Recenzia WP Compress: optimalizujte svoje obr├ízky, aby ste ur├Żchlili WordPress

Jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako zr├Żchli┼ą web WordPress, je optimaliz├ícia obr├ízkov. Po optimaliz├ícii obr├ízka bude jeho ve─żkos┼ą s├║boru men┼íia, a preto bude na─Ź├ştanie r├Żchlej┼íie.

Pokia─ż ide o optimaliz├íciu obr├ízkov na webovej str├ínke WordPress, jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov je in┼ítal├ícia doplnku. Na┼í┼ąastie existuje ve─ża doplnkov na optimaliz├íciu obr├ízkov, ale ktor├Ż z nich by ste si mali zvoli┼ą?

Jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş je program WP Compress, doplnok Freemium, ktor├Ż sa nielen ─żahko pou┼ż├şva, ale je tie┼ż ve─żmi efekt├şvny pri optimaliz├ícii obr├ízkov na zn├ş┼żenie ve─żkosti s├║boru bez v├Żrazn├ęho zn├ş┼żenia jeho kvality. Po nain┼ítalovan├ş doplnku m├┤┼żete pomocou nieko─żk├Żch kliknut├ş optimalizova┼ą a┼ż 50 obr├ízkov na svojom webe. Potom budete musie┼ą k├║pi┼ą nejak├ę ─Ćal┼íie kredity, ale s cenami u┼ż od $ 5 mesiac je ur─Źite cenovo dostupn├Ż sp├┤sob, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok WordPress.

Tak┼że ak ste e┼íte nezr├Żchlili svoju webov├║ str├ínku optimaliz├íciou svojich obr├ízkov, alebo ak ste vysk├║┼íali in├ę doplnky na kompresiu obr├ízkov a nie ste spokojn├ş s v├Żsledkami, t├íto rev├şzia WP Compress by mala by┼ą zauj├şmav├í.

─îo m├┤┼że WP Compress urobi┼ą?

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, cie─żom doplnku WP Compress je optimalizova┼ą obr├ízky na va┼íej webovej str├ínke WordPress, aby sa zlep┼íili ─Źasy na─Ź├ştania. Toto s├║ jeho hlavn├ę funkcie, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ komprimova┼ą va┼íe obr├ízky r├┤znymi sp├┤sobmi:

 • Schopnos┼ą optimalizova┼ą v┼íetky obr├ízky z existuj├║cich webov├Żch str├ínok na jedno kliknutie.
 • Re┼żim Autopilot na optimaliz├íciu nov├Żch obr├ízkov ihne─Ć po ich pridan├ş na va┼íe str├ínky.
 • Na v├Żber s├║ tri ├║rovne kompresie.
 • Ochrana proti nadmernej kompresii, aby sa zabr├ínilo zn├ş┼żeniu kvality obr├ízkov.
 • Pr├şstup CDN na ukladanie obrazov├Żch s├║borov na celom svete pre r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie.
 • Schopnos┼ą automaticky meni┼ą ve─żkos┼ą obr├ízku na konkr├ętnu ve─żkos┼ą.
 • Mo┼żnos┼ą obnovenia p├┤vodn├ęho stavu obr├ízkov.
 • Re┼żim r├Żchleho n├íh─żadu na porovnanie obr├ízka pred a po optimaliz├ícii.
 • Optimalizujte a┼ż 50 obr├ízkov zadarmo s mo┼żnos┼ąou plati┼ą $ 5 za mesiac pre viac kreditov.

Program WP Compress sa zameriava nielen na optimaliz├íciu obr├ízkov na va┼íom webe WordPress pre r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie, ale aj na ─Źo najjednoduch┼í├ş a najpriamej┼í├ş proces kompresie obrazov├Żch s├║borov.

Ako v┼íak t├íto recenzia WP Compress odhal├ş, tento doplnok m├í mnoho funkci├ş, ktor├ę ocenia pokro─Źil├ş pou┼ż├şvatelia a t├ş, ktor├ş chc├║ v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad komprim├íciou svojich obr├ízkov.

Ako optimalizova┼ą obr├ízky pomocou programu WP Compress

Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako pochopi┼ą, ─Źo m├┤┼że doplnok urobi┼ą, je presk├║ma┼ą sk├║senos┼ą pou┼ż├şvate─ża a zisti┼ą, ako to funguje. Z tohto h─żadiska sa pozrime na proces pou┼ż├şvania programu WP Compress na optimaliz├íciu obr├ízkov na webovej str├ínke WordPress a zistite, ak├ę v├Żsledky m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą.

