Recenzia WPForms: ─żahko pou┼żite─żn├Ż n├ístroj na tvorbu formul├írov s mnoh├Żmi pokro─Źil├Żmi funkciami

S po─Źtom dostupn├Żch doplnkov, pokia─ż ide o tvorcov formul├írov WordPress, by v├ís mohlo zauj├şma┼ą, ─Źi existuje priestor pre in├ęho konkurenta.

Po vysk├║┼ían├ş a pou┼żit├ş mnoh├Żch popul├írnych doplnkov na r├┤znych projektoch m├┤┼żem bez v├íhania poveda┼ą, ┼że ka┼żd├Ż m├í svoje individu├ílne siln├ę a slab├ę str├ínky.

Domovská stránka

Kontaktn├Ż formul├ír 7, Ninja Forms a Gravity Forms s├║ popul├írne mo┼żnosti. Najmlad┼í├şm hr├í─Źom na trhu je WPForms. Ak ste obozn├ímen├ş s Syedom Balkhi, Jaredom Atchisonom, WPBeginnerom alebo OptinMonsterom, u┼ż ste obozn├ímen├ş s t├şmom za WPForms. Je to kombin├ícia, ktor├í by mala vies┼ą k v├ş┼ąazn├ęmu produktu bez oh─żadu na to, ako ho nakr├íjate.

Ak v s├║─Źasnosti h─żad├íte doplnok na tvorbu formul├írov WordPress, h─żadan├Żm rie┼íen├şm m├┤┼że by┼ą WPForms. Je navrhnut├Ż tak, aby sa ─żahko pou┼ż├şval a s├║─Źasne pon├║ka d├┤le┼żit├ę funkcie, ako je e-mailov├Ż marketing a integr├ícia platobn├Żch procesorov, ako aj ─Ćal┼íie pokro─Źilej┼íie funkcie.

Preh─żad WPForms

Predt├Żm, ako p├┤jdem do detailov, si mysl├şm, ┼że bude u┼żito─Źn├ę pokry┼ą niektor├ę zo v┼íeobecn├Żch funkci├ş, v─Ćaka ktor├Żm je WPForms tak├Żm dobr├Żm doplnkom. Povedan├şm, ┼że je to vynikaj├║ci doplnok v ├║vodn├Żch odsekoch, by ste mohli fazu─żu rozlia┼ą o nie─Źo sk├┤r, ale mohli by sme tie┼ż za─Źa┼ą podnika┼ą. ├üno, WPForms je sol├şdny.

Aj ke─Ć t├íto recenzia pokr├Żva platen├║ verziu WPForms, na WordPress.org je k dispoz├şcii aj verzia Lite. Obsahuje v┼íetky potrebn├ę funkcie na vytvorenie z├íkladn├ęho kontaktn├ęho formul├íra na va┼íom webe.

Aj ke─Ć je WPForms ur─Źen├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov, nem├Ż─żte ho za jednoduch├ę. v pr├şpade, plugin sa ve─żmi ─żahko pou┼ż├şva, ale je tie┼ż ve─żmi roz┼í├şrite─żn├Ż a schopn├Ż vykon├íva┼ą mnoh├ę z po┼żadovan├Żch ├║loh pokro─Źilej┼í├şmi sp├┤sobmi. To zah┼Ľ┼ła:

 • Viacstr├ínkov├ę formul├íre
 • Nahr├ívanie s├║borov
 • Integr├ícia Mailchimp, Aweber a GetResponse
 • Integr├ícia PayPal a Stripe
 • Podmienen├í logika
 • Roz┼í├şren├ę polia
 • Spr├íva zoznamov
 • HTML bloky
 • H├í─Źiky a filtre

V┼íetky potrebn├ę funkcie s├║ k dispoz├şcii v u┼ż├şvate─żsky pr├şjemnom rozhran├ş, ktor├ę je zalo┼żen├ę na drag and drop. WPForms s├║ 100% citliv├ę, vysoko prisp├┤sobite─żn├ę, a ak ste v zhone, n├íjdete 7 Preddefinovan├ę ┼íabl├│ny, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri prev├ídzke a priebehu nieko─żk├Żch min├║t.

Inštalácia a konfigurácia

In┼ítal├ícia WPForms prebiehala hladko. Rovnako ako v├Ą─Ź┼íina doplnkov, jednoducho prejdite na polo┼żku Doplnky a kliknite na polo┼żku Prida┼ą nov├Ż. Po nain┼ítalovan├ş doplnku sa zobraz├ş ├║vodn├í str├ínka, ktor├í zd├┤raz┼łuje, ako vytvori┼ą svoj prv├Ż formul├ír, ako aj mo┼żnos┼ą zobrazi┼ą v┼íetky funkcie.

v├ştam

Odtia─ż si m├┤┼żete prezrie┼ą predlo┼żen├ę inform├ície alebo prejs┼ą na internet konfigura─Źn├í str├ínka a zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź. N├íjdete tie┼ż na konfigura─Źnej str├ínke 3 Mo┼żnosti karty:

 • v┼íeobecn├Ż – Tu m├┤┼żete zada┼ą svoju licenciu, vybra┼ą ┼íabl├│nu a ┼ít├Żl e-mailu (vr├ítane mo┼żnosti nahra┼ą vlastn├Ż obr├ízok hlavi─Źky) a zada┼ą podrobnosti o reCAPTCHA.
 • platby – Karta je pou┼żite─żn├í, iba ak pou┼ż├şvate jeden z doplnkov dostupn├Żch pre PayPal alebo Stripe. Ak ste nain┼ítalovali a aktivovali jednu z t├Żchto mo┼żnost├ş, tu si m├┤┼żete vybra┼ą svoju menu a zada┼ą Stripe settings. Testovac├ş re┼żim je k dispoz├şcii aj pre aplik├íciu Stripe, v─Ćaka ktorej je testovanie platobn├Żch formul├írov ve─żmi pohodln├ę.
 • integr├ícia – Ak sa integrujete s jedn├Żm z dostupn├Żch doplnkov e-mailov├ęho marketingu, budete ma┼ą v┼íetko nastaven├ę. Nastavenie je ve─żmi jednoduch├ę a bude sa venova┼ą v nasleduj├║cej ─Źasti.

Kon┼ítruk─Źn├ę sp├┤soby

Mohli by sme sa dosta┼ą aj k najd├┤le┼żitej┼íej ─Źasti tejto kontroly a vytvoreniu formul├írov pre v├í┼í web WordPress. Str├ívil som ve─ża ─Źasu vytv├íran├şm formul├írov s in├Żmi doplnkami, tak┼że ma skuto─Źne zauj├şmalo, ak├Ż jednoduch├Ż bude tento proces.

Kliknut├şm na ikonu Prida┼ą nov├ę Vo─żba v ponuke WPForms zobrazuje hlavn├║ obrazovku. Ako si v┼íimnete na obr├ízku ni┼ż┼íie, WPForms rob├ş ve─ża pre zjednodu┼íenie procesu, vr├ítane elimin├ície potenci├ílnych rozpt├Żlen├ş.

Na ├║vodnej obrazovke nastavenia m├┤┼żete zada┼ą n├ízov formul├íra a potom m├íte mo┼żnos┼ą vybra┼ą jednu z mo┼żnost├ş 6 vopred pripraven├ę ┼íabl├│ny alebo za─Źnite pr├ízdnym pl├ítnom. Dostupn├ę ┼íabl├│ny zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Jednoduch├Ż kontaktn├Ż formul├ír
 • Vy┼żiadajte si cenov├║ ponuku
 • Darcovsk├Ż formul├ír
 • Faktura─Źn├Ż / objedn├ívkov├Ż formul├ír
 • Formul├ír na odber noviniek
 • Formul├ír n├ívrhov

Ak sa rozhodnete pou┼żi┼ą niektor├║ z preddefinovan├Żch ┼íabl├│n, skr├ítite ─Źas vytvorenia formul├íra o nieko─żko min├║t. ├Üprimne povedan├ę, ┼íabl├│ny sa zdaj├║ takmer zbyto─Źn├ę, preto┼że je ve─żmi r├Żchle a ─żahk├ę vytvori┼ą si vlastn├Ż formul├ír. Ni┼ż┼íie je uveden├Ż pr├şklad ┼íabl├│ny pre ÔÇ×Formul├ír ┼żiadosti o ponukuÔÇť.

