Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku

Originálne bezdrôtové slúchadlá v posledných rokoch zaznamenali obrovský nárast popularity, pretože výrobky dosiahli cenovú úroveň a úroveň kvality, vďaka ktorej sú životaschopné nákupy pre bežných spotrebiteľov. Výstavná plocha IFA 2018 bola plná nových modelov od rôznych značiek a v posledných mesiacoch som už preskúmala dva produkty v tejto kategórii.

Earin M–2 (249 dolárov) a Master & Dynamic MW07 (299 dolárov) boli prémiové produkty so statnými cenovkami, teraz je však čas vyskúšať si na peňaženke niečo trochu jednoduchšie. Spoločnosť AI Mobvoi je najlepšie známa pre svoje inteligentné hodinky TicWatch, ale má tiež predchádzajúce skúsenosti so zvukom. TicHome Mini je slušná batéria Google Assistant hovorca, ktorý mi dáva nádej, že TicPods Free bude tiež pôsobiť. Na 129,99 dolárov, sú výrazne lacnejšie ako mnoho iných možností tam, aj keď nedosahujú všadeprítomné Apple AirPods s 30 dolárov 5, 362% svojich cieľov kampane Indiegogo ($2.8m), uvidíme, či 22 615 priaznivcov urobilo správne volanie.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 1

Vyjdime z toho na prvé miesto – Inšpirácia dizajnu TicPods Free pochádza jednoznačne od spoločnosti Appleär AirPods, čo je obzvlášť zrejmé, ak sa namiesto modrej alebo červenej vyberiete na biely model. Existuje však niekoľko praktických dôvodov, ako sú dotykové ovládače a umiestnenie mikrofónu. Pre mňa sú TicPods atraktívne a oceňujem zodpovedajúce zdvojené línie na ochrane sluchu a na kryte puzdra. Z troch dostupných colorways sa mi najviac páči námorné číslo, ktoré som použil – je to pekná zmena z čiernej. Ďalším dôvodom, prečo mi kmeň nevadí, je to, že si skutočne myslím, že je dôležité, aby ľudia videli, že nosíte zátkové chrániče sluchu a neignorujú ich alebo sú neplánovaní zámerne.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 2

Prípad je dobrý, aj keď si myslím, že pánty veka môžu byť trochu ťažšie. Zdá sa, že to môže byť stiahnuté nesprávnym ťahom, ale dúfajme, že je odolnejšie, ako sa zdá. Taška je menšia ako taška, ktorú ponúkajú iní výrobcovia, takže by nemala mať problém s pripevnením do väčšiny vreciek. Súčasťou balenia je aj dodávaný remienok na slučku a krátky nabíjací kábel, ktorý má oproti USB-A podivne koncovku USB-C a Micro-USB (ktorú používa puzdro TicPod). Je to spôsob, ako vyriešiť problém „Ja len chcem nosiť kábel“. K dispozícii bola iba jedna sada náhradných tipov v menšej veľkosti, takže tie väčšie by ste nemali spadnúť, ak sa vám najviac hodia. Radšej by som mal penu, ale nie je to oslňujúce opomenutie za cenu.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 3

S potešením oznamujem, že TicPods kontroluje väčšinu políčok tejto funkcie. Prispôsobenie a izolácia sú dobré, pasívne odstraňovanie hluku funguje na odfiltrovaní mnohých ďalších zvukov a sú odolné proti striekajúcej vode (IPX5). Majú tiež dotykové ovládanie. Vlastne uprednostňujem taktilnú povahu fyzických gombíkov, ale medzi výrobcami prevláda dotyk, takže by som si na to mal lepšie zvyknúť.

Bohužiaľ, ovládače Mobvoi sa ťažšie používajú ako iné slúchadlá. Posunutím jedného alebo druhého tlačidla nahor alebo nadol zmeníte hlasitosť. Na oboch slúchadlách preskočíte dve skladby a prijmete / ukončíte hovor a dlhým stlačením hovor odmietnete. Dlhým stlačením môžete tiež pozastaviť / hrať na ľavom tlačidle, alebo zavolať hlasového asistenta na pravé tlačidlo (Google Assistant, Alexa alebo Siri – to je pravda, tiež pracujú s iPhone). K dispozícii je krivka učenia sa s týmito ovládacími prvkami a myslím si, že by sa tomu dalo vyhnúť tým, že by sa objem posunul iba na jednej strane, čo by umožnilo jednoduché žeriavy na druhej strane a všeobecné zjednodušenie.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 4 Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 5

Nabíjanie microUSB je menej závažná sťažnosť pre ma, ale niektorým ľuďom to viac vadí.

