Recenzia s kamerou Ring Floodlight: najlepšia ochrana pre váš domov?

Recenzia s kamerou Ring Floodlight: najlepšia ochrana pre váš domov? 1

Prste┼ł je pravdepodobne najlep┼íie zn├ímy pre svoje zvon─Źeky s videom, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ nielen hovori┼ą s k├Żmko─żvek vo va┼íich predn├Żch dver├ích, ke─Ć nie ste nabl├şzku, ale m├┤┼żu by┼ą dokonca pou┼żit├ę na zachytenie nechcen├Żch n├ív┼ítevn├şkov v├í┼ího domova.

Je ├║plne pochopite─żn├ę, ┼że spolo─Źnos┼ą preniesla svoju technol├│giu sn├şmania pohybu na bezpe─Źnostn├║ kameru, ktor├í poskytuje ove─ża ┼íir┼íie zorn├ę pole mimo v├í┼ího domova. Presne to sa tu kontroluje: kamera Ring Floodlight, kamera s pripevnen├Żm svetlometom, ktor├í sa rozsvieti v┼żdy, ke─Ć zist├ş pohyb.

Prste┼ł v┼íak nie je s├ím na trhu s vonkaj┼í├şmi bezpe─Źnostn├Żmi kamerami, ale m├┤┼że to urobi┼ą dos┼ą pre to, aby poskytol v┼íetku ochranu, ktor├║ v├í┼í domov potrebuje?

Inštalácia a nastavenie

 • Iba dr├┤tov├ę sie┼ąov├ę nap├íjanie (100 – 240 V)
 • Vy┼żaduje profesion├ílnu in┼ítal├íciu
 • Vy┼żaduje sa Wi-Fi v dosahu (2Iba p├ísmo 4 GHz)
 • Odolnos┼ą vo─Źi poveternostn├Żm vplyvom (prev├ídzka od -28 ┬░ C do 48 ┬░ C)

Na rozdiel od niektor├Żch vonkaj┼í├şch bezpe─Źnostn├Żch kamier – napr├şklad Arlo – kamera Ring Floodlight funguje iba na nap├íjanie zo siete a nem├í k dispoz├şcii bezdr├┤tov├║ bat├ęriu. Preto sa mus├şte uisti┼ą, ┼że ste kvalifikovan├Ż elektrik├ír, alebo si m├┤┼żete necha┼ą niekoho, kto je tu, aby v├ím ho nain┼ítaloval.

Bez oh─żadu na to, ktor├║ cestu in┼ítal├ície zvol├şte, v z├íujme ─Źo najjednoduch┼íieho nastavenia sa mus├şte uisti┼ą, ┼że je v bl├şzkosti pr├şstup k sie┼ąovej z├ísuvke, ktor├í do istej miery ur─Ź├ş, kam umiestnite fotoapar├ít na svoj majetok. Nebolo by nemo┼żn├ę vlo┼żi┼ą relevantn├Ż riadok, samozrejme, ale to m├┤┼że za─Źa┼ą zvy┼íova┼ą v├Żdavky.

Ak chcete kameru nain┼ítalova┼ą sami, budete si musie┼ą stiahnu┼ą aplik├íciu Ring (k dispoz├şcii pre syst├ęmy iOS aj Android), ktor├í v├ím pom├┤┼że s procesom in┼ítal├ície. V r├ímci toho je nieko─żko kr├ítkych vide├ş s pomocnou in┼ítal├íciou, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu s namontovan├şm a in┼ítal├íciou kamery Floodlight na va┼íu stenu. Note ┼że vo Ve─żkej Brit├ínii si elektrick├í sie┼ą vy┼żaduje, aby bol bezpe─Źn├Ż a legit├şmny ofici├ílny podpis kvalifikovan├Żm odborn├şkom. Budete musie┼ą skontrolova┼ą pravidl├í a nariadenia v in├Żch krajin├ích.

Po pripojen├ş fotoapar├ítu m├┤┼żete aplik├íciu pou┼żi┼ą na nastavenie a pripojenie k dom├ícej sieti. Kliknite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×nastavi┼ą zariadenieÔÇť a aplik├ícia v├ís po┼żiada, aby ste vybrali produkt Ring, ktor├Ż chcete prida┼ą – mo┼żno u┼ż m├íte existuj├║ce, alebo chcete k├║pi┼ą viac – a potom potvr─Ćte svoju polohu. Aplik├ícia vyh─żad├í va┼íu dom├ícu sie┼ą, aby ste ju mohli pripoji┼ą k internetu.

Funguje to iba na internete 2.4GHz p├ísmo, preto┼że poskytuje ┼íir┼í├ş a dlh┼í├ş dosah – potrebn├ę, preto┼że v├í┼í dom├íci smerova─Ź bude vo vn├║tri, pravdepodobne telly. Nemus├şte sa stara┼ą o to neust├íle pomocou ┼í├şrky p├ísma, preto┼że pou┼ż├şva ├║daje iba vtedy, ke─Ć zist├ş pohyb alebo ke─Ć sledujete priamy prenos. Ak je kamera Floodlight pr├şli┼í vzdialen├í od smerova─Źa, m├┤┼że ma┼ą probl├ęm, v takom pr├şpade by ste mohli uva┼żova┼ą o nastaven├ş sie┼ąovej siete.