Campos

Najd├┤le┼żitej┼íou s├║─Źas┼ąou n├ístroja na tvorbu formul├írov je schopnos┼ą vytv├íra┼ą vlastn├ę formul├íre. Tento proces prin├í┼ía s─żub, ┼że bude priate─żsk├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov takmer vo v┼íetk├Żch smeroch. Ak chcete za─Źa┼ą, jednoducho kliknite na polia, ktor├ę chcete vidie┼ą vo formul├íri, a umiestnia sa do n├ístroja na vytv├íranie a pres├║vanie formul├írov. Odtia─ż ich m├┤┼żete pod─ża potreby zmeni┼ą a prisp├┤sobi┼ą ka┼żd├ę pole.

generátor

Okrem mo┼żnosti presun├║┼ą polia formul├íra m├┤┼żete klikn├║┼ą aj na jednotliv├ę pole a pod─ża potreby ich prisp├┤sobi┼ą. Mo┼żnosti po─ża zah┼Ľ┼łaj├║ mo┼żnos┼ą zmeni┼ą nasledovn├ę (v z├ívislosti od typu po─ża):

 • Tagy
 • form├ít
 • popis
 • Vyberte povinn├ę polia
 • Ve─żkos┼ą po─ża
 • Zna─Źkovac├ş text
 • Skry┼ą zna─Źku
 • Predvolen├í hodnota
 • Triedy CSS
 • Pou┼żite podmiene─Źn├║ logiku
 • Koniec str├ínky

Recenzia WPForms: ─żahko pou┼żite─żn├Ż n├ístroj na tvorbu formul├írov s mnoh├Żmi pokro─Źil├Żmi funkciami 1

Schopnos┼ą aplikova┼ą jednotliv├ę triedy CSS na ka┼żd├ę pole formul├íra znamen├í, ┼że s malou znalos┼ąou CSS si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą celkov├Ż vzh─żad svojho formul├íra tak, aby zodpovedal v├í┼ímu webu alebo zv├Żraz┼łoval konkr├ętne prvky.

Vlastn├ę CSS

Jedinou polo┼żkou ÔÇ×bez po─żaÔÇť v zozname vy┼í┼íie je mo┼żnos┼ą ÔÇ×koniec str├ínkyÔÇť. Kliknut├şm na toto pri vytv├íran├ş formul├íra budete m├┤c┼ą vytv├íra┼ą viacstr├ínkov├ę formul├íre, ktor├ę s├║ skvel├Żm sp├┤sobom na zjednodu┼íenie zlo┼żit├Żch formul├írov a zlep┼íenie pou┼ż├şvate─żsk├ęho komfortu.

Nastavenia formulára

Mo┼żnosti konfigur├ície v├ím d├íva kontrolu nad ┼íirokou ┼ík├ílou konkr├ętnych prvkov pre ka┼żd├Ż jednotliv├Ż tvar. ni┼ż┼íie celkovo mo┼żno poveda┼ą, M├┤┼żete zmeni┼ą n├ízov a popis formul├íra (alebo ho skry┼ą pred zobrazen├şm). M├┤┼żete tie┼ż zmeni┼ą text tla─Źidla ÔÇ×Odosla┼ąÔÇť alebo priradi┼ą vlastn├║ triedu CSS a povoli┼ą platformu antispamu.

Karta Konfigurácia

Ni┼ż┼íie s├║ uveden├ę Mo┼żnosti oznamovania, Tieto nastavenia v├ím poskytuj├║ ├║pln├║ kontrolu nad t├Żm, kam a komu sa bud├║ zasiela┼ą ozn├ímenia, ako aj so v┼íetk├Żmi zodpovedaj├║cimi po─żami ÔÇ×OdÔÇť.