Inštalácia a aktivácia programu WP Compress

Preto┼że program WP Compress sa d├í spo─Źiatku pou┼żi┼ą na optimaliz├íciu obr├ízkov zadarmo, je k dispoz├şcii v ofici├ílnom adres├íri doplnkov WordPress a d├í sa nain┼ítalova┼ą z ovl├ídacieho panela WordPress.

Nainštalujte doplnok WP Compress Plugin

Po nain┼ítalovan├ş a aktiv├ícii programu WP Compress sa zobraz├ş u┼żito─Źn├Ż banner s odkazom na spustenie procesu nastavenia doplnku.

Reklamn├Ż pruh WP

Aj ke─Ć program WP Compress umo┼ż┼łuje komprimova┼ą a┼ż 50 s├║borov, mus├şte si vytvori┼ą ├║─Źet, aby ste mohli za─Źa┼ą optimalizova┼ą obr├ízky na svojej webovej str├ínke WordPress. Na┼í┼ąastie registr├ícia do programu WP Compress trv├í iba nieko─żko sek├║nd, mus├şte v┼íak uvies┼ą e-mailov├║ adresu, ktor├║ mus├şte potvrdi┼ą.

Po aktiv├ícii ├║─Źtu m├┤┼żete z├şska┼ą k─ż├║─Ź API na jeho vlo┼żenie do hlavn├ęho panela WordPress a za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą doplnok.

Nakonfigurujte mo┼żnosti optimaliz├ície obr├ízkov

V snahe zjednodu┼íi┼ą proces optimaliz├ície obrazu webov├Żch str├ínok WordPress je WP Compress predkonfigurovan├Ż s odpor├║─Źan├Żmi nastaveniami. Malo by to pom├┤c┼ą doplnku pril├íka┼ą ka┼żd├ęho, kto chce t├Żmto sp├┤sobom svoju webov├║ str├ínku WordPress zr├Żchli┼ą, ale nie je ochotn├Ż tr├ívi┼ą ─Źas u─Źen├şm sa novej technol├│gie, syst├ęmu alebo n├ístroja. S programom WP Compress jednoducho nain┼ítalujete a aktivujete doplnok a nech├íte ho be┼ża┼ą v predvolen├Żch nastaveniach.

Úvodná obrazovka WP Compress

Ak v┼íak chcete zmeni┼ą predvolen├ę nastavenia alebo zisti┼ą, ako program WP Compress optimalizuje obr├ízky na va┼íom webe, ovl├ídac├ş panel to u─żah─Źuje.

Konfigurácia doplnku WP pre kompresiu

Ako vid├şte, ovl├ídac├ş panel WP Compress je atrakt├şvne a jasne navrhnut├Ż. V─Ćaka tomu je ─żahko pochopite─żn├ę a pre pohodlie je v├Ą─Ź┼íina nastaven├ş pr├şstupn├í z jednej str├ínky. Ak chcete viac inform├íci├ş o ─żubovo─żn├Żch mo┼żnostiach a nastaveniach, v┼íetky s├║ sprev├ídzan├ę popismi n├ístrojov, ktor├ę poskytuj├║ ─Ćal┼íie inform├ície o ka┼żdom ovl├ída─Źi.

Prostredn├şctvom ovl├ídacieho panela si m├┤┼żete vybra┼ą z troch ├║rovn├ş optimaliz├ície, ktor├ę v├ím umo┼żnia ur─Źi┼ą, ko─żko kompresie sa pou┼żije na va┼íe obr├ízky. Aj ke─Ć re┼żim Ultra kompresie bude ma┼ą za n├ísledok najmen┼íiu mo┼żn├║ ve─żkos┼ą s├║boru, kvalita va┼íich obr├ízkov by mohla by┼ą ovplyvnen├í, prinajmen┼íom v porovnan├ş s bezstratov├Żm re┼żimom kompresie.

Aby ste sa v┼íak pok├║sili bojova┼ą so zrete─żn├Żm zn├ş┼żen├şm kvality obrazu, WP Compress m├í funkciu prevencie nadmernej kompresie. Aby ste na┼íli spr├ívnu ├║rove┼ł, m├┤┼żete si prezrie┼ą r├┤zne ├║rovne kompresie a vr├íti┼ą sp├Ą┼ą v┼íetky optimaliz├ície, ktor├ę mali nepriazniv├Ż vplyv na kvalitu obrazu.

