Roblox je teraz ocenený na $4 miliarda

Roblox, online herná platforma najobľúbenejšia u Gen Z, získala finančné prostriedky v sérii G, 150 miliónov dolárov Wall Street Journal Nahlásili ste. Roblox Corporation ohlásila nový míľnik 115 miliónov používateľov mesačne, čo je dramatický nárast oproti 100 miliónom, ktoré získali, keď minulý august prekonal hráčsku základňu Minecraft.

Aj keď starší hráči pravdepodobne nevenovali veľkú pozornosť tomuto štýlovému hernému hangoutu, Roblox zaznamenal v posledných rokoch s mladšími publikami obrovský nárast.

Iba v minulom roku bola hodnota na $2,5 miliardy dolárov, pričom Roblox tvrdí, že polovica všetkých amerických detí vo veku medzi 9 a 12 použilo svoju platformu. Minulý rok sa dostal medzi päť najlepších sledovaných hier YouTube,

Možnosti avatarov pre prehrávače Roblox sú početné a rozmanité (a niekedy drahé)Možnosti avatarov pre prehrávače Roblox sú početné a rozmanité (a niekedy drahé)

Roblox funguje ako online hangout priestor, ako kedysi Habbo Hotel, kde hráči môžu komunikovať so svojimi priateľmi, hrať rôzne hry a prispôsobovať svoje avatary tak, aby boli najlepším dieťaťom na virtuálnom bloku.

Skutočnou výzvou sirény pre investorov je Robux, virtuálna mena, ktorá poháňa trh spoločnosti Roblox v hrách. Roblox funguje ako platforma pre vývojárov aj hráčov, čo im umožňuje vytvárať a predávať hry, predmety a dokonca aj vývojové prostriedky v rámci Robloxu. Je to dostatočne veľká online ekonomika, ktorú vzali na vedomie dokonca aj IRS.

Aktualizácie Robloxu naďalej vplývajú na spôsob, akým mladí ľudia hrajú hry – ponúkajú podporu naprieč platformami, ktorá umožňuje hráčom ľahko prepínať napríklad medzi mobilným a počítačovým hraním.

Zdá sa, že investori veria, že masívny rast spoločnosti sa v najbližšom čase nespomalí a že jeho posledných 150 miliónov dolárov financovania bude tento rast len ​​ďalej podporovať.

GameSpot môže získať províziu z maloobchodných ponúk.