Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: Strat├ęgia soci├ílnych m├ędi├ş univerzity Sorbonne

Vyskúšajte Swello zadarmo

M├┤┼żete predstavi┼ą seba a svoje poslanie v r├ímci univerzity Sorbonna?

Vol├ím sa Virginie Bodin a m├ím na starosti digit├ílnu komunik├íciu na Sorbonne University. M├ím na starosti na┼íu digit├ílnu strat├ęgiu a definovanie redak─Źnej l├şnie na┼íich soci├ílnych m├ędi├ş. Som s├║─Źas┼ąou komunika─Źn├ęho oddelenia, ktor├ę m├í 15 ─żud├ş. D├┤le┼żit├í je digit├ílna div├şzia, v ktorej pracujem 5 spolupracovn├şci a my sme 2 spravova┼ą soci├ílne siete. Spolupracujem s komunitn├Żm mana┼ż├ęrom, ktor├Ż sa star├í o operat├şvne riadenie komun├şt.

Ak├í je v├Żzva pre univerzitu Sorbonne by┼ą pr├ştomn├í na soci├ílnych sie┼ąach a konkr├ętnej┼íie na Instagram ?

Je to ned├ívna univerzita, tak┼że zna─Źku mus├şte da┼ą najavo na soci├ílnych sie┼ąach. Aby sme to dosiahli, implementujeme strat├ęgiu zameran├║ na podporu ┼íkolen├ş a v├Żskumu, ktor├ę pon├║kame. Ale prostredn├şctvom na┼íich akci├ş sa tie┼ż sna┼ż├şme konkurova┼ą in├Żm n├írodn├Żm alebo medzin├írodn├Żm univerzit├ím a zd├┤razni┼ą na┼íu schopnos┼ą integrova┼ą spolo─Źensk├ę v├Żzvy (AI, ┼żivotn├ę prostredie at─Ć.). Univerzity tie┼ż zohr├ívaj├║ ├║lohu pri komunik├ícii o inov├íci├ích!

M├┤┼żete n├ím vysvetli┼ą, ako je organizovan├í va┼ía redak─Źn├í strat├ęgia? Instagram ?

T├Ż┼żdenne vyd├ívame asi desa┼ą poviedok, ktor├ę sa t├Żkaj├║ nieko─żk├Żch t├ęm:

Praktick├ę inform├ície pre na┼íe publikum, ┼ítudentov… Zd├┤raz┼łujeme najd├┤le┼żitej┼íie udalosti a spolo─Źn├ę t├ęmy.

Na feede uverej┼łujeme 3 obsah za t├Ż┼żde┼ł. Venuj├║ sa:

Zdie─żanie ┼ítudentsk├Żch portr├ętov: vynikaj├║ci sp├┤sob, ako in┼ípirova┼ą a propagova┼ą na┼íu komunitu, Propagova┼ą na┼íe r├┤zne kampusy: univerzita je skuto─Źne organizovan├í v 5 hlavn├ę kampusy, ale m├í aj 26 ─Ćal┼í├şch lokal├şt vo Franc├║zsku, Vyzdvihnite pracovn├ę prostredie a uk├í┼żte jeho kvality ┼ítudentom alebo bud├║cim ┼ítudentom.

Sme akt├şvni na v┼íetk├Żch ostatn├Żch form├ítoch, ktor├ę pou┼ż├şvame sk├┤r v├Żnimo─Źne: IGTV, Reels, Guides… Neust├íle testujeme a u─Ź├şme sa strat├ęgiu a nev├íhame sk├║┼ía┼ą nov├ę veci, nov├ę kan├íly ─Źi nov├Ż obsah.

Na spr├ívu soci├ílnych siet├ş pou┼ż├şvate platformu Spello. Pre─Źo t├íto vo─żba?

Vybral som si n├ístroj soci├ílnych m├ędi├ş Spello to 2 hlavn├ę d├┤vody. V prvom rade ma┼ą n├ístroj na centraliz├íciu v┼íetk├Żch mojich pr├şspevkov v r├ímci redak─Źn├ęho kalend├íra. Ke─Ć sa k t├şmu pridal komunitn├Ż mana┼ż├ęr, vo─żba Swella bola potvrden├í, najm├Ą pre jeho funkcie spolupr├íce.

Moment├ílne sa riadime 4 soci├ílne siete (Facebook, TwitterLinkedIn a Instagram) s nieko─żk├Żmi profilmi na komunika─Źn├Ż kan├íl, preto je v z├íujme ma┼ą n├ístroj na centraliz├íciu na┼íich ─Źinnost├ş.

