Redditor odha─żuje, ┼że Mi Home Security Camera unik├í s├║kromn├Żm inform├íci├ím

Redditor odha─żuje, ┼że Mi Home Security Camera unik├í s├║kromn├Żm inform├íci├ím 1

Od posledn├ęho desa┼ąro─Źia sa technol├│gia stala kompaktnej┼íou, inteligentnej┼íou a intuit├şvnej┼íou. Doslova nem├┤┼żeme str├ívi┼ą de┼ł bez pou┼żitia technick├Żch perif├ęri├ş. Inteligentn├ę moduly gadget v┼íak niekedy ovplyv┼łuj├║ ┼żivoty pou┼ż├şvate─żov bez toho, aby o tom vedeli. ├üno, hovor├şme o mnoh├Żch notoricky zn├ímych ├║─Źtoch za poru┼íenie ├║dajov, ku ktor├Żm doch├ídza v d├┤sledku soci├ílnych m├ędi├ş a pokro─Źil├Żch modulov gadget. ─Äal┼í├ş tak├Ż incident sa dostal do centra pozornosti.

Je to najnov┼íia expoz├şcia Mi dom├íca bezpe─Źnostn├í kamera, Tento modul gadget zjavne odha─żuje s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőinform├ície o dekor├ícii domu jeho pou┼ż├şvate─żov. Redditor poskytol video d├┤kaz o tej istej veci. Pod─ża pou┼ż├şvate─ża dost├íva sn├şmky monitorovania transparentnosti z r├┤znych in├Żch dom├ícnost├ş, ke─Ć ├║─Źtuje bezpe─Źnostn├║ kameru do svojho domovsk├ęho centra Google.

Toto je ur─Źite v├í┼żny probl├ęm a Xiaomi o ┼łom e┼íte nehovoril. ┼Żiadny civilista by nechcel verejne informova┼ą o vn├║torn├Żch detailoch vo svojom dome. Tu s├║ vide├í a odkaz na dr├┤t ak pou┼ż├şvate─ż bezpe─Źnostnej kamery tieto inform├ície zverejnil.

Ke─Ć na─Ź├ştam kameru Xiaomi do svojho domovsk├ęho centra Google, dostanem fotografie z domu niekoho in├ęho !! z Domovsk├í str├ínka Google

Niektor├ş ┼ípekuluj├║, ┼że m├┤┼że existova┼ą probl├ęm so spolo─Źnos┼ąou Google, zatia─ż ─Źo in├ş obvi┼łuj├║ Mi Home Security Camera. St├íle je to v├í┼żny probl├ęm, ktor├Ż potrebuje n├íplas┼ą najsk├┤r.

Je to ak├║tne poru┼íenie s├║kromia, ktor├ę ohrozuje s├║kromie ─żud├ş. D├║fame, ┼że Xiaomi ─Źoskoro urob├ş vyhl├ísenie o tomto incidente. E┼íte d├┤le┼żitej┼íie je, ┼że OEM vyrie┼íia probl├ęm ─Źo najsk├┤r.

aktualizova┼ą

Xiaomi kone─Źne vst├║pila na sc├ęnu a vydala ofici├ílne vyhl├ísenie. Hovor├ş, ┼że si je vedom├í situ├ície a ospravedl┼łuje sa za ├║nik inform├íci├ş z monitorovania vo forme statick├Żch obr├ízkov. Spolo─Źnos┼ą tvrd├ş, ┼że probl├ęmy vyrie┼íila.

Hlavn├Żm d├┤vodom probl├ęmu bola aktualiz├ícia vyrovn├ívacej pam├Ąte, ktor├í bola vykonan├í 26. decembra 2019. Xiaomi hovor├ş, ┼że ide o zriedkav├Ż probl├ęm sp├┤soben├Ż integr├íciou medzi Mi Home Security Camera a Google Home hub s obrazovkou, ktor├í funguje v zl├Żch sie┼ąov├Żch podmienkach. Zrejme existuje 1044 pou┼ż├şvate─żov s touto integr├íciou. T├şto pou┼ż├şvatelia so zlou sie┼ąou sa preto mo┼żno stretli s t├Żmto probl├ęmom.

Technick├Ż gigant hovor├ş, ┼że k tejto situ├ícii ned├┤jde, ak je bezpe─Źnostn├í kamera Mi pripojen├í k aplik├ícii Mi Home. Xiaomi diskutoval o probl├ęme so spolo─Źnos┼ąou Google. Okrem toho s├║ slu┼żby v s├║─Źasnosti pozastaven├ę a┼ż do vyrie┼íenia probl├ęmu.

Aktualiz├ícia (obnovenie slu┼żieb)

Pod─ża najnov┼íieho v├Żvoja v oblasti ochrany osobn├Żch ├║dajov Mi Home Security Camera s├║ v┼íetky produkty Mi Home op├Ą┼ą v prev├ídzke. Toto s├║ tie s integr├íciou Google Assistant, Ale Mi Home Camera bolo zak├ízan├ę obnovi┼ą slu┼żbu. M├┤┼że to znamena┼ą jednu vec, ktor├║ Xiaomi v tejto z├íle┼żitosti st├íle vykon├íva.

OEM pravdepodobne chce skontrolova┼ą v┼íetky bezpe─Źnostn├ę parametre pred t├Żm, ako uvedie Mi Home Security Camera sp├Ą┼ą do prev├ídzky. Budeme v├ís informova┼ą o ─Ćal┼íom v├Żvoji tohto probl├ęmu.