Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Recenzia Vivo X50 Pro: delikátny vyvažovací akt

Recenzia Vivo X50 Pro: delikátny vyvažovací akt 1

Vivo vyrobilo niekoľko svojich smartphones k dispozícii na trhoch mimo Číny, ale so sériou Vivo X50 je to veľký ohlas. Ako prvý zo svojej rodiny X zameranej na fotoaparáty chce Vivo urobiť maximum, aby predviedol technológie nikomu, dokonca ani podobným spoločnostiam ako Samsung alebo Apple, videl v smartphonu predtým. Skutočne sa to podarilo s Vivo X50 Pro a jeho jedinečným kamerovým systémom Gimbal. To však nie je úplný obraz, žiadna slovná hračka a fotoaparáty samy osebe smartphone nevyrábajú. Pozrime sa na Vivo X50 Pro hlbšie a dlhšie, aby sme zistili, či má viac čo povedať nad rámec toho, čo niektorí môžu nazvať trikom.

Rovnováha síl

Ušetríme vám drobnosti špecifikácií, ktoré nájdete v našom predchádzajúcom pokrytí debutu Vivo X50. Základné špecifikácie Vivo X50 Pro stačia na to, aby sa ľudia mohli rozprávať, a to najmä pri predstavení Snapdragon 765G. 8 GB RAM určite postačí na to, čo by niektorí nazvali „strednou úrovňou“, a teda aj 256 GB interné úložisko.

Riadky oddeľujúce úrovne smartfónov sa rozmazali, vymedzené iba tenkými čiarami nakreslenými väčšinou výrobcami čipov a niekedy nepochopiteľnými cenovými schémami. Snapdragon 765G určite nie je najostrejším nožom v zásuvke spoločnosti Qualcomm, ale svoju prácu v skutočnosti zvládne s nádychom 5G. Ešte dôležitejšie je, že sa tiež hodí pre obmedzený rozpočet, ktorý mal Vivo na X50 a X50 Pro (X50 Pro+ dostane Snapdragon 865).

O jeho výkone nemôžeme skutočne povedať nič iné ako „funguje dobre“. Na každodenné používanie, prehrávanie videa a trochu hier nie je Snapdragon 765G žiadnym ľahkomyseľnosťou. 8 GB RAM určite pomôže aj pri viacerých úlohách. Vivo chváli možnosti spracovania obrazu čipu, ale to môže byť príliš veľkorysé. Čas od času sme zaznamenali určité oneskorenie pri fotografovaní, najmä v plnom rozlíšení, ale nie natoľko, aby bola celá záležitosť neznesiteľná.

Vivo X50 Pro poháňa a 4, 315 mAh batéria, čo môže do roku 2020 znieť úplne bežne. Rovnako ako procesor, prácu zvládne s celodenným používaním, niekedy mu zostane 15% rezervy. Pokiaľ ide o nabíjanie, 33W tehla, ktorá sa dodáva v škatuli, vám s ňou skráti prácu, ako trvá alebo trvá 80 minút.

Dizajn pre dobu

Výrobcovia smartfónov radi hovoria o svojich návrhoch, akoby boli ďalšou najlepšou vecou od krájania chleba. Vivo nie je výnimkou, ale na rozdiel od mnohých svojich rovesníkov a väčších rivalov zaujímavo rámuje svoj dizajn v kontexte súčasnej globálnej situácie. Aj keď sú takmer všetky prevedenia smartfónov popísané tak, aby sa pohodlne držali a bolo radosť ich vidieť, Vivo X50 Pro údajne skutočne prináša pohodlie do života používateľov.

Vivo dokonca uvádza výraz „anti-chaos“ na opis emócií, ktoré im chce ich dizajnérsky jazyk sprostredkovať, čo je v týchto turbulentných časoch dokonalá správa. V praxi to znamená jeden z najtenších a najľahších telefónov, ktoré nájdete na trhu, farebný gradient, ktorý uprednostňuje plynulé prechody, nie ostré výboje psychedelických farieb, a antireflexný povlak, ktorý vzbudzuje dôveru pri držaní iného klzký sklenený chrbát. Náraz fotoaparátu je veľký, áno, ale nie taký nepríjemný ako Galaxy S20 Ultra ani nevyčnieva.

To znamená, že zameranie na dizajn má svoju cenu. Rovnako ako v prípade špecifikácií, Vivo musel nájsť rovnováhu medzi funkciami a dizajnom. Mohlo napríklad použiť väčšiu batériu alebo skombinovať väčší snímač so systémom Gimbal Camera. To by však telefónu pridalo určitý obvod a výšku, čo Vivo verí, že by len zvýšilo úzkosť, ktorú ľudia už dnes zažívajú.

Trochu známa tvár

Predtým, ako sa dostaneme k mäsu a duchu Vivo X50 Pro, je potrebné povedať pár slov o vlastnom zážitku z Androidu Vivo. Z hlavných čínskych „roztočení“ nemá Vivo Funtouch OS práve žiarivú povesť. Našťastie si toto vnímanie uvedomuje a urobilo kroky k zlepšeniu situácie, aj keď dosť pomaly.

