Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy

Spravovanie rekl├ím na va┼íom blogu je ─Źasto dos┼ą ├║navn├ę. Mus├şte sa prihl├ísi┼ą na odber reklamn├Żch siet├ş, o─Źak├íva┼ą, ┼że va┼ía t├ęma WordPress pon├║kne oblasti umiestnenia reklamy, a pr├şpadne by ste mali s nejak├Żm k├│dom spolupracova┼ą, aby ste zabezpe─Źili, ┼że sa reklamy zobrazia na spr├ívnych miestach. Mus├şte tie┼ż pracova┼ą na ve─żkostiach reklamy a zisti┼ą, ─Źi obsah, ktor├Ż sa v t├Żchto reklam├ích zobrazuje, je skuto─Źne relevantn├Ż pre v├í┼í web.

Na zr├Żchlenie procesu je k dispoz├şcii nieko─żko doplnkov na spr├ívu rekl├ím. Jeden z nich sa naz├Żva WP Pro Advertising a s─żubuje podporu v┼íetk├Żm hlavn├Żm reklamn├Żm sie┼ąam, integr├ícii elektronick├ęho obchodu a v├Żkonn├Żm n├ístrojom na prisp├┤sobenie. Pri tejto kontrole programu WP Pro Advertising skontrolujeme, ─Źi doplnok obsahuje to, ─Źo je potrebn├ę na to, aby sa v├í┼í reklamn├Ż pl├ín stal efekt├şvnym.

Doplnok reklamn├ęho syst├ęmu WP Pro sa pred├íva prostredn├şctvom CodeCanyon Marketplace. V s├║─Źasnosti je cena 29 dol├írov, ─Źo v├ím poskytuje ┼íes┼ąmesa─Źn├Ż z├íkazn├şcky servis. M├┤┼żete tie┼ż zaplati┼ą $ 9.38 pred─║┼żi┼ą t├║to podporu na cel├Żch 12 mesiacov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 1

Ad plugin je vyvinut├Ż t├şmom s n├ízvom Tunafish, ktor├Ż poskytuje vynikaj├║cu webov├║ str├ínku, kde sa dozviete viac o produktoch spolo─Źnosti a pozrite si dokument├íciu pre va┼íe osobn├ę pou┼żitie. T├íto webov├í str├ínka obsahuje aj nieko─żko pr├şkladov pou┼ż├şvan├ęho doplnku WP Pro Advertising, tak┼że m├┤┼żete z├şska┼ą predstavu o tom, ako ostatn├ş vyu┼ż├şvaj├║ v├Żhody t├Żchto funkci├ş.

Celkovo je webov├í str├ínka dobr├Ż za─Źiatok. V├Żvoj├íri doplnkov nemaj├║ v┼żdy ├║pln├ę podporn├ę moduly alebo webov├ę str├ínky. Teraz sa pozrime na funkcie a zist├şme, ─Źo bude u┼żito─Źn├ę pre v├Ą─Ź┼íinu blogerov a podnikate─żov.

Recenzia reklamy WP Pro: najlepšie funkcie

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 2

Zobrazi┼ą viac rekl├ím s r├┤znymi ├║─Źinkami

Flexibilita s va┼íimi reklamami je ve─żmi d├┤le┼żit├í, preto je dobr├ę vedie┼ą, ┼że reklama WP Pro Advertising obsahuje nieko─żko vstavan├Żch mo┼żnost├ş zobrazovania rekl├ím v r├┤znych form├ítoch.

Doplnok napr├şklad obsahuje reklamn├║ mrie┼żku, ktor├í m├í na bo─Źnom paneli viacero reklamn├Żch pruhov naraz. Jednou z mojich ob─ż├║ben├Żch je schopnos┼ą zobrazi┼ą p├Ą┼ąsekundov├║ reklamu a potom zmizn├║┼ą do novej. Je to podobn├ę tomu, ako digit├ílne billboardy vyu┼ż├şvaj├║ tento mal├Ż priestor, ale st├íle zobrazuj├║ viac rekl├ím.

