Robíte tieto chyby začínajúcim blogerom? Tu je návod, ako ich opraviť

Poďme rovno k veci:

Ste v blogovaní noví alebo ste to už nejaký čas robili.

Pravdepodobne si myslíte, že máte základné informácie.

Naučili ste sa, ako používať WordPress, pohrávali si s témou svojho blogu a našli ste, čo sa vám páči.

Máte viac blogových príspevkov a vždy, keď uverejníte nový príspevok, to bude generovať dopravu, zapojenie a zdieľanie sociálnych sietí,

Ale niečo nie je v poriadku. Niekde hlboko dole premýšľate, aj keď sa dotýkate všetkých i a prechádzate všetkými t, niečo nekliká,

Chvíľu ste blogovali bez veľkého úspechu.

Na váš blog neprišiel nikto. Nikto sa nestará o váš obsah. Nikto nemá rád to, čo si napísal.

Možno si to neuvedomujete, ale pravdepodobne to odvádza vašich čitateľov mimo stránky.

Pasca na blog

Spustenie blogu je vzrušujúce.

Pri výbere viacerých tém, widgetov, ktoré sa majú používať, a doplnkov, ktoré sa majú aktivovať, riskujete, že vás niekto zachytí v pasci chýb blogu: bude mať príliš veľa „zvončekov a píšťaliek“ a zabudnete na to, čo je dôležité:

Vaši čitatelia

Preto, aby sa predišlo ďalším chybám v blogovaní, uvádzame niektoré bežné začiatočné chyby, ktoré môžu noví a dokonca aj skúsení blogeri robiť bez toho, aby vedeli a ako ich opraviť.

chyba 1: píšete sám

Stavím sa, že váš život je fan-freakin’-tastic, správny? Miesta, ktoré ste boli, ľudia, ktorých ste stretli a jedlo, ktoré ste ochutnali – skvelé príbehy pre váš blog.

Myslím váš blog je o tebe, však? Každá publikácia je v vy hlas a mať vy osobnosť všade.

Je to váš blog a je to o vás.

No, ani nie.

Aj keď existuje veľa rôznych typov blogov, iba blogov s prevádzkou, zdieľaním a komentármi užitočné pre vašich čitateľov,

Tieto typy blogov hovoria so svojím publikom a blogger to robí spôsobom, ktorý vtláča jeho osobnosť, pričom sa stále zameriava na pripojenie k publiku.

Ak teda začnete väčšinu svojich viet,

Hádajte, čo som urobil?

Tieto cvičenia som vyskúšal …

Viem ako…

Ukážem vám svoju cestu …

Opúšťate niekoho: vaše publikum.

Ľudia sa hrnú na blogy, aby získali cenné rady, ktoré im pomôžu vyriešiť problém v ich živote.

Nie je prekvapujúce, že jedným z najpopulárnejších typov blogových príspevkov je „Páči sa mi“. Tieto typy blogových príspevkov sú vzdelávacie a ich cieľom je pomôcť čitateľom s problémom.

Čo okrem toho, že píšete príspevky založené na výučbe, môžete ešte urobiť, aby ste sa zbavili záznamov v denníku a spojili sa so svojimi čitateľmi?

 • Spýtajte sa vo svojom príspevku, aby ste mohli komunikovať s publikom. Vďaka tomu budete viac konverzovaní a so svojimi čitateľmi bude zaobchádzať ako s vašim príspevkom.
 • Vstúpte do myslí svojich čitateľov. Povedzte problému, ktorý má čitateľ, a vcítite sa do svojho boja.
 • Jazyk „vy“ používajte stále viac a menej jazyk „ja“.
 • Na konci každého príspevku blogu zavolajte na akciu alebo CTA. Toto je smernica alebo otázka, ktorú poskytnete svojmu publiku, Prihláste sa na odber noviniekalebo Aké sú vaše tipy na dokonalú kávu??
 • Takže keď nabudúce budete chcieť napísať príspevok o svojej rodinnej ceste do Disneylandu, prevráťte ju a píšte o jednoduchých tipoch, ktoré vás pri svojej rodine cestovali do Disneylandu zdravé.

