Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 1

V prvom rade mi dovoľte, aby som vám poslal svoje úprimné sústrasť. Zamilovali ste sa do najnovšieho podvodu HTC, ktorý sa nazýva HTC U Ultra, a teraz máte problémy s podobným zariadením, ktoré má množstvo problémov s hardvérom. Môžem pokračovať a opýtať sa, prečo ste si to kúpili, ale bolo by to trochu neslušné, ako kopnúť do muža, keď je už na dne. Stačí povedať, že HTC U Ultra je všeobecne nenávidený za to, že ide o katastrofu stredného rozsahu, ktorá je cenená ako vlajková loď.

Teraz, keď ste už dostali HTC U Ultra, a dúfam, že to bol darček, ste si smartphone vedome nekúpili. Nepáčia sa vám niektoré aspekty, ako napríklad fotoaparát, displej, výdrž batérie, chýbajúci konektor pre slúchadlá alebo prečo sú také veľké. Pokúsime sa vyriešiť niektoré z problémov tu a pokúsime sa vyriešiť bežné problémy s HTC U Ultra pomocou hardvérových riešení. Nechápte ma zle, HTC Android 7.0 koža je celkom úžasná, je to len to, že smartphone má toľko zlých možností dizajnu, že mi jednoducho zamotá hlavu, že dokonca dostal zelenú.

1. Nedostatok konektora pre slúchadlá

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 2

Napriek tomu, že je to obrovský inteligentný telefón, HTC sa rozhodlo nezahrnúť štandard 3.5 MM konektor pre slúchadlá na HTC U Ultra. Odpustil by som, keby boli vnútornosti smartfónu správne využité, ale videl som, ako zle boli spravované. Vrelo odporúčam pozrieť si video Jerry Rig Everything o HTC U Ultra na YouTube aby pochopili, ako zle boli vnútornosti umiestnené.

Riešenie:

Našťastie HTC prikladá k smartfónu slúchadlá USB typu C a majú celkom dobrú kvalitu. Ak teda hľadáte iba dobrý zvukový zážitok, mali by stačiť. Rozumiem, že možno budete chcieť nabíjať svoj smartphone pri počúvaní niektorých skladieb v slúchadlách, ale to zatiaľ nie je možné. Som si istý, že nejaký výrobca tretej strany už pripravuje adaptér USB typu C, ktorý dokáže nielen nabíjať váš smartphone, ale má aj 3.5 mm konektor pre slúchadlá. Alebo si môžete ľahko kúpiť USB typ C na 3.5 mm adaptér. Sú dosť lacné a dajú sa ľahko kúpiť Amazon. To vám umožní používať svojich dôveryhodných 3.5 mm slúchadlá s vašim HTC U Ultra bez problémov. Jediným problémom, ktorý zostáva, je, že nemôžete počúvať svoj smartphone, keď ho počúvate.

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 3

2. Zlé načasovanie batérie

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 4

HTC U Ultra je veľký smartphone. Napriek veľkým rozmerom vnútri nie je väčšia batéria. Smartfón je dodávaný s batériou 3000 mAh, ktorá nie je dostatočne blízko na to, aby vám vydržala celý deň. Pri miernom používaní môže zariadenie poskytovať 3 ½ až 4 hodiny obrazovky načas. Je to škoda pre zariadenie, ktoré malo v miestnosti väčšiu batériu, ale nie.

Riešenie:

Spoločnosť HTC zahrnula do systému Android, ktorý vytvorili pre HTC U Ultra, režim úspory energie. Odporúčam vám ho zapnúť, ak svoj smartphone nebudete dlhší čas používať. Napríklad by ste mali zapnúť šetrič batérie pri cestovaní a šoférovaní. Podobne môžete tento režim zapnúť počas schôdzí alebo tried. To umožní zariadeniu šetriť batériu a vydrží vám o niečo dlhšie.

Ak vám to nefunguje, môžete sa jednoducho rozhodnúť pre aplikáciu šetriča batérie tretej strany pre Android. Vytvorili sme ich zoznam a väčšina z nich fungovala nielen pri predĺžení výdrže batérie, ale aj pri zatváraní aplikácií, ktoré neustále vyčerpávajú energiu.

