Revol├║cia elektronick├ęho obchodu s potravinami sa pr├íve za─Ź├şna?

V├Ą─Ź┼íina modern├Żch z├íkazn├şkov nem├┤┼że pochopi┼ą, ak├ę ├║silie v minulosti vynalo┼żilo na z├ísobovanie kuchyne: ke─Ć ste potrebovali m├Ąso, i┼íli ste k m├Ąsiarovi a chlieb poch├ídzal len z pek├írne, tak┼że n├íkupy v obchode s potravinami boli ─Źasovo n├íro─Źnou z├íle┼żitos┼ąou. S ─Źasom a inov├íciami vznikli modern├ę supermarkety ako jednotn├ę kontaktn├ę miesto pre v┼íetok tovar, ktor├Ż skon─Ź├ş na ve─Źernom stole. Bola to revol├║cia v oblasti pohodlia spotrebite─żov a zd├í sa, ┼że k podobnej revol├║cii doch├ídza aj dnes, ke─Ć vznik├í elektronick├Ż obchod s potravinami. Tam, kde zavedenie supermarketu ├║plne zmenilo n├íkupn├ę n├ívyky, je v tejto dobe to ist├ę mo┼żn├ę aj v pr├şpade elektronick├ęho obchodu s potravinami.

Zatia─ż ─Źo spotrebitelia vyu┼żili pohodlie, ktor├ę im d├íva mo┼żnos┼ą prech├ídza┼ą webovou str├ínkou namiesto uli─Źiek v obchodoch, potraviny sa zdr├íhali dosta┼ą sa na palubu, pri─Źom len 8 percent potrav├şn, ktor├ę generuj├║ 70 percent rastu elektronick├ęho obchodu. Aj ke─Ć sa zriadenie online obchodu pre men┼í├ş obchod s potravinami m├┤┼że zda┼ą ako sk─żu─Źuj├║ca ├║loha, maloobchodn├şkom s potravinami v┼íetk├Żch ve─żkost├ş je k dispoz├şcii mno┼żstvo n├ístrojov na nastavenie rie┼íenia elektronick├ęho obchodu, ktor├ę sa integruje s existuj├║cimi syst├ęmami POS, platobn├Żmi br├ínami, dodan├şm a plnen├şm. Ke─Ć┼że sa predpoklad├í, ┼że elektronick├Ż obchod po─Źas nasleduj├║cich troch rokov dosiahne 100 mili├írd dol├írov, je na─Źase za─Źa┼ą prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ako tento trend ovplyvn├ş v bud├║cnosti va┼íe podnikanie.

Listy, konferencie a ─Ćal┼íie inform├ície o hed┼żov├Żch fondoch za 4. ┼ítvr┼ąrok 2019

Tipy na elektronick├Ż obchod s potravinami

Pri zva┼żovan├ş implement├ície rie┼íenia elektronick├ęho obchodu zv├í┼żte nasleduj├║ce body:

  • Je to vodi─Ź predaja: Pohodlie, ktor├ę pon├║ka elektronick├Ż obchod, m├┤┼że pril├íka┼ą nov├Żch z├íkazn├şkov, zv├Ż┼íi┼ą frekvenciu objedn├ívok a hodnotu objedn├ívok. V┼íeobecne plat├ş, ┼że ak m├í z├íkazn├şk dobr├║ sk├║senos┼ą s n├íkupom niekde trikr├ít, stane sa vern├Żm z├íkazn├şkom. Ak m├┤┼że obchod s potravinami poskytn├║┼ą ┼ípi─Źkov├ę sk├║senosti s elektronick├Żm obchodovan├şm, m├┤┼że sa upevni┼ą ako maloobchodn├Ż predajca potrav├şn z├íkazn├şkom.
  • K─ż├║─Źov├í je pou┼ż├şvate─żsk├í sk├║senos┼ą: Komplikovan├Ż alebo ─Źasovo n├íro─Źn├Ż z├í┼żitok z elektronick├ęho obchodu je prvou vecou, ÔÇőÔÇőktor├í z├íkazn├şkov odvedie, tak┼że maloobchodn├şci musia pochopi┼ą, ┼że jednoduchos┼ą a u┼ż├şvate─żsk├í pr├şvetivos┼ą s├║ nevyhnutn├ę. Intuit├şvne funkcie, ako s├║ n├ívrhy produktov na z├íklade hist├│rie objedn├ívok, bud├║ obchod odli┼íova┼ą. Neust├íle zlep┼íovanie je ─Ćal┼íou z├ísadnou s├║─Źas┼ąou prev├ídzky webovej str├ínky elektronick├ęho obchodu, preto┼że v┼żdy prich├ídzaj├║ nov├ę inov├ície v technol├│gi├ích elektronick├ęho obchodu. ─î├şm je va┼íe rie┼íenie elektronick├ęho obchodu jednoduch┼íie a jednoduch┼íie, t├Żm je v├Ą─Ź┼íia pravdepodobnos┼ą, ┼że si udr┼ż├ş z├íkazn├şkov.
  • Cho─Ćte na mobil: V├Ą─Ź┼íina spotrebite─żov dnes sk├║ma a nakupuje na svojich telef├│noch viac ako kedyko─żvek predt├Żm. Viac ako 90 percent n├íkupov v elektronickom obchode sa uskuto─Ź┼łuje prostredn├şctvom mobilnej aplik├ície a je to pravdepodobne preto, ┼że je to pohodln├Ż sp├┤sob nakupovania na cest├ích. Maloobchodn├şci elektronick├ęho obchodu potrebuj├║ zna─Źkov├║ mobiln├║ aplik├íciu, ktor├í je rozpoznate─żn├í a zapam├Ątate─żn├í. Dobr├í mobiln├í aplik├ícia na n├íkup potrav├şn bude ma┼ą z├íkazn├şkov, ktor├ş si obchod spoja s t├Żm, ┼że im u─żah─Ź├ş ┼żivot.
  • Spravujte vz┼ąahy so z├íkazn├şkmi: Ke─Ć┼że elektronick├Ż obchod s potravinami je st├íle relat├şvne nov├Ż, niektor├Żch kupuj├║cich mo┼żno bude potrebn├ę motivova┼ą, aby zmenili svoje n├íkupn├ę n├ívyky a zahrnuli do nich aj online objedn├ívky. Ak z├íkazn├şk ide viac ako 5 t├Ż┼żd┼łov bez novej objedn├ívky, je mo┼żn├ę, ┼że s├║ t├şto z├íkazn├şci ohrozen├ş alebo stratia platnos┼ą. Ak sa monitoruje frekvencia objedn├ívok, rizikov├Żch z├íkazn├şkov je mo┼żn├ę kontaktova┼ą pomocou kup├│nov alebo vernostn├Żch stimulov, aby ich nal├íkali sp├Ą┼ą.