Nenechajte sa pr├şli┼í r├Żchlo prehliadnu┼ą tieto nastavenia, preto┼że tu je skuto─Źne zabudovan├í ve─żmi dobr├í funk─Źnos┼ą. Pou┼żitie ktor├ęhoko─żvek z pol├ş s viacer├Żmi mo┼żnos┼ąami v├Żberu (rozba─żovacie ponuky alebo tla─Źidl├í mo┼żnost├ş) v├ím umo┼żn├ş odosiela┼ą upozornenia na konkr├ętnu e-mailov├║ adresu v kombin├ícii s inteligentn├Żmi zna─Źkami v Mo┼żnosti konfigur├ície. Napr├şklad, ak niekto vyberie ÔÇ×z├íkazn├şcky servisÔÇť pri vypl┼łovan├ş formul├íra, m├┤┼że posla┼ą upozornenie na po┼żadovan├║ e-mailov├║ adresu. Mo┼żn├ę je aj odosielanie na viac adries.

E-mailov├ę podmienky

Posledn├í mo┼żnos┼ą v nastaveniach je miesto, kde m├┤┼żete nakonfigurova┼ą svoje Mo┼żnosti potvrdenia, Tu s├║ tri mo┼żnosti vr├ítane:

 1. Po odoslan├ş formul├íra zobrazte jednoduch├║ spr├ívu
 2. Po odoslan├ş zobrazte na svojom webe konkr├ętnu str├ínku
 3. Pri odosielan├ş presmerujte na zadan├║ adresu URL

marketing

Integr├ícia formul├írov s poskytovate─żom e-mailov├ęho marketingu trv├í iba min├║tu alebo dve. Akon├íhle budete ma┼ą svoj k─ż├║─Ź API a potvrden├ę pripojenie, bude to len ot├ízka nastavenia mo┼żnost├ş.

V ─Źasti Marketingov├ę nastavenia m├┤┼żete zada┼ą podrobnosti z pr├şslu┼ín├ęho zoznamu a pou┼żi┼ą spr├ívne polia. Aj tu je k dispoz├şcii podmienen├í logika. To znamen├í, ┼że si m├┤┼żete zvoli┼ą spracovanie formul├íra, iba ak s├║ splnen├ę ur─Źit├ę podmienky (t. J. Pou┼ż├şvate─ż vyberie konkr├ętnu polo┼żku s mo┼żnos┼ąou v├Żberu z viacer├Żch mo┼żnost├ş). M├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą, ─Źi chcete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą uv├ştacie e-maily a mo┼żnos┼ą du├ílneho odberu.

Marketing "width =" 550 "height =" 328 "srcset =" https://www.wpsuperstars.net/wp-content/uploads/2016/05/WPForms-Review-Marketing.jpg 550w, https: // www. wpsuperstars.net/wp-content/uploads/2016/05/WPForms-Review-Marketing-300x179.jpg 300w, https://www.wpsuperstars.net/wp-content/uploads/2016/05/WPForms-Review-Marketing -302x180.jpg 302w "data-leniv├Ż-ve─żkos┼ą =" (maxim├ílna ┼í├şrka: 550px) 100vw, 550px "src =" https://www.wpsuperstars.net/wp-content/uploads/2016/05/WPForms-Review - Marketing.jpg "></p>
<h3>platby</h3>
<p>Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, dve s├║─Źasn├ę mo┼żnosti platby zah┼Ľ┼łaj├║ ┼ítandard PayPal a p├ísik. Mali by by┼ą dostato─Źn├ę pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov. Nastavenie tu op├Ą┼ą trvalo len p├ír min├║t pre Stripe aj PayPal. Nezabudnite, ┼że na spracovanie platieb kreditnou kartou priamo z v├í┼ího webu budete musie┼ą implementova┼ą SSL a HTTPS.</p>
<h2 style=Vkladanie tvarov

Skuto─Źn├Ż proces vkladania formul├írov je typick├Ż pre v├Ą─Ź┼íinu doplnkov. V hornej ─Źasti gener├ítora formul├írov je tla─Źidlo, ktor├ę zobraz├ş kr├ítky k├│d. Potom m├┤┼żete skop├şrova┼ą a prilepi┼ą skr├íten├Ż k├│d na pr├şspevky, str├ínky alebo widgety.

incruste

Nad editorom pr├şspevkov je tie┼ż jednoduch├ę tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą formul├írÔÇť, ktor├ę pravdepodobne n├íjdete ako najpohodlnej┼í├ş sp├┤sob vlo┼żenia formul├íra. Umiestnen├şm formul├íra do bo─Źn├ęho panela alebo do p├Ąty m├┤┼żete pou┼żi┼ą vlastn├Ż widget.

