Signál pridáva nový spôsob pre tých, ktorým je zablokované používanie platformy súkromných správ na pripojenie, čo je riešením najmä pre tých v Iráne, u ktorých bola služba cenzurovaná. Koncom januára sa objavili správy, že iránska vláda sa zamerala na signál a zaradila ho na zoznam internetových blokov, keď sa aplikácia dostala na prvé miesto v krajine na stiahnutie.
“Nie je možné zastaviť registráciu, [Iranian] cenzori teraz znižujú všetku návštevnosť signálu, “uviedla vtedy spoločnosť. “Iránsky ľud si zaslúži súkromie.” Nevzdali sme to. ”
Teraz to ukazuje, ako sa to plánuje, aspoň zatiaľ. “Ako dočasné riešenie, ktoré má pomôcť ľuďom v Iráne opäť sa pripojiť, sme do služby Signal pridali podporu jednoduchého servera proxy TLS, ktorý sa ľahko nastavuje, dá sa použiť na obídenie sieťového bloku a bezpečne nasmeruje návštevnosť na signál.” službu, “povedal dnes Signal.
Aj pri serveri proxy zostávajú základné princípy signálu zachované. Konverzácie sú stále šifrované, čo bolo vždy veľkou chválou platformy. Prevádzka je však pre operátora samotného proxy nepriehľadná.
To je dôležité, pretože Signal sa spolieha na to, že ostatní proxy servery nastavia a spustia. Podľa spoločnosti je tento proces jednoduchý a vyžaduje iba server s dostupnými portami 80 a 443 plus doménu alebo subdoménu, ktorá ukazuje na IP adresu servera. “Proxy je extrémne ľahký,” vysvetľuje Signal. “Nenákladný a malý VPS dokáže ľahko zvládnuť stovky súbežných používateľov.”
Nový spôsob pripojenia už bol pridaný do najnovšej beta verzie Signálu pre Android. Medzitým bude o niekoľko dní zavedený do produkčnej verzie aplikácie. Používatelia ho budú môcť manuálne nakonfigurovať pomocou nastavení servera proxy alebo to urobiť automaticky, keď používateľ klepne na odkaz signal.tube v inej aplikácii.
“Dúfame, že organizácie a jednotlivci zintenzívnia prevádzku serverov Signal TLS Proxy pre iránskych používateľov a pomôžu koordinovať ich distribúciu,” uviedol dnes Signal. “Tiež pokračujeme v skúmaní ďalších techník, ktoré sú automatizovanejšie a pohodlnejšie.”
Iránsky blok prišiel po tom, čo filtračná komisia zameraná na identifikáciu „zločineckého obsahu“ mala problém s podporou šifrovaných konverzácií zo strany spoločnosti Signal. Nie je to prvýkrát, čo sa stalo, uvádza Al Jazeera, pričom sporadické bloky boli aplikované v rokoch 2016 a 2017. Odvtedy však Signal výrazne vzrástol.
K tomu došlo najmä po široko hlásených zmenách WhatsApp, pretože používatelia sa obávali, že budú zdieľať svoje údaje o konverzácii, s alternatívnymi platformami na odosielanie správ. Facebook. WhatsApp sa pokúsil uviesť túto vieru na pravú mieru, ale nie skôr, než sa v Signal a na iných platformách, ako je Telegram, objavil obrovský-a v niektorých prípadoch aj systémový-príliv nových používateľov.