Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac

Wiko View 2 Go je smartphone, ktorý dokončí trio Predstavené francúzskou spoločnosťou pri príležitosti IFA v Berlíne 2018. View2 Go, View2 Plus a Harry2 sú nástroje, ktoré sa výrobca snaží riadiť pokrok čínskych značiek, ako sú Xiaomi a Huawei, ktoré ponúkajú zariadenia vyznačujúce sa vynikajúcou hodnotou za peniaze.

A Wiko sa snaží ísť rovnakým spôsobom. Jednotková položka, ktorú sme prehodnotili, sa v skutočnosti dostala na trh za cenu 159,99 EUR, ale už ju možno kúpiť za nižšie ceny. Amazonv súčasnosti ho napríklad predáva 129 eur s 3 Gigabajt RAM a 32 gigabajtov vnútornej pamäte. Z estetického hľadiska je to identické s View2 Plus (ktoré si môžete prečítať v našej recenzii tu), ale z technického a výkonnostného hľadiska zjavne neexistujú žiadne rozdiely.

Dizajn, ktorý sleduje súčasné trendy

Wiko sa prakticky pridržiavalo dizajnu View2 Plus, aby sa pokúsilo držať krok s dobou. Umiestnené vpredu, nie je možné ich oddeliť smartphones, Tiež ma View2 Go má znížené bočné hrany zatiaľ čo spodná je veľkorysejšia. Obal je vyrobený z plastu s hliníkovými stranami, kde nájdeme tlačidlá napájania a hlasitosti.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 1Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 2Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 3

Zadný panel je vyrobený s „lesklým efektom“, ktorý môže odrážať farby podobné sklu. Je však škoda, že si v dôsledku zlyhania oleofóbnej liečby zachováva príliš veľa odtlačkov prstov. A práve naopak, všimli sme si prvé rozdiely, a to nedostatok biometrického senzora. Tento nedostatok sa čoskoro zabudne kvôli možnosti byť schopný odomknúť terminál prostredníctvom vynikajúceho rozpoznania tváre. V tejto súvislosti musím povedať, že to bolo príjemné prekvapenie, s ktorým som úplne spokojný. V skutočnosti som to zistil oveľa viac presné a rýchle tiež terminálov patriacich do vyššieho segmentu.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 4

Aj na zadnej strane, s výnimkou kamery v ľavom hornom rohu, je reproduktor v spodnej časti v strednej polohe. Riešenie, ktoré nie je správne zvolené, pretože ak je smartphone umiestnený na rovnom povrchu, jedná sa o skreslenie zvuku. Prezentujte zvukový výstup z 3,5 mm ktoré nájdeme na hornom okraji, zatiaľ čo port micro USB sa nachádza na ľavej strane dolného okraja. S hmotnosťou 160 g a veľkosťou 153.6 x 73.1 X 8,5 mm, Wiko View2 Go nespôsobuje problémy s manipuláciou, aj keď niekedy máte pocit, že máte v rukách trochu robustné zariadenie. Je možné vyhnúť sa použitiu poťahu, pretože nie je príliš klzký.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 5

Obrazovka od 50,9 palec je vyrobený s technológiou IPS LCD s rozlíšením 1512 x 720 pixelov a pomerom strán 19:9, Veľká obrazovka je prerušená prítomnosťou veľkej drážky, ktorú možno skryť pomocou tlačidla vloženého medzi navigačné tlačidlá. Výber, ktorý som obzvlášť ocenil, pretože vám umožňuje rýchlo skryť skóre. Z hľadiska viditeľnosti správa sa celkom dobre vo všetkých situáciách, najmä ak uvažujete o cenovom rozpätí. Farby sú trochu studené, ale napriek tomu ich môžete upraviť podľa svojich predstáv zadaním nastavení.

Dobrá autonómia, priemerný výkon

View2 Go prichádza s Snapdragon 430 na palube, ktorý podporuje 3 Gigabajt RAM a 32 gigabajtov vnútornej pamäte však obsadené 7,8 GB zo systémov. Úložný priestor je však možné rozšíriť pomocou micro SD až na 128 GB. Aj v tomto prípade predpovedala prítomnosť francúzska spoločnosť tri sloty na súčasné držanie dvoch kariet SIM a pamäťovej karty.

plátno 593 palcov, 720 x 10,512, 282 ppi, 19:9
SoC Qualcomm Snapdragon 430
GPU Adreno 505
Baggy 3 GB
skladovanie 32 GB rozšíriteľné až na 128 GB s Micro SD
Cúvacia kamera 12 MP, LED blesk, záznam videa vo vysokom rozlíšení 30 fps
Predná kamera 5 MP
Dual SIM, Bluetooth 4,2, Wi-Fi b / g / n, GPS A-GLONASS, FM rádio
web LTE kat.4
zabezpečenia Rozpoznávanie tváre
batérie 40 000 mAh
reload Micro USB
Operatívnosť systému Android 8,1 Oreo
opatrenia 153.6 x 73.1 X 8,5 mm
závažia 160 gramov
farby Antracit, čerešňa červená, hlboká pleť, supernova, zlato.
Cena 159,99 eur