Recenzia WPForms: ─żahko pou┼żite─żn├Ż n├ístroj na tvorbu formul├írov s mnoh├Żmi pokro─Źil├Żmi funkciami 2

Formy umiestnen├ę na bo─Źnom paneli s├║ ─Źasto bolesti hlavy, preto┼że sa ve─żmi dobre nezobrazuj├║; Toto nie je probl├ęm s WPForms. Na obr├ízku ni┼ż┼íie m├┤┼żete vidie┼ą, ┼że predvolen├ę rozlo┼żenie vyzer├í skvele v oboch situ├íci├ích.

Porovnanie formulárov

Ceny, podpora a dokumentácia.

Okrem verzie Lite, ktor├í je k dispoz├şcii v ├║lo┼żisku doplnkov WordPress, pon├║ka WPForms 4 cenov├ę pl├íny od ÔÇ×z├íkladn├ŻchÔÇť po ÔÇ×elitn├ęÔÇť.

 • Z├íkladn├ę – 79 USD ro─Źne
 • Plus – 199 dol├írov ro─Źne
 • Pro – 399 dol├írov ro─Źne
 • Elite – 599 dol├írov ro─Źne

Pokia─ż ide o technick├║ podporu, nemal som osobitn├║ potrebu predlo┼żi┼ą ┼żiados┼ą o podporu, a to je ve─żmi pozit├şvne. Str├ívil som nejak├Ż ─Źas prech├ídzan├şm dokument├ície, ktor├í bola komplexn├í a jasn├í.

WPForms pre a proti

pre

 • Ve─żmi jednoduch├í in┼ítal├ícia a pou┼żitie
 • P├┤sobiv├í dokument├ícia
 • Celo┼żivotn├í mo┼żnos┼ą tvorby cien je ve─ża
 • ─Żahko prisp├┤sobite─żn├ę s trochou znalost├ş CSS
 • K dispoz├şcii je slu┼ín├ę mno┼żstvo doplnkov na pridanie ─Ćal┼í├şch funkci├ş
 • ─îasto aktualizovan├ę a dobre podporovan├ę

nev├Żhody

 • Obmedzen├Ż po─Źet doplnkov pre e-mailov├Ż marketing

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

M├┤j celkov├Ż dojem z doplnku WPForms bol ve─żmi pozit├şvny. Pokia─ż ide o vytvorenie ─żahko pou┼żite─żn├ęho doplnku na vytv├íranie formul├írov, mysl├şm si, ┼że ur─Źite zasiahli zna─Źku, Ka┼żd├í ─Źas┼ą procesu bola tak├í jednoduch├í, ako ste mohli d├║fa┼ą, od in┼ítal├ície po prisp├┤sobenie a integr├íciu.

Pou┼ż├şvanie WPForms bolo omnoho ─żah┼íie ako niektor├ę in├ę dostupn├ę mo┼żnosti (napr├şklad kontaktn├Ż formul├ír) 7). Pri vytv├íran├ş formul├írov bolo menej z├ísuvn├Żch modulov ako u niektor├Żch konkurentov, ale nevid├şm to ako ujmu. Vytvorenie doplnku, ktor├Ż sa naozaj ─żahko pou┼ż├şva, si vy┼żaduje v├Żber v poskytnut├Żch mo┼żnostiach. Mysl├şm, ┼że WPForms sa tu podarilo n├íjs┼ą t├║ spr├ívnu rovnov├íhu.

Pointa je nasledovn├í: Ak h─żad├íte doplnok pre kontaktn├Ż formul├ír WordPress, ktor├Ż je vhodn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov a ktor├Ż poskytuje aj pokro─Źilej┼íie funkcie pre t├Żch, ktor├ş ho potrebuj├║, WPForms je vynikaj├║cou mo┼żnos┼ąou a ur─Źite stoj├ş za to sa na┼ł bli┼ż┼íie pozrie┼ą.

Recenzia WPForms: ─żahko pou┼żite─żn├Ż n├ístroj na tvorbu formul├írov s mnoh├Żmi pokro─Źil├Żmi funkciami 3