Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Royal Canin: spolo─Źnos┼ą zameran├í na digit├íl a personaliz├íciu, sl├║┼żiaca zvierat├ím (Rozhovor)

Zhrnutie
  • Rozhovor s Pierre-Charles Parsy z Royal Canin


V─Ćaka algoritmom, umelej inteligencii a v ┼íir┼íom rozsahu digit├ílnym pon├║ka Royal Canin svojim z├íkazn├şkom a ich psom a/alebo ma─Źk├ím nov├ę rie┼íenia, prisp├┤sobenej┼íie rie┼íenia. V priebehu rozhovoru sa Clubic chcel dozvedie┼ą viac o tejto digit├ílnej transform├ícii spolo─Źnosti.

Kto povedal, ┼że Royal Canin ─Źasom zastaral? Spolo─Źnos┼ą zalo┼żen├í veterin├írom Jeanom Catharym v roku 1968, ktor├í prekvapila svojou pr├ştomnos┼ąou na j├║novej v├Żstave Viva Technology, vyu┼żila pr├şle┼żitos┼ą uk├íza┼ą verejnosti (odborn├şkom aj jednotlivcom), ┼że posun k plne digit├ílnemu jej nech├Żba, pr├íve naopak. . Nielen technol├│gia sa stala spojencom Royal Canin, ale spolo─Źnos┼ą tie┼ż rob├ş n├íbor v tomto sektore. Vo VivaTech sme na ┼ítyroch noh├ích stretli Pierra-Charlesa Parsyho, viceprezidenta pre digit├ílnu transform├íciu spolo─Źnosti. Pred tromi rokmi pri┼íiel do Royal Canin z IBM Interactive, aby dal nov├Ż impulz digit├ílnej akceler├ícii tohto v├Żznamn├ęho hr├í─Źa v oblasti zdravia a v├Ż┼żivy zvierat, a je to on, kto dohliada na jej digit├ílnu obnovu. Rozhovor.

Rozhovor s Pierre-Charles Parsy z Royal Canin

Pierre-Charles Parsy Royal Canin ┬ę Alexandre Boero pre Clubic

Clubic: Prv├í ot├ízka je trochu surov├í, ale bez ├║vah a bez toho, aby to bolo pejorat├şvne, ke─Ć postav├şme Royal Canin ved─ża Viva Technology, p├Żtame sa sami seba: “pre─Źo?” Tak presne Pierre-Charles, pre─Źo?

Pierre-Charles Parsy : To je skvel├í ot├ízka. Royal Canin je spolo─Źnos┼ą, ktor├║ pred 53 rokmi vytvoril veterin├ír Jean Cathary, ktor├Ż s├şdlil na juhu Franc├║zska v Camargue. Zistil, ┼że v├Ż┼żiva m├┤┼że by┼ą prv├Żm liekom zviera┼ąa. Pomohol zachr├íni┼ą nemeck├ęho ov─Źiaka, ktor├Ż trpel opakuj├║cimi sa probl├ęmami s ekz├ęmom, a v├Ż┼żiva ho vylie─Źila. Pri v├Żvoji Royal Canin si spolo─Źnos┼ą postupom ─Źasu uvedomila, ┼że st├íle viac funguje v ekosyst├ęmovom form├íte, kde s├║ veterin├íri, chovatelia, ├║tulky, ┼ípecializovan├ę predajne, milovn├şci zvierat ─Źi akademici, ale aj v├í┼íniv├ş majitelia psa ─Źi ma─Źka, ktor├ş sa potrebuj├║ spoji┼ą.

“Digital pom├┤┼że vytvori┼ą osobn├Ż vz┼ąah s t├Żmto vlastn├şkom”

Toto pripojenie je mo┼żn├ę vykona┼ą fyzicky, ale digit├ílne m├┤┼że by┼ą sp├┤sob, ako prinies┼ą ─Ćal┼í├ş rozmer pripojenia. Preto Royal Canin u┼ż nieko─żko rokov ur├Żch─żuje digit├ílnu transform├íciu svojej skupiny, aby v┼íetk├Żm t├Żmto hr├í─Źom pon├║kol viac slu┼żieb, kde technol├│gie zohr├ívaj├║ ve─żmi siln├║ rolu, preto┼że vieme napr├şklad pom├┤c┼ą chovate─żovi zvl├ídnu┼ą ka┼żdodenn├ę ─Źinnosti. ┼że m├í vo f├ízach rozmno┼żovania, adopcie, podpory pri ┼ítarte do ┼żivota zviera┼ąa u nov├ęho majite─ża a pod. Digital pom├┤┼że vytvori┼ą osobn├Ż vz┼ąah s t├Żmto vlastn├şkom.

Ale t├║to transform├íciu, a to je d├┤vod na┼íej pr├ştomnosti tu, nem├┤┼żeme dosiahnu┼ą t├Żm, ┼że zostaneme len na na┼íej strane. Ke─Ć ste tak trochu korpor├ítna skupina a m├íte 53 rokov, potrebujete mal├ę nakopnutie zozadu, aby ste sa znovu posilnili. Start-upy a extern├ş technologick├ş partneri, ktor├ş prich├ídzaj├║, aby znovu objavili na┼íe trhy a na┼íe priemyseln├ę odvetvia, sme sa rozhodli vzia┼ą ich na palubu, spolupracova┼ą s nimi na neust├ílom pretv├íran├ş seba sam├Żch a vyn├íjden├ş lep┼íieho sveta pre v┼íetk├Żch psov a ma─Źky.

─îo vlastne zah┼Ľ┼ła pr├íca vykon├ívan├í so start-upmi a partnermi, o ktor├Żch hovor├şte? Keby sme mali uvies┼ą pr├şklady?

Prv├Ż pr├şklad n├ím ukazuje, ako n├ím veda o ├║dajoch a ako n├ím matematici a ┼ítatistici, s ktor├Żmi dnes spolupracujeme, umo┼żnili vytv├íra┼ą jedine─Źn├ę v├Ż┼żivov├ę rie┼íenia. Ned├ívno sme uviedli na trh Royal Canin Individualis, ktor├Ż je z├íkladom algoritmu u─Źenia, ktor├Ż sme vyvinuli a ktor├Ż umo┼ż┼łuje veterin├írom diagnostikova┼ą spr├ívnu v├Ż┼żivu pre ka┼żd├║ ma─Źku a ka┼żd├ęho psa.

ÔÇ×Na┼íe rie┼íenie Royal Canin Individualis je zalo┼żen├ę na algoritme u─Źenia, ktor├Ż sme vyvinuli (….) Modelovali sme ├║daje pomocou algoritmu (….) na v├Żrobu na mieru ┼íitej v├Ż┼żivy prisp├┤sobenej ma─Źk├ím alebo psom.ÔÇť

Ke─Ć idete k veterin├írnemu lek├írovi, v├í┼í pes m├í svoj vlastn├Ż vek, plemeno, ┼żivotn├ę vlastnosti a mo┼żno aj patol├│gie alebo rizikov├ę faktory. V┼íetky tieto ├║daje sme preto namodelovali pomocou algoritmu, ktor├Ż n├ím umo┼ż┼łuje vyrobi┼ą krmivo na mieru prisp├┤soben├ę ma─Źk├ím alebo psom. Spolupracovali sme so start-upmi, ktor├ę sa ┼ípecializuj├║ na d├ítov├ę modelovanie.

Druh├Żm pr├şkladom technologick├ęho partnerstva je to, ┼że so spolo─Źnos┼ąou Bl├╝care, ktor├í vyvinula rie┼íenie na zis┼ąovanie a monitorovanie mo─Źov├Żch probl├ęmov u ma─Źiek, s├║ to mal├ę kapsuly, ktor├ę sa vkladaj├║ do ma─Źacej podstielky a pri kontakte s pr├ştomnos┼ąou krvi v krvi zmodraj├║. mo─Ź. To umo┼ż┼łuje ─Źo najviac informova┼ą majite─ża o probl├ęme, ktor├Ż si neuvedomil, ako aj u─żah─Źi┼ą n├ísledn├ę sledovanie veterin├írnym lek├írom.

Royal Canin Individualis ┬ę Royal Canin

Tak┼że tu hovor├şme o strojov├ę u─Źenie ?