Funkcia WP Compress CDN

M├┤┼żete tie┼ż povoli┼ą ─Ćal┼íie funkcie, ako napr├şklad leniv├ę na─Ź├ştanie, aby ste zabr├ínili na─Ź├ştaniu obr├ízkov, k├Żm nebud├║ v zobrazen├ş n├ív┼ítevn├şka, slu┼żba CDN, ktor├í na─Ź├şta va┼íe obr├ízky do glob├ílnej siete, aby r├Żchlej┼íie na─Ź├ştala str├ínky, a mo┼żnos┼ą vykona┼ą z├ílohujte svoje obr├ízky do cloudu

Optimalizácia obrázkov pomocou programu WP Compress

─îi u┼ż prijmete predvolen├ę nastavenia alebo presk├║mate nastavenia, ─Ćal┼í├şm krokom na ur├Żchlenie v├í┼ího webu WordPress pomocou programu WP Compress je optimaliz├ícia existuj├║cich obr├ízkov. V pr├şpade nov├Żch webov├Żch str├ínok tento krok nemus├ş by┼ą potrebn├Ż, ale pre str├ínky, ktor├ę u┼ż nejak├Ż ─Źas be┼żia, ur─Źite bud├║ nejak├ę obr├ízky, ktor├ę by mohli ma┼ą z kompresie ├║┼żitok.

Komprimujte všetky obrázky pomocou WP Compress

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, program WP Compress m├┤┼żete pou┼żi┼ą na optimaliz├íciu a┼ż 50 obr├ízkov zadarmo pred n├íkupom kreditov. Ak je v├í┼í web relat├şvne nov├Ż alebo nepou┼ż├şva ve─ża obr├ízkov, m├┤┼że tento pr├şspevok sta─Źi┼ą.

Podrobnosti o cen├ích podrobnej┼íie pop├ş┼íeme nesk├┤r, ale aby sme v├ím urobili predstavu o tom, ko─żko stoj├ş pou┼ż├şvanie programu WP Compress, pl├ín vstupnej ├║rovne za─Ź├şna na $ 5 za mesiac a umo┼ż┼łuje v├ím optimalizova┼ą 500 obr├ízkov za mesiac, zah┼Ľ┼ła aj ─Ćal┼í├ş bonus vo v├Ż┼íke 1000 kreditn├Żch obr├ízkov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu za─Źa┼ą.

Optimalizujte všetky obrázky

Po stla─Źen├ş tla─Źidla optimaliz├ície doplnok vyh─żad├í v kni┼żnici m├ędi├ş WordPress obr├ízky, ktor├ę sa maj├║ komprimova┼ą. Pr├íca sa vykon├íva na pozad├ş, existuje v┼íak praktick├í ikona stavu, ktor├í v├ís informuje o priebehu optimaliz├ície. Po dokon─Źen├ş ├║lohy a komprim├ícii obr├ízkov si m├┤┼żete zobrazi┼ą ┼ítatistiku a zisti┼ą, ko─żko ste ulo┼żili z h─żadiska ve─żkosti s├║boru.

Správa o optimalizácii

Po─Źas testovania tohto presk├║mania WP Compress bol doplnok schopn├Ż zn├ş┼żi┼ą ve─żkos┼ą s├║borov na┼íich neoptimalizovan├Żch obr├ízkov o dobr├ę mno┼żstvo bez vidite─żn├ęho ovplyvnenia ich kvality. Panel doplnkov obsahuje panel spr├ív o kompresii, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje okam┼żite vidie┼ą, ─Źo funguje WP Compress, v┼żdy, ke─Ć prid├íte nov├ę obr├ízky na svoju webov├║ str├ínku.

Správa o kompresii

Optimaliz├ícia jednotliv├Żch obr├ízkov pomocou programu WP Compress

Ak chcete na optimaliz├íciu svojich obr├ízkov zauja┼ą praktickej┼í├ş pr├şstup, m├┤┼żete to urobi┼ą pomocou programu WP Compress. Namiesto toho, aby doplnok nechal fungova┼ą na pozad├ş, m├┤┼żete prejs┼ą do medi├ílnej kni┼żnice WordPress a obr├ízky optimalizova┼ą individu├ílne.

