Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Rozhovor: ako Fnac Darty znovu objavuje online z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą

Tv├írou v tv├ír rozvoju online nakupovania a ÔÇ×hyperpochybnostiamÔÇť, s ktor├Żmi sa spotrebitelia m├┤┼żu stretn├║┼ą, spustila skupina Fnac Darty Everyday, svoj nov├Ż strategick├Ż pl├ín pon├║ka┼ą do roku 2025 digit├ílnej┼íiu z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą. Vypo─Źuli sme si Samuela Loiseaua, riadite─ża pre rozvoj z├íkazn├şkov a podnikania, ktor├Ż vysvet─żuje, z ─Źoho pozost├ívaj├║ nov├ę omnikan├ílov├ę maloobchodn├ę ┼ítandardy skupiny, ako aj inovat├şvne n├ístroje zaveden├ę na poskytovanie poradenstva a podpory z├íkazn├şkom pri ich online nakupovan├ş.

M├┤┼żete n├ím p├ír slovami poveda┼ą, ak├í je va┼ía funkcia a ak├ę s├║ va┼íe poslania v r├ímci Fnac Darty?

Do skupiny som nast├║pil v roku 2019, m├ím na starosti z├íkazn├şcky mana┼żment, marketing a business development. Aby sme sl├║┼żili na┼íim amb├şci├ím v oblasti spotrebite─ża, moj├şm poslan├şm je poskytn├║┼ą z├íkazn├şkovi v na┼íej organiz├ícii v├Żznamnej┼íie miesto v silnom spojen├ş so zna─Źkami. Okrem v┼íetk├ęho, ─Źo sa t├Żka z├íkazn├şkov, m├ím na starosti aj p├íky rozvoja podnikania, ktor├Żmi s├║ propag├ícia produktov a slu┼żieb na webov├Żch kan├íloch a predajniach, koncept a merchandising, ako aj cenotvorba.

─îo je Everyday, nov├Ż strategick├Ż pl├ín skupiny pre jej str├ínky elektronick├ęho obchodu?

Skupina Fnac Darty sa v─Ćaka svojmu nov├ęmu strategick├ęmu pl├ínu Everyday sna┼ż├ş by┼ą ─Źo najbli┼ż┼íie k Franc├║zom t├Żm, ┼że ich ka┼żdodenne a dlhodobo podporuje v udr┼żate─żnej spotrebe a pri ka┼żdodennom vyu┼ż├şvan├ş ich domovov. Ru┼íiv├Ż, tento nov├Ż strategick├Ż pl├ín je odpove─Ćou na digit├ílnej┼íiu formu spotreby.

Tv├írou v tv├ír ÔÇ×nadmernej vo─żbeÔÇť, s ktorou sa spotrebitelia stret├ívaj├║ na webe, sa ─Źoraz viac presadzuje ÔÇ×hyperpochybnos┼ąÔÇť. Amb├şciou skupiny je teda do roku 2025 prepracova┼ą sp├┤sob obsluhy svojich z├íkazn├şkov v─Ćaka d├┤razu na poradenstvo a predpis, ktor├ę s├║ silnou str├ínkou jej zna─Źiek, a o─Źaren├şm z├íkazn├şckej sk├║senosti.

Ak├ę s├║ nov├ę omnikan├ílov├ę maloobchodn├ę ┼ítandardy zajtraj┼íka pl├ínovan├ę v r├ímci pl├ínu Everyday a ako ich skupina pl├ínuje stelesni┼ą?

Omnichannel maloobchod zajtraj┼íka bude ─żudskej┼í├ş, s t├║┼żbou n├íjs┼ą ducha obchodu na webe v─Ćaka odborn├Żm znalostiam predajcov, a z├írove┼ł digit├ílnej┼í├ş, s online z├í┼żitkom, ktor├Ż je e┼íte viac pohlcuj├║ci, efekt├şvnej┼í├ş a ┼żiven├Ż ‘umela inteligencia. Chaty a visio s predajcami, livestreaming a liveshopping veden├ę odborn├şkmi, s├║be┼żne s tvorbou normat├şvneho kult├║rneho obsahu na platforme La Claque Fnac teda umo┼żnia zintenz├şvni┼ą interakcie so z├íkazn├şkmi a lep┼íie informova┼ą o ich v├Żbere na webe.

Skupina je presved─Źen├í, ┼że obchod je z├íkladn├Żm kame┼łom nov├ęho omnichannel maloobchodu, a preto m├í v ├║mysle posilni┼ą svoje sk├║senosti zachovan├şm k─ż├║─Źovej ├║lohy ÔÇ×uv├ştaniaÔÇť a posilnen├şm IT zdrojov dostupn├Żch pre sk├║sen├Żch predajcov, ─Źo im umo┼żn├ş poskytn├║┼ą odpove─Ć ┼íit├║ na mieru. ka┼żd├ęmu z├íkazn├şkovi v predajni (stiahnutie objedn├ívky, popredajn├Ż servis, potreba opravy, ┼ípecifick├ę vyh─żad├ívanie a pod.). Fnac Darty tak posil┼łuje svoju ├║lohu, a to informovane a nez├ívisle radi┼ą z├íkazn├şkovi ─Źo najlep┼íie oh─żadom jeho pou┼ż├şvania a potrieb.

Ako chce skupina podporova┼ą spotrebite─żov v osvojovan├ş si udr┼żate─żn├ęho spr├ívania, ktor├ę je tie┼ż s├║─Źas┼ąou pl├ínu Everyday?

Fnac Darty si uvedomuje probl├ęmy s├║visiace s bud├║cnos┼ąou na┼íej plan├ęty a posil┼łuje svoj z├ív├Ązok k informovan├ęmu v├Żberu a udr┼żate─żnej┼íej spotrebe. Za t├Żmto ├║─Źelom m├í Skupina tendenciu rozv├şja┼ą svoju ponuku smerom k udr┼żate─żnej┼í├şm produktom a pon├║ka┼ą bohat┼íiu ponuku sp├Ątn├ęho odberu produktov druhej ┼żivotnosti a pou┼żit├Żch produktov, ─Źi u┼ż vo svojom vlastnom katal├│gu alebo na svojich trhoch.

Pragmatickej┼íie, z├íkazn├şci skupiny bud├║ m├┤c┼ą zdokonali┼ą svoj v├Żber smerom k udr┼żate─żnej┼í├şm produktom v─Ćaka sk├│re udr┼żate─żnosti, ktor├ę bude vidite─żn├ę na str├ínkach a v obchodoch; do roku 2025 by sa mala ust├íli┼ą na ├║rovni 135 (oproti 95 v roku 2018). Toto sk├│re vych├ídza z jedine─Źnej datab├ízy popredajn├Żch servisn├Żch opr├ív na trhu, aby bolo mo┼żn├ę hodnoti┼ą produkty pod─ża ich spo─żahlivosti a dostupnosti n├íhradn├Żch dielov. Ide o jedine─Źn├Ż a nez├ívisl├Ż ukazovate─ż vytvoren├Ż spolo─Źnos┼ąou Fnac Darty, ktor├Ż v├í┼żi objemy predan├ę za rok pod─ża sk├│re udr┼żate─żnosti ka┼żd├ęho produktu.

Napokon sa posilnia slu┼żby umo┼ż┼łuj├║ce z├íkazn├şkom lep┼íie vyu┼ż├şva┼ą, lep┼íie vyu┼ż├şva┼ą a viac opravova┼ą (predaj n├íhradn├Żch dielov, expresn├ę opravy smartphones Wefix, Darty Max, anim├ícia oprav├írensk├Żch komun├şt at─Ć.). Stanovili sme si cie─ż 2,5 mili├│nov opravovan├Żch produktov ro─Źne do roku 2025 (t. j. +50 % v porovnan├ş s rokom 2019).

Ako spolo─Źnos┼ą Fnac Darty inovuje, aby na svojich str├ínkach elektronick├ęho obchodu poskytovala z├íkazn├şkom p├┤sobivej┼í├ş z├í┼żitok?

H─żad├íme v┼íetky inov├ície, ktor├ę obohacuj├║ z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą, na webe, ale aj a najm├Ą v omnichannel v├şzii. Samozrejme, ale aj obsahovo! S mili├│nmi referenci├ş, desiatkami rod├şn produktov a slu┼żieb je na na┼íom webe ve─ża ÔÇ×pr├şpadov pou┼żitiaÔÇť. 2 webov├ę str├ínky darty.com a fnac.comÔÇŽ

Ak├ę konkr├ętne opatrenia boli zaveden├ę na otrasenie k├│dov z├íkazn├şckej sk├║senosti, najm├Ą na str├ínke Fnac? Ak├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu ste mohli ─Źerpa┼ą z implement├ície t├Żchto akci├ş?

