Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Režim „Nerušiť“ alebo „Nerušiť“, ako by sme si želali

S predpoveďou, ktorá nie je vzdialená od iOS 14, okrem série prianí nových funkcií, ktoré by sme radi videli, keď prídeme, chceme tiež vidieť, že príde do režimu „nerušiť“ alebo jednoducho ďalej označovaného ako „DND“ Do neruší “, niektoré ďalšie funkcie, ktoré by mohli obohatiť to, čo môže DND robiť.

Od príchodu smartphones dodnes sme mali nielen mobilné komunikačné vybavenie, ale aj takmer osobné vreckové počítače. Keďže aplikácie sú stále sofistikovanejšie, musíme nás vždy informovať. To nás očividne vedie k problému, keď nedokážeme rozlíšiť, čo môže byť užitočné v určitých časoch nášho dňa oznámiť. Už nedokážeme rozlíšiť, čo môže byť dôležitou správou od príbuzného alebo jednoduchou správou.

Prispôsobený režim „Nerušiť“ na zariadeniach iPhone a iPad by bol taký, aký by sme radi videli v budúcich verziách systémov iOS 14 a iPadOS 14. Dúfame, že počas aktivácie DND budeme môcť dostávať konkrétne oznámenia od aplikácií a špeciálnych kontaktov, nielenže to, čo DND dnes umožňuje, to znamená, že máme len možnosť filtrovať hovory zo zoznamu kontaktov do našich obľúbených položiek a blokovať všetkých ostatných.

Toto by sa teraz mohlo rozšíriť na iMessage, aby sme nielen prijímali hovory, ale aj správy iMessage z našich obľúbených položiek. V skutočnosti by to mala byť jedna z prvých funkcií DND.

Potom si môžeme nechať želanie, aby v budúcnosti mohlo ísť ďalej, napríklad aby sme dostávali oznámenia o žiadostiach, ktoré sú pre nás také dôležité, aby nás rušili.

Režim „Nerušiť“ alebo „Nerušiť“, ako by sme si želali 1

Táto funkcia sa správa rovnako na telefónoch iPhone a iPad a každý používateľ môže mať iný spôsob alebo môže chcieť iné správanie DND. Jednou z funkcií, ktorá by sa mohla implementovať napríklad, by bola aktivácia podľa miesta, to znamená, že iPhone automaticky a prostredníctvom predkonfigurácie by aktivoval alebo deaktivoval DND, keď sme dorazili na miesto alebo ho opustili.

fomte: 9to5Mac