Resetovanie vášho Samsungu Galaxy S5 [5 Methods]

Resetovanie vášho Samsungu Galaxy S5 [5 Methods] 1

Je váš Samsung Galaxy S5 už nefunguje tak hladko, ako v deň, keď ste ho dostali?

Možno je čas na reset!

Rovnako ako váš starý systém NES, reset môže vymazať pavučiny a nechať vaše zariadenie znova fungovať ako šampión.

Všetci si želáme, aby naše telefóny bežali ako nové každý deň. Toto bohužiaľ nie je realita. Nové aplikácie, aktualizácie operačného systému a bežné používanie môžu prispievať k pomalému a pomalému výkonu. Niekedy však všetko, čo váš telefón potrebuje, je rýchly reset, aby všetko znova fungovalo bez problémov.

Dnes vám to ukážeme 5 rôzne metódy na resetujte svoj Samsung Galaxy S5 na optimalizáciu výkonu a zvýšenie rýchlosti.

VŽDY SI ZÁLOHUJTE SVOJE INFORMÁCIE!

Počúvajte, mäkkým resetom nevymažete celý svoj telefón. Existuje však veľká šanca, že dnes telefón odhodíte na toaletu alebo ho rozbijete o betón vystupujúci z auta. Aj keď to nemusí byť úplne nevyhnutné pre každú nižšie uvedenú metódu, je to určite nevyhnutné pre život.

Zálohujte si telefón! Vždy, vždy, vždy majte záložný plán. Ak soft reset nerobí to, čo ste chceli, ďalším krokom je obnovenie továrenských nastavení. A kvôli tomu budete POTREBOVAŤ, aby ste mali všetko zálohované. Takže teraz to dáme bokom.

Potrebujete pomoc so zálohovaním telefónu s Androidom? Viete, že sme vám poskytli informácie:

Zálohujte fotografie a videá

Zálohujte texty/SMS

Zálohujte kontakty

Zálohujte aplikácie

Všeobecné informácie o zálohovaní

Metóda 1: Reštartujte telefón pomocou vypínača

Táto metóda je šialene jednoduchá. Doslova sa chystáte reštartovať telefón. Niekedy môže jednoduchý úkon napájania telefónu a vymazania pamäte RAM stačiť na to, aby veci opäť bežali hladko. Najľahší spôsob, ako to urobiť, je podržať Moc tlačidlo a stlačte Reštart.

Resetovanie S5 - reštart

Je to skutočne také ľahké.

Metóda 2: Mäkký reset

Bude sa nám to zdať známe, pretože je to podobné ako pri Metode 1. Začnite stlačením klávesu Moc tlačidlo. Okrem tohto času budete vyberať Vypnúť namiesto Reštart.

Resetovanie S5 - vypnutie

Keď sa zariadenie vypne, vyberte zadnú časť telefónu a vyberte batériu na približne 30 sekúnd. Ak chceš, rátaj v hlave.

Týchto 30 sekúnd poskytne kúzelným škriatkom Androidu čas zasunúť sa a vyčistiť pár vecí vo vašom telefóne. Vložte batériu, vráťte telefón späť a zapnite ho.

Gratulujeme, práve ste predviedli svoju prvú mäkký reset.

Metóda 3: Vymazať oddiel vyrovnávacej pamäte

Metóda 3: Vymazať oddiel vyrovnávacej pamäte

Krok 1:

Metóda 3: Vymazať oddiel vyrovnávacej pamäte

Krok 2:

Držte Zvýšiť hlasitosť, Domova Moc tlačidlá spolu. Spustí sa obnovenie systému Android. Nenechajte sa vystrašiť červenými písmenami a čiernou obrazovkou.

Resetovanie S5 - obrazovka obnovenia systému Android

Krok 3:

Stlačte tlačidlo Znížiť hlasitosť tlačidlo, kým sa nedostanete na Vymazať oddiel vyrovnávacej pamäte.

Resetovanie S5 - vymazanie medzipamäte

Krok 4:

Stlačte tlačidlo Moc tlačidlo na vymazanie medzipamäte.

Krok 5:

Keď je proces dokončený, pomocou tlačidiel na ovládanie hlasitosti prejdite na Teraz reštartujte systém.

