Recenzia spolo─Źnosti Kinsta: spravovan├í hostingov├í spolo─Źnos┼ą WordPress

Kinsta je spravovan├í hostingov├í spolo─Źnos┼ą WordPress, ktor├í je zalo┼żen├í na platforme Google Cloud. Kr├ítko po svojom uveden├ş na trh pred piatimi rokmi sa etablovali na konkuren─Źnom hostingovom trhu WordPress ako hlavn├Ż hr├í─Ź.

Urobili to tak, ┼że pon├║kali ─żahko pou┼żite─żn├ę rozhranie, efekt├şvne zabezpe─Źenie a dobr├║ podporu. Ich hosting pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 30 dol├írov mesa─Źne a prich├ídzaj├║ s mnoh├Żmi skvel├Żmi funkciami, ako je bezplatn├í migr├ícia webov├Żch str├ínok, denn├ę z├ílohovanie a postupovanie webov├Żch str├ínok.

V tomto ─Źl├ínku by som sa chcel bli┼ż┼íie pozrie┼ą na Kinsta a uk├íza┼ą v├ím, ─Źo spolo─Źnos┼ą m├┤┼że pon├║knu┼ą.

Kto s├║ Kinsta?

Mark Gavalda spustil spolo─Źnos┼ą Kinsta v decembri 2013.

Namiesto tradi─Źnej cesty pon├║kania cPanel prostredn├şctvom zdie─żan├ęho hostingu, VPS hostingu a dedikovan├Żch serverov sa Mark rozhodol stava┼ą Kinsta na cloudovej platforme Google.

Cloud hosting umo┼ż┼łuje hostingov├Żm spolo─Źnostiam ─żah┼íie prisp├┤sobova┼ą potreby svojich z├íkazn├şkov, poskytova┼ą r├Żchlej┼íiu pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą a lep┼íie zvl├ídnu┼ą zvy┼íky v prem├ívke. Kinsta pou┼ż├şva 16 d├ítov├Żch centier po celom svete a pon├║ka v┼íetk├Żm z├íkazn├şkom glob├ílnu sie┼ą na doru─Źovanie obsahu prostredn├şctvom svojho partnera KeyCDN.

Prv├Żkr├ít som sa stretol s Kinsta kr├ítko po jeho zaveden├ş v roku 2013, ke─Ć sa m├┤j priate─ż Brian Jackson pripojil k spolo─Źnosti ako marketingov├Ż ┼ípecialista.

Ke─Ć sa Brian pripojil k spolo─Źnosti, bolo iba 8 Zamestnanci, ale ned├ívno ma informovali, ┼że Kinsta m├í teraz 40 zamestnancov na pln├Ż ├║v├Ązok v kancel├íri├ích v Los Angeles, Lond├Żne a Budape┼íti.

─îo pon├║ka Kinsta?

Spravovan├ę slu┼żby WordPress s├║ vo v┼íeobecnosti drah┼íie ako nespravovan├ę hostingov├ę rie┼íenia. Preto spolo─Źnosti ako Kinsta zah┼Ľ┼łaj├║ ako s├║─Źas┼ą svojich pl├ínov mnoho ─Ćal┼í├şch slu┼żieb a funkci├ş, ako s├║ denn├ę z├ílohy a integrovan├í sie┼ąov├í slu┼żba na doru─Źovanie obsahu, ktor├í riadi dod├ívanie webov├Żch str├ínok.

Kinsta pon├║ka aj ─Ćal┼íie funkcie, ako je napr├şklad vytv├íranie webov├Żch str├ínok. Toto je fantastick├í funkcia, ktor├í v├ím umo┼żn├ş vykona┼ą ve─żk├ę zmeny na va┼íom webe WordPress a otestova┼ą ich pred implement├íciou na v├í┼í ┼żiv├Ż web.

Platforma Kinsta pou┼ż├şva Nginx, PHP 7, LXD a MariaDB, aby sa zabezpe─Źilo r├Żchle na─Ź├ştanie v┼íetk├Żch webov├Żch str├ínok na va┼íej platforme. D├┤le┼żit├Żm zameran├şm je aj bezpe─Źnos┼ą.

Okrem podpory SSL a monitorovania dostupnosti v├ím ozn├ímia, ─Źi je v├í┼í web nefunk─Źn├Ż, pon├║kaj├║ detekciu ├║tokov DDoS, skenovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru a hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőbr├íny firewall.

