Reproduktor rámov obrazov IKEA a Sonos má jeden veľký problém

Sonos a IKEA sa vrátili s ďalším prekvapivo dostupným reproduktorom, ale rám obrazu SYMFONISK Picture Frame skrýva svoju hudbu na očiach. V procese to pridalo do partnerstva nový prvok dizajnu, aj keď som nadšený z lepšie dostupných pripojených reproduktorov, nemôžem si pomôcť, ale mám pocit, že ani jedna spoločnosť celkom neuzavrela slučku o tomto treťom produkte.

Som veľkým fanúšikom pôvodného sortimentu spoločnosti SYMFONISK spoločnosti Sonos a IKEA, najmä reproduktora s poličkou. Za 99 dolárov je to najdostupnejší reproduktor, ktorý si môžete kúpiť a ktorý sa integruje so systémom Sonos, a to otvára dvere rozšíreniu systému Sonos do miestností a priestorov, ktoré by ste inak neboli schopní ospravedlniť. Dobrým príkladom sú domáce kancelárie a detské spálne, ale cenovo dostupný reproduktor slúži aj ako komponent pre zadný priestorový zvukový systém.

Aj keď uviedla na trh regály a reproduktory pre stolné lampy, IKEA a Sonos si od série SYMFONISK sľubovali viac. Malo ísť o dlhodobú spoluprácu, obe spoločnosti trvali na tom, aby sa v jednej z nich využili možnosti dizajnu pre masový trh a pre druhú technologicky zdatné. Na príchod tretieho produktu sme si samozrejme museli počkať takmer dva roky.

Priznám sa, že mi ostalo trochu škriabať hlavu pri novom rámčeku na obrázky SYMFONISK. Včera oznámené, prináša Sonos úplne nový tvarový faktor v porovnaní s tým, čo je spoločnosti známe.

Reproduktory Sonos nepútajú pozornosť a inštalácie Sonos Architectural môžu byť pozitívne skryté. Nový reproduktor pre IKEA však ide ešte o krok ďalej a efektívne skrýva zvukovú stránku vecí, aj keď SYMFONISK sedí na stene. Veci rozdá iba napájací kábel.

Reproduktorové spoločnosti už skúšali ploché reproduktory, ale nikdy sa im to nepáčilo. Príspevok IKEA je v neposlednom rade cenovka. Áno, za 199 dolárov je rám obrazu doteraz najdrahším zo zostavy SYMFONISK, ale je to veľmi ďaleko od super prémiových plochých reproduktorov, o ktoré sme sa v minulosti pokúšali. O 20,36 palca hlboké to tiež nie je také štíhle ako oni, ale mám podozrenie, že vyváženie nákladov a hrúbky bude oveľa prijateľnejšie, pokiaľ ide o ľudí, ktorí otvárajú peňaženky.

S čím bojujem, je myšlienka, že by to vôbec bol rám obrazu. Konkrétnejšie skutočnosť, že v súčasnosti neexistuje spôsob, ako skutočne použiť váš vlastné umenie tam.

IKEA to navrhla tak, že obrázok vyskočí a je možné ho vymeniť. Rám-čierny alebo biely-je veľmi tenký až do tej miery, že ho okolo okraja obrazovej vložky skutočne nevidíte, ale znamená to, že predvolený obrázok budete môcť vymeniť za niečo nové. . To znamená, že za predpokladu, že IKEA má dizajn, ktorý sa vám páči.

Dve štandardné umelecké diela sú dielom európskej výtvarníčky Jennifer Idrizi. Zjavne sú inšpirované vizualizáciami hudby a prepojení, výsledkom je abstraktná súhra riadkov, ktoré sú viac ako čokoľvek iné topografickou sieťovou mapou. Ani jedno nie je nepríjemné a vy ste si ich mohli ľahko predstaviť na stene ukážkovej sady luxusného bytového domu.

Súčasne však v umeleckom zmysle takmer nepôsobia. IKEA bude mať v auguste niekoľko ďalších návrhov a predajca hovorí, že v pravý čas budú nasledovať ďalšie verzie – a líšia sa podľa geografickej polohy. Rovnako ako sa pravidelný sortiment nábytkárskej spoločnosti vyvíja s ročnými obdobiami, zdá sa, že aj umenie SYMFONISK.

Čo by som však veľmi rád, je možnosť vložiť tam svoje vlastné obrázky. Pochybujem, že som v tom sám. Mám podozrenie, že výzvou je, že IKEA nepoužíva na svoje umenie papier ani plátno, namiesto toho sa spolieha na nejaký druh pletiva, ktoré je stále akusticky transparentné, napriek tomu, že ukazuje aj Idriziho ručné práce.

Sonos mi zatiaľ hovorí, že pre rám obrazu SYMFONISK neexistuje žiadne ustanovenie pre vlastné umenie. To sa môže v budúcnosti zmeniť, samozrejme, a skutočne dúfam, že sa tak stane. Schopnosť nahrať obrázok a reprodukovať ho na sieť kompatibilnej s reproduktormi sa javí ako druh nápadu domáceho dekorácie, ktorý by sa ľuďom páčil, a zvuková stránka Sonosu by bola omáčkou navrchu.

Úprimne povedané, nie som si istý, či sa SYMFONISK uberá smerom, ktorý som ja – a ďalší – očakával. Sonos a plán IKEA demokratizovať hudbu a dizajn spočiatku vyzerali ako hodnotná hra: hodnota, ktorou je IKEA už známa vďaka svojmu veľkému rozsahu. Namiesto toho sme však videli, že je možné zdôrazniť dosiahnuteľnú dizajnovú stránku, čo je pripomienkou toho, že súčasťou kúzla IKEA je už dlho to, že spolupracuje s jednotlivými dizajnérmi na produktoch, ktoré sú nielen nápadné na pohľad, ale môžu byť aj nákladovo efektívne pri výrobe a odosielaní na mierka.

To je pravdepodobne oveľa vzrušujúcejší prístup k kategórii domáceho zvuku a dúfam, že na ďalšie diely nebudeme musieť čakať ďalšie dva roky. Hneď mi však držím palce, aby sa Sonos a IKEA spojili. bodky v tejto novej ponuke SYMFONISK, pretože aj keď je umenie pekné, umenie s osobným významom môže byť skutočne povznášajúce.

Related Articles

Back to top button