Robotické psy dostanú svoju vlastnú ostreľovaciu pušku s nočným videním na diaľkové ovládanie

Robotické psy majú teraz svoju vlastnú ostreľovaciu pušku, čo naznačuje budúcnosť autonómneho a diaľkovo ovládaného boja. Zbraň pochádza od SWORD Defense Systems, ktorá tvrdí, že jej špeciálna bezpilotná puška (SPUR) môže byť použitá s rôznymi diaľkovo ovládanými „bezpilotnými platformami“. Spoločnosť nedávno predstavila pušku namontovanú na štvorkolke Ghost Robotics Vision-60.

SWORD Defense Systems hovorí, že jej ostreľovacia puška SPUR obsahuje množstvo senzorov, ktoré jej umožňujú pracovať v mnohých rôznych podmienkach vrátane noci. SPUR sports a 6.5 Náboj Creedmoor, hoci pušku možno použiť aj s 7Náboj NATO .62×51 na prispôsobenie dostupnosti munície.

SPUR má účinný dostrel 1200 metrov, využíva 10-ranný zásobník a má keramický povlak Cerakote GEN II NIR, ktorý pomáha maskovať pušku pred systémami nočného videnia. Vzhľadom na diaľkovo ovládanú povahu tohto zariadenia má ostreľovacia puška aj jadro termokamery Teledyne Flir Boson 640 x 512 24,4 mm 18-stupňového HFoV a 30x optický zoom.

Vzdialený operátor dokáže nabiť pušku z bezpečnej vzdialenosti, ako aj funkcie, ktoré operátorovi umožňujú odstrániť poruchy a vybiť zbraň. Takéto zbrane umožňujú ľuďom zostať v bezpečnej vzdialenosti od boja, namiesto toho posielajú stroje do nebezpečných prostredí.

Spoločnosť nezmieňuje nič o autonómnej funkcii, čo znamená, že človek musí ovládať zbraň na diaľku. Potenciálne budúce použitie zbraní poháňaných umelou inteligenciou zostáva veľmi kontroverzné, pričom etici a iní vyjadrujú obavy z potenciálu smrteľných porúch alebo neschopnosti správne odlíšiť bojovníkov od civilistov.