Spoločnosť Vivibright vyrába projektory iba za prijateľné ceny. Dnes budeme hovoriť o výnimke, pretože som chcel hovoriť o kompaktnom prémiovom projektore s názvom Vivibright L2.
Už som narazil na značku Vivibright a predtým som otestoval jeden z jeho projektorov. Ak vás zaujíma môj názor na model Vivibright F30UP s natívnym rozlíšením Full HD a cenovkou 175 dolárov, prečítajte si celú recenziu tu.
Spoločnosť Vivibright okrem toho uviedla na trh nový kompaktný projektor s modelom L2, prémiový aj štýlový. Ale ak sa pozriete na predchádzajúci model L1 – toto je detský kompaktný projektor. Prečo sa výrobca detského projektora stal prémiovým, nemôžem dať presnú odpoveď.
Cena nového kompaktného projektora Vivibright L2 vás bude stáť asi 355 dolárov za verziu s natívnym rozlíšením 480p a za 720p – 367 dolárov. K dispozícii je tiež verzia so systémom Android s cenovkou 400 dolárov.
Mám najzákladnejšiu verziu s natívnym rozlíšením 480p vo verzii Miracast. Takže môžete spárovať so svojím smartfónom a vysielať filmy na veľkej obrazovke. Maximálna predpokladaná veľkosť obrazovky je približne 200 palcov, jas 200 ANSI lúmenov, 12 000 mAh batéria a oveľa viac.
Veľmi ma zaujíma projektor L2, takže začnem s úplným rozbalením a vzhľadom.
Vivibright L2: Špecifikácie
Technológia displeja: | LCD |
kontrast: | 10000:1 |
Pomer strán obrazovky: | 10,38:1 |
Natívne rozlíšenie: | 854 x 480 pixelov |
jas: | 2000 lúmenov |
Veľkosť premietacej obrazovky: | 40-200 palcov |
Videoformáty: | 1080p, 720p, AVC, MPEG-2, MPEG-4 |
Vstavaný reproduktor: | Áno |
Životnosť lampy: | 50 000 hodín |
rozmery: | 136 x 86 x 86 mm |
hmotnosť: | 720 gramov |
Cena: | $ 355 |
Vivibright L2: Odbalenie
Kompaktný projektor od spoločnosti Vivibright sa dodáva v štýlovej čiernej skrinke, kde je samotný projektor maľovaný na prednej a spodnej strane.
Vo vnútri skrinky bol projektor dobre zabalený v ochrannej plastovej forme. Okrem toho som našiel – pokyny, DC kábel, napájací adaptér pre 12W a 3A a diaľkové ovládanie.
Chcel by som, samozrejme, získať ochranné puzdro, pretože projektor je malý a ľahko sa prepravuje. Takže si budem musieť kúpiť tašku osobitne alebo ju nosiť v škatuľke, ale aspoň škatuľka má tiež malé rozmery.
Vivibright L2: Dizajn
Hlavným prvkom sú rozmery a hmotnosť projektora Vivibright L2. Napríklad rozmery zariadenia boli 136 x 86 x 86 mm a hmotnosť bola asi 720 gramov. Tento model bol vytvorený na častú prepravu, napríklad na pracovné alebo vzdelávacie účely.
Výrobca sa staral o kvalitu materiálov. Celé telo je pokryté kovovou sieťou. Kvalita stavebných materiálov a samotné materiály sú skutočne na vysokej úrovni a teraz chápem, prečo spoločnosť Vivibright požaduje pomerne veľké množstvo peňazí.
Na prednej časti je LED šošovka, ktorá bola chránená transportným filmom. V spodnej časti je logo Vivibright. Samozrejme som bol rád, že som videl ochranný film, ale pri ďalšom použití môže byť šošovka poškriabaná. Pretože neexistuje žiadny ochranný kryt a pri častej preprave – je to jednoducho nevyhnutné.
Na pravej strane puzdra je iba krúžok na nastavenie zaostrenia. Preto pri inštalácii projektora v rôznych vzdialenostiach od premietacej plochy bude potrebné upraviť ostrosť zaostrenia.
Zadná strana Vivibright L2 bola vybavená 3,5 mm audio jack, slot na SD kartu a infračervený senzor pre diaľkové ovládanie hore. Chcel by som poznamenať, že verzia pre Android bude mať ďalší port typu C.
Ak nestačia dva vstavané reproduktory s výkonom 5 W, môžete použiť a 3,5 mm jack pre ďalšie reproduktory.
V dolnej časti zadného panela sú zobrazené porty HDMI, USB a DC. Pri použití portu HDMI nebudete mať problémy s prehrávaním mediálnych zdrojov. Napríklad herná konzola, televízny box a dokonca aj laptop sa môžu premietať na veľkú obrazovku.
Ľavá strana tváre projektora nemá nič.
