Rie┼íenie: Chyba syst├ęmu s├║borov RDR zapnut├í Windows 10


 • Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou chyby BSoD je nekompatibilita softv├ęru alebo hardv├ęru a v├Ą─Ź┼íine probl├ęmov s kompatibilitou sa m├┤┼żete vyhn├║┼ą stiahnut├şm Windows Pravidelne sa aktualizuje.
 • Okrem Windows 10 aktualiz├íci├ş, odpor├║─Źame v├ím pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Ke─Ć┼że probl├ęmy BSoD s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, uistite sa, ┼że ovl├ída─Źe z├íkladnej dosky, sie┼ąov├ęho adapt├ęra a grafickej karty s├║ aktualizovan├ę, aby sa predi┼ílo chyb├ím RDR_FILE_SYSTEM.
 • Modr├í obrazovka ch├Żb smrti sa to nenavrhuje pre ni─Ź za ni─Ź. Prejdite na na┼íe rie┼íenie probl├ęmov s BSoD Hub z├şska┼ą pomoc.
 • Windows Sekcia 10 ch├Żb je pripraven├í s mno┼żstvom ─Źl├ínkov a pr├şru─Źiek o tom, ako rie┼íi┼ą sacie sondy.

Po─Ź├şta─Źov├ę chyby s├║ pomerne ─Źast├ę a v├Ą─Ź┼íinou nie s├║ z├íva┼żn├ę. Modr├í obrazovka ch├Żb smrti m├┤┼że by┼ą na druhej strane sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, preto je nevyhnutn├ę tieto chyby ─Źo najsk├┤r opravi┼ą.

Ke─Ć┼że chyby BSoD s├║ v├í┼żnym probl├ęmom, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu RDR_FILE_SYSTEM v Windows 10)

Ako oprav├şm chybu BSRD RDR_FILE_SYSTEM v syst├ęme Windows XP Windows 10?

Obsah:

 1. Uistite sa, ┼że Windows 10 je aktualizovan├Ż
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Odin┼ítalujte alebo znovu nain┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr
 6. Odstr├í┼łte v┼íetok ned├ívno nain┼ítalovan├Ż softv├ęr
 7. Spustite pr├şkaz chkdsk
 8. Skontrolujte hardv├ęr

Oprava – RDR_FILE_SYSTEM Windows 10 chyba

rie┼íenie 1 – Uistite sa, ┼że v├í┼í Windows 10 je aktualizovan├Ż

Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou chyby BSoD je nekompatibilita softv├ęru alebo hardv├ęru a v├Ą─Ź┼íine probl├ęmov s kompatibilitou sa m├┤┼żete vyhn├║┼ą stiahnut├şm Windows Pravidelne sa aktualizuje. Aktualiz├ície ─Źasto rie┼íia probl├ęmy s kompatibilitou a bezpe─Źnostn├ę chyby, preto je dobr├ę ich ─Źasto s┼ąahova┼ą.

Okrem Windows 10 aktualiz├íci├ş, odpor├║─Źame v├ím pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Ke─Ć┼że probl├ęmy BSoD s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, uistite sa, ┼że ovl├ída─Źe z├íkladnej dosky, sie┼ąov├ęho adapt├ęra a grafickej karty s├║ aktualizovan├ę, aby sa predi┼ílo chyb├ím RDR_FILE_SYSTEM.

Ak potrebujete aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, m├┤┼żete to ─żahko urobi┼ą tak, ┼że ich manu├ílne stiahnete z webov├Żch str├ínok v├Żrobcu hardv├ęru.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po aktualiz├ícii ovl├ída─Źov, vysk├║┼íajte niektor├ę n├ístroje na rie┼íenie probl├ęmov. Prv├Ż rie┼íite─ż probl├ęmov, ktor├Ż sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je Windows 10 vstavan├ęho n├ístroja na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD Ako ste mo┼żno uh├ídli, tento n├ístroj rie┼íi r├┤zne probl├ęmy s BSOD vr├ítane chyby RDR_FILE_SYSTEM.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov s probl├ęmami BSOD:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm rie┼íen├şm probl├ęmov, ktor├ę sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż v├ís prevedie vyh─żadan├şm mo┼żn├Żch probl├ęmov. Samozrejme, ak s├║ mo┼żn├ę rie┼íenia, skenovanie SFC probl├ęm vyrie┼íi automaticky.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowRie┼íenie: Chyba syst├ęmu s├║borov RDR zapnut├í Windows 10 1
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