├üno, samozrejme, sme umel├í inteligencia. Algoritmus bol teraz konfrontovan├Ż s desiatkami tis├şc r├┤znych situ├íci├ş s v├Ż┼żivov├Żmi recept├║rami a robil klinick├ę ┼ít├║die pre 3 rokov, aby sa zaistilo, ┼że algoritmus je dostato─Źne spo─żahliv├Ż na to, aby mohol odporu─Źi┼ą spr├ívne nutri─Źn├ę ÔÇőÔÇőrie┼íenie prostredn├şctvom veterin├írneho lek├íra. Okrem spolupr├íce s veterin├írmi sme vylep┼íili digit├ílnu platformu tak, aby mali mo┼żnos┼ą jednoducho zad├íva┼ą charakteristiky, ├║daje potrebn├ę na spustenie tohto algoritmu.

Ako oznamujú údaje veterinárni lekári?

Je to pomerne jednoduch├ę. Mechanici musia zabra┼ą 1ÔÇ×30ÔÇť a 3’00”, aby veterin├írny lek├ír mohol zada┼ą inform├ície, ktor├ę potom absorbuje n├í┼í algoritmus, ktor├Ż potom umo┼żn├ş vytvori┼ą v├Ż┼żivov├Ż n├ívrh. Algoritmus m├í st├íle potenci├íl na zlep┼íenie. Na vytvorenie tohto modelu sa pou┼żilo 30 % ├║dajov, ktor├ę zbierame o zvierati. Predstavte si teda potenci├íl pre jemnos┼ą a presnos┼ą, ktor├Ż je n├ím st├íle k dispoz├şcii.

ÔÇ×V├Żvoj├íri s pln├Żm z├ísobn├şkom nemaj├║ tendenciu myslie┼ą “Zajtra idem pracova┼ą do Royal Canin.” (ÔÇŽ.) Chceme uk├íza┼ą, ┼że Royal Canin pon├║ka pr├şle┼żitosti pre evol├║ciu, profesion├ílny rozvoj pre talenty, ktor├ę dnes potrebujeme.ÔÇť

Ak├ę posolstvo chcete odovzda┼ą ┼íirokej verejnosti?

Chceme odovzda┼ą tri posolstv├í. Prv├Żm je, ┼że m├íme poslanie urobi┼ą tento svet lep┼í├şm miestom pre ka┼żd├ęho psa a ka┼żd├║ ma─Źku, preto┼że oni robia n├í┼í svet lep┼í├şm miestom. Druh├Żm posolstvom je, ┼że na to mus├şme zmeni┼ą aj n├í┼í sp├┤sob pr├íce, a preto sme uzavreli tieto partnerstv├í so start-upmi v slu┼żb├ích zvierat. A tret├şm prvkom je, ┼że ┼íirok├í verejnos┼ą je tie┼ż potenci├ílnym talentom v technologickom svete, ktor├Ż nie je nevyhnutne kompatibiln├Ż s Royal Canin, ke─Ć ste dizajn├ęr, d├ítov├Ż vedec alebo v├Żvoj├ír. Full stack v├Żvoj├íri nemaj├║ tendenciu myslie┼ą “Zajtra idem pracova┼ą do Royal Canin.” Chceme uk├íza┼ą, ┼że Royal Canin pon├║ka pr├şle┼żitosti na evol├║ciu, profesion├ílny rozvoj pre talenty, ktor├ę dnes potrebujeme, v uzn├ívan├Żch odboroch v r├ímci spolo─Źnosti, v digit├ílnej tov├írni, ktor├║ sme zalo┼żili pred 3 rokov s t├şmom, ktor├Ż navrhuje, vyv├şja a nasadzuje digit├ílne platformy po celom svete a v prostred├ş okolo v├í┼íne pre zdravie zvierat.

pes ma─Źka ┬ę Free-Photos / Pixabay

Ak ─Ź├ştam medzi riadkami, je tu skuto─Źn├í t├║┼żba rozv├şja┼ą sa a m├┤┼żeme poveda┼ą, ┼że Royal Canin v tejto oblasti rob├ş n├íbor a h─żad├í vit├ílne sily?

