Recenzie Jawbone Up2, fitness sledova─Ź pre lep┼íie b├Żvanie

─îe─żuste Up2

Jawbone Up2 je fitness tracker s modern├Żm a elegantn├Żm dizajnom, ale jeho siln├Żmi str├ínkami s├║ aplik├ícia Up a funkcia Smart Coach.

─îe─żus┼ąov├í up2 (4)

PRE: Svetlo; modern├Ż dizajn, organizovan├í aplik├ícia v jasn├Żch farb├ích, u┼żito─Źn├ę a ─żahko sledovate─żn├ę tipy s funkciou Smart Coach.

PROTI: ┼Ąa┼żk├ę uviaza┼ą; hibern├ícia sa neaktivuje automaticky; nespr├ívny inteligentn├Ż bud├şk, pomal├í synchroniz├ícia

ROZSUDOK: Jawbone Up2 zis┼ąuje fyzick├ę aktivity, f├ízy sp├ínku a poskytuje u┼żito─Źn├ę rady prostredn├şctvom funkcie inteligentnej aplik├ície v mobilnej aplik├ícii, ale pred n├íkupom je lep┼íie zv├í┼żi┼ą aj ─Ćal┼íie mo┼żnosti.

├║vod

Jawbone Up24 bol jedn├Żm z prv├Żch platn├Żch fitness sledova─Źov a teraz spolo─Źnos┼ą d├║fa, ┼że jej n├ístupca, Up2, bude ma┼ą rovnak├Ż ├║spech. Tento sledova─Ź sleduje ka┼żdodenn├ę ─Źinnosti a f├ízy sp├ínku, umo┼ż┼łuje v├ím zaznamena┼ą va┼íe tr├ęningy a pon├║ka rady, ako na to ┼żite zdrav┼í├ş ┼żivot v─Ćaka funkcii Smart Coach aplik├ície Up. S cenou okolo 120 eur vypln├ş Up2 pr├ízdny priestor v tomto cenovom rozp├Ąt├ş, ale pred pokra─Źovan├şm v n├íkupe by bolo lep┼íie presk├║ma┼ą najlacnej┼íie aj najdrah┼íie mo┼żnosti.

dizajn

S up2 Jawbone opustil zdvihnut├Ż vzor v Up24 a rozhodol sa zvoli┼ą mierne preru┼íovan├Ż vzor obmedzen├Ż na horn├║ oblas┼ą popruhu, ktor├Ż udr┼żuje zvy┼íok popruhu hladk├Ż a pru┼żn├Ż.

─îe─żus┼ąov├í up2 (5)

─Äal┼íou v├Żraznou zmenou je dokovanie. Model UP24 pou┼ż├şval ak├Żsi ÔÇ×falo┼ín├ŻÔÇť h├ík, pri─Źom oba konce boli vo─żn├ę a bl├şzko, aby dr┼żali popruh na svojom mieste. Namiesto toho m├í UP2 nov├Ż h├í─Źik, ktor├Ż sa ┼ąa┼ż┼íie prip├íja, ale aj je bezpe─Źnej┼í├ş. Osobne uprednost┼łujem star├Ż sp├┤sob zatv├írania, jednoduch┼í├ş alebo rie┼íenie bli┼ż┼íie k tradi─Źn├Żm hodin├ím, ako je to pri Fitbit Charge.

Podobn├ę ako Jawbone Up Move, Up2 m├í tri prakticky nevidite─żn├ę jasn├ę LED, Ikona jazdiaceho mu┼ża, oblak spr├ív a ikona mesiaca sa rozsvietia v prav├Ż okamih a op├║┼í┼ąaj├║ popruh, aby z v├Ą─Ź┼íej ─Źasti zachovali minimalistick├Ż vzh─żad. UP2 je odoln├Ż iba vo─Źi striekaj├║cej vode, tak┼że ju m├┤┼żete bezpe─Źne pou┼ż├şva┼ą v sprche, ale pri pl├ívan├ş ju nem├┤┼żete nosi┼ą.

v├Żkon

Po─Źas testov sa uk├ízalo, ┼że UP2 je celkom presn├Ż, a spo─Ź├ştal sto krokov, ktor├ę som podnikol v kancel├írii, akoby boli 123. Aj v├Żpo─Źty vzdialenosti, ktor├ę zaznamenal po─Źas m├┤jho tr├ęningu, boli v├Ą─Ź┼íinou presn├ę a vy┼żaduje to iba dve alebo tri sekundy na sp├írovanie s aplik├íciou ke─Ć chcete synchronizova┼ą inform├ície.

─îe─żus┼ąov├í up2 (6)

Na rozdiel od funkcie Up Move m├í slu┼żba Up2 prisp├┤sobite─żn├║ spr├ívu, ktor├í v├ím umo┼żn├ş zisti┼ą, kedy ste pr├şli┼í dlho v pokoji. Nastavil som svoje upozornenie, aby sa aktivovalo ka┼żd├║ hodinu sedavej ─Źinnosti po─Źas pracovn├Żch hod├şn (od 90:00 o 17:00).