Priame prenosy s├║ dobr├Żm pr├şkladom na┼íej schopnosti prelomi┼ą k├│dy z├íkazn├şckej sk├║senosti. Tento experiment sme vysk├║┼íali ako prv├ş v na┼íom sektore a zr├Żch─żujeme! Odvtedy sme uskuto─Źnili viac ako 70 n├íkupov 1 rok na na┼íich str├ínkach s takmer 300 000 ┼żiv├Żmi zobrazeniami na vyhradenej str├ínke alebo na na┼íich soci├ílnych sie┼ąach a viac ako 3 mili├│ny prehrat├ş na pr├şslu┼ín├Żch produktov├Żch str├ínkach. Tieto nov├ę n├íkupn├ę sk├║senosti pod veden├şm ┼ípecialistov na influencerov alebo demon┼ítr├ítorov/predajcov Fnac Darty s├║ interakt├şvnym roz┼í├şren├şm poradenstva pri predaji, ktor├ę je jadrom sily a hist├│rie na┼íich zna─Źiek. A v├Żsledky s├║ na ka┼żdom kroku lievika.

Ak├ę d├┤le┼żit├ę je pod─ża v├ís zisti┼ą stav mysle obchodu prostredn├şctvom online z├íkazn├şckej sk├║senosti? Ako to rob├ş┼í?

Je to d├┤le┼żit├ę predov┼íetk├Żm preto, ┼że zo strany na┼íich z├íkazn├şkov je to siln├ę o─Źak├ívanie: poskytova┼ą odborn├ę znalosti a rady na na┼íich str├ínkach. Potom, preto┼że ponuka omnichannel, inovat├şvny a prekvapiv├Ż z├í┼żitok je jadrom hodn├┤t na┼íich zna─Źiek Fnac a Darty: odbornos┼ą a bl├şzkos┼ą n├ís odli┼íuj├║ od ─Źist├Żch hr├í─Źov. A to jednoducho dosiahneme t├Żm, ┼że z├íkazn├şkom umo┼żn├şme po─Źas n├ív┼ítevy na┼íich reg├ílov na webe kontaktova┼ą priamo predajcu v predajniach, cez chat alebo video. A t├íto sk├║senos┼ą logicky generuje rekordn├ę miery spokojnosti.

Rozhovor: ako Fnac Darty znovu objavuje online z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą 1┬ę Fnac Darty

Pr├íve ste spustili nov├Ż webov├Ż merchandisingov├Ż n├ístroj v spolupr├íci s franc├║zskym startupom Glaze. M├┤┼żete n├ím poveda┼ą, z ─Źoho t├íto aplik├ícia pozost├íva a ak├ę s├║ jej ciele?

Glaze je webov├í aplik├ícia, ktor├í upravuje a pl├ínuje kampane s cie─żom obohati┼ą cestu z├íkazn├şka prostredn├şctvom poskytovania obsahu s pridanou hodnotou. Toto rie┼íenie je zalo┼żen├ę na vytvoren├ş plne responz├şvnych a prisp├┤sobite─żn├Żch grafick├Żch zariaden├ş, zv├Żraznen├Żch bez s┼ąa┼żenia navig├ície v─Ćaka ÔÇ×zv├ŻrazneniuÔÇť ur─Źit├ęho obsahu str├ínky. Z├íkazn├şci s├║ tak informovan├ş a veden├ş pri ich v├Żbere dodato─Źn├Żmi inform├íciami (n├ívrhy pr├şslu┼íenstva, ozna─Źenia kompatibility, slu┼żby, propaga─Źn├ę akcie, doru─Źovacie syst├ęmy at─Ć.), ktor├ę s├║ priamo vidite─żn├ę na str├ínkach fnac.com a darty.com, v prospekte pom├┤c┼ą im optimalizova┼ą pou┼ż├şvanie produktu alebo pon├║knu┼ą osvietenej┼í├ş z├í┼żitok z online nakupovania.

Rozhovor: ako Fnac Darty znovu objavuje online z├íkazn├şcku sk├║senos┼ą 2┬ę Fnac Darty