Swello je franc├║zsky herec, je to tie┼ż d├┤le┼żit├Ż prvok pri na┼íom v├Żbere. V pr├şpade potreby potrebujeme podporu miestnych t├şmov, ktor├ę n├ís po─Ź├║vaj├║ a reaguj├║ na potreby klienta. Podpora je op├Ą┼ą ve─żmi citliv├í, ─Źo bolo d├┤le┼żit├ę pri v├Żbere partnera.

Oceni┼ą som mohol aj jednoduch├║ a intuit├şvnu str├ínku n├ístroja. Podstatn├ę bolo, ┼że ─żudia, s ktor├Żmi pracujem, sa toho ujali ─żahko. Rozhranie je skuto─Źne navrhnut├ę pre r├Żchly ┼ítart.

M├┤┼żete op├şsa┼ą va┼íe pou┼ż├şvanie s├║visiacich funkci├ş Spello Instagram ?

Samozrejme pou┼ż├şvame programovanie Instagram nat├şvne pre fotografie a vide├í. To n├ím umo┼ż┼łuje ma┼ą redak─Źn├Ż kalend├ír a identifikovan├ę publika─Źn├ę priestory. ─Äal┼íia zauj├şmavos┼ą: n├íh─żad feedu, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş ma┼ą preh─żad. Oce┼łujeme aj Quality Coach, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje analyzova┼ą potenci├ílne chyby na pracovnej stanici, ako aj predikt├şvnu anal├Żzu ich dopadu.

Rozhovor: Strat├ęgia soci├ílnych m├ędi├ş univerzity Sorbonne 1

Nakoniec, na anal├Żzu na┼íich akci├ş, samozrejme pou┼ż├şvame ┼ítatistiky pr├şbehov a pr├şspevkov, ako aj spr├ívy dostupn├ę na platforme. Umo┼ż┼łuj├║ n├ím pochopi┼ą, ktor├Ż obsah je najefekt├şvnej┼í├ş a ako zlep┼íi┼ą na┼íu strat├ęgiu.

Rozhovor: Strat├ęgia soci├ílnych m├ędi├ş univerzity Sorbonne 2

Vyskúšajte Swello zadarmo

Čo vám Spello denne prináša?

Mo┼żnos┼ą pl├ínovania pr├şspevkov n├ím umo┼ż┼łuje ma┼ą redak─Źn├Ż kalend├ír a teda udr┼żiava┼ą st├íly rytmus zverej┼łovania na v┼íetk├Żch soci├ílnych sie┼ąach, ktor├ę spravujeme. Kolaborat├şvny rozmer n├ístroja n├ím ┼íetr├ş ─Źas a pon├║ka n├ím mo┼żnos┼ą spolupracova┼ą na na┼íich r├┤znych prezent├íci├ích.

Rozhovor: Strat├ęgia soci├ílnych m├ędi├ş univerzity Sorbonne 3

─îo sa t├Żka ┼ítatist├şk, Swello mi umo┼ż┼łuje, v─Ćaka reportovacej ─Źasti, zd├┤vodni┼ą svoje ─Źiny anal├Żzou mojich publik├íci├ş. Nie je mo┼żn├ę sa zaob├şs┼ą bez ┼ítatist├şk, aby som vedel, ─Źo funguje najlep┼íie, a Swello mi ve─żmi pom├íha mera┼ą moje akcie, aby som zlep┼íil na┼íu strat├ęgiu pod─ża na┼íich v├Żsledkov.

Swello n├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje po─Ź├║va┼ą potenci├ílne kr├şzy a predv├şda┼ą ich. V─Ćaka upozorneniam m├┤┼żeme by┼ą skuto─Źne varovan├ş hne─Ć, ako sa spomenie na┼ía zna─Źka, a teda reagova┼ą na pr├şpadn├ę probl├ęmy.

V┼íeobecnej┼íie povedan├ę, Swello n├ím prin├í┼ía nepopierate─żn├║ ├║sporu ─Źasu v porovnan├ş s na┼í├şm pou┼ż├şvan├şm nat├şvnych publika─Źn├Żch a reportovac├şch n├ístrojov pre tento typ soci├ílnej platformy.

Tip na spr├ívu soci├ílnych siet├ş?

Mus├şte by┼ą zvedav├ş na trendy a nov├ę funkcie! V┼íetko ide ve─żmi r├Żchlo a je d├┤le┼żit├ę experimentova┼ą so v┼íetk├Żmi nov├Żmi publika─Źn├Żmi sk├║senos┼ąami, ktor├ę platformy pon├║kaj├║. Mus├şte otestova┼ą a uvid├şte, ─Źo funguje… alebo nie!

Vyskúšajte Swello zadarmo