Riešenie nedostatkov služby Google Home

Ako by som chcel povedať, Google Home je perfektný osobný asistent a dokonalé inteligentné centrum; nemôže všetko urobiť samo. Je ľahké požiadať Google Home, aby urobil čokoľvek, čo chcete, ale pokiaľ nepoznáte niekoľko alternatívnych riešení, nie vždy vám to pomôže. Existujú dokonca aj alternatívne riešenia, ako zaistiť, aby Google Home fungoval s nepodporovanými zariadeniami.

Súvisiace: Príručka pre začiatočníkov Amazon Ozvena

Ak ste novým majiteľom domova Google, hľadáte prechod od Amazon Echo, alebo sa len rozhodujete medzi týmito dvoma; táto informácia je pre teba. Žiadny z nich vás nerozhodí rozbiť domovskú stránku Google, aby ste nainštalovali niečo nové, alebo vás prinúti preprogramovať ju. Všetko, čo budete potrebovať, je čas a niekoľko samostatných aplikácií.

Použitie IFTTT na rozšírenie dosahu a možností Google Home

Už sme hovorili o použití IFTTT na automatizáciu vášho domova predtým a všetko, čo tu spomeniem, je tomu dosť podobné. Tu sme podrobne prediskutovali IFTTT a dokonca aj to, ako ho nastaviť v systéme Android. Rozsah IFTTT tým nekončí, má veľa apletov a príkazov pre vášho domáceho asistenta Google.

pomocné domáce riešenie google

IFTTT znie spočiatku trochu skľučujúco, ale s ním je pridávanie nových príkazov na domovskú stránku Google oveľa jednoduchšie. Pozrite sa na niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť, keď začnete používať IFTTT v spojení s domovskou stránkou Google.

1. Odoslať Skype Správy

Nebude to niečo, čo by každého majiteľa Google Home mrzelo, že sa mu to dostane do rúk, ale myslím si, že je to applet, ktorý je užitočný aspoň na to, aby sa o ňom hovorilo. Je to také jednoduché, ako povedať „OK Google, Skype”A potom tvoja správa, ale pred odoslaním správy nesprávnemu kontaktu by som to trochu otestoval.

skype google home workarounds

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu.

2. Zapnite alebo vypnite svetlá

Aj keď Google Home funguje s niekoľkými rôznymi inteligentnými svetlami, nefunguje so všetkými hneď po vybalení. V systémoch ako SmartThings alebo LIFX potrebujete na ovládanie svetiel pomoc IFTTT.

svetlá google home workarounds

Napríklad pomocou tohto apletu môžete vypnúť svetlo SmartThings jednoduchým hlasovým príkazom. V prípade svetiel LIFX stačí pomocou tohto apletu povedať „OK Google, dobrú noc“, aby ste zhasli svetlá.

Ak chcete získať ďalšie applety pre rôzne svetelné systémy, dokonca aj Philips Hue, ktorý je už podporovaný, pozrite sa na úplné informácie Google Assistant zoznam.

3. Odoslať tweety

Ak chcete uverejniť rýchly tweet, keď sa venujete niečomu inému, je ľahké to urobiť hlasom na domovskej stránke Google. Stiahnite si tento aplet, prepnite prepínač IFTTT a potom povedzte „OK Google, tweet [blank]”Tweetujte čokoľvek, čo chcete, iba svojim hlasom.

4. Odoslať do Facebook

Uverejňuje sa v Facebook funguje takmer rovnako ako tweetovanie alebo používanie Skype s týmto apletom. Ak chcete odoslať rýchlu správu o stave, povedzte „OK Google, tell my friends [blank]”Nechať svoje Facebook priatelia vedia čokoľvek, čo máš na mysli alebo čo robíš.

5. Vytvorte nové kontakty Google

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete so svojimi kontaktmi vykonávať na domovskej stránke Google, a vďaka tomuto novému apletu je ľahké pridávať nové kontakty iba svojim hlasom. Povedzte domovskej stránke Google svoje meno a číslo a môžete začať.

6. Pomáha konfigurovať Kalendár Google

Je šialené myslieť si, že vo svojom kalendári nemôžete nastaviť dátumy hneď po vybalení z domova Google, ale s týmto apletom to je možné.

kalendár domácich riešení google

Frázovanie znie spočiatku trochu trápne, ale dá sa ľahko zmeniť, takže pomocou neho môžete nastaviť dátumy a naplánovať udalosti vo svojom Kalendári Google iba svojim hlasom.

7. Dajte svojmu Androidu prsteň

Existuje mnoho prípadov, keď by som chcel, aby som zavolal na svoj telefón a povedal mi, kde to je, a pomocou tohto apletu je to možné s domovskou stránkou Google. Povedať „OK, Google, nájdi môj telefón“ je dobrým riešením tejto funkcie, ktorá mala byť štandardom.

telefónne riešenie Google home

Použitím hlasového príkazu vám telefón zazvoní, takže sa oveľa ľahšie nájdete pod kabát, ktorý ste práve zložili.