Dizajn a vlastnosti: ─Żahk├ę fantastick├ę

 • Mont├í┼żna doska s priemerom 12 cm
 • Nastavite─żn├Ż dr┼żiak pre polohovanie
 • Du├ílne LED svetlomety (farebn├í teplota 3000 K)

Napriek tomu, ┼że obsahuje kameru a dva svetlomety, m├í Ring kamera relat├şvne kompaktn├║ mont├í┼żnu dosku, tak┼że ju m├┤┼żete relat├şvne ─żahko pripevni┼ą na stenu. Samotn├Ż kamerov├Ż modul je pomerne ve─żk├Ż a nach├ídza sa na spodnej strane mont├í┼żnej dosky. Je lemovan├Ż svetlometmi, ktor├ę maj├║ v├Żstup pri 3000 kelvinoch, ─Ź├şm sa l├║─Ź zaradil do kateg├│rie ÔÇ×tepl├ęhoÔÇť osvetlenia, tak┼że je ide├ílny na vonkaj┼íie pou┼żitie. Aj ke─Ć, ak ste zlodej, na tom nebude ni─Ź ÔÇ×tepl├ęÔÇť!

Fotoapar├ít aj svetl├í m├┤┼żu ma┼ą nastaven├║ svoju polohu, aby ste sa uistili, ┼że z├şskate ─Źo najlep┼íie zorn├ę pole. Ring tie┼ż hovor├ş, ┼że cel├í jednotka vydr┼ż├ş teploty od -20 ┬░ C do 48 ┬░ C, tak┼że bude viac ako schopn├í zvl├ída┼ą meniace sa po─Źasie. Vo Ve─żkej Brit├ínii, kde sme testovali, sme sa s tak├Żmito extr├ęmami nestretli, samozrejme.

Pohybov├ę z├│ny: Prisp├┤soben├ę sledovanie pohybu

 • Aplik├ícia pre iOS a Android na varovanie, ┼żiv├ę zobrazenie a komunik├íciu

Hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo budete ma┼ą kameru Ring Floodlight, je jej detekcia pohybu. M├í dvoj├║rov┼łov├║ detekciu, ─Źo znamen├í, ┼że dok├í┼że rozli┼íova┼ą medzi objektmi a ─żu─Ćmi, rovnako ako in├ę produkty, vr├ítane fotoapar├ítov Nest. Pas├şvne infra─Źerven├ę senzory na Prste┼ł s├║ citlivej┼íie na objekty, ako s├║ aut├í a zvierat├í, ale nastavenia m├┤┼żete upravi┼ą tak, aby boli menej citliv├ę a upozornia v├ís iba vtedy, ke─Ć zistia ─żud├ş.

Recenzia s kamerou Ring Floodlight: najlepšia ochrana pre váš domov? 2

Rovnako ako u zvon─Źeka zvon─Źekov├ęho videa 2, m├┤┼żete nastavi┼ą pohybov├ę z├│ny pre kameru Floodlight. Toto je dosiahnut├ę v aplik├ícii a umo┼ż┼łuje v├ím nastavi┼ą oblasti, na ktor├ę bude kamera d├íva┼ą pozor na ak├Żko─żvek pohyb. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zmen┼íi┼ą predvolen├║ z├│nu, aby sa neprest├ívala neust├íle zobrazova┼ą, a zasiela┼ą v├ím upozornenia v┼żdy, ke─Ć auto prejde okolo v├í┼ího domu alebo ke─Ć chodia pravideln├ş ps├ş chodci skoro r├íno. Rozhodli sme sa nastavi┼ą na┼íu z├│nu iba na pr├şjazdov├║ cestu, tak┼że sme boli upovedomen├ş len vtedy, ke─Ć sa ─Źlenovia rodiny vr├ítili domov alebo, napr├şklad, k dver├ím pri┼íiel vodi─Ź dod├ívky.

Programy pohybu m├┤┼żete nastavi┼ą aj v r├ímci aplik├ície, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete deaktivova┼ą v├Żstrahy pohybu v ur─Źitom ─Źasovom obdob├ş av ur─Źit├Żch d┼łoch. Ak napr├şklad viete, ┼że budete doma cel├Ż de┼ł napr├şklad v stredu, tak┼że ste bl├şzko pri dver├ích, m├┤┼żete nastavi┼ą kameru tak, aby cel├Ż de┼ł zak├ízala pohyb, aby ste nemuseli ru─Źne ot├í─Źa┼ą v├Żstrahy.

┼Żiv├ę vysielanie a nahr├ívanie videa

 • Uhol 270 ┬░ z ultra┼íirok├Żch ┼ío┼íoviek
 • Po detekcii zachyt├ş z├íbery vo form├íte 1080p (Full HD)
 • Ulo┼ż├ş klipy do cloudu pre bud├║ce pou┼żitie

Kamera Ring Floodlight zaznamen├íva video vo vysokom rozl├ş┼íen├ş 1080p – pri streamovan├ş na┼żivo aj pri detekcii pohybu – a uklad├í klip do cloudu pre bud├║ce pou┼żitie.

Kvalita je skuto─Źne ve─żmi dobr├í: farby s├║ prirodzen├ę a pohyb je plynul├Ż. Zorn├ę pole je ve─żkorys├ę a jeden z naj┼íir┼í├şch uhlov, ak├Ż sme videli na vonkaj┼íej kamere. M├í v┼íak iba digit├ílne pribl├ş┼żenie, tak┼że ke─Ć sa pomocou pribl├ş┼żenia pribl├ş┼żite pomocou smartf├│nu, kvalita sa v├Żrazne zn├ş┼żi.

Kvalita v noci sa op├Ą┼ą zn├ş┼żi, ale pridan├şm dvoch jasn├Żch svetlometov sa osvetl├ş ve─żk├í ─Źas┼ą v├Żh─żadu, tak┼że m├┤┼żete st├íle vidie┼ą, ─Źo sa deje. V z├ívislosti od toho, kde m├íte nain┼ítalovan├Ż fotoapar├ít, sa ur─Ź├ş, ko─żko oblasti m├┤┼żete vidie┼ą v noci. Pre n├ís to znamenalo len mal├║ ─Źas┼ą na┼íej pr├şjazdovej cesty.

Stop! Kto tam ide?

 • Obojsmern├í komunik├ícia prostredn├şctvom aplik├ície
 • Poplachov├í sir├ęna 110 dB

Podobn├Żm sp├┤sobom ako zvon─Źek videa 2, kamera Floodlight v├ím umo┼ż┼łuje hovori┼ą s ak├Żmiko─żvek n├ív┼ítevn├şkmi v├í┼ího domu, bu─Ć im ozn├ími┼ą, ┼że ste pre─Ź, alebo im poveda┼ą, kam m├┤┼żu ├şs┼ą, ak s├║ nechcen├ş.

Kvalita zvuku z kamery je skuto─Źne ve─żmi dobr├í – a hlasn├í. Ke─Ć sme cez to hovorili s ─Źlenom na┼íej rodiny, boli sme presved─Źen├ş, ┼że zvy┼íok ulice n├ís bude m├┤c┼ą po─Źu┼ą.

Vstavan├Ż mikrof├│n je schopn├Ż zachyti┼ą zvuk aj od n├ív┼ítevn├şkov z ve─żkej vzdialenosti. Vzdialenos┼ą medzi kamerou a na┼íimi predn├Żmi dverami je pomerne ve─żk├í, napriek tomu sme boli schopn├ş dokonale po─Źu┼ą ─żud├ş, ke─Ć s nimi prostredn├şctvom aplik├ície hovorili.

Recenzia s kamerou Ring Floodlight: najlepšia ochrana pre váš domov? 3

Ak ste mimo domova a v┼íimnete si nepr├şjemn├Żch votrelcov, nielen┼że bud├║ osvetlen├ş svetlometmi, ale ostatn├Żm v okol├ş m├┤┼żete ozn├ími┼ą ich pr├ştomnos┼ą aktiv├íciou zabudovanej sir├ęny. Ur─Źite vystra┼í├şte ne┼żiaducich host├ş a prebud├şte susedov, aby videli, ─Źo sp├┤sobuje v┼íetku nepokoj. Nesk├┤r m├┤┼żete uk├íza┼ą, ako v├ís mrz├ş niektor├ę kvety, ─Źokol├ída a f─ża┼ía v├şna.

N├íklady na predplatn├ę

 • ┬ú20,50 / mesiac alebo 25 GBP / rok potom (┬ú8/ 80 GBP pre viacn├ísobn├ę nastavenie produktu)
 • Funkcie bez predplatn├ęho, ÔÇőÔÇőm├şnus ┼íetrenie v cloude

V┼żdy, ke─Ć kamera Floodlight detekuje pohyb, odo┼íle do telef├│nu upozornenie, aby ste sa mohli okam┼żite dotkn├║┼ą ┼żiv├ęho zobrazenia a zisti┼ą, ─Źo sp├┤sobilo. Fotoapar├ít zaznamen├í aj pohybov├Ż klip a ulo┼ż├ş ho do cloudu, aby ste k nemu nesk├┤r mali pr├şstup prostredn├şctvom svojho ├║─Źtu Ring – prostredn├şctvom aplik├ície alebo v po─Ź├şta─Źi.

Aby ste v┼íak mohli pou┼ż├şva┼ą funkciu cloud-save, mus├şte zaplati┼ą predplatn├ę. Ak m├íte len jeden produkt Ring, m├┤┼żete zaplati┼ą ┬ú20,50 / ÔéČ3/ $3 za mesiac alebo 25 GBP / 30 EUR / 30 USD ro─Źne. Ak pl├ínujete z├şska┼ą nieko─żko zariaden├ş typu Ring, potom m├┤┼żete zaplati┼ą ┬ú8/ 10 EUR / 10 dol├írov mesa─Źne alebo 80 GBP / 100 EUR / 99 dol├írov ro─Źne, aby boli v┼íetky pokryt├ę.