Denn├ę z├ílohy webov├Żch str├ínok s├║ k dispoz├şcii, ak sa nie─Źo pokaz├ş a s├║ vybaven├ę hackerskou z├írukou, ak s─żubuj├║ opravi┼ą v├í┼í web, ak je v├í┼í web napadnut├Ż.

Funkcie Kinsta

Po prihl├ísen├ş do ├║─Źtu Kinsta m├┤┼żete vytvori┼ą nov├║ konverz├íciu kliknut├şm na ikonu spr├ívy v pravom dolnom rohu str├ínky.

T├şm Kinsta m├í 100% mieru rie┼íenia probl├ęmov so z├íkazn├şkmi a m├í odborn├şkov na WordPress v pohotovostnom re┼żime 24 hod├şn denne. 7 dn├ş v t├Ż┼żdni.

Ovl├ídac├ş panel Kinsta

Po kliknut├ş na ikonu podpory sa zobraz├ş zoznam v┼íetk├Żch predch├ídzaj├║cich l├şstkov podpory. Nov├Ż podporn├Ż l├şstok m├┤┼żete ─żahko vytvori┼ą a ke─Ć za─Źnete nov├║ konverz├íciu, odpor├║─Źame v├ím, aby ste na v├Ą─Ź┼íinu podporn├Żch l├şstkov odpovedali v priebehu nieko─żk├Żch min├║t.

Kisnta Support Box

Kinsta tie┼ż pon├║ka bezplatn├ę migr├ície webov├Żch str├ínok. Ke─Ć presuniete webov├║ str├ínku do Kinsta, najprv ju nastavia v testovacej oblasti, aby ste sa pred zmenou DNS vo va┼íej dom├ęne (Domain Name Server) ubezpe─Źili, ┼że v┼íetko funguje.

O migr├íciu je mo┼żn├ę po┼żiada┼ą priamo prostredn├şctvom pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania Kinsta. Sta─Ź├ş im poskytn├║┼ą existuj├║ce inform├ície o pripojen├ş k hostite─żovi z v├í┼ího webu, aby mohli zvl├ídnu┼ą migr├íciu.

Upozor┼łujeme, ┼że pl├ín vstupnej ├║rovne 30 dol├írov mesa─Źne nezah┼Ľ┼ła bezplatn├║ migr├íciu webov├Żch str├ínok, zatia─ż ─Źo v n├íkladnej┼í├şch programoch je na ├║─Źte povolen├Ż ur─Źit├Ż po─Źet migr├íci├ş webov├Żch str├ínok.

Migrácia v Kinste

K svojmu hostite─żsk├ęmu ├║─Źtu m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼íie funkcie. Tieto vlastnosti s├║ zameran├ę predov┼íetk├Żm na v├Ą─Ź┼íie spolo─Źnosti. Cloudflare Railgun, Elasticsearch a Redis stoja 100 dol├írov za webov├║ str├ínku mesa─Źne. Reverzn├Ż proxy server Nginx stoj├ş 50 dol├írov za webov├║ str├ínku za mesiac.

Denn├ę z├ílohy s├║ poskytovan├ę so v┼íetk├Żmi hostite─żsk├Żmi pl├ínmi spolo─Źnosti Kinsta. Nev├Żhodou je, ┼że v├Ą─Ź┼íina va┼íich hostingov├Żch pl├ínov uklad├í z├ílohy iba na 14 dn├ş. V├í┼í mesa─Źn├Ż pl├ín 300 dol├írov predl┼żuje trvanie z├ílohovania na 20 dn├ş a v├í┼í pl├ín 600 dol├írov predl┼żuje tento ─Źas na 30 dn├ş.

Ak chcete z├ílohova┼ą ka┼żd├Żch ┼íes┼ą hod├şn, bude v├ís to st├í┼ą ─Ćal┼í├şch 50 dol├írov mesa─Źne. Ak chcete hodinov├ę z├ílohy, bude v├ís st├í┼ą ─Ćal┼í├şch 100 dol├írov mesa─Źne na web.

Pod─ża m├┤jho n├ízoru s├║ ich pr├ęmiov├ę pl├íny z├ílohovania drah├ę, tak┼że ak budete potrebova┼ą z├ílohovanie v re├ílnom ─Źase, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą lacnej┼íiu alternat├şvu, ako je napr├şklad VaultPress.