Riešenie môže byť trochu ťažkopádne, ale je to jedno z najlepších v okolí. Ak chcete používať svoj smartphone naplno, ako by ste mali, výkon bude brzdiť režim šetrenia batérie. Odporúčame vám preto investovať do dobrej powerbanky. Vytvorili sme zoznamy niekoľkých úžasných energetických bánk pre Android smartphones, takže si to určite overte aj vy.

3. Príliš veľké na to, aby ste ich zvládli

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 5

Existuje veľa veľkých smartphones na trhu a veľa ľudí ich v skutočnosti uprednostňuje pred menším rozmerom. HTC U Ultra je však veľký bez akéhokoľvek dôvodu. Kým spoločnosti ako Huawei vyrábajú veľké phablety s väčšími batériami a konektormi pre slúchadlá, HTC sa rozhodlo, že do svojej najnovšej vlajkovej lode nezahrnie nič z toho. To nie je všetko, so smartfónom sa ľahko manipuluje. Môže to vyzerať krásne, ale akonáhle ho začnete používať, zistíte, že je veľmi klzké držať ho iba v jednej ruke.

Riešenie:

Je to skoro ako keby HTC o tomto probléme vedelo a ja tieto skutočnosti jednoducho nevyťahujem z klobúka. Vedeli, že s týmto zariadením bude ťažké manipulovať, a práve preto obsahujú so smartfónom silikónové puzdro. Viem, že výrobcovia smartfónov vyrábajú pre svoje zariadenia oficiálne kryty na smartfóny, ale toto je možno prvýkrát, čo to považujem za nutnosť. Ak sa teda váš smartphone cíti klzký a ťažko sa s ním manipuluje, je načase, aby ste použili silikónové priehľadné puzdro freebee, ktoré je súčasťou balenia.

Ďalšou pozitívnou vecou na tomto smartfóne je zahrnutý ročný plán ochrany s názvom Uh Oh. Je dosť veľkorysé, že HTC pri prvom rozbití obrazovky smartfónu poskytne bezplatnú náhradu. Ak vám teda telefón omylom spadne, môžete ho ľahko vymeniť.

4. Problémy s fotoaparátom

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 6

Nedá sa poprieť, že 12 -megapixelová strieľačka zahrnutá v zariadení HTC U Ultra je schopná. Existuje však niekoľko drobností, ktoré je potrebné vyriešiť tak po hardvérovej, ako aj softvérovej stránke. Niektorí ľudia uvádzajú, že fotografie, ktoré robia, sú rozmazané, zatiaľ čo ostatní sa sťažujú na obrovský náraz fotoaparátu na zadnú stranu smartfónu.

Riešenie:

Pri prvom probléme odporúčam vypnúť režim HDR. V situáciách so slabým osvetlením niekedy fotografovanie v režime HDR chvíľu trvá. Skúste to preto vypnúť a zistite, či sú obrázky ostrejšie. Ak stále nefunguje podľa plánu, môžete sa pozrieť na najlepšie aplikácie pre fotoaparáty pre Android a zistiť, či ide o problém s aplikáciou pre fotoaparáty alebo nie.

Riešenie bežných problémov s HTC U Ultra 7

Pokiaľ ide o náraz na zadnej strane smartfónu, odporúčam na ochranu krásne vyzerajúceho smartfónu použiť puzdro alebo kryt. Takto sa nerovnosť fotoaparátu vyrovná a nebude toľko vyčnievať. Navyše získate aj dodatočnú ochranu krytu.

Záver:

Toto sú niektoré z bežných problémov s HTC U Ultra. Naozaj dúfam, že HTC prinesie svoju hru A pri navrhovaní svojho ďalšieho vlajkového smartfónu. Jedná sa o smartphone strednej triedy, ktorého cena je ako vlajková loď a málokto mu prepadne. HTC U Ultra je takmer univerzálne kritizovaný rovnako ako zákazníkmi, takže si myslím, že HTC musí prijať drastické opatrenia v oddelení dizajnu, ak chcú zachytiť stratenú slávu. Pokiaľ ide o tých, ktorí si už zariadenie kúpili, úprimne dúfam, že sa vám dizajn páči, pretože inak je ťažké pochopiť, prečo ste ho ešte nepredali.