Redmi uvádza na trh novú sériu X so zavedením 10X a 10X Pro

Xiaomi nemiluje nič iné ako vydávanie nových zariadení. A zvyčajne sú to solídne telefóny, ktoré ponúkajú dobré technické parametre za peniaze. Spoločnosť Xiaomi dnes oznamuje dokončenie nového telefónneho páru Redmi 10X 6Displeje Samsung AMOLED s veľkosťou 57 palcov, digitálna kamera s 30-násobným zväčšením a pripojenie 5 G v duálnom režime.

Redmi 10X Pro a Redmi 10X (5G) ponúkajú celkom presvedčivý balík na papieri. Displeje s rozlíšením 2400 × 1080 sú iba 60 Hz, ale aspoň podporujú HDR10 +. 10X Pro prichádza s 8 GB RAM a non-Pro model stále ponúka 6 GB, takže správa aplikácií by pre tieto zariadenia nemala byť veľkým problémom. Sú poháňané procesorom MediaTek Dimensity 820, ktorý vedie spoločnosť Xiaomi k tvrdeniu, že to, čo tu v súčasnosti vidíme, je „najvyšší výkon medzi špičkovými smartfónmi na trhu“. Firemný blogový príspevok ukazuje na skóre AnTuTu vyše 410 000, čo je pekné, či ste niekto, kto nakupuje telefóny na základe ľubovoľných kritérií, ktoré je možné ľahko falšovať. Používajú MIUI 11 pri štarte, s prísľubom aktualizácií najnovšieho softvéru Xiaomi v júni, ktorý má veľa dobrých vylepšení.

Hovoria, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte s vami, a fotoaparáty smartfónov sa rýchlo stávajú stále viac a viac schopné zachytiť okamihy, na ktorých nám záleží. Séria Redmi 10X ponúka 48MP hlavnú kameru s vysokým rozlíšením spolu s OIS. Oba modely majú tiež širokouhlú kameru s rozlíšením 8 MP, ktorá zachytí viac scény. Ak sa modely Pro a non-Pro líšia, je to množstvo šošoviek. Pro ponúka 8MP teleobjektív a 5MP makro modul, zatiaľ čo obvyklé 10X (5G) kvapky pre dva snímače pre čistú hĺbku.

Jednou zo zaujímavejších funkcií je integrované 5G riešenie, ktoré podporuje duálny režim SA-NSA na pokrytie bežných 5G frekvenčných pásiem Číny. Pri súčasnom pripojení k dvom sieťam 5G sa zariadenie môže inteligentne prepínať medzi týmito dvoma sieťami, aby sa zabezpečilo optimálne pripojenie 5G po celú dobu, čo by pomohlo pokryť niektoré z vlastných chýb 5G.

Redmi 10X (5G) začína na RMB 1599 za jednu 6 GB RAM / 64 GB úložné možnosti, ale má štyri varianty, ktoré idú hore 8 GB / 256 GB pre RMB 2399. Pokiaľ ide o Pro, východisková cena je RMB 2299 pre 8 GB RAM a 128 GB úložný priestor, ale tiež k dispozícii na 256 GB úložný model pre RMB 2, 599. Spoločnosť tiež vykazuje Redmi 10x 4G, ale táto jednotka sa zdá byť reklasifikovanou verziou Redmi Note 9 ktoré vydali minulý mesiac. Jednotky série 10X sú v súčasnosti k dispozícii na nákup prostredníctvom oficiálnych kanálov Xiaomi.