Vivo X50 Pro je dodávaný s operačným systémom Funtouch OS 10.5, našťastie už založený na systéme Android 10. Zdá sa, že je nevyhnutné, aby ste získali používateľské rozhranie s vysokou pleťou, ale prinajmenšom sa stalo efektívnejším a menej odlišným od vanilkového systému Android.

Nemôžete uniknúť ani predinštalovaným aplikáciám, ale Vivo vám aspoň teraz ponúka možnosť neinštalovať ich počas procesu inštalácie. A áno, Vivo X50 Pro našťastie prichádza so službami a aplikáciami Google Play.

Revolúcia mobilnej fotografie

Vivo odlišuje sériu X od série V tým, že sa zameriava na to, aby užívateľom prinášal zážitok z profesionálnej kamery. V dnešnej dobe si všetci výrobcovia smartfónov robia nároky na každý špičkový model, ktorý vyrobia. Vivo X50 Pro má však v rukáve eso, pomerne jedinečný a nový kamerový systém Gimbal. Bežná funkcia v profesionálnych fotoaparátoch, málo smartphones sa blíži k ponuke kompenzácie pohybu na všetkých troch osiach. Vivo X50 Pro áno, ale konečný výsledok nemusí byť taký, ako by ste očakávali.

Funguje to, o tom niet pochýb, pričom kardan presne koriguje prirodzené chvenie vznikajúce pri pohybe pri nahrávaní videa. Problém je vo vnímaní a očakávaní, pričom naša myseľ je už zvyknutá na fenomén, ktorý má dokonca aj svoj vlastný názov: „trasúca sa kamera“. To znamená, že stabilizácia rozhodne príde vhod pri fotografovaní, najmä v noci, keď potrebujete pevnú ruku, aby záber Super Night mohol kúzliť s kompozíciou.

Okrem tejto špeciálnej funkcie je však Vivo X50 Pro to, čo by ste mohli považovať za servisný telefón s fotoaparátom. To je skrátka na telefón, ktorý dokáže vytvárať skvelé obrázky za priaznivých svetelných podmienok, ale nie oveľa viac. 48 -megapixelový hlavný fotoaparát, fotoaparát s kardanom, robí slušnú prácu pri zachovávaní detailov a vytváraní farieb, možno až príliš, až príliš nasýtených.

Vivo mohlo použiť nový a väčší 50MP Samsung ISOCELL GN1 ako na X50 Pro+, ale pridaním kardanového závesu by bol telefón oveľa hrubší. Našťastie alebo nie, Vivo X50 Pro+ nemá systém Gimbal.

Ostatné kamery Vivo X50 Pro fungujú rovnako dobre. 13 -megapixelový portrétny fotoaparát je zvláštny fotoaparát vyhradený výlučne pre bokeh. Dokonca aj vtedy dokáže mať nesprávny výpočet hĺbky, pričom hrany popredia sa príliš rozmazávajú s pozadím. The 8 120-stupňové zorné pole megapixelového ultraširokouhlého objektívu nie je práve najširšie, aké sme kedy videli, aj keď ironicky niekedy vytvára lepšie fotografie ako hlavný fotoaparát.

Nakoniec je tu štýl periskopu 8 megapixelový teleobjektív, ktorý dokáže sám 5 -násobný optický zoom a až 60 -násobný digitálny zoom s výraznou stratou detailov a vzhľadom niektorých artefaktov. Tu sú zábery nasnímané ultraširokouhlým fotoaparátom 1x, 5x, 10x (hybridný) a 60x (digitálny).

Vpredu je tiež veľký 32 megapixelový fotoaparát a funguje tak, ako by ste očakávali. Je to však závislé od softvéru, s mnohými režimami skrášľovania, vrátane algoritmu, ktorý sa nevypne, ani keď posuniete posúvač úplne na nulu. Existuje však aj „svieži režim“, vďaka ktorému budete zábavne vyzerať, že máte nejaký make -up.

Zabaliť

Dostali sme sa do bodu v histórii smartfónov, kde výrobcovia smartfónov musia použiť nejaký trik, aby vynikli z davu. Vivo tomu rozhodne nie je cudzie, s výklopnou kamerou Vivo NEX S a bezšvovým telom Vivo APEX 2020.

Gimbal kamerový systém Vivo X50 Pro však nie je žiadny trik a „jednoducho funguje“. Všetko ostatné o telefóne je však do značnej miery normálne, čo je požehnaním aj prekliatím. Na jednej strane je ťažké poukázať na akúkoľvek kritickú chybu. Na druhej strane je tiež ťažšie dať mu žiarivé odporúčanie.

Nakoniec sa to všetko scvrkáva na cene, ktorú Vivo zatiaľ neprezradil pre globálne trhy, najmä v Európe. V Indii sa bude predávať za 49 990 INR, zhruba 660 dolárov priamo prevedených.

Približuje sa vašim obvyklým cenám v strednej kategórii, ale s takými modelmi, akými sú OnePlus Nord na trhu, bude predaj náročnejší, pokiaľ sa skutočne nesnažíte o tento nový zážitok z fotoaparátu.

Table of Contents