Rootujte Samsung Galaxy S4 a získajte všetky funkcie, za ktoré ste zaplatili

Úvod

Zakorenenie je pravdepodobne jednou z prvých vecí, ktoré by priemerný používateľ chcel urobiť po tom, ako dostane zariadenie s Androidom. S prístupom root k spoločnosti Samsung Galaxy S4, zážitok z Androidu sa rozširuje na úplne novú úroveň, od blikania vlastných ROM po inštaláciu najnovších režimov. Tento tutoriál vás prevedie tým, ako môžete rootovať Samsung Galaxy Zariadenie S4, ktoré uvoľní širokú škálu funkcií a možností.

Veci, ktoré budete potrebovať

Samsung Galaxy S4 Počítač beží Windows XP, Windows Vista, Windows 7 alebo Windows 8

Kábel Micro USB približne 10 minút

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Začnime!

Metóda 1 – Kingo Root

Kingo Root je jednou z najspoľahlivejších metód zakorenenia pre Samsung galaxy S4 vďaka jednoduchému použitiu, jednoduchému rozhraniu a schopnosti rootovať rôzne zariadenia s Androidom. Tento rootovací softvér je rozsiahle testovaný tisíckami používateľov systému Android na celom svete. Okrem toho je to pravdepodobne najbezpečnejšia metóda rootovania zariadenia Android. Podľa vývojárov nebol touto metódou zakorenenia zamurovaný ani jeden smartfón s Androidom.

Video

Krok 1

Najprv musíte povoliť režim vývojára, aby ste rootovali svoj telefón s Androidom. Môžete to urobiť tak, že prejdete na položku Nastavenia/O zariadení a posunutím nadol vytvoríte číslo.

Povolenie režimu vývojára

Potom musíte klepnúť na číslo zostavy približne 5 do 6 Zobrazí sa vyskakovacie okno s upozornením podobné tomu nižšie.

Režim pre vývojárov je povolený

Krok 2

Teraz musíte vo svojom Samsung galaxy S4 povoliť režim ladenia. Keď skončíte s krokom 1, musíte prejsť na položku Nastavenia/Viac a kliknúť na kartu Možnosti vývojára. Potom musíte na karte Možnosti vývojára skontrolovať „Ladenie USB“.

ladenie USB

Krok 3

Teraz musíte do svojho počítača nainštalovať softvér Kingo Root. Môžete si ho stiahnuť pomocou tohto odkazu. Veľkosť súboru je tesne pod 24 MB a softvér podporuje niekoľko zariadení iných ako Samsung Galaxy S4. Po stiahnutí musíte spustiť inštalačný súbor a nainštalovať softvér do počítača.

Zariadenie nie je pripojené

Krok 4

Otvorte softvér Kingo Root a pripojte svoj Samsung Galaxy S4 prostredníctvom kábla micro USB. Tento rootovací softvér pre Android detekuje vaše zariadenie a nainštaluje potrebné ovládače. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a koreňový softvér vás môže požiadať o odpojenie zariadenia, aby sa dokončila inštalácia ovládačov.

Krok 5

Po stiahnutí ovládačov vás softvér požiada o opätovné pripojenie zariadenia, aby sa mohol začať proces rootovania.

znova pripojte svoje zariadenie

Po opätovnom pripojení sa na vašom zariadení zobrazí vyskakovacie okno s upozornením „Povoliť ladenie USB“. Uistite sa, že ste na svojom zariadení klikli na „Ok“.

ladenie USB

Krok 6

Po dokončení kroku 5Mali by ste vidieť obrazovku podobnú tej nižšie.

koreňová obrazovka

V softvéri Kingo musíte kliknúť na tlačidlo „Root“. Proces rootovania systému Android bude trvať niekoľko minút a po dokončení procesu sa vám zobrazí táto obrazovka. Po dokončení procesu zakorenenia môžete kliknúť na položku Dokončiť.

dokončiť obrazovku

Metóda 2 – MotoChopper

MotoChopper je ďalšou spoľahlivou metódou rootovania pre Android, ktorú vyvinul člen XDA djrbliss. Tento softvér bol pôvodne vytvorený pre zariadenia Motorola, ale teraz môže rootovať zariadenia s Androidom, ako je Samsung Galaxy S4 a Google Nexus 7. Aj keď táto metóda rootovania nemusí mať atraktívne rozhranie ako Kingo Root, určite sa používa rýchlo a ľahko.

Video

Krok 1

Najprv si musíte stiahnuť MotoChopper pomocou tohto odkazu. Súbor Zip je o 4 MB a po stiahnutí na rootovanie musíte rozbaliť súbor zip vo svojom počítači.

rozbaľte súbor zip

Krok 2

Potom si musíte stiahnuť ovládače USB z webovej stránky spoločnosti Samsung pre váš Samsung Galaxy S4. Po stiahnutí ovládačov môžete jednoducho nainštalovať do počítača.

Krok 3

Musíte postupovať podľa krokov 1 a 2 z predchádzajúcej metódy, aby ste vo svojom zariadení aktivovali ladenie USB.

Krok 4

Teraz musíte kliknúť na súbor run.bat z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali.

spustite súbor .bat

Po kliknutí na súbor run.bat sa otvorí príkazové okno.

Príkazový riadok

Krok 5

Po niekoľkých minútach by sa na vašom zariadení mala objaviť rozbaľovacia obrazovka so žiadosťou „Povoliť ladenie USB“. Uistite sa, že ste na svojom zariadení klikli na tlačidlo OK.

Povoliť ladenie USB

Metóda 3 – ODIN

Táto metóda pochádza z vývojárskeho reťazca XDA a je v súčasnej dobe jednou z najhorúcejších metód rootovania v systéme Android, predovšetkým kvôli funkcii „Auto-Root“, ktorá je navrhnutá tak, aby väčšinu procesu automatizovala. K dnešnému dňu bol CF-Root stiahnutý viac ako 13 miliónov krát a zaistil rootovanie väčšiny zariadení Samsung so systémom Android, vrátane rootovania tabletov s Androidom.

Video

Krok 1

Prostredníctvom tohto odkazu si musíte stiahnuť softvér ODIN do počítača. Tiež si musíte stiahnuť Auto Root. Uistite sa, že ste rozbalili oba súbory zip vo svojom počítači.

Krok 2

Teraz musíte otvoriť softvér ODIN. Tento stiahnutý súbor zip obsahuje niekoľko verzií softvéru. Uistite sa, že otvoríte v3.07 ako na obrázku nižšie.

Softvér ODIN

Krok 3

Kliknite na tlačidlo PDA v ODIN a vyberte súbor Auto Root, ktorý ste stiahli predtým. Niečo také by mala vyzerať obrazovka.

ODIN PDA

Krok 4

Teraz musíte svoje zariadenie Samsung galaxy S4 prepnúť do režimu sťahovania. Uistite sa, že je vaše zariadenie vypnuté. Stlačte súčasne tlačidlo zníženia hlasitosti, domov a vypínač. Zobrazí sa obrazovka, ako je uvedená nižšie. Po zobrazení tejto obrazovky pokračujte stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti.

Vlastné upozornenie OS

Krok 5

Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla micro USB a v softvéri ODIN kliknite na položku Spustiť. Spustí sa proces rootovania na Samsung Galaxy S4, ktorý trvá sotva niekoľko sekúnd. Akonáhle je proces dokončený, vaše zariadenie sa reštartuje.

Začiatok koreňa ODIN

Kontrola, či je zariadenie zakorenené

Nakoniec môžete pomocou tejto aplikácie skontrolovať, či bol proces rootovania systému Android úspešný. Ak je váš Samsung galaxy S4 rootovaný, mala by sa vám zobraziť táto obrazovka.

Kontrola rootovania

Záver

Potom, čo ste úspešne rootovali svoj Samsung Galaxy S4, väčšinu aplikácií, ktoré vyžadujú prístup root, môžete nainštalovať z Google Play Store. Do svojho zariadenia s Androidom si môžete tiež nainštalovať obnovu a rôzne ROM/mody. Dbajte na to, aby ste správne dodržali všetky pokyny a nižšie položili akékoľvek otázky.