─Äal┼í├şm zauj├şmav├Żm form├ítom reklamy je pokry┼ą cel├ę pozadie webu jednou reklamou. Videl som to na webov├Żch str├ínkach Rotten Tomatoes, kde ve─żk├Ż filmov├Ż plag├ít pokr├Żva v├Ą─Ź┼íinu z├íhlavia a bo─Źn├Żch panelov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 3

A kone─Źne, doplnok WP Pro Advertising pom├íha integrova┼ą va┼íe reklamy do pr├şspevkov a str├ínok. Ak teda chcete mierne rozdeli┼ą svoj obsah a umiestni┼ą reklamy do oblasti, ktor├í m├í viac o─Ź├ş, je to ├║plne mo┼żn├ę.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 4

Tvorca vizuálnych bannerov

Ako vlastn├şk webov├Żch str├ínok budete niekedy musie┼ą vytv├íra┼ą bannerov├ę reklamy. Inokedy dostanete n├ívrhy od spolo─Źnost├ş, ktor├ę uskuto─Ź┼łuj├║ platby. Inokedy sa jednoducho pripoj├şte k reklamnej sieti, kde v├ím bude doru─Źen├Ż v┼íetok reklamn├Ż obsah.

Ak ste v situ├ícii, ke─Ć potrebujete navrhn├║┼ą svoju reklamu, je lep┼íie ma┼ą k dispoz├şcii gener├ítor drag and drop, ako je tu uveden├Ż.

Detekcia blokovania reklamy

Blok├ítory rekl├ím s├║ moment├ílne ve─żmi z├║riv├ę, ale to stavia online obchodn├şkov a blogerov do zlo┼żitej situ├ície. Je zrejm├ę, ┼że nechcete, aby boli va┼íe reklamy tak├ę ┼íkared├ę, ┼że va┼íi n├ív┼ítevn├şci s├║ na┼ítvan├ş, ale z├írove┼ł mus├şte zarobi┼ą peniaze.

Na┼í┼ąastie v├ís program WP Pro Advertising kryje na oboch frontoch. Doplnok v prvom rade pom├íha navrhova┼ą ─Źist├ę a nevtierav├ę reklamy. Potom zist├ş, kedy pou┼ż├şvatelia pou┼ż├şvaj├║ n├ístroj na blokovanie rekl├ím. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete blokova┼ą obsah, ke─Ć m├í niekto blokova─Ź rekl├ím alebo ho dokonca m├┤┼żete kontaktova┼ą a po┼żiada┼ą o jeho vypnutie.

Integrácia s programom MailChimp

Pri pou┼ż├şvan├ş e-mailov├ęho spravodajcu je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą sp├┤soby, ako ho spe┼ła┼żi┼ą. N├ístroje e-mailov├ęho marketingu, ako je MailChimp, v predvolenom nastaven├ş nemaj├║ jednoduch├ę sp├┤soby, ako zahrn├║┼ą reklamy.

Program WP Pro Advertising v┼íak pon├║ka funkcie na r├Żchle vlo┼żenie rekl├ím z va┼íich webov├Żch str├ínok do va┼íich e-mailov. Funguje to, preto┼że ka┼żd├í vytvoren├í reklamn├í z├│na m├í svoj vlastn├Ż informa─Źn├Ż kan├íl RSS. Ke─Ć importujete informa─Źn├Ż kan├íl do slu┼żby MailChimp, vo va┼íich bulletinoch sa zobrazia rovnak├ę reklamy.

─îist├Ż informa─Źn├Ż panel na sledovanie ┼ítatist├şk a spr├ívu rekl├ím

Ke─Ć┼że spr├íva viacer├Żch rekl├ím m├í tendenciu komplikova┼ą sa, doplnok WP Pro Advertising sa pok├║┼ía tento neporiadok vy─Źisti┼ą a poskytuje ─Źist├ę rozlo┼żenie, aby pochopil va┼íe ┼ítatistick├ę ├║daje o reklam├ích a ktor├ę z va┼íich kampan├ş s├║ moment├ílne spusten├ę.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 5

Na hlavnom paneli doplnku z├şskate r├Żchly preh─żad o jeho ┼ítatistik├ích – s kliknutiami, zobrazeniami a MP. M├┤┼żete si tie┼ż zobrazi┼ą najnov┼íie bannery spusten├ę na webe spolu s n├íkupmi bannerov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 6

V┼íetky nastavenia a funkcie s├║ zl├║─Źen├ę do jednej oblasti dashboardu WordPress. Na karte Reklama sa zobrazuj├║ mo┼żnosti ako Bannery, Inzerenti, Kampane, Tvorca bannerov, ┼átatistika a N├íkupy.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 7

Podpora v┼íetk├Żch hlavn├Żch reklamn├Żch siet├ş

V s├║─Źasnosti nie je be┼żn├ę chodi┼ą a pred├íva┼ą reklamn├Ż priestor jednotlivo. D├┤vodom s├║ hlavn├ę reklamn├ę siete, ako s├║ Google AdSense, Adsterra a Infolinks.