Doplnky Kinsta

K─ż├║─Źom, ktor├Ż si treba pam├Ąta┼ą na spolo─Źnos┼ą Kinsta a v┼íetky spravovan├ę hostingov├ę slu┼żby WordPress, je to, ┼że ka┼żd├í funkcia a slu┼żba je navrhnut├í s oh─żadom na pou┼ż├şvate─żov WordPress.

To znamen├í, ┼że maj├║ sk├║senosti so zabezpe─Źen├şm a ├║dr┼żbou webov├Żch str├ínok WordPress. To tie┼ż znamen├í, ┼że maj├║ spr├ívne nastavenia pre pr├ícu s obchodmi WooCommerce s vysokou n├ív┼ítevnos┼ąou a webov├Żmi str├ínkami WordPress.

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie Kinsta

Kinsta vol├í svoj klientsky ovl├ídac├ş panel ÔÇ×MyKinstaÔÇť.

MyKinsta je vlastn├ę u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ktor├ę navrhli od nuly. Vyzer├í ─Źistej┼íie ako cPanel a umiestni cel├║ hlavn├║ ponuku na ─żav├║ stranu str├ínky.

Pr├şstrojov├í doska v├ím poskytuje preh─żad o va┼íich webov├Żch str├ínkach, vyu┼żit├ş zdrojov, najnov┼í├şch ├║─Źtoch, ┼í├şrke p├ísma a n├ív┼ítev├ích.

V┼íetky va┼íe webov├ę str├ínky m├┤┼żu by┼ą spravovan├ę v sekcii ni┼ż┼íie. Na tomto mieste n├íjdete d├┤le┼żit├ę nastavenia webov├Żch str├ínok na nastavenie svojho webu.

Pri prid├ívan├ş nov├ęho webu si m├┤┼żete zvoli┼ą, ┼że nebudete in┼ítalova┼ą WordPress, in┼ítalova┼ą nov├║ in┼ítal├íciu WordPress alebo klonova┼ą existuj├║ce prostredie z v├í┼ího ├║─Źtu.

Pridajte nov├Ż web

Na karte Inform├ície sa zobrazuj├║ inform├ície, ako napr├şklad cesta k webovej str├ínke, adresa IP a prihlasovacie inform├ície k SFTP / FTP. Po pridan├ş testovacej webovej str├ínky som sa rozhodol nein┼ítalova┼ą program WordPress, av┼íak pre m┼ła u┼ż bolo nakonfigurovan├ę u┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo datab├ízy.

Karta dom├ęn je u┼żito─Źn├í, preto┼że odkazuje na webov├║ adresu va┼íich webov├Żch str├ínok a na spr├ívcovsk├║ oblas┼ą WordPress (za predpokladu, ┼że ste nezmenili svoju polohu).

Kinsta dom├ęny

Na karte z├ílohy m├┤┼żete spravova┼ą z├ílohy svojho webu.

Z├ílohy sa automaticky sprac├║vaj├║ ka┼żd├Ż de┼ł, ale v pr├şpade potreby ich mo┼żno manu├ílne spracova┼ą. Ak m├íte probl├ęm s webov├Żm serverom, m├┤┼żete z├ílohu obnovi┼ą v pracovnom prostred├ş alebo na svojom webovom serveri. Pr├şpadne si m├┤┼żete zvoli┼ą stiahnutie z├ílo┼żnej k├│pie z ich webov├Żch str├ínok.

Zálohy Kinsta

V sekcii webov je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch n├ístrojov. Zah┼Ľ┼ła to mo┼żnos┼ą vymazania vyrovn├ívacej pam├Ąte na va┼íom webe, povolenie protokolu HTTPS, v├Żber pou┼ż├şvanej verzie PHP a n├íjdenie a nahradenie.

N├ístroje webov├Żch str├ínok Kinsta

Oblas┼ą lokality v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje prid├íva┼ą presmerovania adries URL, zak├íza┼ą adresy IP a prezera┼ą protokoly pr├şstupu, protokoly ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte a protokoly ch├Żb. Tu m├┤┼żete nakonfigurova┼ą aj svoju sie┼ą na doru─Źovanie obsahu.

