Robinhood blokuje nákup niektorých akcií, ako sú Gamestop, AMC alebo …

To, čo začalo ako druh svetla pre GameStop, sa ukázalo ako lesť niektorí používatelia fóra Reddit, ktorá vytvorila skupinu na boj s velikánmi Wall Street (Wallstreetbets).

Pre to, spôsobili krátke stlačenie čo nie je nič iné, ako vyhodiť do vzduchu všetky šortky, ktoré boli vyrobené proti akcii Gamestop, reťazca videohier, ktorý je už nejaký čas blízko bankrotu. Ak nie ste oboznámení s akciovým trhom, zhrniem to pre vás: ľudia sa spojili, aby utiekli určité finančné prostriedky z Wall Street a vytvorili spoločnosť, ktorá bola cez noc v úpadku v hodnote mnohých miliónov dolárov.

Niektorí makléri, ako napríklad Robinhood, zablokovali okrem GME aj nákup niektorých akcií.

stávky na wallstreet

V dôsledku toho nejdeme do politiky, Americké agentúry museli zasiahnuť a pokúsiť sa odvrátiť pozornosť tejto iniciatívy, pretože zmasakrovala veľkú časť kapitálu niektorých fondov, ako napríklad Melvin Capital. Tento fond stratil viac ako 30% kapitálu v tejto „operácii“.

Mohli by sme hodiny vysvetľovať, ako to funguje, ale určite ste sa dostali tak ďaleko, pretože pokúšate sa kúpiť akcie spoločností GameStop, AMC, BlackBerry alebo Nokia u svojho makléra Robinhood.

Vzhľadom na vysokú volatilitu týchto akcií sa mnoho brokerov rozhodlo zablokovať schopnosť obchodovať s nimi. Ak sa pokúsite kúpiť tieto akcie, zobrazí sa správa: „Svoju pozíciu v tejto akcii môžete zavrieť, ale nemôžete kupovať ďalšie akcie.“. To znamená, že môžete uzavrieť svoju pozíciu v tejto akcii, ale nemôžete kúpiť viac akcií.

Úplný zoznam všetkých aktív, s ktorými nemožno obchodovať, je uvedený nižšie:

  • $ AMC
  • $ BB
  • $ BBBY
  • $ EXPR
  • $ GME
  • $ KOSS
  • $ NAKD
  • $ NOK

Väčšina retailových investorov nie je s týmto rozhodnutím spokojná, a je to práve maklér Robinhood, ktorý sa preslávil tým, že dáva „ľuďom“ možnosť nakupovať akcie veľmi ekonomickým spôsobom. Tento krok však vyzerá presne naopak.

Napriek tomu z nášho pohľadu Robinhood môže byť pre mnoho malých investorov veľkou výhodou pretože v hre o stoličku sa vždy nájde niekto, kto zostane bez nej a keď akcia stúpne ako raketa, môže sa vrátiť aj v čase, ktorý investorom nenecháva priestor na reakciu. Tento príbeh sa skončí zle a sme si istí, že mnoho malých investorov bude ľutovať aj investície do takýchto nebezpečných aktív.