Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: ako vytvori┼ą kreat├şvne digit├ílne kampane v roku 2021

M├┤┼że┼í n├ím p├ír slovami poveda┼ą nie─Źo o svojom p├┤vode?

V s├║─Źasnosti som gener├ílnym riadite─żom a ┼í├ęfredaktorom pre m├ędi├í, m├ím priate─ża v com. Po p├┤soben├ş v Publicis a CANAL+ som sa r├Żchlo obr├ítil na podnikanie a rozvoj JUPDLC. ─îo sa t├Żka ┼ít├║dia, zostal som na verejnom tr├ęningu, najm├Ą na Paris Dauphine University. A tu som!

Ak├ę s├║ v├Żzvy pre zna─Źky v tejto novej post-covidovej ├ęre?

To je skuto─Źn├í ot├ízka, ktor├║ si kladieme u┼ż nieko─żko mesiacov. V┼íetci sa zhoduj├║, ┼że potrebujeme zmenu, nie─Źo skuto─Źn├ę, nie─Źo zodpovedn├ę… Ale predov┼íetk├Żm treba kona┼ą. Dne┼ín├ę zna─Źky si musia polo┼żi┼ą ot├ízku, ak├í je ich ├║loha v ┼żivote Franc├║zov. V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żu niektor├ę zmizn├║┼ą.

Vid├şme Franc├║zov ─Źoraz n├íro─Źnej┼í├şch na zna─Źky a maj├║ pravdu! T├ş potom musia pracova┼ą na svojom raison d’├¬tre, posilni┼ą svoju hodnotov├║ ponuku a predov┼íetk├Żm urobi┼ą nie─Źo skuto─Źn├ę. Neo─Źak├ívame skvel├ę prejavy o z├ímere zna─Źky alebo o doj├şmav├Żch telev├şznych kampaniach 4 min├║t. Nie ! To, ─Źo spotrebitelia chc├║, je zmysel.

Ak├ę p├íky m├┤┼żu zna─Źky aktivova┼ą, aby zostali bl├şzko svojim spotrebite─żom?

Hlavnou p├íkou s├║ em├│cie. Funguje to, na Franc├║zov to p├┤sob├ş. Predpojatos┼ą, ktor├║ sa n├ím dar├ş vytv├íra┼ą prostredn├şctvom em├│ci├ş, rob├ş niektor├ę kampane mimoriadne efekt├şvnymi, ─Źi u┼ż z h─żadiska predaja, preferencie zna─Źky alebo pr├ştomnosti.

Mysl├şm si, ┼że zna─Źky sa musia zamera┼ą na motiv├íciu Franc├║zov. Musia vytv├íra┼ą kr├ísne pr├şbehy bez toho, aby n├ím rozpr├ívali pr├şbehy. Je na nich, aby sa chopili t├Żch spr├ívnych p├ík a spr├ívnych komunika─Źn├Żch mechanizmov. A v mojich o─Źiach je p├íka z├íbavy/z├íbavy jednou z najsilnej┼í├şch.

Ke─Ć zna─Źka pon├║ka skuto─Źn├Ż z├í┼żitok, jedine─Źn├Ż moment, chv├ş─żku hry, z├íbavy ─Źi rozpr├ívania, funguje to. Ke─Ć zna─Źka za─Źne d├íva┼ą lekcie, hovor├ş n├ím, koho m├íme voli┼ą, ─Źo si m├íme myslie┼ą alebo ─Źo robi┼ą, rozdel├ş sa… A naopak, ke─Ć zarob├ş na jednotiacom prvku, mysl├şm tu na hranie ┼íir┼íie, tam a len tam sa jej podar├ş zhroma┼żdi┼ą, zjednoti┼ą a ┼í├şri┼ą svoje marketingov├ę posolstvo.

Kde m├┤┼żete n├íjs┼ą in┼ípir├íciu na realiz├íciu kreat├şvnej digit├ílnej komunika─Źnej kampane? Ak├ę s├║ pod─ża v├ís preferovan├ę platformy?

O─Źividne m├ím priate─ża v com ­čÖé! Denne sa zaober├íme najkreat├şvnej┼í├şmi n├ípadmi a najin┼ípirat├şvnej┼í├şmi marketingov├Żmi oper├íciami. Nie─Źo na in┼ípir├íciu a rozvoj va┼íej kreativity.

V├í┼żnej┼íie, v┼íetky platformy m├┤┼żu by┼ą ihriskom kreat├şv a zna─Źiek. Nemyslite na n├ístroj pred prem├Ż┼í─żan├şm n├ípadu. Ale napr├şklad ka┼żd├í soci├ílna sie┼ą m├í svoje kreat├şvne mo┼żnosti. A je jasn├ę, ┼że TikTok sa dnes poz├Żva k ve─żk├ęmu stolu, pokia─ż ide o reklamy, kreat├şvny obsah a spolupr├ícu so zna─Źkami.

Ak├ę n├ístroje odpor├║─Źate pou┼żi┼ą na vytvorenie kreat├şvnej a origin├ílnej komunika─Źnej kampane?

Jeho kult├║ra, jeho zvedavos┼ą, jeho drzos┼ą, jeho pr├şsnos┼ą a predov┼íetk├Żm jeho pr├íca!

M├íte pr├şklad ├║spe┼ínej kreat├şvnej digit├ílnej kampane?

Tu je pr├şklad kampane, ktor├║ som naozaj ocenil: #LaRedouteChallenge, vytvoren├í v spolupr├íci s agent├║rou Fred & Farid Paris, s cie─żom pon├║knu┼ą de┼ąom vo veku 13 ÔÇô 18 rokov digit├ílny casting, v ktorom m├┤┼żu vyjadri┼ą svoju kreativitu na TikTok a pok├║si┼ą sa sta┼ą tv├írou nov├í kampa┼ł zna─Źky.

Ak├ę s├║ hlavn├ę trendy digit├ílnej komunik├ície v roku 2021?

Podarilo sa n├ím identifikova┼ą ur─Źit├ę siln├ę str├ínky t├Żkaj├║ce sa pou┼żitia a trendov v komunik├ícii do roku 2021:

informovan├í komunik├ícia a nevyhnutn├ę zos├║ladenie medzi ekonomickou a environment├ílnou logikou, TikTok sa st├íva ┼í├ęfom hry a st├íva sa najs┼ąahovanej┼íou aplik├íciou na svete v roku 2020 s 850 mili├│nmi stiahnut├ş v minulom roku, roz┼í├şren├í realita je st├íle viac pr├ştomn├í a zd├í sa, ┼że je skuto─Źn├í zameran├şm kreat├şvneho myslenia medzi inzerentmi aj kreat├şvnymi agent├║rami s├║ form├íty vlogov celosvetov├Żm hitom, viac ako polovica (51,7 % pou┼ż├şvate─żov internetu vo veku 16 a┼ż 64 rokov uv├ídza, ┼że za posledn├Ż mesiac sledovali vlog.