Vzhľadom na segment, do ktorého sa zmestí, je výkonnosť priemerná. Smartphone pláva aj počas herných sedení ale niekedy som si všimol spomalenia, keď som sa snažil vykonávať niekoľko aktivít súčasne. Celkovo sa to darí celkom dobre. Aby nedošlo k príliš veľkému zaťaženiu procesora a batérie, spoločnosť Wiko udržovala – ako vždy – čisté rozhranie, ktoré je veľmi podobné zásobám verzie Androidu a zavádza veľmi málo prispôsobení. Softvérová platforma je tu poverená systémom Android Oreo 8,1 s aktualizáciami zabezpečenia aktualizovanými na 1 V auguste.

Autonómia je dobrá. Pri priemernom použití som dosiahol 26% 3 hodín a 24 minút aktívnej obrazovky po takmer 13 hodinách od posledného nabitia. Aj keď ho používate intenzívne, nie je problém s ľahkým ukončením dňa vďaka jeho schopnosti veľmi dobre zvládnuť spotrebu batérie 40 000 mAh.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 6Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 7Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 8

Bohužiaľ, bolesť je spojenie, ktorý sám o sebe nie je úplne úplný. Wi-Fi je mono pásmo, Bluetooth sa zastaví vo verzii 4,2 a je tu GPS A-GLONASS, ale NFC chýba. Okrem toho som často nemal problémy s pripojením so stratou signálu počas hovorov a bez sietí 4G bez zjavného dôvodu. Pravdepodobne sa to však týka iba testovacej jednotky, ktorú máme, a nie všetkých modelov.

Žiadne prekvapenie pre fotoaparát

Wiko nie je vo fotografickom poli príliš svetlé, ale ak chcete smartphone za prijateľnú cenu, musíte prijať určité kompromisy. View2 Go je vybavený jedným Zadná kamera s rozlíšením 12 MP iba ​​s LED bleskom a predným snímačom od 5 MP. Cez deň dobre funguje svoju prácu tým, že vracia obrázky v súlade s ostatnými jednotkami rovnakého rozsahu. Fotografie, aj keď s určitými stratami detailov, sú viditeľné najmä vtedy, ak spĺňa správne svetlo a / alebo nastavíte funkciu Autoscene Detection, ktorá automaticky upraví nastavenia tak, aby sa dosiahol najlepší možný obraz.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 9

Diskrétne tiež predná kamera, ktorá vám umožňuje robiť normálne autoportréty a v režime na výšku (rozmazané pozadie), ktorých kontúry sú však zle definované. Kvalita fotografického odvetvia – podľa očakávania –v noci klesá, Pri manipulácii s umelým osvetlením naráža na ťažkosti a vo všeobecnosti nemôže udržiavať primeranú úroveň detailov v zlých svetelných podmienkach.

Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 10Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 11Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 12Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 13Recenzia Wiko View2 Go: dobrá výdrž batérie a rozumná cena, môžete sa odvážiť viac 14

Videá sa však dajú zaznamenať až do rozlíšenia Full-HD pri 30 snímkach za sekundu. Je zrejmé, že existujú aj možnosti filtra krásy alebo iné, ktoré vám umožňujú znova vytvárať jemné obrázky. Bohužiaľ, Wiko nemá predinštalovanú aplikáciu galérie. Budete nútení sťahovať tretiu stranu alebo používať Fotky Google. Sme naozaj ďaleko od toho, čo sa dá nazvať telefónom s fotoaparátom (smartfón s vynikajúcou fotografickou kvalitou), ale rovnako je pravda, že v tomto zmysle nemá zariadenia v rovnakom segmente závidieť.

Závery: Kto by si to mal kúpiť?

Wiko View2 Go je dokonalý smartphone pre užívateľa, ktorý nemá žiadne hlavné požiadavky a hľadá zariadenie, ktoré môže ponúknuť dobrú autonómiu za prijateľnú cenu pre každého. Ako sme už povedali, v súčasnosti sa dá kúpiť za 135 eur Amazon v troch farebných variantoch Anthracite, Cherry Red, Deep Bleen a Supernova.

Z pohľadu priemerného používateľa je to kompletný produkt, ktorý nemá NFC – ktorý nie všetci používajú – a snímač odtlačkov prstov, ktorý je nahradený vynikajúcim uvoľnením tváre. Dizajn je navyše trendy vďaka veľkej obrazovke, zníženým okrajom a prítomnosti zárezu. Tieto vlastnosti by mohli upútať pozornosť veľmi mladého publika kto sa pripravuje na prvý osobný smartphone. K tomu všetkému je pridaná dobrá autonómia.

Skutočné je, že v tomto cenovom rozpätí je silná konkurencia, takže Wiko je povolaný k nie ľahkému boju, najmä s Xiaomi a Huawei. Preto bude zaujímavé skontrolovať trend predaja vianočných sviatkov.