Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: ako používať Fiverr ako nezávislý pracovník

Vytvorte si svoj profil na voľnej nohe na Fiverr

Môžete nám povedať o svojom pozadí?

Po maturite som začal študovať informatiku na pracovno-študijnom základe a nakoniec som sa zmenil smerom k obchodu a digitálnemu marketingu. Práve v rámci spoločnosti, v ktorej som bol na pracovno-študijnom programe, som sa väčšinu svojich webmarketingových zručností naučil sám: SEO, Google Ads, online reklama, inbound marketing atď. Svoje schopnosti v tejto oblasti som si potom obohatil a mal som možnosť spoznať inšpiratívnych ľudí.

Aké sú tvoje aktivity na voľnej nohe a prečo si si vybral túto cestu?

Ponúkam služby v oblasti SEO a online reklamy: Google Ads, Facebook Reklamy, prichádzajúci marketing atď. Svoju voľnú činnosť som prvýkrát rozvíjal ešte v zamestnaní, po večeroch a cez víkendy. Práve vďaka platforme Fiverr na voľnej nohe som mohol získať svoje prvé zadania. Postupne som rozvíjal túto činnosť, ktorá mi umožnila dozvedieť sa viac o rôznych predmetoch a zároveň si generovať ďalší príjem.

Aký typ zákazníkov vám platforma Fiverr umožňuje osloviť?

Vďaka Fiverru môžem osloviť všetky typy zákazníkov. Pracujem hlavne s nezávislými pracovníkmi alebo majiteľmi malých firiem, aby som im pomohol rozvíjať ich online prítomnosť. Platforma umožňuje ponúkať služby vo forme veľmi prehľadných a dobre definovaných balíčkov s prehľadnými cenami, ktoré sa zobrazujú. Práve s týmto typom klientov rád pracujem, pretože udržiavame skutočný „partnerský“ vzťah.

Aké výhody ponúka Fiverr na zlepšenie vašich služieb?

Na Fiverr je veľké množstvo kategórií služieb: grafika, preklad, video, audio, vývoj či dokonca marketing. SEO je pre Fiverr jednou z veľmi dôležitých kategórií a má určité špecifiká. Keďže nemôžeme zaručiť výsledky, platforma v tomto zmysle uvádza špeciálnu zmienku o všetkých službách súvisiacich s prirodzeným odkazovaním. Vyhneme sa tak zneužívaniu a je to upokojujúce pre nás nezávislých pracovníkov, ktorí chcú s našimi klientmi pracovať poctivo.

Pre mňa je silná stránka Fiverru v jeho sláve a návštevnosti. Poskytuje značnú viditeľnosť nezávislým pracovníkom, a tým aj nepretržitý tok klientov. S Fiverrom mám tiež prístup k veľmi komplexnému nástroju Analytics. Predovšetkým je možné zistiť, koľkokrát sa moje služby objavili na stránke, koľko ľudí si prečítalo takú a takú službu, aký je môj konverzný pomer… Moje výsledky sú naozaj sľubné, som s nimi veľmi spokojný.

Ste členom Fiverr Pro. Môžete nám priblížiť toto špecifikum a čo vám prináša?

Fiverr Pro som objavil počas pracovného stretnutia medzi francúzsky hovoriacimi freelancermi organizovanými platformou. Ide o doplnkovú službu, ktorá vám umožňuje byť súčasťou komunity vybraných profesionálnych freelancerov so službami už od 100 eur. Priemerné koše sú vyššie. Je tak možné ponúknuť širšie a lepšie ponuky.

guillaume-fiverr2

Staňte sa Fiverr Pro

Ako ste sa dostali k tomuto statusu Fiverr Pro?

Vyplnil som prihlášku, aby som sa stal Fiverr Pro, do ktorej som vyplnil niekoľko prvkov: moje referencie, príklady mojich projektov, moje štúdium, moje certifikácie, moje profily na sociálnych sieťach, môj web, moja prezentácia atď. Profily sa potom analyzujú a dostanete potvrdenie, že ste dosiahli status Fiverr Pro.

Odporúčam vám, aby ste si našli čas na zostavenie súboru aplikácie, ktorý bude čo najúplnejší. Môžete poslať aj malé prezentačné video (v angličtine). Je to voliteľné, ale dôrazne odporúčam tým, ktorí chcú požiadať, aby to urobili, pretože to prináša skutočné plus do vášho súboru.

Máte príklady projektov realizovaných ako freelancer vďaka Fiverru?

Vďaka Fiverru som mohol pomôcť veľkým medzinárodným spoločnostiam s ich SEO netlinkingom. Mnoho spoločností používa Fiverr na nájdenie poskytovateľov na základe ich odvetvia. Mal som možnosť spolupracovať s celosvetovo uznávanými subjektmi, ktoré sa snažili expandovať vo Francúzsku: Samsung, Adobe, Európska komisia…

Ako člen Fiverr Pro sprevádzam aj fotografa, ktorý potrebuje optimalizovať svoju stránku pre SEO. Ide o globálnu službu: SEO audit, prieskum kľúčových slov, optimalizácia stránok, sieťové prepojenie a monitoring. Misia prebieha a všetko ide veľmi dobre!

Čo by ste poradili freelancerovi, ktorý by chcel začať s Fiverrom?

Úplne chápem freelancerov, ktorí si môžu pred začatím klásť otázky, sám som si touto fázou prešiel. Ale Fiverrov algoritmus je naozaj veľmi dobre navrhnutý, pretože bez toho, aby som vykonal akúkoľvek reklamnú akciu alebo konkrétne odporúčania, som dostal objednávky na služby, ktoré ponúkam na platforme.

Moja rada: neváhajte si vytvoriť profil a navrhnúť 2 Kde 3 služby. Na rozdiel od toho, čo by si niekto mohol myslieť, nebudete zablokovaní tým, že ste nováčik. Buďte tiež trpezliví: postupným budovaním svojho profilu zistíte, že Fiverr sa môže rýchlo stať pravidelným zdrojom príjmu pre freelancera.

Vytvorte si svoj profil na voľnej nohe na Fiverr