  Môžete sa podeliť o svoje skúsenosti v Disneylande tým, že dáte pár tipov, ako pomôcť ostatným matkám pri hladkej dovolenke.

  chyba 2: nemáte výklenok

  O čom je váš blog?

  Píšete o tom, čo v ten deň cítite, alebo máte spoločnú tému, ktorej sa držíte?

  Ak sa ocitnete písať o móde jeden deň a kariéru ďalší deň, a zaujíma vás, prečo nikto komentuje, je to pravdepodobne preto, že nemajú tušenie, o čom je váš blog.

  Výklenok alebo vášeň môžu pomôcť zvýšiť návštevnosť vášho blogu a zvýšiť vaše publikum.

  Dosahuje to tým, že vám pomáha:

 • Zamerajte sa – Vďaka ústrednej téme sa budete sústrediť na vytváranie obsahu vo svojom výklenku.
 • Nájdite vysoko zacielené publikum – Čitatelia navštívia váš blog, ak vedia, že majú konkrétny blog, a ak sa váš výklenok zmenšuje, je pravdepodobnejšie, že pritiahnete určitých čitateľov. Ak je napríklad vaša pracovná cesta služobnou cestou, vaše príspevky prilákajú podnikateľov, ktorí často cestujú, a nie ľudí, ktorí cestujú.
 • Rozvíjajte svoje odborné znalosti vo svojom výklenku – Prezentácia tém blogu vo vašom výklenku a zdieľanie vašich skúseností s danou témou vám môžu pomôcť rozvíjať vaše skúsenosti a autoritu vo vašom výklenku. Niekto ako Pat Flynn z inteligentného pasívneho príjmu si vzal čas na rozvoj svojej medzery a teraz sa nazýva autorita pri vytváraní pasívneho príjmu.
 • Zarábať – Keď máte nadšených sledovateľov, dosiahnu úroveň dôvery s tým, čo musíte povedať, a vypočúvajte ich rady. Tým sa otvárajú dvere na speňaženie vášho blogu, od predaja elektronických kníh alebo elektronických kurzov až po vytváranie sponzorovaných príspevkov.
 • Ak neviete, o čom písať, opýtajte sa sami seba,

  “Čo viem veľa o tom, mám vášeň alebo sa chcem dozvedieť viac?”

  Môže to byť pre vás ťažké, pretože ste pravdepodobne zvedaví, prečo by niekto čítal iný blog na varenie alebo iný blog (vyplňte prázdne miesto).

  Väčšina ľudí nie Chcem si prečítať ďalší blog o jedle, ale o ľuďoch Smieť chcú sa dozvedieť viac napríklad o výchove svojich detí v životnom štýle Paleo.

  Kľúčom je, že po výbere svojho výklenku ho zúžite, aby prilákalo konkrétne publikum. Tým sa zabezpečí, že poskytujete najlepšie informácie tým, ktorí ich najviac chcú.

  Prečítajte si môj príspevok o tom, ako dosiahnuť svoj blog, aby ste mohli začať.

  chyba 3: váš blog nie je ľahko použiteľný

  Zaručeným spôsobom, ako zabrániť čitateľom, je blog, ktorý vyžaduje navigačnú príručku.

  Vo vašom blogu by malo byť ľahké nájsť informácie a zistiť, kedy čitatelia prestanú.

  Nie ste si istí, ktoré prvky blogu je potrebné vyladiť? Tu je zoznam bežných chýb, ktoré urobili začiatočníci blogeri:

  Ťažká navigácia

  Prezrite si tému WordPress s názvom Exposition Lite.

  Expozície Lite Blogging Bugs

  Pre skúseného bloggera je to jednoduchý a moderný dizajn blogu, ktorý poteší každého tvorivého mysliteľa.

  Pre niekoho, kto veľmi často neloguje, by však bolo ťažké prejsť na túto vstupnú stránku.