Hore sú dotykové ovládacie tlačidlá, ktoré sú podobné tlačidlám na diaľkovom ovládači. Napríklad vypínač, ovládanie hlasitosti, enter, reverz. Okrem toho existujú štyri indikátory LED, ktoré upozorňujú na zostávajúce nabitie vstavanej batérie.
V spodnej časti projektora je štandardný konektor pre statív a tiež základné technické špecifikácie.
Diaľkové ovládanie prijalo minimálny počet tlačidiel. Okrem toho je veľmi tenký, pretože je napájaný okrúhlou batériou CR2032. Batéria je dodávaná, čo je veľmi dobré.
Dizajn nového kompaktného projektora Vivibright L2 je jednoducho bezchybný. Je štýlový a má všetky potrebné porty pre plné využitie.
Vivibright L2: Výkon a kvalita obrazu
Ako som napísal na začiatku článku, mám projektor Vivibright L2 bez operačného systému. Prvýkrát, keď som sa zapol, ma práve uvítalo menu. Zahŕňal sekcie ako video, fotografie, zvuk, HDMI, obrazovka Wi-Fi a nastavenia.
Nastavenia sú štandardné a nebudem na nich bývať. Prostredníctvom funkcie obrazovky Wi-Fi som pripojil svoj smartfón a nižšie môžete vidieť príklady fotografií s kvalitou premietanej obrazovky.
Výrobca uvádza maximálne rozlíšenie obrazovky 200 palcov, ale chcem povedať, že optimálne je 100 palcov. Pri 100 palcoch je obraz sýtejší, kontrastnejší a má dobré jasné farby.
Natívne rozlíšenie 480p alebo 854 x 480 pixelov. Video je možné prehrávať a má rozlíšenie 1080p, ale samozrejme je následne komprimované do svojho pôvodného rozlíšenia.
Aj keď, ak porovnáte detský projektor Vivibright L1 a nový Vivibright L2, potom je kvalita tohto modelu oveľa lepšia. Nevšimol som si silnú zrnitosť, obraz sa reprodukuje hladko a bez trhania.
Jas projektora Vivibright L2 bol 200 ANSI lúmenov. Nižšie nechám príklady so svetlami zapnutými a vypnutými. Môžete ho samozrejme používať vo dne, ale iba ako čiernobielu prezentáciu.
Kontrast bol 10 000: 1 a v praxi sa zariadenie prejavilo bohatou čiernou farbou. Ukazovateľ je veľmi dobrý pre svoju kompaktnú veľkosť.
Na herné účely môžete použiť aj Vivibright L2. V reproduktore je dosť videa a hrá sa na ňom veľmi plynulo, nenašiel som trháky a oneskorenia.
Zvuk cez duálne vstavané reproduktory nie je najlepší, ale je nahlas. Nie je dosť basov, ale dosť na sledovanie filmov alebo televíznych relácií. Celkový výkon duálnych reproduktorov bol 10 wattov.
Ďalším ďalším testom, ktorý vás môže zaujímať, je hluk vydávaného projektora. Vo vzdialenosti 1 meter – hladina hluku bola asi 40 dB. Výsledok je perfektný a nebudete sa cítiť nepohodlne pri sledovaní filmov alebo hraní hier.
Vo vnútri puzdra bola zabudovaná batéria s kapacitou 12 000 mAh, ktorá je schopná pracovať približne 2,5 hodín bez nabíjania.
Vivibright zaručuje až 50 000 hodín životnosti LED žiarovky. Ide o to 8 hodín denne po dobu 10 rokov.
Vivibright L2: Záver a prehľady
Ak hľadáte kompaktný projektor s dokonalým dizajnom, dobrou kvalitou konštrukcie a materiálmi, potom je pre vás Vivibright L2 dobrou voľbou.
Projektor mal, samozrejme, určité nevýhody, napríklad nízke natívne rozlíšenie 480p a pomerne vysokú cenu.
Kvalita obrazu je veľmi tmavá a sýta v tme, má výstup HDMI na pripojenie rôznych zariadení. Okrem toho je k dispozícii obrazovka WiFi, prostredníctvom ktorej môžete premietať obrázky smartfónu alebo iného zariadenia.
Vstavaná batéria s kapacitou 12 000 mAh vám umožní sledovať film vonku v parku alebo na iných miestach. Ďalším dôležitým faktom je nízka hladina hluku.
Vivibright L2: Cena a kde kúpiť lacnejšie?
Momentálne si môžete kúpiť kompaktný projektor Vivibright L2 za 354,91 dolárov za základnú verziu. Verzia s natívnym rozlíšením 720p vás bude stáť 367,57 dolárov. Model s verziou Android a natívnym rozlíšením 480p za 400,50 dolárov.
Odporúčam používať verziu s natívnym rozlíšením 720p, pretože cena od základného modelu sa príliš nelíši.