A posledn├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą, je DISM. Implement├ícia Image Management and Service (DISM) znovu nasad├ş obraz syst├ęmu a vyrie┼íi potenci├ílne probl├ęmy. Preto m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í pri rie┼íen├ş ch├Żb RDR_FILE_SYSTEM.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthRie┼íenie: Chyba syst├ęmu s├║borov RDR zapnut├í Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Odin┼ítalova┼ą / znovu nain┼ítalova┼ą antiv├şrusov├Ż softv├ęr

Pou┼ż├şvatelia hl├ísili, ┼że antiv├şrusov├Ż program Norton m├┤┼że ─Źasto sp├┤sobi┼ą chybu RDR_FILE_SYSTEM. Norton m├í o─Źividne nejak├ę men┼íie probl├ęmy Windows 10 a ak chcete opravi┼ą vy┼í┼íie uveden├║ chybu, mus├şte ├║plne odin┼ítalova┼ą antiv├şrusov├Ż program Norton z po─Ź├şta─Źa.

Odin┼ítalovanie antiv├şrusov├ęho softv├ęru niekedy v po─Ź├şta─Źi ponech├í ur─Źit├ę s├║bory a polo┼żky registra a tieto s├║bory m├┤┼żu tie┼ż sp├┤sobi┼ą, ┼że sa objav├ş chyba RDR_FILE_SYSTEM. Ak chcete ├║plne odstr├íni┼ą v┼íetky zost├ívaj├║ce s├║bory Norton, mus├şte pou┼żi┼ą n├ístroj na odstr├ínenie Norton.

Tento n├ístroj si jednoducho stiahnite a spustite. Norton a v┼íetky jeho s├║bory z po─Ź├şta─Źa ├║plne odstr├ínite.

Aj ke─Ć sa potvrdilo, ┼że Norton sp├┤sobuje tento probl├ęm, ak├Żko─żvek in├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą aj chybu RDR_FILE_SYSTEM, preto sa odpor├║─Źa odstr├íni┼ą v┼íetok antiv├şrusov├Ż softv├ęr, ktor├Ż ste pr├íve nain┼ítalovali.

Mnoho antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka n├ístroje na odin┼ítalovanie svojho softv├ęru, tak┼że si ich ur─Źite stiahnite a pou┼żite na ├║pln├ę odstr├ínenie konkr├ętneho antiv├şrusu.

Po odin┼ítalovan├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru ho m├┤┼żete znova nain┼ítalova┼ą, ale ur─Źite pou┼żite najnov┼íiu verziu, preto┼że nov┼íia verzia pravdepodobne oprav├ş v├Ą─Ź┼íinu star┼í├şch ch├Żb. Pr├şpadne si m├┤┼żete do po─Ź├şta─Źa nain┼ítalova┼ą in├Ż antiv├şrusov├Ż program.

rie┼íenie 6 – Odstr├í┼łte v┼íetok ned├ívno nain┼ítalovan├Ż softv├ęr

Chyba RDR_FILE_SYSTEM BSoD m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í nekompatibiln├Żm softv├ęrom a ak ste ned├ívno nain┼ítalovali softv├ęr tret├şch str├ín, tento softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą t├║to chybu. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, odpor├║─Źame v├ím odin┼ítalova┼ą ak├Żko─żvek softv├ęr, ktor├Ż ste nain┼ítalovali nieko─żko dn├ş pred t├Żm, ako k tomuto probl├ęmu do┼ílo. METRO

V├Ą─Ź┼íina ch├Żb BSoD je sp├┤soben├í antiv├şrusov├Żm programom, VPN alebo softv├ęrom pre pretaktovanie, tak┼że ak ich pou┼ż├şvate, uistite sa, ┼że ich odin┼ítalujete.

V zriedkav├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu dokonca aj ned├ívno nain┼ítalovan├ę ovl├ída─Źe sp├┤sobi┼ą chybu BSoD. Ak ste v minulosti nain┼ítalovali nejak├ę nov├ę ovl├ída─Źe, nezabudnite ich odstr├íni┼ą alebo sa vr├íti┼ą k predch├ídzaj├║cej verzii ovl├ída─Źa. Sta─Ź├ş postupova┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvorte ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov a vyberte polo┼żku Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.
  Správca zariadenia
 2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte ned├ívno nain┼ítalovan├Ż ovl├ída─Ź, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte vlastnosti z ponuky
  Spr├ívca zariaden├ş-properties
 3. Prejdite na str├ínku vodi─Ź a kliknite na Ovl├ída─Ź vr├ítenia Tla─Źidlo.
  roll-back-driver

Ak odvolanie ovl├ída─Źa nefunguje, odin┼ítalujte ho, stiahnite star├║ verziu a znova ju nain┼ítalujte.