K dispoz├şcii je str├ínka doplnkov, ktor├í zobrazuje, ktor├ę doplnky s├║ akt├şvne na va┼íom webe. Ukazuje v├ím, ktor├ę doplnky WordPress s├║ akt├şvne a ktor├í verzia je nain┼ítalovan├í. T├íto str├ínka v├ím v┼íak poskytuje iba inform├ície o tom, ─Źo je nain┼ítalovan├ę. Ak chcete spravova┼ą svoje doplnky WordPress, st├íle sa mus├şte prihl├ísi┼ą do administra─Źnej oblasti WordPress na svojich webov├Żch str├ínkach.

Recenzia spolo─Źnosti Kinsta: spravovan├í hostingov├í spolo─Źnos┼ą WordPress 1

┼átatistiky hostenia webov├Żch str├ínok zriedka nahr├ídzaj├║ slu┼żby bohat┼íie na funkcie, ako je Google Analytics, av┼íak spolo─Źnos┼ą Kinsta zobrazuje u┼żito─Źn├ę inform├ície, ako s├║ n├ív┼ítevy, ┼í├şrka p├ísma, ┼żiadosti, ─Źasy odozvy, ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte, najlep┼íie krajiny a regi├│ny a viac.

Kinsta Analytics

Medzi ─Ćal┼íie mo┼żnosti v slu┼żbe MyKinsta patr├ş DNS servera Kinsta, faktur├ícia, oblas┼ą nastaven├ş, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą dvojfaktorov├ę overenie prihl├ísenia a protokol aktivity, ktor├Ż ukazuje, kto je prihl├ísen├Ż.

Uvid├şte tie┼ż odkaz na vedomostn├║ z├íklad┼łu Kinsta. Ak si nie ste nie─Ź├şm ist├ş, odpor├║─Źame v├ím ─Źl├ínky skontrolova┼ą pred otvoren├şm podporn├ęho l├şstka.

Znalostná databáza Kinsta

Celkovo mo┼żno poveda┼ą, ┼że informa─Źn├Ż panel MyKinsta sa ─żahko pou┼ż├şva a naviguje, aj ke─Ć by som r├íd videl, ako sa nejako vylep┼íuje.

Nain┼ítalovan├ę doplnky je mo┼żn├ę zobrazi┼ą, nie je v┼íak mo┼żn├ę ich spravova┼ą. Neexistuje tie┼ż ┼żiadna mo┼żnos┼ą na spr├ívu t├ęm WordPress. Podobne nie je k dispoz├şcii ┼żiadny syst├ęm na spr├ívu s├║borov.

Chcel by som tie┼ż vidie┼ą oblas┼ą sledovania dostupnosti, ktor├í zobrazuje mapy prev├ídzky a prestojov na mojich webov├Żch str├ínkach.

Prirodzene, s riadenou hostingovou slu┼żbou WordPress, ako je Kinsta, je dashboard ├║myselne obmedzen├Ż. Niektor├ę funkcie s├║ z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov obmedzen├ę, in├ę sa odstr├ínia kv├┤li ─Ćal┼íiemu prisp├┤sobeniu ovl├ídacieho panela pre za─Źiato─Źn├şkov.

T├ş z v├ís, ktor├ş u┼ż roky spravuj├║ webov├ę str├ínky a s├║ zvyknut├ş na ovl├ídac├ş panel ako cPanel, si v┼íimn├║, ┼że ch├Żba ve─ża u┼żito─Źn├Żch funkci├ş a pokro─Źil├Żch nastaven├ş. Napr├şklad neexistuj├║ ┼żiadne mo┼żnosti e-mailu a neexistuj├║ ani mo┼żnosti pre ├║lohy cron, ochranu hor├║cich odkazov alebo chybov├ę str├ínky.

Domnievam sa, ┼że vlastn├şci webov├Żch str├ínok nebud├║ ma┼ą probl├ęm s nedostatkom t├Żchto funkci├ş, preto┼że t├şm podpory Kinsta pre v├ís m├┤┼że zvl├ídnu┼ą pokro─Źil├ę ├║lohy. Ak ste hostili webov├ę str├ínky pomocou ovl├ídacieho panela, ako je cPanel alebo Plesk, nezabudnite, ┼że Kinsta a in├ę spravovan├ę hostingov├ę slu┼żby WordPress v├ím nepon├║kaj├║ to─żko mo┼żnost├ş.