Reklamn├ę siete funguj├║ tak, ┼że zobrazuj├║ dynamick├ę reklamy, tak┼że nie je d├┤vod, aby ste sa vyd├ívali za inzerentov. Tieto siete v├Ą─Ź┼íinou sleduj├║ aktivitu pou┼ż├şvate─żov pomocou s├║borov cookie a zoh─żad┼łuj├║, ak├Ż typ obsahu maj├║ na svojej vlastnej webovej str├ínke.

Takto s├║ zobrazen├ę reklamy skuto─Źne relevantn├ę pre va┼íe str├ínky a pou┼ż├şvate─ża.

Preto sa sta─Ź├ş prihl├ísi┼ą do jednej z reklamn├Żch siet├ş a pripoji┼ą ju k doplnku WP Pro Advertising. Mus├şte vybra┼ą, kde sa maj├║ reklamy zobrazova┼ą. Potom v┼íetku pr├ícu vykon├í reklamn├í sie┼ą.

Predaj reklamy bol dokon─Źen├Ż prostredn├şctvom v├í┼ího webu

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklamy 8

Toto je jedna z funkci├ş, ktor├í ma skuto─Źne zaujme. Aj ke─Ć s├║ reklamn├ę siete tak popul├írne, m├┤┼żete ma┼ą niektor├Żch konkr├ętnych inzerentov, ktor├ş by radi pri┼íli priamo k v├ím. Mnoho webov├Żch str├ínok si tie┼ż vyhradzuje reklamn├ę oblasti s najvy┼í┼íou hodnotou na priamy predaj, preto┼że takto m├┤┼żu vo v┼íeobecnosti z├şska┼ą viac pe┼łaz├ş.

Prostredn├şctvom reklamy WP Pro Advertising m├┤┼żete ur─Źi┼ą, ko─żko reklamn├Żch priestorov preda┼ą, a potom inkasova┼ą platby prostredn├şctvom svojich webov├Żch str├ínok. Uk├í┼że n├ív┼ítevn├şkom, ┼że reklama je na predaj, a prevedie ich procesom platby za reklamu.

Ako som u┼ż spomenul, nie je to vlastnos┼ą, ktor├║ v┼íetci bud├║ pou┼ż├şva┼ą, ale niektor├ş ju pova┼żuj├║ za nenahradite─żn├║.

Kto by mal zv├í┼żi┼ą doplnok reklamy WP Pro?

P├í─Źi sa mi z├ísuvn├Ż modul WP Pro Advertising pre blogerov a firmy, ktor├ę pl├ínuj├║ sp├║┼í┼ąa┼ą viac rekl├ím na jednej webovej str├ínke. Iba zobrazenie jednej alebo dvoch bannerov├Żch rekl├ím na va┼íom webe nezaru─Źuje tak├Ż robustn├Ż n├ístroj pre spr├ívu, ale doplnok v├ím bude dobre fungova┼ą, ak m├íte desiatky rekl├ím.

Okrem toho je v oddelen├ş personaliz├ície vynikaj├║ci doplnok WP Pro Advertising. M├┤┼żete prida┼ą efekty, v─Ćaka ktor├Żm bude jedna a druh├í slabn├║┼ą.

V├Żhodou je aj predaj rekl├ím prostredn├şctvom doplnku, zatia─ż ─Źo reklamy s├║ zahrnut├ę do bulletinov. Ak sa v├ím niektor├í z t├Żchto funkci├ş zd├í by┼ą zauj├şmav├í, cena 29 dol├írov sa r├Żchlo zaplat├ş. Navy┼íe z├şskate v├Żhodu spo─żahliv├ęho z├íkazn├şckeho servisu.

Z├şskajte reklamn├Ż syst├ęm WP Pro

Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa inzercie WP Pro, alebo ak chcete nap├şsa┼ą vlastn├║ recenziu doplnku, zanechajte n├ím pros├şm pozn├ímku v ─Źasti s koment├írmi.