Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Roborock robí niektoré z najlepších vysávačov, ktoré si môžete kúpiť – ale kto sú to?

Roborock robí niektoré z najlepších vysávačov, ktoré si môžete kúpiť - ale kto sú to? 1

Moderný svet technológií je taký rýchly, že niekedy môže značka celkom rýchlo prísť z ničoho na to, aby sa bez veľkého varovania vyhlásila za jedno z najdôležitejších mien v tomto odvetví.

Je to strašne podobné tomu, čo robil Roborock za posledných päť rokov – prvé vydanie vákua uviedlo až koncom roku 2016, ale teraz, v roku 2020, je jedným z najpôsobivejších a najdôveryhodnejších mien na trhu s vákuom, s osobitnou odbornosťou pokiaľ ide o autonómne vákuum robotov, ale rastúci vplyv aj na domáce potreby.

Roborockov rast však bol taký rýchly, že ste sa ocitli poškriabaní hlavou o tom, odkiaľ spoločnosť prišla a ako sa dostala tam, kde má. Dobrá správa – máme odpovede.

Roborock robí niektoré z najlepších vysávačov, ktoré si môžete kúpiť - ale kto sú to? 2

Zásady zakladania

Roborock bol založený v polovici roku 2014 s cieľom vstúpiť na domáci trh s technológiami, ale rýchlo pritiahol veľkú pozornosť a v septembri 2014 získal hlavného investora, o ktorom ste pravdepodobne počuli – Xiaomi.

To z neho urobilo súčasť ekologického reťazca spoločnosti Xiaomi a súčasť rozsiahlej rodiny technologických spoločností a začínajúcich spoločností. Odtiaľ bola cesta vpredu dosť jasná, ak bola komplikovaná: dostať sa k uvedeniu skutočného produktu na trh. Trvalo to niekoľko rokov, ale v septembri 2016 spoločnosť Roborock uviedla na trh prvý produkt, vysávač Xiaomi Mi Robot.

Bol to okamžitý zásah a od tej doby sa stal najpredávanejším robotickým vysávačom v celej Číne, takým úspechom, ktorý veľmi pekne vytvoril akúkoľvek spoločnosť pre ďalšie inovácie.

Potom sa rozvinula na viacerých územiach a našla úspech všade tam, kde bola spustená. To je základ, na ktorom je Roborock postavený – skvelá technológia.

Roborock robí niektoré z najlepších vysávačov, ktoré si môžete kúpiť - ale kto sú to? 3

Technologická vízia

Teraz, o niekoľko rokov neskôr, má spoločnosť Roborock sídlo v Pekingu, s výskumom a vývojom a pobočkami v Šanghaji a Šen-čene, kde jej technici, dizajnéri, vedci a odborníci na výrobu úzko spolupracujú počas vývoja a testovania. Jej medzinárodná kancelária v Hongkongu je domovom globálneho tímu a zamestnávala ľudí z celého sveta.

Generálny riaditeľ spoločnosti Roborock Richard Chang v skutočnosti pracoval v USA pred pár rokmi, keď sa začala robotická vákuová scéna rozbiehať. Zaujíma sa, kúpil si svoj vlastný, ale nepáčil sa mu – tak si kúpil ďalší. Nakoniec si kúpil 20 rôznych vysávačov a zistil, že všetky sú neuspokojivé, takže sa rozhodol, že môže robiť lepšie, a začal Roborocka.

Spoločnosť vie, že môže dokázať svoje vlastné výrobky tým, že ich dostane do rúk ľudí, a je odhodlaná ukázať svetu, čo je možné, keď máte robota, ktorý vám pomôže doma – a vzhľadom na to, že spoločnosť bola nedávno verejne kótovaná, niečo jasne funguje.

Tím je zhromaždený v priebehu času na dokončenie tohto cieľa obsahuje absolventov z gigantov ako Microsoft, Huawei, Baidu a Foxconn. Pochádzajú z rôznych prostredí a oblastí a vytvárajú rozmanitosť postojov a prístupov, ktoré im pomáhajú invenčne spolupracovať.

Roborock robí niektoré z najlepších vysávačov, ktoré si môžete kúpiť - ale kto sú to? 4

Samotné výrobky

Spotrebiteľská technologická spoločnosť samozrejme nie je nič bez dobrých výrobkov a kľúčom k úspechu spoločnosti Roborock boli jej vynikajúce zariadenia. Milujeme napríklad Roborock S5 Max, jeden z najlepších robotových vysávačov na trhu.

Či už je to kvôli jeho úžasnému automatickému mapovaniu alebo skutočnosti, že je to geniálny robot na mopovanie, ako aj spoľahlivé vákuum, na tom nezáleží – je to celková ponuka, ktorá je tak pôsobivá. Dostalo sa nás do bodu, keď ani nemusíme myslieť na upratovanie nášho domu – je to v predvolenom nastavení čisté, podľa plánu a bez problémov.

Samozrejme, niektorí ľudia, dokonca aj tí, ktorí vlastnia tiež robotické vysávač, jednoducho uprednostňujú čistenie pre seba. Môže to byť kvôli zvlášť ťažko dosiahnuteľným zákutiam alebo kvôli (šokovej horore), ktoré považujú za terapeutické. Našťastie sa Roborock's neobmedzuje na robotov. Chystá sa uviesť na trh Roborock H6, jeho prvý bezšnúrový vysávač tyčiniek – čistiaci systém, ktorý vyzerá tak, že ohromne zapôsobí skvelou životnosťou nasávania a batérie v inteligentnom a ľahkom dizajne.

To znamená, že medzi jeho hviezdnou zostavou robotových vakov a novým H6 sa budete môcť starať o svoje neporiadky akýmkoľvek spôsobom, s pomocou Roborocku. Ak je váš záujem vzbudený, navštívte webovú stránku spoločnosti Roborock a zistite viac o jej produktoch a histórii.

Table of Contents