Kni┼żnica m├ędi├ş

Okrem komprimovania obr├ízkov, ktor├ę e┼íte neboli optimalizovan├ę, m├┤┼żete obnovi┼ą aj tie, ktor├ę e┼íte neboli optimalizovan├ę. M├┤┼żete tie┼ż sk├║si┼ą znova optimalizova┼ą obr├ízok s r├┤znymi nastaveniami kompresie a zisti┼ą, ako by to vyzeralo, keby ste napr├şklad pre┼íli z bezstratovej kompresie na re┼żim Ultra kompresie.

Zme┼łte kvalitu obrazu

M├┤┼żete tie┼ż r├Żchlo porovna┼ą predch├ídzaj├║ce a nasleduj├║ce verzie obr├ízka a zisti┼ą, ak├Ż vplyv mala optimaliz├ícia na vizu├ílnu kvalitu s├║boru. Ke─Ć┼że porovn├ívanie verzi├ş a obracanie akejko─żvek optimaliz├ície je ve─żmi jednoduch├ę, m├┤┼żete pou┼żi┼ą program WP Compress bez ob├ív, ak to m├í negat├şvny vplyv na prezent├íciu va┼íich fotografi├ş a in├Żch typov obr├ízkov.

Pred a po sn├şmke

Ako vid├şte, ─Źi u┼ż komprimujete existuj├║ce obr├ízky do svojej medi├ílnej kni┼żnice, alebo optimalizujete nov├ę obr├ízky, ktor├ę odovzd├íte na svoju webov├║ str├ínku WordPress, proces je ve─żmi jednoduch├Ż a jednoduch├Ż.

Podrobnosti o cenách kompresie WP

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, m├┤┼żete za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą program WP Compress zadarmo a optimalizova┼ą a┼ż 50 obr├ízkov bez zaplatenia centu, ─Źi u┼ż ide o obr├ízky, ktor├ę u┼ż boli na va┼íe str├ínky odovzdan├ę, alebo obr├ízky, ktor├ę prid├íte po in┼ítal├ícii doplnku.

Ak v┼íak chcete optimalizova┼ą viac ako 50 obr├ízkov, budete sa musie┼ą prihl├ísi┼ą do jedn├ęho z mesa─Źn├Żch pl├ínov. Na┼í┼ąastie nie s├║ pr├şli┼í drah├ę, preto┼że najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą stoj├ş iba $ 5 za mesiac a d├íva v├ím mo┼żnos┼ą komprimova┼ą 500 obr├ízkov ka┼żd├Ż mesiac plus po─Źiato─Źn├Ż bonus 1, 000 kreditov na obr├ízky.

Ni┼ż┼íie uv├ídzame preh─żad prv├Żch troch mo┼żnost├ş stanovenia cien, aby ste z├şskali predstavu o tom, ko─żko v├ís m├┤┼że st├í┼ą zr├Żchlenie pr├íce s webom WordPress pomocou programu WP Compress.

 • 500 obr├ízkov za mesiac a 25 GB Vyu┼żitie CDN za $ 5 za mesiac plus ┼ítartovac├ş bonus vo v├Ż┼íke 1, 000 kreditov.
 • 2, 500 obr├ízkov za mesiac a 50 GB Vyu┼żitie CDN za 10 dol├írov mesa─Źne plus bonus za ┼ítart kreditu vo v├Ż┼íke 2500.
 • 5, 000 obr├ízkov za mesiac a 125 GB Vyu┼żitie CDN za 15 dol├írov mesa─Źne plus bonus za ┼ítart kreditu vo v├Ż┼íke 5, 000.
 • Navy┼íe vynikaj├║ce pl├íny pokr├Żvaj├║ce a┼ż 25 000 obr├ízkov ka┼żd├Ż mesiac, individu├ílne ├║verov├ę bal├ş─Źky a mo┼żnosti celo┼żivotn├ęho pr├şstupu s vysokou hodnotou.

Ke─Ć┼że pl├íny je mo┼żn├ę rozdeli┼ą na viacer├ę weby, ak chcete optimalizova┼ą obr├ízky na viac ako jednej webovej str├ínke WordPress, m├┤┼żete tak ─żahko urobi┼ą pomocou programu WP Compress a jedn├ęho pl├ínu. K dispoz├şcii s├║ tie┼ż mo┼żnosti ┼żivotnosti, ktor├ę v├Żrazne zni┼żuj├║ cenu pou┼ż├şvania programu WP Compress.