  Kde je ponuka? Kam odtiaľto pôjdem?

  Ak by ste nepoznali tieto typy tém, nevedeli by ste, že ponuka je skrytá za „ikonou hamburgera“ v pravom hornom rohu webovej stránky.

  To spôsobuje čitateľom zmätok a spôsobuje, že sa rýchlo zbavia vášho blogu.

  Ak chcete znížiť mieru okamžitých odchodov a zlepšiť použiteľnosť, zvážte vytvorenie pozoruhodného, ​​popisného a stručného navigačného panela. To uľahčuje čitateľom zacielenie na vaše stránky.

  Prezrite si jednoduché a ľahké navigačné menu Sprievodcu blogom. Je to jednoduché, zrejmé a slúži na nasmerovanie čitateľov na dôležité stránky tohto webu:

  Chyby pomocníka pre blogovanie

  Je ťažké čítať písma

  Blogy sú väčšinou založené na texte a sú určené na čítanie. Ak máte písmo, ktoré je ťažko čitateľné, môže to sťažiť používateľské prostredie.

  Nie je však zábavné hľadať komplikované a zábavné písma?

  S toľkými možnosťami na výber, nechcete písmo, ktoré odráža vašu osobnosť, vašu značku alebo celkový tón vášho blogu?

  Ak sú ľudia znervózňujúce Ak si chcete prečítať svoj blog a dostať sa do problémov, pravdepodobne ste vybrali nesprávny zdroj.

  Aké písmo je najlepšie použiť? Podľa Social Triggers chcete písmo, ktoré je:

 • Ľahko čitateľný na obrazovke.
 • Jednoduché bezpatkové alebo patkové písmo: vyvarujte sa skriptov alebo dekoratívnych písiem pre svoju hlavnú kópiu tela
 • 14 až 16 pixelov alebo dokonca väčšie so širokou šírkou čiar (hore)
 • Pre pohodlné čítanie na obrazovke je tiež výhodné, aby hlavné odseky mali šírku obsahu alebo dĺžku riadku medzi 480 a 600 pixelmi.

  V skutočnosti existuje matematická rovnica, ktorá vám môže pomôcť nájsť ideálne písmo pre váš blog s názvom Golden Ratio.

  Zlatá typografia

  Dotieravé farby

  Všimli ste si, že najobľúbenejšie blogy majú biele pozadie s tmavým alebo čiernym textom?

  Dôvodom je, že je oveľa ľahšie čítať tmavý text na bielom pozadí ako biely text na tmavom pozadí.

  To však neznamená, že do svojej farebnej schémy nemôžete vložiť trochu osobnosti. Farba vyzerá lepšie na paneli s ponukami, hlavičkách a logách – na vašom blogu nie je všade maľovaná.

  Tu je niekoľko príkladov blogov, ktoré vyvážili svoje farebné možnosti, aby prilákali čitateľov a nevystrašili ich.

  chyba 4- Váš blogový príspevok nie je správne naformátovaný

  Zdvihnite ruku, ak ste už blogový príspevok rezervovali bez jeho úpravy, optimalizácie alebo nevenovania prílišnej pozornosti procesu, pretože ste potrebovali pridať obsah, napríklad včera.

  Ak v skutočnosti nemáte dostatok času na správne naformátovanie svojho blogového príspevku, riskujete, že sa ľudia pozerajú a odchádzajú, aj keď máte magnetický titul, ktorý vás upúta.

  Vyskúšajte tieto tipy na formátovanie, ktoré môžete použiť pri nasledujúcom sedení na blogu:

  Pred uverejnením príspevkov skontrolujte a upravte svoje blogové príspevky

  Nikto nechce čítať príspevok plný gramatických chýb alebo pravopisných chýb. Najlepším riešením je nechať niekoho skontrolovať váš príspevok. Ak však nemáte nikoho, kto by vám pomohol, môžete použiť dva bezplatné nástroje na úpravu:

  1. Gramatika – Stiahnite si zadarmo rozšírenie prehliadača Chrome, aby ste mohli gramaticky analyzovať váš obsah napísaný na väčšine platforiem sociálnych médií, blogov, Gmailu a WordPress pred jeho odoslaním.

