Rodičom sa zdá byť rozprávanie o SEXe menej trápne ako rozhovory s gadgetmi so svojimi deťmi, tvrdí prieskum

Rodičom sa teraz zdá byť rozprávanie so svojimi deťmi o „vtákoch a včelách“ menej trápne ako diskusia o technológiách – kvôli ich nedostatku znalostí, pokiaľ ide o počítače, aplikácie a mémy.

Štúdia odhalila, že 56 percent mamičiek a oteckov ľahšie rozpráva o sexe a puberte so svojimi potomkami ako o najnovších online trendoch.

Takmer šesť z 10 rodičov dokonca uviedlo, že sa obracia na svoje deti s prosbou o pomoc s technikou a pomôckami, a nie naopak.

Štúdia z 1000 rodičov, ktorých poverila spoločnosť BT Skills for Tomorrow, tiež zistili, že hoci mnohí poznajú klasické akronymy ako LOL, BTW a ATM, iba sedem percent si uvedomovalo, že PAW znamená „rodičia sa pozerajú“.

A 10 percent vôbec nerozumie žiadnemu online žargónu.

Viac ako štvrtina netuší, čo je Tik Tok, pričom ďalších 48 percent si to uvedomuje, ale priznáva, že nevie, ako to použiť.

Profesorka Kerensa Jenningsová, riaditeľka digitálneho dopadu, BT, uviedla: „Deti sú mimoriadne bystré a často majú náskok, pokiaľ ide o porozumenie schopnostiam internetu – bezpečnosť je prvoradá a je nevyhnutné, aby rodičia tieto dôležité rozhovory so svojimi deťmi hovorili na raný vek.

„Nové technológie neustále menia rodinný život, preto chceme rodičom pomôcť, aby sa cítili sebaistejšie v tom, ako pomôžu svojim deťom orientovať sa v online svete.

„V neustále sa meniacej dobe nebolo nikdy dôležitejšie byť informovaný o internete.“

Štúdia, ktorá tiež hlasovala 1000 detí vo veku 6 až 14, odhalili, že pokiaľ ide o radu, jeden z piatich mladých ľudí by rodičom nepoložil technickú otázku, pretože „zriedka poznajú odpoveď“.

A 35 percent tvrdí, že ich matky a otcovia nie sú oboznámení s webmi alebo aplikáciami, ktoré používajú.

Výsledkom je, že štyri z 10 detí pevne veria, že sú v technológiách vzdelanejšie ako ich rodičia.

Ukázalo sa tiež, že s pribúdajúcim vekom je tiež menšia pravdepodobnosť, že budú chodiť k rodičom na technické rady a obrátia sa na svojich priateľov.

Takmer štvrtina detí vo veku šesť až osem rokov pôjde za svojimi pomôckami k svojim priateľom v porovnaní s 53 percentami 13 až 14-ročných.

A štvrtina sa obráti na YouTube o radu, podľa prieskumu OnePoll.

Napriek tomu deväť z 10 rodičov chápe dôležitosť znalosti o vzdelávaní detí na internete.

Za týmto účelom budú rodičia hľadať online, hovoriť s priateľmi alebo sa pokúsiť absolvovať online školenie, aby sa ďalej vzdelávali, pokiaľ ide o online a technológie.

Takmer šesť z 10 detí tiež tvrdí, že ak by zlepšili svoje online znalosti, bolo by pravdepodobnejšie, že by išli k svojim rodičom.

Hovorkyňa BT Skills for Tomorrow, profesorka Kerensa Jenningsová, dodala: „Náš program Skills for Tomorrow je tu na to, aby pomohol rodinám vybudovať dôveru a porozumenie, aby mohli podporovať svoje deti, aby mali šťastný, zdravý a bezpečný čas online.

„V spoločnosti BT vieme, aké dôležité je, aby rodičia viedli tieto dôležité rozhovory so svojimi deťmi od útleho veku.“

Varovanie pred vírusovým trendom TikTok, kde tínedžeri zakladajú oheň pomocou nabíjačiek a mincí pre iPhone

V ďalších správach sa mŕtva aplikácia Vine znovuzrodila ako „Byte“ v snahe prevziať TikTok.

Odborníci tento týždeň varovali používateľov TikTok, aby sa nezúčastňovali na „hlúpom a nebezpečnom“ trende, v ktorom tínedžeri nahrávajú videá, na ktorých sú vybité nabíjačky iPhone.

A Instagram influencerom sa denne navrhuje obrovské množstvo peňazí na sex.

Bojujete sa s deťmi rozprávať o technológiách? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu