Riešenie: Ikona batérie chýba Windows 10

Aj keď pracujeme na našich počítačoch, portátilesSkontrolujte ikonu batérie niekoľkokrát denne, aby sme sa uistili, že máme dosť, aby sme ju mohli dokončiť.
Ak ikona batérie chýba, aktivujte ju na paneli úloh. Náš sprievodca obsahuje aj niekoľko krokov, ktoré treba podniknúť, ak to nefunguje a vy potrebujete hlbšie kopať.
Chýbajú ďalšie ikony? Pozrite si časť Ikony na ploche v systéme Windows 7 Windows 10 na riešenie podobných problémov.
Nepáčia sa nám bezpečnostné problémy alebo pomalý počítač. Takže existuje jeden Windows 10 Riešenie problémov Hub plné užitočných článkov, ktoré také problémy riešia.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Gang Windows 10 používateľov uviedlo, že ikona batérie zmizla z panela úloh, najmä po aktualizácii zo staršej verzie systému Windows Windows, V tomto článku vám ukážem niekoľko vecí, ktoré môžete skúsiť získať namiesto toho ikonu batérie.

Tu je niekoľko ďalších príkladov problému:

Ikona poškodenej batérie Windows 10 – Toto je veľmi podobný problém a môžete v ňom použiť aj väčšinu týchto riešení.

Ikona batérie chýba Windows 7 – Aj keď o tom hovoríme Windows 10 tu sa to deje aj na počítačoch, ktoré sa prenášajú pomocou Windows 7, a väčšina z nasledujúcich riešení stále platí.

Chýbajúce percento batérie Windows 10 – Ďalší spoločný problém, ktorý je možné vyriešiť pomocou nižšie uvedených riešení.

Indikátor batérie Lenovo sa nezobrazuje Windows 10 – Tento problém sa vyskytuje častejšie na počítačoch Lenovo ako na počítačoch iných výrobcov.

Windows 10 ikona uzamknutej batérie – Ďalší spoločný problém s pracovnými metódami prenosných počítačov Windows 10)

Windows 7 Ako môžem obnoviť chýbajúcu ikonu batérie v systéme Windows Windows 10?

  Aktivujte ikonu batérie
  Nájdite hardvérové ​​zmeny
  Spustite skenovanie SFC
  reštart Windows cestovateľ
  Spustite nástroj na riešenie problémov s hardvérom
  Spustiť DISM
  Ak chcete aktualizovať Windows
  Aktualizujte ovládače
  Aktualizujte systém BIOS
  Vypnite a znova zapnite hardvér v Správcovi zariadení

1 – Aktivujte ikonu batérie

Windows 10 nám umožňuje zvoliť, ktoré ikony sa majú zobraziť na paneli úloh, a dokonca aj schopnosť ich úplne zakázať. Túto funkciu nájdete po otvorení konfigurácia Windows z Úvodná ponuka a vyberte si Systém oddiel. Teraz vyberte z ľavého menu Správy a akcie,

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Najprv treba skontrolovať, či je aktivovaná ikona napájania. Kliknutím to urobíte Ikony systému môžete zapnúť alebo vypnúť a uistite sa sila je umožnené.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Potom skontrolujte, či je na paneli úloh nastavená ikona batérie. Vráťte sa do predchádzajúceho okna a kliknite naň Vyberte, ktoré ikony sa majú zobraziť na paneli úloh, Nájdite ikonu napájania a aktivujte ju.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

2 – Vyhľadávanie zmien hardvéru

  Prejdite na Hľadať, do vyhľadávacieho poľa napíšte ovládací panel a otvorte Ovládací panel,
  Ísť Hardvér a zvuk > Pridať zariadenie,Ikona poškodenej batérie Windows 10

  Počkajte, kým asistent nájde vašu batériu.
  Reštartujte počítač.

Ak ste v poslednom čase vymenili prenosnú batériu, je možné, že pri poslednej operácii som ju nerozpoznal. Preto sa odporúča, aby ste rýchlo hľadali hardvérové ​​zmeny a nechali váš systém rozpoznať novú batériu.

Ak si nie ste istí, ako to urobiť, postupujte podľa pokynov vyššie.

3 – Spustite skenovanie SFC

  Prejdite na Hľadať, zadajte príkaz cmd a systémy otvorte ako správca.
  Zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter: sfc / scannowChýbajúce percento batérie Windows 10

  Počkajte, kým sa proces neskončí (môže byť dlhý).
  Reštartujte počítač.

Ak sa niektorému z vyššie uvedených riešení nepodarí dokončiť prácu, vyskúšame niektoré riešenia problémov. Prvým v rade je skener SFC.

Skener SFC je integrovaný nástroj na ladenie určený na riešenie rôznych problémov týkajúcich sa systémov. A to môže byť užitočné aj v našom prípade. Vyššie uvedené kroky ukazujú, ako spustiť skenovanie SFC Windows 10)

Ak máte problémy s prístupom do systému ako správca, prečítajte si túto príručku.

4 – Reštart Windows cestovateľ

  Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart a prejdite na položku úloha,
  Prejdite nadol a vyhľadajte Windows cestovateľ proces.
  cvaknutie Windows Prehliadač spracuje a prejde na reštart,Ikona batérie chýba Windows 7

  Reštartujte počítač.

Ďalším riešením, ktoré niektorí používatelia označili za potenciálne užitočné, je reštartovanie Windows Explorer. Je celkom ľahké reštartovať Windows Prieskumník na Windows 10, a ak si nie ste istí, ako postupovať podľa vyššie uvedených pokynov.

5 – Spustite nástroj na riešenie problémov s hardvérom

  Ísť konfigurácia > Aktualizácia a bezpečnosť,
  Ísť do Riešiť problémy jazykom.
  Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na tlačidlo technické vybavenie,Windows    10 ikona uzamknutej batérie

  Kliknite teraz Spustite nástroj na riešenie problémov,
  Postupujte podľa pokynov na obrazovke a počkajte, kým sprievodca dokončí nastavenie vášho počítača.
  Reštartujte počítač.

Ak spustíte Windows 10 Aktualizácia jarných tvorcov alebo neskôr máte jednotnú možnosť riešenia problémov na riešenie rôznych problémov s hardvérom a systémov. Pozrite sa, ako spustiť nástroj na riešenie problémov vyššie.

6 – Spustite DISM

  Milý cmd Vo vyhľadávaní kliknite pravým tlačidlom myši Symbol systému a spustiť ho ako správca
  Na príkazovom riadku skopírujte a prilepte tieto riadky jeden po druhom a po každom stlačte kláves Enter:

  DISM / online / Cleanup-Image / ScanHealthRiešenie: Ikona batérie chýba Windows 10 1
  DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealth

  Počkajte na dokončenie postupu (môže to trvať až 10 minút).
  Reštartujte počítač.

A nakoniec, ak sa žiadnemu z vyššie uvedených poradcov pre riešenie problémov nepodarilo túto úlohu splniť, spustime posledný nástroj na riešenie problémov. Tento nástroj je DISM (správa a údržba obrazov nasadenia). DISM je podobný skenovaniu SFC, ale je výkonnejší. Existuje teda šanca, že tento nástroj na riešenie problémov problém skutočne vyrieši.

7 – Upgradujte Windows

Microsoft neustále pracuje na zlepšení Windows 10 a tieto vylepšenia sa dodávajú ako aktualizácie prostredníctvom Windows Funkcia aktualizácie Tieto aktualizácie môžu zahŕňať opravy zabezpečenia, vylepšenia výkonu a opravy chýb a sú na prvom mieste, kde sa dajú vyhľadať opravy. Windows záležitosti.

Inštalácia najnovšej Windows Otvorí sa 10 aktualizácií Úvodná ponuka a vyberte konfigurácia, Ísť do Aktualizácia a bezpečnosť a kliknite na tlačidlo OK hľadať aktualizácie Tlačidlo.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

od tej doby Windows Aktualizácia dokončí sťahovanie a nainštaluje aktualizácie, reštartujte počítač a uistite sa, že sa nové nastavenia použijú.

8 – Aktualizujte ovládače

Plus Windows 10 používateľov upgradovalo z predchádzajúcich verzií ako Windows 7 alebo Windows 8,1, To znamená, že môžu používať ovládače, ktoré sú navrhnuté pre staršie verzie a ktoré je potrebné aktualizovať. Windows Inovácia robí dobrú prácu pri poskytovaní najnovších generických ovládačov, ale niekedy to nestačí.

Ak chcete skontrolovať najnovšie ovládače dostupné pre vaše zariadenie, prejdite na webovú stránku výrobcu, prejdite na Podpora pre alebo stiahnuť a vyberte číslo modelu svojho počítača. Jedným z najdôležitejších ovládačov, ktoré treba vyhľadať, je ovládač čipovej sady.

Aktualizujte ovládače manuálne

Ak nechcete mať problémy s manuálnou aktualizáciou ovládačov, dôrazne vám odporúčame, aby ste tak urobili automaticky pomocou nástroja na aktualizáciu ovládačov Tweakbit. Tento nástroj je schválený spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie. Nižšie nájdete rýchly sprievodca, ako to urobiť:

   stiahnuť a nainštalovať Aktualizátor ovládačov TweakBit,
   Po inštalácii program automaticky skontroluje, či počítač neobsahuje zastarané ovládače. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je počkať, kým sa skenovanie neskončí.

   Diagnostika aktualizácie ovládača TweakBitNa konci kontroly dostanete správu o všetkých ovládačoch, ktoré sú vo vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden ovládač súčasne, kliknite na odkaz „Aktualizovať ovládače“ vedľa názvu ovládača. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo „Aktualizovať všetko“ v dolnej časti a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.

Hlavné okno pre aktualizáciu ovládačov TweakBit

Poznámka: Niektoré ovládače je potrebné nainštalovať vo viacerých krokoch, takže musíte opakovane stláčať tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

9 – Aktualizujte systém BIOS

BIOS je nevyhnutnou súčasťou vášho počítača, ktorá umožňuje komunikáciu medzi operačným systémom a komponentmi hardvéru. Výrobcovia vydávajú aktualizácie systému BIOS s opravami a vylepšeniami rovnakým spôsobom ako spoločnosť Microsoft Windows,

Ak chcete skontrolovať verziu systému BIOS aktuálne nainštalovanú v zariadení, musíte stlačiť tlačidlo Windows/ Microsoft + R kľúče, Vyvolá sa to Spustite okná,

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Tu musíte napísať msinfo32 a tak stlačte kláves Enter alebo kliknite na ok, Potom dostanete Systémové informácie okno. Na pravej table nájdete Verzia / dátum systému BIOS riadok a poznamenajte si jeho hodnotu.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Teraz stačí len prejsť na webovú stránku podpory výrobcu, nájsť model vášho počítača a skontrolovať najnovšiu dostupnú verziu systému BIOS. Ak je verzia uvedená na webe novšia ako aktuálne nainštalovaná verzia, odporúča sa použiť aktualizáciu. Pokyny na tento proces nájdete zvyčajne na tej istej stránke.

Postupujte podľa pokynov presne vtedy, keď ich výrobca uvádza, pretože aktualizácia systému BIOS je citlivý proces a ak sa nevykoná správne, môže spôsobiť problémy.

Nebojte sa BIOSu! Tento komplexný sprievodca vás za účelom aktualizácie aktualizuje.

10 – Vypnite a znova zapnite hardvér v Správcovi zariadení

Ďalšou vecou, ​​ktorá sa má otestovať, je vypnutie a opätovné povolenie hardvéru batérie a komponentu ACPI. Toto je riešenie, ktoré mnohým vyriešilo problém s ikonou chýbajúcej batérie Windows 10 používateľov.

[wr_responsive_video_embed url=’https://www.youtube.com/watch?v=bBEKeJsyGHk’]

Pravé tlačidlo na myši o ňom Tlačidlo ponuky Štart a vyberte správca zariadení, Môžete tiež hľadať správca zariadení a odtiaľ ho otvor. Rozbaliť teraz batérie sekcie, pravé tlačidlo myši v Sieťový adaptér Microsoft a vyberte disable, Opakujte postup znova Batéria ovládacieho spôsobu kompatibilná s Microsoft ACPI,

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

Po deaktivácii oboch musíte ich znova povoliť. Urobiť to pravé tlačidlo myši znova na každý a vyberte umožniť, Ak to bola príčina problému, mala by sa okamžite zobraziť ikona batérie.

Niekedy to nestačí a musíte ich odinštalovať a znova nainštalovať. Z tohto dôvodu musíte pravé tlačidlo myši na každý a vyberte Uninstall, Po odinštalovaní pravé tlačidlo myši v názve počítača v hornej časti zoznamu a vyberte položku Nájdite hardvérové ​​zmeny, Bude to nútené Windows na detekciu hardvérových komponentov a ich opätovnú inštaláciu.

Opravte chýbajúcu ikonu batérie Windows 10

To je všetko. Naozaj dúfam, že aspoň jedno z týchto riešení pomohlo vyriešiť indikátor chýbajúcej batérie Windows 10. Ak máte akékoľvek ďalšie pripomienky, otázky alebo návrhy, napíšte ich do poznámok nižšie.

Často kladené otázky – prečítajte si viac informácií o ikone batérie

Prečo na mojom notebooku zmizla ikona batérie?

Ikona zmizne z dôvodu zmeny Windows Nastavenia Toto je možné vykonať po aktualizácii alebo po inštalácii softvéru. Ikonu môžete obnoviť podľa krokov v tomto článku.

Prečo je ikona mojej batérie sivá?

prečo Windows nedokáže správne zistiť batériu, nemôže interagovať s ikonou batérie. Prejdite do Správcu zariadení a vyhľadajte zmeny hardvéru, reštartujte a opravte súbory v systémoch. Skontrolujte tiež u výrobcu aktualizácie systému BIOS, ktoré môžu túto chybu vyriešiť.

prečo Windows Myslíte si, že môj desktop je laptop?

Ak je váš stolný počítač USB pripojený k UPS, potom Windows Zistí batériu a zobrazí ikonu batérie. Informácie o tom, čo zistí, nájdete v časti Správca zariadení v časti Batérie.

Poznámka editora: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v máji 2016 a odvtedy bol kompletne aktualizovaný a aktualizovaný v máji 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.