rie┼íenie 7 – Spustite pr├şkaz chkdsk

V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu by┼ą tieto chyby sp├┤soben├ę po┼íkoden├Żmi s├║bormi a prie─Źinkami na pevnom disku, preto mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk. Ak m├íte pr├şstup Windows 10, vykonajte chkdsk pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X a vyberte si Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor) z ponuky
  pr├şkazov├ęho riadku-admin
 2. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C:, C m├┤┼żete nahradi┼ą p├şsmenom, ktor├ę zodpoved├í v├í┼ímu oddielu pevn├ęho disku. Mo┼żno budete musie┼ą re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź, aby ste spustili chkdsk pre jednotku C, tak┼że nezabudnite.
  chkdsk-cmd

Ak nem├íte pr├şstup Windows 10 Kv├┤li chybe RDR_FILE_SYSTEM budete musie┼ą urobi┼ą nasledovn├ę:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Pr├şkazov├Ż riadok,
 3. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C: vykona┼ą skenovanie chkdsk. Nezabudnite spusti┼ą program chkdsk pre v┼íetky oddiely pevn├ęho disku, ktor├ę m├íte.

rie┼íenie 8 – Skontrolujte hardv├ęr

Pr├ş─Źinou RDR_FILE_SYSTEM je ─Źasto chybn├Ż hardv├ęr, naj─Źastej┼íie RAM. Pou┼ż├şvatelia nahl├ísili, ┼że po v├Żmene chybn├ęho modulu RAM bol probl├ęm natrvalo odstr├ínen├Ż, preto svoju pam├Ą┼ą RAM vysk├║┼íajte.

Ak chcete skontrolova┼ą svoju RAM, mus├şte urobi┼ą nasledovn├ę:

 1. MemTest86 + stiahnutie.
 2. Vypálte nástroj na disk CD alebo vytvorte bootovaciu jednotku USB Flash.
 3. Pripojte disk CD alebo USB a spustite z neho po─Ź├şta─Ź.
 4. Nechajte MemTest86 + be┼ża┼ą nieko─żko hod├şn.
 5. Ak sa n├íjde chyba, znamen├í to, ┼że jeden alebo viac modulov RAM je po┼íkoden├Żch a je potrebn├ę ich vymeni┼ą.

Okrem pam├Ąte RAM m├┤┼że t├íto chyba BSoD sp├┤sobi┼ą aj takmer ak├Żko─żvek in├Ż hardv├ęr, tak┼że pravdepodobne budete musie┼ą skontrolova┼ą ─Ćal┼í├ş nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr.

Za zmienku tie┼ż stoj├ş, ┼że ak├Żko─żvek ned├ívno nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu BSRD RDR_FILE_SYSTEM, ak tento hardv├ęr nie je ├║plne kompatibiln├Ż s va┼íou z├íkladnou doskou. Ak chcete probl├ęm diagnostikova┼ą, mus├şte vymeni┼ą ned├ívno pridan├Ż hardv├ęr a skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź bez neho nefunguje.

RDR_FILE_SYSTEM Chyba BSoD m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ur─Źit├ę probl├ęmy v syst├ęme Windows Windows 10, t├║to chybu v┼íak m├┤┼żete ─żahko opravi┼ą nasledovan├şm jedn├ęho z na┼íich rie┼íen├ş.

─îasto kladen├ę ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac o Chyba RDR_FILE_SYSTEM

 • ─îo je chyba RDR_FILE_SYSTEM?

Chyba RDR_FILE_SYSTEM je chyba BSoD ─Źasto sp├┤soben├í zastaral├Żmi Windows 10 ovl├ída─Źov, nekompatibiln├ę antiv├şrusov├ę programy, chyby v registri a probl├ęmy s hardv├ęrom.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu RDR_FILE_SYSTEM?

Najprv sa uistite, ┼że v├í┼í Windows 10 je aktu├ílny, preto spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD. Spustite tie┼ż kontrolu SFC a DISM, odin┼ítalujte / znovu nain┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr, odstr├í┼łte v┼íetok ned├ívno nain┼ítalovan├Ż softv├ęr, spustite pr├şkaz chkdsk a skontrolujte hardv├ęr.

Nie, v├┤bec to nie je bezpe─Źn├ę. Bezpe─Źn├Żm sp├┤sobom je po─Źka┼ą, k├Żm sa nedokon─Ź├ş. Zastavenie po─Ź├şta─Źa po─Źas chkdsk m├┤┼że sp├┤sobi┼ą po┼íkodenie s├║borov├ęho syst├ęmu.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v decembri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.