Rozhovor Google bude náhradou za službu Hangouts a bude zadarmo pre všetkých!

Rozhovor Google

Keď sa Google rozhodol nahradiť Hangouts aplikáciou Google Duo ako predinštalovanou aplikáciou na Androide, bolo jasné, že americký gigant nevidí pre svoju aplikáciu na okamžité správy žiadnu budúcnosť. Onedlho sa konečne potvrdili najhoršie obavy. Aj keď konečne vieme, čo sa stane s používateľmi služby Hangouts: budú používať Rozhovor Google.

minulý rok zákazníci G Suite prešli z klasickej verzie služby Hangouts na Hangouts Chat. Problém je v tom, že nebolo jasné, čo sa stane so zvyškom používateľov. Doteraz. A prostredníctvom oficiálneho blogu spoločnosti Google potvrdil, že používatelia tejto aplikácie budú bezplatne využívať službu Google Chat.

Google Chat bude v roku 2021 bezplatný

Rozhovor Google

To povedať v súčasnosti je Google Chat súčasťou ekosystému Google Workspace, pracovný priestor, ktorý americká spoločnosť vytvorila pre svojich klientov G Suite, a ktorý má hlavné nástroje produktivity veľkého G, ako napríklad Google Drive, Documents, Spreadsheets alebo Meet.

A hoci je táto služba spočiatku dostupná len pre zákazníkov G Suite, spoločnosť so sídlom v Mountain View oznámila, že Počas prvej polovice roku 2021 sa služba Hangouts presunie do služby Rozhovor Google a ponúkne tento nástroj všetkým používateľom.

Najlepšie je, váš nový pracovný priestor bude tiež dostupný všetkým používateľom, takže budeme mať prístup k vášmu virtuálnemu pracovnému priestoru, aby sme mohli lepšie organizovať všetky nástroje, ktoré ponúka.

Nestačí vám? No ty to vieš Google Chat bude integrovaný do Gmailu, takže sa stane jedným z najlepších nástrojov na komunikáciu v práci. Ako by to mohlo byť inak, zachová si hlavné funkcionality Hangouts, okrem pridávania nových na ďalšie vylepšenie tejto aplikácie.

Kedy zmizne služba Hangouts

Stretnutia

Potvrdila to americká spoločnosť po kúsku odstráni služby pred úplnou migráciou služby Hangouts do služby Google Chat. Týmto spôsobom začiatkom roka 2021 prestane fungovať kompatibilita s Voice a Fi.

Odstránia tiež možnosť telefonovať cez Hangouts v rovnaký deň. Nakoniec to začne migrovať Hangouts na Google Chat, uchovávanie vašej konverzácie a histórie kontaktov, aby bol prechod čo najhladší.