Aj ke─Ć to nieko─żkokr├ít ignoroval, splnil si svoju povinnos┼ą dokonale a pripomenul mi, aby som sa pravidelne chodil po kancel├írii. Chcel by som tie┼ż objavi┼ą kroky a kroky, ako v pr├şpade Fitbit Charge a Charge HR, preto┼że by ma to mohlo povzbudi┼ą, aby som pou┼ż├şval schody a zabr├ínil v├Ż┼ąahu, aby som vyst├║pil na dev├Ą┼ą poschod├ş, ktor├ę odde─żuj├║ cestu od mojej kancel├írie.

Aplikácia hore

Aplik├ícia Jawbone Up je st├íle jednou z najfarebnej┼í├şch a najzauj├şmavej┼í├şch aplik├íci├ş pre sledovacie zariadenia fitness, ako aj jednou z naju┼żito─Źnej┼í├şch a najjednoduch┼í├şch aplik├íci├ş. Aplik├ícia, ktor├í je k dispoz├şcii pre Android a iOS, v├ím umo┼ż┼łuje spravova┼ą v┼íetky ├║daje na va┼íom telef├│ne Up2 e automaticky sa synchronizuje s va┼í├şm zariaden├şmasi po troch sekund├ích od pou┼ż├şvania smartf├│nu.

M├┤┼że to by┼ą m├Ąt├║ce v tom, ┼że existuj├║ dve aplik├ície Up: jedna pre Up Move a Up24 a druh├í pre Up2 a MP3. Je to v podstate rovnak├í aplik├ícia, ale nezabudnite si stiahnu┼ą verziu s fialovou ikonou pre Up2.

─îe─żus┼ąov├í up2 (1)

Na hlavnej obrazovke s├║ zobrazen├ę ─Źinnosti zn├ízornen├ę dvoma grafmi. Na ─żavej strane je uveden├ę mno┼żstvo ─Źasu str├íven├ęho span├şm v noci, zatia─ż ─Źo napravo je percento dosiahnutia stanoven├ęho cie─ża pre denn├ę fyzick├ę aktivity. Stla─Źen├şm t├Żchto dvoch str├ínok z├şskate pr├şstup k podrobn├Żm ┼ítatistik├ím vr├ítane hod├şn hlbok├ęho alebo ─żahk├ęho sp├ínku a ─Źasu aktivity v porovnan├ş s ─Źasom str├íven├Żm v pokoji.

Pod t├Żmito tabu─żkami s├║ obvykl├ę informa─Źn├ę listy, ktor├ę sa zobrazuj├║ v┼íetky druhy ┼ítatist├şk a tipov na zlep┼íenie v├í┼ího ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu, od krokov podniknut├Żch po d├┤le┼żitos┼ą hydrat├ície po─Źas cel├ęho d┼ła. M├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą karty t├Żkaj├║ce sa denn├Żch cie─żov, ktor├ę sl├║┼żia ako druh osobnej v├Żzvy, aby v├ís povzbudili k uskuto─Ź┼łovaniu mal├Żch, ale d├┤le┼żit├Żch aktiv├şt pre va┼íe blaho, napr├şklad k zv├Ż┼íeniu po─Źtu krokov, ktor├ę sa maj├║ podnikn├║┼ą nasleduj├║ci de┼ł.

Inteligentn├Ż tr├ęner

Funkcia Smart Coach od Jawbone v├ís nau─Ź├ş va┼íe n├ívyky a navrhne sp├┤soby, ako zlep┼íi┼ą svoje zdravie de┼ł ─Źo de┼ł. M├┤j inteligentn├Ż tr├ęner bol aktivovan├Ż po dvoch d┼łoch pou┼ż├şvania slu┼żby Up2 a t├íto funkcia mi poskytla z├íkladn├ę rady zameran├ę na m├┤j pomerne akt├şvny ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl.

─îe─żus┼ąov├í up2 (2)

Napr├şklad po obzvl├í┼í┼ą dlhom dni, ktor├Ż sa skon─Źil celkom 17 708 krokmi, sa objavila karta s varovan├şm, aby zostala hydratovan├í a dobre sa stravovala, aby vykompenzovala v┼íetko ├║silie, ktor├ę vynalo┼żil hektick├Ż de┼ł. Aj ke─Ć sa m├┤┼żu zda┼ą ako jednoduch├í rada, p├í─Źilo sa mi, ┼że aplik├ícia ch├ípe, ako som pre┼íiel obvykl├Żmi 12 000 denn├Żmi krokmi, a ┼że mi poskytla rady, ako sa zotavi┼ą.

Vezmite si svoje ├║daje a premeni┼ą ich na osobn├ę odpor├║─Źania bol v┼żdy jednou zo siln├Żch str├ínok Jawbone. Na rozdiel od aplik├ície Fitbit, ktor├í zhroma┼ż─Ćuje a prezentuje va┼íe inform├ície t├Żkaj├║ce sa fyzick├Żch aktiv├şt, sa aplik├ícia Jawbone sna┼ż├ş pom├┤c┼ą v├ím prija┼ą zdrav┼í├ş ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl pomocou inform├íci├ş z├şskan├Żch z va┼íich ka┼żdodenn├Żch aktiv├şt.

Sovsp├ąrning

Do re┼żimu sp├ínku Up2 m├┤┼żete vst├║pi┼ą manu├ílne tak, ┼że dvakr├ít stla─Ź├şte horn├║ stranu z├íp├Ąstia a roztiahnete druh├Ż dotyk. Ak chcete oper├íciu potvrdi┼ą, budete c├şti┼ą vibr├ície a uvid├şte ikonu mesiaca, ktor├í sa rozsvieti. Aplik├íciu m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą na aktiv├íciu tohto re┼żimu, ale ja by som uprednostnil automatick├Ż postup, napr├şklad pri Fitbit Charge.

Rovnako ako v├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch cvi─Źen├ş, Pr├şstroj pou┼ż├şva akcelerometer na sledovanie pohybov po─Źas sp├ínku a vypo─Ź├şta┼ą, ko─żkokr├ít sa zobud├şte v noci. T├íto funkcia v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje zisti┼ą mno┼żstvo hlbok├ęho sp├ínku a ─żahk├ęho sp├ínku. Aby sme dospeli k t├Żmto z├íverom, Up2 sa spolieha v├Żlu─Źne na pohyby, a nie tie┼ż na srdcov├Ż rytmus, ktor├Ż sa st├íva pri Basis Peak. Kone─Źn├Ż v├Żsledok v├ím v┼íak d├íva mo┼żnos┼ą zisti┼ą, ko─żko hod├şn presne sp├şte.

─îe─żus┼ąov├í up2 (3)

Up Move m├í aj funkciu sledovania sp├ínku Up2 m├┤┼że po─Ź├şta┼ą aj s inteligentn├Żm bud├şkom, M├┤┼żete ju nastavi┼ą z aplik├ície tak, aby sa zobudila v po┼żadovanom ─Źase, alebo si m├┤┼żete zvoli┼ą ┼íir┼í├ş ─Źasov├Ż interval, v ktorom bude Up2 ovl├ída┼ą v├í┼í typ sp├ínku, aby sa zobudil po─Źas ─żahkej f├ízy sp├ínku. Tento ─Źasov├Ż r├ímec v┼íak nie je najlep┼íou vo─żbou, aspo┼ł pre moje zvyky.

auton├│mie

─îe─żuste s─żuby 7 dni auton├│mie s Up2. Nie je to dobr├Ż v├Żsledok, preto┼że za desa┼ą dn├ş Fitbit Charge HR sa spolo─Źnos┼ą Jawbone rozhodla udr┼ża┼ą n├şzky profil s deklarovan├Żmi ├║dajmi a pon├║ka viac, ako je uveden├ę. Plne som nabil / a svoju testovaciu jednotku a aplik├ícia mi uk├ízala 9 dn├ş zost├ívaj├║cej auton├│mie, Pr├şstroj som nosil viac alebo menej nepretr┼żite po dobu jedn├ęho t├Ż┼żd┼ła a bat├ęria sa skon─Źila pod─ża o─Źak├ívania.

závery

V─Ćaka prepracovan├ęmu dizajnu a doplneniu Smart Coach je Jawbone Up2 chytrej┼íou verziou prv├ęho fitness trackera spolo─Źnosti. Hore 2 pon├║ka v┼íetko, ─Źo potrebujete pre svoje z├íkladn├ę kondi─Źn├ę aktivity, a m├í ─Ćal┼íie vybavenie s inteligentn├Żm tr├ęnerom, ktor├Ż sa v├ís sna┼ż├ş presved─Źi┼ą, aby ste mali zdrav┼í├ş ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl. Cena okolo 120 EUR v┼íak stavia Up2 do zlo┼żitej situ├ície.

Pohyb smerom nahor stoj├ş n├íklady okolo 50 EUR a integruje hlavn├ę funkcie modelu Up2, okrem inteligentn├ęho bud├şka a varovania, aby sa ur─Źit├Ż pohyb urobil, ke─Ć zostanete pr├şli┼í dlho. Fitbit Charge m├í rovnak├║ cenu ako Up2, ale m├┤┼że fungova┼ą rovnako ako tradi─Źn├ę hodinky, ukazuje v├ím kroky a m├í automaticky aktivovan├║ funkciu sp├ínku. Nakoniec m├í Fitbit Charge HR cenu pribli┼żne 160 eur, ale obsahuje sn├şma─Ź na detekciu srdcov├ęho rytmu a spracov├íva ozn├ímenia z smartf├│nu.

Ako vid├şte, v tomto sektore neexistuje ┼żiadna konkurencia, ale Up2 je st├íle platnou vo─żbou pre ka┼żd├ęho, kto chce zvoli┼ą zariadenie so striedmym dizajnom, ktor├Ż m├┤┼że pracova┼ą s u┼żito─Źnou a atrakt├şvnou aplik├íciou.