Ally.io, ─Źo je softv├ęr OKR (Objective & Key Results). Poskytuje v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu t├Żm, ┼że podporuje mana┼ż├ęrov, aby u┼ż nepo─Ź├ştali ─Źas, ke─Ć s├║ ich zamestnanci pr├ştomn├ş, ale t├Żm, ┼że im viac d├┤veruje a meria jasnej┼íie ciele.

V kone─Źnom d├┤sledku predstavuj├║ Teams a Microsoft 365 iba prostriedok, ktor├Ż pom├íha organiz├íci├ím a jednotlivcom dosiahnu┼ą ich potenci├íl. Nastavili sme n├ístroje, ktor├ę im umo┼ż┼łuj├║ definova┼ą svoje ciele pod─ża ka┼żd├ęho zamestnanca, t├şmov a v├şzie spolo─Źnosti. ─î├şm viac mana┼ż├ęrov bude ma┼ą schopnos┼ą definova┼ą jasn├ę ciele, t├Żm viac bud├║ sebavedom├ş a poskytn├║ svojim zamestnancom v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu. V─Ćaka tejto flexibilite v profesion├ílnom i osobnom ┼żivote bud├║ zamestnanci v pr├íci ┼í┼ąastnej┼í├ş a vo firme zostan├║ dlh┼íie. Sna┼ż├şme sa tak├Żmto sp├┤sobom vytv├íra┼ą cnostn├Ż kruh.

Ak├ę s├║ ─Ćal┼íie kroky?

Mysl├şm si, ┼że podpora zamestnaneckej sk├║senosti sa bude rozv├şja┼ą ─Źoraz viac. V┼íetky v├Żhody pr├íce na dia─żku sme mohli vidie┼ą na rovnov├íhe a kvalite osobn├ęho a pracovn├ęho ┼żivota. Teraz sme flexibilnej┼í├ş a str├ícame menej produktivity. Posil┼łuje sa aj spolupr├íca v r├ímci t├şmov. V tomto kontexte bude Microsoft podporova┼ą udr┼żate─żnos┼ą tejto hybridnej pr├íce, aby sa zachovala flexibilita, ktor├í je z├íkladom udr┼żania talentov a blaha v┼íetk├Żch zamestnancov.

Table of Contents