Absol├║tne, a to je to, ─Źo pren├í┼íame na soci├ílne siete a ┼ípecializovan├ę webov├ę str├ínky. Sna┼ż├şme sa posilni┼ą na┼íe digit├ílne t├şmy. Pred tromi rokmi, ke─Ć som pri┼íiel, tento t├şm neexistoval. Teraz m├íme na sedadle viac ako ┼ítyridsa┼ą. M├íme tie┼ż digit├ílnu komunitu po celom svete, ktor├í sa enormne rozr├ístla a m├í len nie─Źo vy┼íe 250 ─żud├ş. Pokra─Źujeme v h─żadan├ş talentov: digit├ílnych architektov, produktov├ęho vlastn├şka, Scrum Mastera, d├ítov├ęho vedca a in┼żiniera, ─Źo s├║ zamestnania, ktor├ę doned├ívna neexistovali. 5 rokov v skupine a ktor├ş s├║ teraz srdcom syst├ęmu.

“Sektor dom├ícich zvierat pr├íve za─Ź├şna svoju digit├ílnu transform├íciu, ktor├í zajtra otvor├ş nieko─żko pr├şpadov pou┼żitia.”

Ako to dopadlo na VivaTech pre Royal Canin? Prevl├ída zvedavos┼ą?

Na┼ía pr├ştomnos┼ą vyvol├íva pozit├şvnu zvedavos┼ą, preto┼że ─żudia vidia paralelu medzi ─żudsk├Żm zdrav├şm a transpoz├şciou, ktor├í m├┤┼że nasta┼ą v oblasti zdravia zvierat. ─îo n├ís skuto─Źne prekvapilo je, ┼że existuje ve─ża start-upov, ktor├ę v kone─Źnom d├┤sledku e┼íte viac s├║visia s na┼íimi obavami, ako je napr├şklad pr├íca na vytvoren├ş osobn├ęho vz┼ąahu so spotrebite─żom. Sp├Ątn├í v├Ązba je mimoriadne pozit├şvna, ke─Ć┼że sme prvou spolo─Źnos┼ąou na svete prepojenou so sektorom dom├ícich zvierat, ktor├í vst├║pila do sveta technol├│gi├ş, ─Źo otv├íra obrovsk├ę mo┼żnosti, ke─Ć┼że ide o sektor, ktor├Ż len za─Ź├şna svoju digit├ílnu transform├íciu. zajtra otvorte nieko─żko pr├şpadov pou┼żitia.

Nie je tento pr├şchod na digit├íl niekde aj sp├┤sobom, ako bojova┼ą proti vznikaj├║cim rie┼íeniam, najm├Ą sprostredkovan├Żm dropshippingov├ę platformy
a influencerov s niekedy nevkusn├Żmi produktmi? In├Żmi slovami, je to sp├┤sob, ako sa etablova┼ą, najm├Ą na soci├ílnych sie┼ąach, ako rie┼íenie, ako d├┤veryhodn├í zna─Źka v o─Źiach v┼íetk├Żch, a najm├Ą mladej verejnosti?

Ver├şm, ┼że v skuto─Źnosti Royal Canin u┼ż 53 rokov skuto─Źne kladie v├Ż┼żivu do centra zdravia a pohody ka┼żd├ęho psa a ma─Źky s amb├şciou znovu sa objavi┼ą. Technol├│gia, digit├íl a d├íta sa stali z├íkladn├Żmi s├║─Źas┼ąami na┼íej transform├ície.

Jasne vid├şme, ┼że na┼íim historick├Żm partnerom, odborn├şkom na zvierat├í, mus├şme aj na─Ćalej pom├íha┼ą, preto┼że vidia, ┼że sa v ich odvetv├ş, v ich prostred├ş deje cel├Ż rad vec├ş, ktor├ę ich m├┤┼żu spochybni┼ą. Inform├ície, ktor├ę koluj├║ online, ktor├ę nemusia by┼ą nevyhnutne vedeck├ę a ktor├ę nie s├║ v┼żdy overen├ę alebo ozna─Źen├ę veterin├írnym lek├írom, ktor├Ż vykonal ┼ít├║die a vie, ─Źo je pre zviera dobr├ę alebo zl├ę.

Na┼íou ├║lohou je pom├┤c┼ą t├Żmto hr├í─Źom vybavi┼ą sa digit├ílnymi rie┼íeniami, ako je Royal Canin Individualis, o ktorom sme hovorili sk├┤r, a ktor├ę je rie┼íen├şm, ktor├ę nem├┤┼że pon├║knu┼ą nikto in├Ż. Personaliz├ícia je tie┼ż ve─żmi d├┤le┼żit├í. Toto v┼íetko n├ís dennodenne nos├ş.