Resetovanie S5 - reštartujte systém teraz

Stlačte tlačidlo Moc tlačidlo na reštartovanie telefónu.

Toto je najúčinnejšia metóda okrem úplného obnovenia výrobných nastavení. Vymaže vyrovnávaciu pamäť vašich aplikácií a telefónu, čo môže pomôcť vyriešiť mnohé malé problémy. Ak táto metóda nepomohla, ako ste dúfali, alebo sa už chystáte na trochu akcie, pokračujte na Metódu 4.

Metóda 4: Obnovenie výrobných nastavení (pomocou ponuky Nastavenia)

Obnovenie továrenských nastavení si užíva iba sadista. Tento proces vymaže (takmer) všetky informácie o vašom telefóne; v podstate ho vrátiť tak, ako bol v deň, keď ste ho kúpili. Všetky vaše aplikácie, kontakty, obrázky, správy, VŠETKO bude odstránené. Zdá sa, že je to vhodný čas na pripomenutie zálohy telefónu. Ak ste predtým moje výstrahy nerešpektovali, teraz je najvyšší čas.

Life Pro Tip: Ak sa chystáte vykonať obnovenie továrenských nastavení, ale budete milovať spôsob, akým ste mali telefón predtým usporiadaný, je užitočné urobiť snímky obrazovky všetkých vašich domovských obrazoviek a obrazoviek ponúk. Zálohujte snímky obrazovky do Dropboxu alebo Fotiek Google alebo do zvoleného účtu na zálohovanie obrázkov v cloude.

Akonáhle je váš telefón resetovaný a znova si stiahnete všetky svoje staré informácie, môžete sa jednoducho vrátiť späť na snímky obrazovky a získať všetko tak, ako ste to mali predtým.

UPOZORNENIE: CHCETE VYMAZAŤ VŠETKO Z VÁŠHO TELEFÓNU! UJISTITE SA, ŽE NIEČO JE ZÁLOHOVANÉ ČO VŠETKO, ČO NECHCETE PREHRAŤ!

Jednoducho povedané, ak ho pred týmto procesom nezálohujete, bude navždy preč. Bol si varovaný.

Krok 1:

Zálohujte všetky svoje informácie. Dobre, už to nebudem spomínať.

Krok 2:

Ísť do nastavenie.

Resetovanie S5 - nastavenia

Krok 3:

Vyberte Generál.

Resetovanie S5 - všeobecné

Krok 4:

Vyberte Zálohovať a resetovať.

Resetovanie S5 - zálohovanie a reset

Krok 5:

Vyberte Obnovenie továrenských dát.

Resetovanie S5 - obnovenie továrenských nastavení

Krok 6:

Vyberte RESETOVAŤ ZARIADENIE (Povinné upozornenie „Bod bez návratu“).

Resetovanie S5 - reset zariadenia

Dokončenie tohto procesu bude trvať niekoľko sekúnd až niekoľko minút. Alebo to môžete urobiť hardcore spôsobom a namiesto toho použiť hardvérové ​​kľúče.

Metóda 5: Obnovenie výrobných nastavení (pomocou hardvérových kľúčov)

Metóda 5 poskytne rovnaké výsledky ako metóda 4 urobil, len iným procesom. Navyše, metóda 5 zahŕňa používanie ponuky Obnovenie systému Android, vďaka ktorej sa vždy na niekoľko sladkých sekúnd cítim ako hacker alebo vývojár.

Krok 1:

Zálohujte všetky svoje informácie. Minule to hovorím, sľubujem.

Krok 2:

Vypnite telefón.

Krok 3:

Držte Zvýšiť hlasitosť, Ponukaa Moc súčasne tlačidlá nadol, kým sa obrazovka nevráti k životu. Zobrazí sa obrazovka Obnovenie systému Android, ktorá vyzerá asi takto:

Resetovanie S5 - obrazovka obnovenia systému Android

Krok 4:

Stlačte tlačidlo Znížiť hlasitosť tlačidlo, kým sa nedostanete na Zmazať údaje / obnoviť továrenské nastavenia.

