Riešenie: "Chyba: video nebolo možné dekódovať" v systéme Windows Windows 10


Je sporné, či Windows 10 je aktualizácia dňa Windows 7/ /8,1Všetci sa však môžeme zhodnúť na tom, že proces prechodu nebol úplne najlepší. Mnoho používateľov, ktorí sa zmenili z najstarších Windows iterácie do Windows 10 zápasilo s prehrávaním videa. Presnejšie povedané, väčšina z nich nedokázala prehrávať DVD so zabudovaným prehrávačom systému. Vyžiadajú si iba chybu „Nepodarilo sa dekódovať video“ v systéme Windows 10)

Môže to byť vážny problém, najmä ak sa vám vaše filmy páčia na fyzických kópiách v známom formáte. Z tohto dôvodu sme pre vás pripravili niekoľko riešení, ktoré by mali byť užitočné. V prípade, že máte problémy s vyššie uvedenou chybou, nezabudnite ich skontrolovať.

Windows Vista Ako vyriešiť "Chyba: video nebolo možné dekódovať" v systéme Windows Windows 10

 1. Stiahnite si balík kodekov tretích strán
 2. Nainštalujte náhradného hráča
 3. aktualizovať Windows

1: Stiahnite si balík kodekov tretích strán

Toto je zjavné opomenutie spoločnosti Microsoft pri prechode z Windows 7/ /8,1 na Windows Boli vyrobené 10. Myslím tým, nenechajte si na to naše slovo, ale zdá sa, že staršie formáty a codex boli preskočené, takže predvolený videoprehrávač bol pre určité video súbory úplne nepoužiteľný.

Väčšina správ naznačuje, že postihnutí používatelia nemôžu prehrávať disky DVD, ktoré väčšinou prichádzajú vo formáte AVI. Tieto mierne zastarané formáty sa na vstavanom prehrávači filmov a televízorov nebudú spúšťať. Teraz by sa to mohlo riešiť niekoľkými spôsobmi a prvým spôsobom je, že v prípade neexistencie predinštalovaných kodekov, sa stiahne balík kodekov tretích strán. To by malo umožniť aj vstavanému prehrávaču spustiť aktuálne riedke video formáty.

Existuje veľa rôznych balíkov kodekov, z ktorých všetky sú zadarmo. Mali sme najlepší čas s balíkom K-Lite Codec, ktorý je pomerne ľahký v porovnaní s inými podobnými balíčkami. Postup stiahnutia a inštalácie:

 1. Stiahnite si K-Lite Codec Pack Standard verziu tu.
 2. Spustite inštalátor.
 3. Postupujte podľa pokynov a preskočte komplexné prispôsobenie. Nepotrebuješ towindows  Video s 10 chybami nebolo možné dekódovať
 4. Po dokončení inštalácie reštartujte počítač a skúste znova prehrávať videá alebo filmy.

2: Nainštalujte alternatívny prehrávač

Je to zrejmé, ako to môže byť. Ak nie ste purista a chcete na dávkovanie multimédií používať výlučne systémové aplikácie, najlepšie je vyskúšať iného multimediálneho prehrávača. A existuje veľa dostupných zadarmo. Prvý, ktorý príde na myseľ, je majster tohto nástroja, prehrávač VLC.

Pravdepodobne neexistuje jediný formát videa, ktorý sa nedá prehrať s VLC. Rozhranie je tmavé, ale celkovo je to pravdepodobne najlepší prehrávač videa typu všetko-v-jednom, s ktorým ste sa kedy stretli.windows  Video s 10 chybami nebolo možné dekódovať

Niektoré alternatívy, ktoré môžete vyskúšať, sú BS Player, GOM Player alebo KM Player. Všetky zadarmo a väčšinou spárované s vhodnými zvukovými a obrazovými kodekmi. To znamená, že všetci by mali s videom pracovať oveľa lepšie a určite sa vyhnete vyššie uvedenej chybe.

3: Aktualizácia Windows

Nakoniec, ak ste odhodlaní používať Windows Prostriedky na prehrávanie DVD, ale chyba je všadeprítomná, všetko, čo môžete urobiť, je aktualizácia systému. Niektorí používatelia uviedli, že pri streamovaní videa z prehliadača bola chyba dokonca zrýchlená, ale vyriešila sa aktualizáciou systému.

Uistite sa teda, že váš systém je aktuálny a či je chyba možná a že chyba zmizne. Odtiaľto môžete tiež prejsť do aplikácie Obchod a aktualizovať aplikáciu Filmy a televízia. Zmeny sú časté a existuje možnosť, že v danej záležitosti bude možné vyriešiť tento problém.

Mali by ste to urobiť. Dúfame, že toto je užitočné čítanie, a odporúčame vám, aby ste sa o svoje skúsenosti podelili v sekcii s komentármi nižšie.

SÚVISIACE PRÍBEHY, KTORÉ MUSÍTE POZRIEŤ: