Rie┼íenie: Po─Źkajte, k├Żm aktu├ílny program dokon─Ź├ş odin┼ítalovanie alebo zmenu


Odin┼ítalovanie programov je relat├şvne jednoduch├ę Windows 10, ale s├║ mo┼żn├ę niektor├ę mo┼żn├ę chyby a veci sa m├┤┼żu skomplikova┼ą. Jednou z t├Żchto ch├Żb je aj ÔÇ×nikdy ├║pln├í odin┼ítalovanieÔÇť, ktor├í v├ím neumo┼ż┼łuje odin┼ítalova┼ą ┼żiadne programy, ÔÇ×Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program neodin┼ítaluje alebo nezmen├şÔÇť.

M├┤┼że to by┼ą naozaj v├í┼żny probl├ęm, preto┼że nakoniec budete musie┼ą program odin┼ítalova┼ą a t├íto chyba to neumo┼ż┼łuje. Pripravil som teda nieko─żko rie┼íen├ş a d├║fam, ┼że s├║ u┼żito─Źn├ę.

Neschopnos┼ą odin┼ítalova┼ą aplik├ície m├┤┼że by┼ą ve─żk├Żm probl├ęmom. V tomto ─Źl├ínku sa zameriame na nasleduj├║ce probl├ęmy:

 • Pridajte programy na odstr├ínenie uviaznut├Żch odstra┼łovan├ş – Niektor├ş pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że nem├┤┼żu odstr├íni┼ą aplik├ície zo svojho po─Ź├şta─Źa. Pod─ża nich dostan├║ t├║to spr├ívu pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície Pridanie alebo odstr├ínenie programov.
 • Po─Źkajte, k├Żm aktu├ílny program neodin┼ítaluje program AVG – Aplik├ície tret├şch str├ín m├┤┼żu ─Źasto zasahova┼ą do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a mnoho pou┼ż├şvate─żov ohl├ísilo tento probl├ęm pri pokuse o odin┼ítalovanie antiv├şrusu AVG.
 • Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program neodin┼ítaluje – V niektor├Żch pr├şpadoch sa pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu pok├║si┼ą odstr├íni┼ą niektor├ę aplik├ície. M├┤┼że to by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm, ale mali by ste ho vyrie┼íi┼ą jedn├Żm z na┼íich rie┼íen├ş.

Windows XP Ako sa vysporiada┼ą Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program nedokon─Ź├ş Odin┼ítalovanie alebo zmena chyby v syst├ęme Windows XP Windows 10

 1. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź
 2. Pou┼żite odin┼ítal├ítor tretej strany
 3. Vykonajte obnovenie syst├ęmu
 4. Reštartujte program explorer.exe
 5. Odstr├í┼łte alebo zak├í┼żte antiv├şrusov├Ż program
 6. znovu zaregistrujte Windows in┼ítala─Źn├ę
 7. zastávka Windows Inštalátor
 8. Stiahnite si Microsoft troubleshooter
 9. Sk├║ste aplik├íciu odstr├íni┼ą v bezpe─Źnom re┼żime

rie┼íenie 1 – Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź

Ak ste po zaznamenan├ş spr├ívy o ne├║plnom predch├ídzaj├║com odin┼ítalovan├ş nere┼ítartovali po─Ź├şta─Ź, ur─Źite by ste to mali urobi┼ą. niekedy Windows Odin┼ítalovanie programu nem├┤┼żete dokon─Źi┼ą norm├ílne a, ako viete, nem├┤┼żete s├║─Źasne odin┼ítalova┼ą dva programy, tak┼że ak odin┼ítalovanie jedn├ęho nie je dokon─Źen├ę, nem├┤┼żete spusti┼ą ─Ćal┼í├ş proces.

Re┼ítartovan├şm po─Ź├şta─Źa sa ÔÇ×zabij├║ÔÇť v┼íetky procesy vr├ítane po┼íkodenej odin┼ítalovania, tak┼że m├┤┼żete sk├║si┼ą odin┼ítalova┼ą po┼żadovan├Ż program e┼íte raz, ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş. Ak v┼íak ─Źel├şte tomuto probl├ęmu aj po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa, sk├║ste niektor├ę z ni┼ż┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş.


rie┼íenie 2 – Pou┼żite odin┼ítal├ítor tretej strany

Existuj├║ niektor├ę odin┼ítalova─Źe tret├şch str├ín, ktor├ę s├║ najsilnej┼í├şm rie┼íen├şm ako WindowsVlastn├Ż odin┼ítala─Źn├Ż program. Preto si m├┤┼żete stiahnu┼ą odin┼ítala─Źn├Ż program tret├şch str├ín a sk├║si┼ą odin┼ítalova┼ą po┼żadovan├Ż program znova. Existuje ve─ża skvel├Żch odin┼ítala─Źn├Żch programov, ale na┼íe tipy s├║m├┤j odin┼ítala─Źn├Ż program Revo a CCleaner,


rie┼íenie 3 – Vykonajte obnovenie syst├ęmu

Ak re┼ítartovanie a pokus in├ęho odin┼ítala─Źn├ęho nevykonali t├║to ├║lohu, m├┤┼żete sk├║si┼ą obnovi┼ą Windows 10 do stavu predt├Żm, ako probl├ęm existoval. Obnovenie syst├ęmu vykon├íte d┼ła Windows 10, postupujte takto:

 1. go Ovl├ídac├ş panel> Obnovenie,
 2. go Otvorte obnovenie syst├ęmu,
 3. Vyberte vhodn├Ż bod obnovenia a postupujte pod─ża ─Ćal┼í├şch pokynov na obrazovke.
 4. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu.
 5. Sk├║ste odin┼ítalova┼ą po┼żadovan├Ż program a zisti┼ą, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

rie┼íenie 4 – Re┼ítartujte program explorer.exe

Ak sa zobraz├ş chybov├ę hl├ísenie Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program neodin┼ítaluje alebo nezmen├ş, probl├ęm m├┤┼że nasta┼ą Windows Prieskumn├şk proces. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov mo┼żno budete m├┤c┼ą probl├ęm vyrie┼íi┼ą jednoducho re┼ítartovan├şm programu explorer.exe. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Ctrl + Shift + Esc otvori┼ą sa Spr├ívca ├║loh,
 2. Ke─Ć sa otvor├ş Spr├ívca ├║loh, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi Windows cestovate─ż a vyberte si re┼ítart z ponuky
  re┼ítart windows proces prieskumn├şka

Po vykonan├ş tohto postupu by chybov├ę hl├ísenie malo zmizn├║┼ą. Upozor┼łujeme, ┼że ide iba o rie┼íenie, tak┼że ak sa probl├ęm objav├ş znova, budete ho musie┼ą zopakova┼ą.


rie┼íenie 5 – Odstr├í┼łte alebo zak├í┼żte antiv├şrus

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program neskon─Ź├ş. Chybov├ę hl├ísenie o odin┼ítalovan├ş alebo ├║prave sa m├┤┼że niekedy zobrazi┼ą v d├┤sledku v├í┼ího antiv├şrusov├ęho softv├ęru. Niektor├ę antiv├şrusov├ę aplik├ície m├┤┼żu ru┼íi┼ą v├í┼í opera─Źn├Ż syst├ęm a sp├┤sobi┼ą t├║to chybu. Ak chcete probl├ęm vyrie┼íi┼ą, odpor├║─Źame v├ím zak├íza┼ą antiv├şrusov├Ż softv├ęr a skontrolova┼ą, ─Źi sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi.

Ak vypnutie antiv├şrusu probl├ęm nevyrie┼íi, pravdepodobne ho budete musie┼ą odin┼ítalova┼ą. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako odstr├íni┼ą v┼íetky s├║bory spojen├ę s antiv├şrusom, je stiahnutie vyhraden├ęho softv├ęru na odstr├ínenie antiv├şrusu. Po pou┼żit├ş tohto n├ístroja by ste mali aplik├íciu ├║plne odstr├íni┼ą.

Teraz sta─Ź├ş nain┼ítalova┼ą najnov┼íiu verziu antiv├şrusov├ęho softv├ęru alebo prepn├║┼ą na ├║plne nov├ę antiv├şrusov├ę rie┼íenie. Pou┼ż├şvatelia nahl├ísili probl├ęmy s programom AVG, uvedomte si v┼íak, ┼że tento probl├ęm sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą aj pri in├Żch antiv├şrusov├Żch n├ístrojoch.


rie┼íenie 6 – Znova sa zaregistrujte Windows in┼ítala─Źn├ę

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa tento probl├ęm m├┤┼że objavi┼ą kv├┤li probl├ęmom s Windows In┼ítal├ítor. Tento probl├ęm v┼íak m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą jednoducho op├Ątovnou registr├íciou Windows In┼ítal├ítor. Je to celkom jednoduch├ę a m├┤┼żete to urobi┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

 1. otvoren├Ż Pr├şkazov├Ż riadok ako administr├ítor Ak to chcete urobi┼ą, stla─Źte Windows K─ż├║─Ź + X otvorte ponuku Win + X a zvo─żte Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor) zo zoznamu. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą PowerShell (spr├ívca) ak nem├íte pr├şkazov├Ż riadok k dispoz├şcii.
  otvori┼ą pr├şkazov├Ż riadok ako spr├ívca
 2. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy:
  • msiexec / unreg
   msiexec / unreg cmd
  • msiexec / regserver
   msiexec / regserver cmd

