Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: ako spolo─Źnos┼ą Deezer kladie sk├║senosti z├íkazn├şkov do centra svojej strat├ęgie

Deezer je franc├║zsky l├şder v oblasti streamovania hudby. ─îo to znamen├í z h─żadiska ─Ź├şsel?

Deezer je prv├Żm hr├í─Źom v oblasti streamovania hudby, ktor├Ż financuje v├Ą─Ź┼íinu hudobn├ęho priemyslu vo Franc├║zsku. Deezer v ─Ź├şslach je:

T├şm 600 ─żud├ş zap├ílen├Żch pre hudbu, technol├│gie a inov├ície, Hudobn├Ż katal├│g s viac ako 90 mili├│nmi titulov, z ktor├Żch v┼íetky s├║ dostupn├ę v Hi-Fi kvalite, 16 mili├│nov akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov po celom svete, Pr├ştomnos┼ą vo viac ako 180 krajin├ích.

Trh streamovania hudby m├í ve─żk├Żch hr├í─Źov (Spotify, Apple hudba, YouTube HudbaÔÇŽ). ─î├şm Deezer vynik├í? Prispieva k tomuto vymedzeniu ÔÇ×franc├║zsky dotykÔÇť?

Deezer je u┼ż dlho jedn├Żm z l├şdrov v oblasti odpor├║─Źan├ş algoritmov. V roku 2016 sme spustili Flow, nekone─Źn├Ż mix zah┼Ľ┼łaj├║ci va┼íe ob─ż├║ben├ę zvuky, ale aj skvel├ę objavy: z├í┼żitok, ktor├Ż nikde inde nen├íjdete. Ned├ívno sme vyvinuli Flow, aby sme z neho urobili skuto─Źn├║ emocion├ílnu inteligenciu 3.0prisp├┤sobenie v├í┼ího mixu va┼íim em├│ci├ím a v├í┼ímu kontextu po─Ź├║vania, ─Źi u┼ż potrebujete motiv├íciu, koncentr├íciu alebo romantick├║ atmosf├ęru, je to mo┼żn├ę a personalizovan├ę pod─ża v├í┼ího vkusu.

Deezer-flowS Flow pon├║ka Deezer prisp├┤soben├Ż mix pod─ża va┼íej n├ílady. ┬ę Deezer

Okrem toho sa Deezer m├┤┼że pochv├íli┼ą jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch katal├│gov v sektore s viac ako 90 mili├│nmi skladieb a takmer 99 % tohto katal├│gu je k dispoz├şcii v Hi-Fi kvalite, ─Źo pote┼í├ş na┼íich audiofilov.

Deezer tu v┼íak nekon─Ź├ş a pon├║ka kompletn├Ż z├í┼żitok z hudby: na┼íi pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu okrem in├ęho konzultova┼ą texty svojich ob─ż├║ben├Żch skladieb a pren├í┼ía┼ą ich na obrazovku na karaoke ve─Źer, ale m├┤┼żu tie┼ż pou┼żi┼ą SongCatcher, vlastn├Ż Deezer -aplika─Źn├Ż n├ístroj na rozpozn├ívanie skladieb (ako Shazam). Netreba vlastni┼ą viacero aplik├íci├ş, v┼íetko je dostupn├ę priamo v aplik├ícii!

Deezer-funkcia-lapa─Ź piesn├şSongCatcher, n├ístroj na rozpozn├ívanie skladieb od Deezeru. ┬ę Deezer

Pokia─ż ide o aspekt ÔÇ×franc├║zskeho dotykuÔÇť, ak m├íme veri┼ą tomu, ─Źo hovoria ÔÇô vo Franc├║zsku sme siln├ş v technol├│gi├ích, tak┼że ├íno, ÔÇ×franc├║zsky dotykÔÇť mus├ş prispie┼ą k tomuto vymedzeniu, preto┼że pod─ża na┼íich z├íkazn├şkov je na┼ía aplik├ícia spo─żahliv├í a elegantn├ę ÔÇô franc├║zska elegancia!

Z├íkazn├şcka sk├║senos┼ą je jadrom va┼íich v├Żziev. Na ak├ę n├ístroje a ├║daje sa spoliehate, aby ste pochopili a rie┼íili potreby pou┼ż├şvate─żov?