8. Vytvárajte nové úlohy pomocou Trello alebo Todoist

Rovnako ako v prípade Kalendára Google, Google Home dokáže čítať úlohy a dátumy, ale ťažko ich vytvára. Našťastie je to možné pomocou buď tohto apletu, alebo prepojením vášho účtu Todoist alebo iných účtov s aplikáciou Google Home.

todoist google home workarounds

Ak ste prepojili aplikáciu s domovskou stránkou Google, povedzte „OK Google, dovoľte mi hovoriť s vami [APP NAME]” začať.

9. Zapnite a vypnite televízor

Google Home už môže ovládať niektoré televízne značky, ale pre niektoré iné existujú našťastie applety, ktoré pomôžu vyplniť medzery v pokrytí. Ak ste už počuli o Harmony, tomto aplete a potom o tomto, nechajte si zapnúť a vypnúť televízor pomocou služby Google Home.

tv google home workarounds

Je to skvelé riešenie, ak váš televízor nie je automaticky kompatibilný, čo ma privádza k môjmu poslednému bodu o IFTTT.

10. Ovládanie nepodporovaných zariadení

Nájdite si chvíľu na prehliadku knižnice appletov IFTTT. Vyhľadajte čokoľvek súvisiace s Google Assistantalebo ktorúkoľvek z ďalších podporovaných aplikácií s domovskou stránkou Google. V priebehu niekoľkých sekúnd nájdete riešenie pre takmer každé inteligentné zariadenie, ktoré vás napadne, aby ste zlepšili zážitok z inteligentnej domácnosti.

ifttt home home workarounds

Hovoril som o Amazon Ozvite sa predtým, a aj keď si myslím, že má hneď po vybalení lepšiu funkcionalitu, IFTTT umožňuje domovu Google dobehnúť niekoľko a potom niektoré. Stále potrebujete niekoľko základných znalostí o IFTTT, ale učenie netrvá dlho a váš domov Google bude pre neho lepší.

Používanie Taskeru na lepšie oznámenia a aplety IFTTT

V súčasnosti má notifikačný systém Google Home priestor na zlepšenie a zatiaľ neexistuje žiadny aplet, ktorý by vyhovoval všetkým potrebám. Prečo namiesto toho, aby ste čakali, kým Google aktualizuje Home, aby mal lepší systém, alebo aby niekto vytvoril požadovaný aplet, nevyrobili ste si ho sami?

Tasker je úžasný spôsob, ako spustiť tieto aplety a zaistiť, aby sa vaše inteligentné zariadenia a domovská stránka Google harmonizovali lepšie ako kedykoľvek predtým. Najľahší spôsob, ako používať Tasker takto, je bohužiaľ stále trochu komplikovaný. Našťastie Juan M. zostavil skvelý tutoriál Tasker a IFTTT, ktorý vysvetľuje tento proces lepšie, ako som kedy mohol.

Použitie tejto metódy znamená, že potrebujete znalosti Taskeru, IFTTT a vytvárania webových požiadaviek. Videonávod skvele vysvetlí všetko a nechá niekoho, kto je taký nešikovný ako ja, vo všetkom, čo súvisí s kódovaním, aby sa v tejto téme zorientoval.

Najprv, ak ešte nemáte Tasker, budete ho potrebovať vo svojom Androide, takže si ho stiahnite tu:

Skúšobná verzia aplikácie Tasker na stiahnutie

Riešenie nedostatkov služby Google Home 2

Táto verzia Tasker je bezplatná skúšobná verzia, takže ak sa vám systém páči, budete musieť zaplatiť $20,99, aby ste službu mohli naďalej používať. Ak si myslíte, že je to niečo, čo budete naďalej používať s Google Home, $2Aktualizácia 0,99 sa za chvíľu vyplatí.

Použitie zariadenia Chromecast na rozšírenie dosahu služby Google Home

Ak poznáte Chromecast, určite vás poteší, že pomáha službe Google Home pri riešení niektorých obmedzení prenášania, ale bohužiaľ nie pri všetkých. Ak chcete prenášať služby YouTube, Spotify alebo iné streamovacie a hudobné služby Google, môžete to urobiť ihneď po vybalení.

chromecast google home workarounds

V závislosti od vašej verzie Chromecastu bude Google Home používať ako rozbočovač na streamovanie do zariadení, ktoré boli predtým nekompatibilné. Je to možné aj pri veciach ako IFTTT a Tasker, ako som už spomenul, ale Chromecast je jednoduchší spôsob, ako veci dokončiť.

Ak chcete zistiť, ktorá verzia Chromecastu je pre vás najvhodnejšia, navštívte pred nákupom webovú stránku Google v zariadení.

Záver

Domovská stránka Google má stále niekoľko záhybov, ktoré je potrebné vyriešiť, a niekoľko chýbajúcich funkcií, ale našťastie je možné ich pridať sami. S trochou práce a pomocou ďalších aplikácií sa Google Home stane oveľa komplexnejším balíkom a ešte lepším inteligentným zariadením.

Ak potrebujete pomoc s domovskou stránkou Google, neváhajte a položte nižšie uvedené otázky.