S pl├ínom 5.000 obr├ízkov a viac, m├┤┼żete tie┼ż premenova┼ą doplnok tak, aby zodpovedal va┼íej identite va┼íej zna─Źky, ─Źo m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę pre t├Żch, ktor├ş optimalizuj├║ a spravuj├║ webov├ę str├ínky WordPress pre klientov. Ak pon├║kate slu┼żbu spr├ívy webov├Żch str├ínok, program WP Compress m├í niektor├ę funkcie agent├║ry, ktor├ę zjednodu┼íuj├║ pou┼ż├şvanie tohto n├ístroja na viacer├Żch str├ínkach, ktor├ę si zasl├║┼żia n├ív┼ítevu.

V─Ćaka bonusov├Żm bal├şkom bonusov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pri prvom prihl├ísen├ş do programu, je ve─żk├í ┼íanca, ┼że v┼íetky existuj├║ce obr├ízky na svojom webe m├┤┼żete optimalizova┼ą hne─Ć po registr├ícii v programe WP Compress.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

D├║fame, ┼że v├ím t├íto recenzia priniesla nov├Ż sp├┤sob zr├Żchlenia va┼íej webovej str├ínky WordPress.

WP Compress sa ve─żmi ─żahko pou┼ż├şva a s├║─Źasne m├í schopnos┼ą efekt├şvne optimalizova┼ą obr├ízky a zmen┼íi┼ą ve─żkos┼ą s├║borov. V─Ćaka funkci├ím, ako je ochrana pred nadmernou kompresiou, v├Żber z troch ├║rovn├ş kompresie, r├Żchly sp├┤sob porovn├ívania obr├ízkov pred a po optimaliz├ícii a n├ístroj na zobrazenie n├íh─żadu, je tento doplnok vynikaj├║cou vo─żbou pre ka┼żd├ęho, kto chce ma┼ą viac. ovl├ídajte, ako sa va┼íe obr├ízky upravuj├║.

Na druhej strane re┼żim autopilota a funkcie optimaliz├ície jedn├Żm kliknut├şm programu WP Compress umo┼ż┼łuj├║, aby bol tento doplnok rovnako vhodn├Ż pre t├Żch, ktor├ş chc├║ s minim├ílnym ├║sil├şm zr├Żchli┼ą svoje webov├ę str├ínky.

Pravdepodobne jedin├Żm probl├ęmom, ktor├Ż m├┤┼że niekomu zabr├íni┼ą v pou┼ż├şvan├ş tohto doplnku, je skuto─Źnos┼ą, ┼że nejde o ├║plne bezplatn├ę rie┼íenie. ├üno, m├┤┼żete komprimova┼ą a┼ż 50 obr├ízkov zadarmo, ale za pou┼żitie programu WP Compress mus├şte zaplati┼ą. Av┼íak, ceny za─Ź├şnaj├║ od $ 5 Mesa─Źne, rovnako ako mo┼żnosti vysokej hodnoty ┼żivotnosti dostupn├ę v ─Źase p├şsania, m├┤┼że by┼ą program WP Compress ve─żmi n├íkladovo efekt├şvnym sp├┤sobom, ako zr├Żchli┼ą va┼íe webov├ę str├ínky a vyhn├║┼ą sa frustrovaniu va┼íich n├ív┼ítevn├şkov pomal├Żmi ─Źasmi na─Ź├ştania.

Ak h─żad├íte in├Ż sp├┤sob, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą svojich webov├Żch str├ínok a zr├Żchli┼ą na─Ź├ştavanie obr├ízkov, d├┤razne sa odpor├║─Źa program WP Compress.

Recenzia WP Compress: optimalizujte svoje obr├ízky, aby ste ur├Żchlili WordPress

Joe Fylan

zhrnutie

Doplnok WP Compress v├ím poskytuje v├Żkonn├Ż, ale jednoduch├Ż sp├┤sob optimaliz├ície obr├ízkov na webe WordPress pre r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie.

Doplnok WP Compress v├ím poskytuje v├Żkonn├Ż, ale jednoduch├Ż sp├┤sob optimaliz├ície obr├ízkov na webe WordPress pre r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie.