Roaming: ako deaktivujete ├║daje v zahrani─Ź├ş v syst├ęme Android?

Zak├ízanie roamingu a d├ít v zahrani─Ź├ş na va┼íom smartf├│ne s Androidom je niekedy d├┤le┼żit├ę. Ak obal, ktor├Ż ste si vzali s dod├ívate─żom, nie je kompatibiln├Ż s krajinou ur─Źenia, na konci mesiaca m├┤┼żete dosta┼ą ve─żmi ve─żk├║ fakt├║ru. V tomto kr├ítkom n├ívode vysvetl├şme, ako m├┤┼żete deaktivova┼ą ├║daje na smartf├│ne Android.

Ka┼żd├Ż bal├şk je podp├şsan├Ż oper├ítorom, ─Źi u┼ż Orange, SFR, Free Mobile alebo Bouygues Telecom, vr├ítane niektor├Żch mno┼żstvo celul├írnych ├║dajov alebo ├║dajov 3G a 4G, Tieto ├║daje m├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę vo Franc├║zsku, Eur├│pe a niektor├Żch ─Ćal┼í├şch krajin├ích bez ─Ćal┼í├şch n├íkladov. Predt├Żm, ako sa pust├şte do dobrodru┼żstva, odpor├║─Źame v├ím, aby ste si so svoj├şm oper├ítorom overili krajiny uveden├ę v predplatnom.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Ako riadi┼ą spotrebu ├║dajov v syst├ęme Android

Ako zak├í┼żem d├ítov├Ż roaming v zahrani─Ź├ş na svojom smartf├│ne s Androidom?

Zak├íza┼ą ├║daje V├í┼í smartphone Samsung Galaxy ::

Prihl├ísi┼ą sa konfigur├íciaVid├şme sa v spojeniePotom zadajte Pou┼żitie ├║dajovV┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je zru┼íi┼ą za─Źiarknutie pol├ş─Źka Mobiln├ę d├íta,

Tento man├ęver sa m├┤┼że v jednotliv├Żch smartf├│noch s Androidom l├ş┼íi┼ą. Ak pou┼ż├şvate smartf├│n HuaweiMus├şte ├şs┼ą na:

konfigur├íciaPotom zadajte Bezdr├┤tov├í sie┼ą a sie┼ąPotom zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Mobiln├ę d├íta

v smartphones P├í─Źi sa mi to Google Pixel, ├şs┼ą do:

konfigur├íciapotom zadajte Sie┼ą a internet Potom cho─Ćte na Mobiln├Ż telef├│nZru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Mobiln├ę d├íta

Preto s├║ man├ęvre v podstate rovnak├ę. Je tie┼ż mo┼żn├ę deaktivova┼ą ├║daje. r├Żchla in┼ítal├ícia, Pr├şstup k nemu z├şskate iba takto:

Ak chcete prejs┼ą nadol v rozba─żovacej ponuke N├íjs┼ą ikonu, prejdite prstom nahor a nadol pre mobiln├ę d├íta (dve ┼í├şpky v opa─Źn├Żch smeroch) Ak je symbol farebn├Ż, va┼íe mobiln├ę d├íta sa aktivuj├║. Ak ju chcete zak├íza┼ą, stla─Źte ikonu. Ke─Ć bude ikona siv├í, ├║daje bud├║ deaktivovan├ę.