V skuto─Źnosti je to miesto spravovan├Żch hostingov├Żch slu┼żieb WordPress, ako je Kinsta. Ber├║ na v├Ą─Ź┼íinu ├║loh ├║dr┼żby, tak┼że m├íte viac ─Źasu s├║stredi┼ą sa na tvorbu obsahu pre svoje webov├ę str├ínky.

Kinsta hosting plány

Ka┼żd├Ż hostingov├Ż pl├ín spolo─Źnosti Kinsta je dod├ívan├Ż s automatick├Żmi denn├Żmi z├ílohami, bezplatn├Żmi certifik├ítmi SSL a postupovan├şm webov├Żch str├ínok. M├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą hos┼ąova┼ą svoje webov├ę str├ínky v jednom zo 16 glob├ílnych umiestnen├ş.

Ku ka┼żd├ęmu pl├ínu je priraden├ę definovan├ę mno┼żstvo ├║lo┼żn├ęho priestoru SSD a ┼í├şrka p├ísma CDN. V├í┼í pl├ín je v┼íak tie┼ż obmedzen├Ż po─Źtom in┼ítal├íci├ş WordPress, ktor├ę m├íte, a po─Źtom jedine─Źn├Żch n├ív┼ítev, ktor├ę v├í┼í web z├şska.

V├í┼í ┼ítartovac├ş pl├ín na z├íkladnej ├║rovni stoj├ş 30 dol├írov mesa─Źne a je vhodn├Ż pre web WordPress, ktor├Ż mesa─Źne prij├şma menej ako 20 000 n├ív┼ítev. 3 GB skladovanie a 50 GB Poskytovan├í ┼í├şrka p├ísma by mala by┼ą dostato─Źn├í pre v├Ą─Ź┼íinu mal├Żch webov├Żch str├ínok.

Po─Źiato─Źn├Ż pl├ín na 30 dol├írov mesa─Źne a profesion├ílny pl├ín na 60 dol├írov mesa─Źne maj├║ ur─Źit├ę obmedzenia. Po─Źiato─Źn├Ż pl├ín neprich├ídza s bezplatnou migr├íciou webov├Żch str├ínok, zatia─ż ─Źo pro pl├ín poskytuje iba jeden. ┼Żiadny z t├Żchto pl├ínov v├ím neposkytuje pr├şstup k SSH a po─Źiato─Źn├Ż pl├ín nezah┼Ľ┼ła klonovanie webov├Żch str├ínok ani podporu WordPress na viacer├Żch str├ínkach.

Populárne plány hostenia

Ak prekro─Ź├şte svoj pl├ínovan├Ż n├ív┼ítevn├Ż limit, bude v├ím na├║─Źtovan├í suma $ 1 pre ka┼żd├ęho 1, 000 n├ív┼ítev. Prebytok CDN sa ├║─Źtuje vo v├Ż┼íke $ 00,10 GB,

Existuj├║ niektor├ę spravovan├ę hostingov├ę spolo─Źnosti WordPress, napr├şklad FlyWheel, ktor├ę si ne├║─Źtuj├║ poplatok za prekro─Źenie svojich limitov. Poplatky za prebytok spolo─Źnosti Kinsta sa zdaj├║ by┼ą spravodliv├ę a transparentn├ę, ale uvedomte si, ak├ę n├íklady by ste mohli vynalo┼żi┼ą, ak by ste zv├Ż┼íili n├ív┼ítevnos┼ą z webov├Żch str├ínok soci├ílnych m├ędi├ş, ako je Reddit alebo Twitter,

Moja hlavn├í kritika cenovej politiky spolo─Źnosti Kinsta je, ┼że jej minim├ílna doba uchov├ívania pre z├ílohy je iba 14 dn├ş. Bol by som r├íd, keby sa to pred─║┼żilo na 30 dn├ş pre v┼íetky pl├íny.

Tabu─żka pl├ínu Kinsta

Nemalo by by┼ą ┼żiadnym prekvapen├şm, ┼że spravovan├í hostingov├í slu┼żba WordPress, ako je Kinsta, ├║─Źtuje viac ako nespravovan├ę rie┼íenie hostovania webov├Żch str├ínok. Bal├şk obsahuje mnoho ─Ćal┼í├şch funkci├ş a slu┼żieb, ako s├║ napr├şklad denn├ę z├ílohy, integrovan├í sie┼ą na doru─Źovanie obsahu, postupovanie webov├Żch str├ínok a sk├║sen├í technick├í podpora WordPress, kedyko─żvek budete chcie┼ą.

Ak porovn├íte cenu hostingov├Żch pl├ínov spolo─Źnosti Kinsta s in├Żmi spravovan├Żmi hostingov├Żmi slu┼żbami WordPress, ur─Źite s├║ z h─żadiska ceny konkurencieschopn├ę.

V├Żkon spolo─Źnosti Kinsta

Kinsta je zalo┼żen├í na platforme Google Cloud Platform.

Ke─Ć do svojho ├║─Źtu Kinsta prid├íte nov├Ż web, m├┤┼żete si vybra┼ą jedno zo 16 glob├ílnych umiestnen├ş. To v├ím umo┼żn├ş hos┼ąova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky na mieste bli┼ż┼íie k cie─żov├ęmu publiku.

Dostupn├ę miesta s├║:

 • Belgicko (BE)
 • Frankfurt (DE)
 • Hamina (FI)
 • Iowa (stredn├í ─Źas┼ą USA)
 • Lond├Żn, Spojen├ę kr├í─żovstvo)
 • Montreal (Severov├Żchodn├í Amerika) 1)
 • Bombaj (IN)
 • Holandsko (z├ípadn├í Eur├│pa) 4)
 • Severn├í Virg├şnia (Spojen├ę ┼ít├íty v├Żchod 4)
 • Oregon (z├ípadn├ę USA)
 • S├úo Paulo (BR)
 • Singapur (SG)
 • Ju┼żn├í Karol├şna (v├Żchod USA) 1)
 • Sydney (AU)
 • Taiwan (TW)
 • Tokio (JP)

Kinsta tie┼ż pon├║ka definovan├ę mno┼żstvo ┼í├şrky p├ísma CDN od svojho partnera KeyCDN. To v├ím umo┼żn├ş uklada┼ą statick├║ k├│piu va┼íich webov├Żch str├ínok na viac ako 30 miestach po celom svete. KeyCDN m├┤┼że tie┼ż hosti┼ą obr├ízky a vide├í.

Je zrejm├ę, ┼że Kinsta sa star├í o v├Żkonnos┼ą webov├Żch str├ínok, a tak chcel vysk├║┼ía┼ą svoje slu┼żby a zisti┼ą, ako r├Żchlo s├║ Kinsta a Google Cloud Platform skuto─Źne.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, ka┼żd├Ż hostingov├Ż pl├ín Kinsta prich├ídza s mo┼żnos┼ąou integrova┼ą sie┼ą na doru─Źovanie obsahu, ke─Ć┼że v┼íak KeyCDN je sie┼ąou na doru─Źovanie obsahu tret├şch str├ín, ni┼ż┼íie uveden├ę testy sa vykonali bez akt├şvneho CDN. , Keby sme sa rozhodli testova┼ą r├Żchlosti s akt├şvnym k─ż├║─Źom KeyCDN, do ur─Źitej miery by sme testovali r├Żchlos┼ą statick├Żch s├║borov HTML ulo┼żen├Żch v glob├ílnej sieti spolo─Źnosti KeyCDN, a nie v├Żkon spolo─Źnosti Kinsta na platforme Google Cloud Platform.

Na ├║─Źely tejto sk├║┼íky:

 • Nain┼ítaloval som nov├║ k├│piu programu WordPress
 • T├ęma dvadsa┼ąsedemn├ís┼ą WordPress bola aktivovan├í
 • Elementor je nain┼ítalovan├Ż
 • Na domovskej str├ínke bola aktivovan├í ┼íabl├│na celej str├ínky Elementor

Neboli nain┼ítalovan├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie doplnky WordPress, malo by to v┼íak sta─Źi┼ą na to, aby sme videli v├Żkon webov├Żch str├ínok hosten├Żch v Kinsta.

Stielka Elementor
Na domovsk├║ str├ínku m├┤jho testovacieho webu WordPress bola pou┼żit├í ┼íabl├│na obchodn├ęho ┼ít├Żlu.

Celkom som bol ohromen├Ż v├Żkonom Kinsty v oblasti slu┼żieb benchmarkingu r├Żchlosti. Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, neboli nain┼ítalovan├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie doplnky WordPress, tak┼że celkov├í hmotnos┼ą str├ínky bude ni┼ż┼íia ako ve─ża ┼żiv├Żch webov├Żch str├ínok, av┼íak nebol aktivovan├Ż ┼żiadny doplnok z vyrovn├ívacej pam├Ąte a nebola pou┼żit├í ┼żiadna sie┼ą doru─Źovanie obsahu.

Google PageSpeed ÔÇőÔÇőInsights pre m┼ła nezobrazil sk├│re PageSpeed, ale dal optimaliza─Źn├ę sk├│re 81/100 pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe a 79/100 pre mobiln├ę telef├│ny.

Odpor├║─Źanie spolo─Źnosti Google bolo optimalizova┼ą obr├ízky a minimalizova┼ą CSS a Javascript. Toto s├║ probl├ęmy, ktor├ę by plugin pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress vyrie┼íil.

Štatistiky Google PageSpeed

GTmetrix dal sk├│re v├Żkonnosti A (92%) a YSlow sk├│re B (82%). Povedal, ┼że 47 ┼żiadost├ş a 2 MB zo s├║boru na str├ínke 1,2 sek├║nd na na─Ź├ştanie.

GTmetrix

Pingdom dal hodnotenie v├Żkonu A (92%). Aj ke─Ć hl├ísen├í ve─żkos┼ą str├ínky a celkov├ę po┼żiadavky na str├ínku boli podobn├ę, uk├ízalo sa r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie 796 milisek├║nd.

Pingdom

Predch├ídzaj├║ce spr├ívy o v├Żkonnosti s├║ najp├┤sobivej┼íie, ke─Ć si uvedom├şte, ┼że testovan├í ┼íabl├│na str├ínky bola neoptimalizovanou str├ínkou bez mierky a bez mierky ve─żkosti obr├ízka.

Bli┼ż┼í├ş poh─żad na str├ínku ukazuje, ┼że asi 80% ve─żkosti str├ínky poch├ídza z obr├ízkov. To je ve─żk├í v├íha na pridanie na str├ínku.

Členenie správy o pingdome

Zhrnutie poskytnut├ę spolo─Źnos┼ąami GTmetrix a Pingdom ukazuje, ┼że ─Źas odozvy na server Kinsta bol okolo 200 milisek├║nd. To je p├┤sobiv├ę a ilustrat├şvne, ako r├Żchlo s├║ Kinsta a Google Cloud Platform.

Ak bol aktivovan├Ż plugin pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress a bola pou┼żit├í sie┼ą na doru─Źovanie obsahu od spolo─Źnosti Kinsta, nepochybujem o tom, ┼że v├Żkonnos┼ą m├┤jho testovacieho webu by bola v├Żrazne r├Żchlej┼íia.

záver

Kinsta sa r├Żchlo etablovala na trhu ako profesion├ílna spolo─Źnos┼ą pon├║kaj├║ca spo─żahliv├Ż a bezpe─Źn├Ż hosting WordPress spolu s technickou podporou WordPress.

Pou┼ż├şvate─żom WordPress pon├║kaj├║ ve─ża skvel├Żch funkci├ş, ako s├║ denn├ę z├ílohy, postupovanie webov├Żch str├ínok, klonovanie webov├Żch str├ínok a r├Żchly v├Żkon pomocou glob├ílnej siete na doru─Źovanie obsahu spolo─Źnosti KeyCDN.

V├í┼í informa─Źn├Ż panel MyKinsta sa ─żahko pou┼ż├şva, aj ke─Ć ako niekto, kto v┼żdy pou┼ż├şval praktickej┼í├ş pr├şstup k spr├íve webov├Żch str├ínok, by som r├íd videl lep┼íiu podporu doplnkov WordPress a podporu t├ęm na informa─Źnom paneli. Ve─żmi u┼żito─Źn├Ż by bol aj spr├ívca s├║borov.

Ovl├ídac├ş panel Kinsta

─Äal┼íie inform├ície o spolo─Źnosti Kinsta n├íjdete na ich ofici├ílnych webov├Żch str├ínkach a ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky, kontaktujte ich.

─Äakujem za pre─Ź├ştanie.

Kevin