Riešené: 2 opravy pre telefón s Androidom, ktorý sa nabíja iba vtedy, keď je vypnutý

Pripojili ste niekedy telefón k prenosnému počítaču, stene alebo dokonca k prenosnej nabíjačke a práve sa nič nestalo? Je to skoro ako keby váš Android nebol vôbec rozpoznaný, pokiaľ ho najskôr nevypnete a potom sa nabíja rovnako ako obvykle. Je to veľmi frustrujúce, keď sa mi to stane, a stavím sa, že to cítite rovnako.

Existuje niekoľko rôznych dôvodov, prečo sa to môže stať, niektoré častejšie ako ostatné, a jedným z prvých spôsobov, ako zistiť, o čo ide, je prejsť si zoznam problémov a zistiť, ktorý z nich je pre váš telefón najvhodnejší. Riešenie môže nejaký čas trvať, ale do konca tohto problému buď vyriešite problém s nabíjaním, alebo budete vedieť, kde začať.

Súvisiace:

Ako predĺžiť výdrž batérie v telefónoch s Androidom

Ako nabíjať telefón so zlomeným portom nabíjačky

5 Najlepšia nabíjačka pre Android – rýchle a spoľahlivé nabíjačky pre zariadenia

Prečo sa môj telefón nabíja iba vtedy, keď je vypnutý?

Najprv sa pozrime na to, prečo, aby sme tak mohli ľahko zistiť, ako to opraviť. Aj keď existuje niekoľko dôvodov, prečo sa to môže stať, je to zvyčajne problém s kolíkom alebo konektorom vo vašom telefóne.

Nabíjanie portu vypnuté

V závislosti od modelu sa tento kolík niekedy ohne do inej polohy, ktorá spôsobuje problémy s nabíjaním, a v prípade potreby zmení spôsob rozpoznania telefónu. Z tohto dôvodu môžete telefón nabíjať iba vtedy, keď je vypnutý.

Nabíjanie portu vypnuté

Aj keď to vyzerá, že je to posledný typ problému, s ktorým by ste sa chceli zaoberať, v skutočnosti je to jeden z najľahších spôsobov, ako ho vyriešiť. Ďalšie problémy s nabíjaním sú buď v dôsledku batérie, káblov alebo samotného zdroja energie, a tie môžu byť, našťastie, problémové, kým nedosiahnete riešenie.

Ako znova správne nabiť Android (ohnutý špendlík)

Pretože problém s kolíkom je najbežnejší, najskôr to prejdem a potom sa porozprávam o tom, ako môžete vyriešiť ostatné problémy, ak to nevyrieši váš Android. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je plochý skrutkovač, dostatok svetla a pevná ruka.

Krok 1: Vypnite telefón

Predtým, ako začnete strkať akékoľvek konektory alebo kolíky, najskôr vypnite telefón. Úplne ho vypnite a počkajte asi pätnásť sekúnd, kým sa dostanete k nastaveniu problému.

Krok 2: Preskúmajte prístav

Predtým, ako sa to pokúsime napraviť, sa uistite, že ste v dobre osvetlenej miestnosti, aby ste videli, čo robíte. Nechcete špendlík ohnúť nesprávnym spôsobom alebo ho úplne vynechať.

Nabíjanie portu vypnuté

Budete na to potrebovať dosť tenký plochý skrutkovač, ale všetko, čo je také malé, by malo fungovať.

Krok 3: Narovnajte kolík

Teraz vás varujem, nezodpovedám za žiadne škody ani zrušené záruky, preto buďte opatrní. Držte telefón tak, aby nabíjací port smeroval k vám, a pomocou skrutkovača zatlačte špendlík len o kúsok.

Akonáhle to urobíte, vyberte skrutkovač a znova zapnite telefón, aby ste ho mohli otestovať. Ak bol problémom kolík, vyrieši sa to takmer okamžite.

Ako znova správne nabíjať Android (riešenie problémov)

Ak sa váš Android po niekoľkých úpravách pinov stále nenabíja, je problém niekde inde. Od tejto chvíle musíte preskúmať tri rôzne faktory: použité káble, zdroj napájania a batériu.

Nabíjanie portu vypnuté

Jedna, dve alebo všetky tri z nich nie je v poriadku, ak nemôžete nabíjať telefón, keď je zapnutý, a tak sa pozrime na to, ako problém identifikovať.

Krok 1: Rôzne káble

Je možné, že problém je vo vašom kábli, a preto sa môžete pokúsiť zistiť, či ide o:

Vyskúšajte kábel s iným telefónom. Použite kábel s novým zariadením. Použite kábel s novým zdrojom napájania. Skúste iný kábel.

Ak s iným systémom Android alebo iným káblom dosiahnete iný výsledok, kábel, ktorý teraz používate, je určite problémom.

Krok 2: Použite iný zdroj napájania

Niekedy je problém tam, kde pripájate svoj Android, takže ak sa nabíja iba vtedy, keď je vypnutý jedným zdrojom energie, skúste iný. Android obvykle nabíjam prostredníctvom prenosného počítača, ale môžem ho skúsiť nabiť pomocou nástennej nabíjačky alebo dokonca jednej z konzol.

Súvisiace: 5 Najlepšie telefóny s Androidom s rýchlym nabíjaním, aby bola batéria plná

Vyskúšajte čo najviac rôznych zdrojov, aby ste zistili, či jeden funguje!

Krok 3: Vyberte / obnovte batériu

Ak máte vymeniteľnú batériu, odporúčam vám ju vymeniť, ak máte k dispozícii inú. Ak ho nemôžete odstrániť, bez zrušenia záruky, použite aplikáciu na kontrolu batérie a zistite, či niečo nefunguje tak, ako by malo.

Akubatéria

AccuBattery na stiahnutie

Tlačidlo sťahovania Google Play

Krok 4: Keď všetko ostatné zlyhá

V tomto prípade, ak problém nevyriešil nič iné, zostanú vám iba dve možnosti. Nie je pravdepodobné, ale stále je možné, že problém môže vyriešiť obnovenie továrenských nastavení. Alebo ak máte stále aktívnu záruku, zistite, či sa na váš problém nevzťahuje alebo či má váš výrobca k dispozícii ďalšie informácie.

Nabíjanie systému Android iba vtedy, keď je vypnutý, je nepríjemný problém, ale našťastie je to problém s niekoľkými opravami.

Odporúčané čítanie:

4 Najlepšie prenosné solárne nabíjačky pre telefóny s Androidom

5 Najlepšie rýchle nabíjačky pre Android – rýchlo si odšťavte telefón!

5 Najlepšia nabíjačka do auta pre Android – Najlepšie rýchle nabíjačky do auta

Záver

Ak sa váš Android nabíja iba vtedy, keď je vypnutý, bude to väčšinou trvať iba niekoľko sekúnd a oprava bude trvať len malú úpravu. Ak nie je problém v kolíku, pomaly prechádzajte všetkým procesom nabíjania, kým nezistíte, čo spôsobuje problém s nabíjaním. Pokiaľ váš Android týmto spôsobom vždy nefungoval, je možné ho stále opraviť.

Ak máte stále problémy, zanechajte nižšie uvedené otázky!