  2. PaperRater – Skopírujte a vložte svoj príspevok do PaperRater a skontroluje pravopis, gramatiku a výber slov. Kontroluje tiež plagiát a správy s celkovým hodnotením.

  Opravte svoju kópiu

  Existuje niekoľko trikov, ktoré môžete použiť na prilákanie čitateľa, aby pokračoval v čítaní vášho príspevku a zvýšil pravdepodobnosť, že ho bude zdieľať.

  Napríklad chcete, aby váš príspevok plynul hladko, čo uľahčí jeho čítanie a porozumenie. Vieš to urobiť:

 • Pomocou prechodných slov, ako je tak, všeobecne, ale, a, okrem toho, aleboatď.
 • Pomocou toho, čo Brian Dean z Backlinka nazýva vedierkové brigády. Toto sú krátke frázy, ktoré čitateľov nabádajú, aby pokračovali v čítaní.
 • Blog-chyby-Brian-Dean
 • Použite titulky. To pomáha čitateľom vedieť, o čom hovoríte, a rozdeľuje váš príspevok na ľahko čitateľné sekcie. Môže to tiež zvýšiť výkonnosť SEO zahrnutím kľúčových slov do vašich titulkov.
 • Prispôsobte si trvalé odkazy na svojom blogu, aby ste lepšie použili a sledovali vyhľadávací nástroj

  Všeobecne sa odporúča prispôsobiť alebo zmeniť predvolené nastavenia pre trvalý odkaz. Krátky, stručný a dobre vytvorený trvalý odkaz, adresa URL vášho blogového príspevku, bude robiť toto:

 • Buďte ľahko čitateľný
 • Píšte a zapamätajte si jednoducho
 • Prezrite si potenciálnych návštevníkov v službe Google SERP
 • Staňte sa súčasťou vašej celkovej správy o značke
 • Napríklad na WordPress, ak si neupravíte svoju predvolenú štruktúru trvalých odkazov, pravdepodobne budete mať adresy URL, ako je tento:

  http://example.com/?p=12345

  Ak naopak používate „veľa trvalých odkazov“, ale nemôžete prispôsobiť webovú adresu, môžete skončiť pomocou štandardného odkazu, ako napríklad:

  http://example.com/this-is-my-blog-post-title-and-it-is-really-long-with-lots-of-stopwords/

  Z WordPress 4,2, inštalátor sa môže pokúsiť aktivovať „pekné trvalé odkazy“, najlepšie je však skontrolovať, či je štruktúra trvalých odkazov správne nakonfigurovaná.

  Na účely vyhľadávacích nástrojov má spoločnosť Google rád priateľské trvalé odkazy. Spoločnosť Google vo svojej príručke Začíname pracovať s optimalizáciou pre vyhľadávače uvádza, že adresy URL so štruktúrovanou hierarchiou a kľúčovými slovami uľahčia indexové prehľadávanie vašich stránok.

  V programe WordPress si môžete v časti Nastavenia à Permalinky prispôsobiť svoju adresu URL. Používanie príspevku alebo vlastnej štruktúry vášho príspevku je priateľskejšia adresa URL.

  Permalinks

  Zabalenie

  S týmito tipmi prejdete zo začiatočného stavu na rockovú hviezdu. Ak ste blogovali dva mesiace alebo dva roky, každý v určitom okamihu svojej kariéry robí na vašom blogu klasické chyby.

  Ale už to nepotrebuješ.

  Keď píšete publiku, zabezpečíte si miesto a máte ľahko použiteľný, správne naformátovaný blog, nie je dôvod, prečo sa čoskoro nebudete nachádzať na blogu so sociálnymi médiami, dopravou a zapojením, ktoré chcete.

  Chyby blogu pre nováčikov