Deezer je organiz├ícia zameran├í na svojich pou┼ż├şvate─żov: vyu┼ż├şvame probl├ęmy na┼íich pou┼ż├şvate─żov a ich sp├Ątn├║ v├Ązbu, aby sme vyvinuli n├í┼í produkt a poskytli im sk├║senosti, ktor├ę najlep┼íie zodpovedaj├║ ich potreb├ím. M├íme teda k dispoz├şcii nieko─żko n├ístrojov na pochopenie potrieb pou┼ż├şvate─żov:

Kvalitat├şvne ├║daje: interne sa spoliehame na t├şm, ktor├Ż sa venuje u┼ż├şvate─żsk├ęmu v├Żskumu, ktor├ęho cel├í pr├íca spo─Ź├şva v ├║plnom pochopen├ş pou┼żitia a potrieb, a to prostredn├şctvom prieskumn├Żch ┼ít├║di├ş, rozhovorov, prieskumov at─Ć. Na priebe┼żn├ę zhroma┼ż─Ćovanie inform├íci├ş a ich anal├Żzu vyu┼ż├şvame aj n├ístroje na monitorovanie sk├║senost├ş, ako s├║ Qualtrix alebo Medalia.
Kvantitat├şvne ├║daje: zhroma┼ż─Ćujeme ve─żk├ę mno┼żstvo inform├íci├ş s├║visiacich so spr├ívan├şm a pou┼ż├şvan├şm na┼íich pou┼ż├şvate─żov, ─Źo n├ím umo┼ż┼łuje robi┼ą lep┼íie rozhodnutia na z├íklade nespracovan├Żch a konkr├ętnych ├║dajov.
├Üdaje o trhu: m├íme tie┼ż oddelenie prieskumu trhu, ktor├ę vrh├í svetlo na o─Źak├ívania trhu a nov├ę nadch├ídzaj├║ce trendy, ─Źo n├ím umo┼ż┼łuje neust├íle rozv├şja┼ą na┼íu pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą a inovova┼ą.
De┼ł pred : inform├ície zanechan├ę v obchodoch, na soci├ílnych sie┼ąach alebo v diskusn├Żch vl├íknach (TwitterReddit at─Ć.) s├║ tie┼ż ve─żmi u┼żito─Źn├ę na to, aby sme poznali recenzie z├íkazn├şkov.
Z├íkazn├şcka podpora: je to tie┼ż ve─żmi u┼żito─Źn├Ż zdroj na informovanie produktov├Żch t├şmov o t├ęmach, ktor├ę zauj├şmaj├║ na┼íich pou┼ż├şvate─żov, vyvol├ívaj├║ ot├ízky a zasl├║┼żia si ich presk├║manie.

A aby reagovali na r├┤zne probl├ęmy/potreby pou┼ż├şvate─żov, produktov├ę t├şmy (PM, produktov├ş dizajn├ęri, tech at─Ć.) ─Źasto pou┼ż├şvaj├║ met├│dy dizajn├ęrskeho myslenia ÔÇô met├│du kolekt├şvnej inteligencie zameran├║ na pou┼ż├şvate─ża (jeho pou┼żitie, jeho o─Źak├ívania, jeho potreby) alebo na ─żu─Ćoch.

M├íte pr├şklady konkr├ętnych opatren├ş, ktor├ę boli zaveden├ę s cie─żom pon├║knu┼ą e┼íte ├║spe┼ínej┼íiu z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą?

Ned├ívny v├Żvoj okolo Flow so zaveden├şm filtrov zalo┼żen├Żch na em├│ci├ích je d├┤kazom na┼íej schopnosti pon├║knu┼ą e┼íte ├║spe┼ínej┼í├ş pou┼ż├şvate─żsk├Ż z├í┼żitok. Tento z├í┼żitok pon├║kame ako jedin├ş. Na soci├ílnych m├ędi├ích sme videli ve─ża ve─żmi pozit├şvnych koment├írov, v ktor├Żch sa Deezer a Flow zmie┼łuj├║ ako ÔÇ×meni─Ź hierÔÇť v porovnan├ş s in├Żmi slu┼żbami streamovania hudby.

Na zlep┼íenie z├í┼żitku pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş sa chc├║ pripoji┼ą k na┼íej slu┼żbe, sme pridali funkciu prenosu hudby: za p├ír min├║t m├┤┼że ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż slu┼żby streamovania hudby jednoducho prenies┼ą svoju kni┼żnicu z konkuren─Źnej slu┼żby do Deezeru. Umo┼żnili sme to ve─żmi jednoducho v─Ćaka n├í┼ímu partnerovi Tune My Music.
Navy┼íe, po ozn├ímen├ş Neila Younga o odchode zo Spotify a kontroverzii s Joeom Roganom sme videli, ┼że ├║daje o pou┼ż├şvan├ş tejto funkcie sa zdvojn├ísobili.

V z├ívislosti od profilu va┼íich pou┼ż├şvate─żov pon├║kate r├┤zne predplatn├ę (Premium, Family, partnersk├ę ponuky at─Ć.). Ako propagujete prechod z bezplatn├ęho profilu na platen├Ż?

Najlep┼í├ş sp├┤sob, ako presved─Źi┼ą pou┼ż├şvate─ża, aby pre┼íiel na platen├║ ponuku, je prin├║ti┼ą ho vysk├║┼ía┼ą si v├Żhody platenej verzie. Z tohto d├┤vodu umo┼ż┼łujeme na┼íim pou┼ż├şvate─żom po ur─Źit├║ dobu bezplatne testova┼ą ponuku Premium.

─Żudia, pre ktor├Żch je hudba v ┼żivote d├┤le┼żit├í, sa ─żahko presved─Źia ÔÇô maj├║ neobmedzen├Ż pr├şstup ku katal├│gu hudby, podcastov a r├ídi├ş bez obmedzen├ş, a to aj offline, za 10,99 ÔéČ mesa─Źne. Toto je pre n├ís najlep┼í├ş sp├┤sob, ako ich zapoji┼ą.

Ak├ę s├║ pod─ża v├ís vznikaj├║ce IT inov├ície z h─żadiska z├íkazn├şckej sk├║senosti v oblasti audio streamingu?

Zajtraj┼íie streamovanie zvuku bude pod─ża m├┤jho n├ízoru viac soci├ílne s t├║┼żbou spoji┼ą sa s ostatn├Żmi, fan├║┼íikmi a umelcami, a virtu├ílnej┼íie, s pohlcuj├║cim z├í┼żitkom poh├í┼łan├Żm umelou inteligenciou.

Tak┼że obsah automaticky generovan├Ż AI, ako je Spleeter by Deezer, ┼żiv├ę vysielanie a pr├şstup k hudbe a koncertom v metaverz├ích a virtu├ílnych svetoch, alebo dokonca demokratiz├ícia pou┼ż├şvania NFT v hudobnom priemysle, to v┼íetko s├║ inov├ície, ktor├ę sa objavuj├║ pre nejak├Ż ─Źas a ktor├ę by mali v nadch├ídzaj├║cich rokoch pokra─Źova┼ą v revol├║cii vo svete hudby.

─îo by ste na z├íver poradili zna─Źke, ktor├í chce ─Ćalej optimalizova┼ą z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą?

Aby ste optimalizovali svoj pou┼ż├şvate─żsk├Ż z├í┼żitok, neexistuj├║ ┼żiadne z├ízraky… mus├şte s pou┼ż├şvate─żmi hovori┼ą ka┼żd├Ż de┼ł alebo tak ─Źasto, ako je to mo┼żn├ę. Znalos┼ą pou┼ż├şvania pou┼ż├şvate─żom je k─ż├║─Źom k ├║spechu a dobrej sk├║senosti. Ako som vysvetlil vy┼í┼íie, existuje mnoho sp├┤sobov, ako diskutova┼ą s pou┼ż├şvate─żmi a pochopi┼ą ich potreby, ich probl├ęmy a ich pou┼żitie: prieskum pou┼ż├şvate─żov, anal├Żza ├║dajov at─Ć. Nakoniec je d├┤le┼żit├ę zabezpe─Źi┼ą, aby boli probl├ęmy spr├ívne identifikovan├ę, aby nedo┼ílo k nespr├ívnemu cie─żu.