Po spusten├ş t├Żchto pr├şkazov skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.


rie┼íenie 7 – zastav Windows In┼ítal├ítor

Ak sa zobraz├ş chybov├ę hl├ísenie Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program nedokon─Ź├ş odin┼ítalovan├şm alebo k├Żm sa neuprav├ş, probl├ęm bude mo┼żn├ę vyrie┼íi┼ą jednoducho zak├ízan├şm Windows In┼ítal├ítor. T├íto slu┼żba sa spust├ş pri pokuse o odstr├ínenie ur─Źitej aplik├ície a m├┤┼że v├ím zabr├íni┼ą v odin┼ítalovan├ş in├Żch aplik├íci├ş. Zastavi┼ą Windows In┼ítala─Źn├Ż servis, postupujte takto:

 1. lis Windows Kl├íves + R a zadajte services.msc, Teraz stla─Źte Prihl├íste sa alebo kliknite na dobre,
  spusti┼ą services.msc
 2. Teraz sa zobraz├ş zoznam dostupn├Żch slu┼żieb. lokalizova┼ą Windows in┼ítala─Źn├ę kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte zast├ívka Z ponuky Ak mo┼żnos┼ą Zastavi┼ą nie je k dispoz├şcii, znamen├í to Windows In┼ítala─Źn├í slu┼żba vo va┼íom po─Ź├şta─Źi moment├ílne nie je spusten├í.
  re┼ítartova┼ą Windows In┼ítal├ítor

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia odpor├║─Źaj├║ re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź Windows Prieskumn├şk po vypnut├ş Windows In┼ítala─Źn├í slu┼żba, tak┼że to m├┤┼żete urobi┼ą.


rie┼íenie 8 – Stiahnite si Microsoft troubleshooter

Niekedy po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program neskon─Ź├ş. Odin┼ítalovanie alebo zmena chybov├ęho hl├ísenia v d├┤sledku po┼íkoden├ęho registra alebo in├Żch aplik├íci├ş tret├şch str├ín. Tento probl├ęm v┼íak m├┤┼żete ─żahko vyrie┼íi┼ą stiahnut├şm n├ístroja na rie┼íenie probl├ęmov spolo─Źnosti Microsoft.

Po stiahnut├ş aplik├íciu spustite a automaticky vyrie┼íi v┼íetky probl├ęmy s in┼ítal├íciou. Teraz skontrolujte, ─Źi sa chyba objavila znova.


rie┼íenie 9 – Sk├║ste odstr├íni┼ą aplik├íciu v bezpe─Źnom re┼żime

Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że opravili chybov├║ spr├ívu. Po─Źkajte, k├Żm sa aktu├ílny program dokon─Ź├ş odin┼ítalovan├şm alebo zmenou jednoduch├Żm odstr├ínen├şm aplik├ície z n├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup do bezpe─Źn├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia lisovanie Windows K─ż├║─Ź + I a prejdite na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
  otvori┼ą aktualiz├íciu a bezpe─Źnos┼ą windows 10 nastaven├ş
 2. Na ─żavej table vyberte polo┼żku zotavenie a na pravej table kliknite Re┼ítartujte teraz Tla─Źidlo.
  roz┼í├şren├ę nastavenia obnovenia pri spusten├ş
 3. V├í┼í po─Ź├şta─Ź sa teraz re┼ítartuje a dostanete tri mo┼żnosti. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, Teraz kliknite re┼ítart Tla─Źidlo.
 4. Zobraz├ş sa zoznam mo┼żnost├ş. Vyberte ak├║ko─żvek verziu n├║dzov├ęho re┼żimu stla─Źen├şm pr├şslu┼ín├ęho kl├ívesu na kl├ívesnici.

Po spusten├ş n├║dzov├ęho re┼żimu sk├║ste odin┼ítalova┼ą problematick├║ aplik├íciu.


To je v┼íetko, d├║fam, ┼że v├ím tieto rie┼íenia pomohli norm├ílne odin┼ítalova┼ą program. Ak m├íte ak├ęko─żvek pripomienky alebo ot├ízky, sta─Ź├ş vyh─żada┼ą nasleduj├║cu ─Źas┼ą s koment├írmi.


Z editora pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v decembri 2015 a odvtedy bol ├║plne prepracovan├Ż a aktualizovan├Ż kv├┤li jeho ─Źerstvosti, presnosti a komplexnosti.


TIE┼Ż PRE─î├ŹTAJTE:

Related Articles

Back to top button