Resetovanie S5 - vymazanie továrenských nastavení

Krok 5:

Stlačte tlačidlo Moc tlačidlo.

Krok 6:

Stlačte tlačidlo Znížiť hlasitosť tlačidlo, kým sa nedostanete na Áno – odstrániť všetky údaje používateľa.

Resetovanie S5 - odstráňte všetky údaje používateľa

Opäť ste sa dostali do bodu, z ktorého niet návratu. Stlačte tlačidlo Moc tlačidlo.

Po dokončení buď metódy 4 alebo Metóda 5, váš telefón bude v zásade rovnaký ako pri prvom nákupe zariadenia (s očividnou výnimkou akéhokoľvek fyzického opotrebovania, ktoré ste naň nasadili Galaxy S5).

Keďže ste poslúchli moje rady a zálohovali všetky svoje informácie, nemalo by vám trvať dlho, kým sa vám všetky kontakty, obrázky a aplikácie vrátia tak, ako ste ich mali predtým. Vždy je však vhodný čas na zhodnotenie toho, čo máte v telefóne skutočne uloženého, ​​a na to, aby ste sa rozhodli, čo si na svojom novom zariadení skutočne zaslúži druhú šancu.

Prijmite ľudí z cloudu!

Záver:

Samsung Galaxy S5 môže byť rok odstránený zo svojho popredného stavu vlajkovej lode smartfónu, ale stále je to fenomenálny telefón. Je to posledný v Galaxy line to sport odnímateľný chrbát, vymeniteľná batéria a rozšíriteľné úložisko. Hovorí sa, že Android 6 (Marshmallow) si v najbližších mesiacoch razí cestu na S5.

Mnoho ľudí je odhodlaných kupovať najnovšie a najlepšie zariadenia hneď po ich vydaní; K telefónu, ktorý funguje, je potrebné niečo povedať. Navyše, všetci sme si už v určitom okamihu vytvorili emocionálnu väzbu na svoju elektroniku. Keď inovácia na nový telefón s hodnotou 600 USD a viac každých pár mesiacov nie je realistická, reset môže byť presne to, čo potrebujete, aby ste si svoje zariadenie znova zamilovali.

Ak ste ako ja, sedíte tam s čerstvo resetovaným telefónom a premýšľate: „Čo teraz?“ Aby ste zo svojho Samsungu vyťažili viac, nemusíte chodiť ďaleko Galaxy S5. Chcete si prispôsobiť svoje zariadenie? Pozrite sa na tento článok: 17 spôsobov, ako si prispôsobiť Samsung Galaxy S5.

Vyskúšali ste všetky tu uvedené metódy a stále máte problémy? Možno si budete musieť prečítať nášho sprievodcu spoločnosťou Samsung Galaxy S5 Problémy a riešenie problémov.

Váš telefón možno už neprebieha tak, ako predtým. Na to máme 30 tipov a trikov pre spoločnosť Samsung Galaxy S5, ktorý vám vyrazí dych, alebo si môžete vždy zaobstarať niekoľko nových aplikácií z nášho zoznamu 10 najlepších aplikácií pre Samsung Galaxy S5. Och, a nezabudnite na Príslušenstvo!

Ak ste sa dostali až sem a stále z telefónu nedostávate požadovaný výkon alebo zážitok, možno je čas na koreň. Prejdite sem a pozrite sa na nášho sprievodcu rootovaním telefónu Samsung Galaxy S5.

Pozri sa na teba! Máte novo resetovaný telefón a nový doživotný prenájom. Teraz choďte von a užívajte si to!

Páči sa vám tento článok alebo čokoľvek iné, čo ste videli na Joy of Android? Radi by sme od vás počuli! Prihláste sa na odber stránok, pozrite sa na naše Facebook stránku, alebo pošlite malú Twitter vtáčej ceste.

Ak máte akékoľvek otázky, komentáre alebo myšlienky, o ktoré by ste sa chceli podeliť, máte šťastie! Nižšie nájdete úžasnú sekciu komentárov.

Nechajte pípnutie správu a my sa vám ozveme hneď, ako to bude možné. (Varovanie: Neexistuje žiadne skutočné pípnutie.)

Odporúčaný kredit obrázku