Kvalita zvuku je vždy najdôležitejším faktorom pri posudzovaní zvukového produktu a TicPods sú príjemne prekvapujúce. Zvuk je pomerne dobre vyvážený, aj keď nie sú k dispozícii žiadne basy. Existuje veľa detailov, a hoci nemôžu konkurovať drahším konkurentom, nemyslím si, že by zvukový súbor mal príliš veľa sťažností na zvukový profil. Chcel by som poznamenať, že objem je nižší ako v prípade ostatných modelov, ktoré som nedávno preskúmal. Sú však ohodnotené na 95 decibelov, čo je nad odporúčanou úrovňou počúvania, takže z toho vyplýva, že hudbu obvykle počúvam príliš nahlas.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 6 Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 7

TicPods vedľa Earin M–2, Jabra Elite Sport a Master & Dynamic MW07.

Medzi ďalšie vlastnosti, ktoré je potrebné spomenúť, patrí podpora kodeku AAC a SBC – tu nie je AptX – a vynikajúca detekcia uší. Stačí odstrániť jedno slúchadlá a všetko, čo hráte, bude pozastavené; po výmene sa reštartuje. Až do nedávnej doby boli skutočné bezdrôtové slúchadlá pri synchronizácii zvuku s videom veľmi dobré, ale rovnako ako iné nedávne snahy sú TicPod v tomto ohľade prakticky dokonalé. Ďalším plusom pre TicPods je kvalita hovoru. Pretože myš je na konci kmeňa a teda bližšie k mojim ústam, moji príjemcovia ma mohli počuť takmer rovnako jasne ako ja.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 8 Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 9 Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 10

Mobvoi oznamuje 4 hodiny počúvania z jediného poplatku, spolu s 18 hodín, ak do prípadu vložíte ďalšiu šťavu. Toto sa väčšinou vyskúšalo v mojich testoch, ktoré TicPods porovnávali s drahšími súbormi a porazili mnoho ďalších. Na úplné nabitie je potrebných iba 40 minút. Ak vás zaujíma, Mobvoi má aplikáciu na použitie so svojimi rôznymi produktmi. Pokiaľ ide o TicPods, je to jednoducho miesto na aktualizáciu firmvéru alebo zobrazenie používateľskej príručky s inštruktážnymi gifmi.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 11

Celkom možné. Počas testovania urobil TicPods Free celkom dobrý dojem. Skutočnosť, že som práve vyskúšal oveľa drahšie dvojice od Earina a Master & Dynamic, mohol byť pre Mobvoi prínosom; Aj keď tieto nemôžu súťažiť iba so zvukom, vo väčšine ostatných oblastí nie sú príliš ďaleko.

Iste, vyskytli sa dočasné problémy s pripojením a prichádzajú so staršou technológiou Bluetooth 4,2 štandard, ale v tejto kategórii je stále bežný. Najdôležitejšie je, že znejú úplne v poriadku a majú veľa funkcií, ktoré by ste za 130 dolárov nemuseli očakávať – ​​navyše ich pravdepodobne môžete získať ešte lacnejšie v Čierny piatok alebo počas dovolenky. Ak si môžete dovoliť trochu viac, niečo ako RHA TrueConnect (170 dolárov) sa môže ukázať ako lepšia možnosť (pozor na naše nadchádzajúce hodnotenie), ale bude pre vás ťažké nájsť niečo také dobré ako TicPods za rovnakú nízku cenu.

Nákup …

Chcete kompletné bezdrôtové slúchadlá so slušným zvukom a dobrou výdržou batérie, ktoré majú primeranú cenu.

Nekupujte znova …

Ste náročnejší zvukový súbor s väčším rozpočtom, ktorý chce niečo, čo nevyzerá ako AirPod.

Recenzia zadarmo TicPods: Dokončené skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré neprelomia banku 12