Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám

Spravovanie rekl├ím na va┼íom blogu je ─Źasto dos┼ą ├║navn├ę. Mus├şte sa zaregistrova┼ą v reklamn├Żch sie┼ąach, po─Źka┼ą, k├Żm t├ęma WordPress pon├║kne oblasti umiestnenia, a spolupracova┼ą s nejak├Żm k├│dom, aby ste zabezpe─Źili, ┼że sa reklamy zobrazia na spr├ívnych miestach. Okrem toho mus├şte pracova┼ą na ve─żkostiach reklamy a ubezpe─Źi┼ą sa, ┼że obsah, ktor├Ż sa v t├Żchto reklam├ích zobrazuje, je skuto─Źne relevantn├Ż pre va┼íe str├ínky.

Na zr├Żchlenie procesu je k dispoz├şcii nieko─żko doplnkov na spr├ívu rekl├ím. Jeden sa naz├Żva WP Pro Advertising a s─żubuje podporu v┼íetk├Żm hlavn├Żm reklamn├Żm sie┼ąam, integr├ícii elektronick├ęho obchodu a v├Żkonn├Żm n├ístrojom na prisp├┤sobenie. V tejto recenzii programu WP Pro Advertising zist├şme, ─Źi doplnok obsahuje to, ─Źo je potrebn├ę na to, aby sa v├í┼í reklamn├Ż pl├ín stal efekt├şvnym.

Doplnok reklamn├ęho syst├ęmu WP Pro sa pred├íva na trhu CodeCanyon Marketplace. V s├║─Źasnej dobe je cena 29 dol├írov, a to pon├║ka ┼íes┼ą mesiacov z├íkazn├şckeho servisu. M├┤┼żete tie┼ż zaplati┼ą $ 9.38 roz┼í├şri┼ą t├║to podporu na 12 cel├Żch mesiacov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 2

Doplnok reklamy vyvinul t├şm s n├ízvom Tunafish, ktor├Ż v├ím poskytuje vynikaj├║cu webov├║ str├ínku, kde sa dozviete viac o produktoch spolo─Źnosti a pozrite si dokument├íciu pre svoje osobn├ę pou┼żitie. Str├ínka obsahuje aj nieko─żko pr├şkladov pou┼ż├şvania doplnku WP Pro Advertising, tak┼że m├┤┼żete z├şska┼ą predstavu o tom, ako ostatn├ş vyu┼ż├şvaj├║ v├Żhody t├Żchto funkci├ş.

Celkovo je webov├í str├ínka dobr├Ż za─Źiatok. V├Żvoj├íri doplnkov nemaj├║ v┼żdy podporn├ę moduly alebo ├║pln├ę webov├ę str├ínky. Teraz sa po─Ćme ponori┼ą do zdrojov a uvid├şme, ─Źo bude u┼żito─Źn├ę pre v├Ą─Ź┼íinu blogerov a podnikate─żov.

Recenzia reklamy WP Pro: najlepšie funkcie

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 3

Zobrazi┼ą viac rekl├ím s r├┤znymi ├║─Źinkami

Flexibilita s va┼íimi reklamami je ve─żmi d├┤le┼żit├í, preto je dobr├ę vedie┼ą, ┼że reklama WP Pro Advertising obsahuje nieko─żko intern├Żch mo┼żnost├ş zobrazovania rekl├ím v r├┤znych form├ítoch.

Doplnok napr├şklad obsahuje reklamn├║ mrie┼żku, ktor├í m├í na bo─Źnom paneli viacero reklamn├Żch pruhov naraz. Jednou z mojich ob─ż├║ben├Żch je schopnos┼ą zobrazi┼ą p├Ą┼ąsekundov├║ reklamu a potom zmizn├║┼ą v novej. Je to podobn├ę, ako digit├ílne billboardy vyu┼ż├şvaj├║ tento mal├Ż priestor, ale st├íle zobrazuj├║ nieko─żko rekl├ím.

─Äal┼í├şm zauj├şmav├Żm form├ítom reklamy je pokry┼ą cel├ę pozadie str├ínky pomocou reklamy. Videl som to na webovej str├ínke Rotten Tomatoes, kde ve─żk├Ż filmov├Ż plag├ít pokr├Żva v├Ą─Ź┼íinu pozadia z├íhlavia a bo─Źn├Żch panelov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 4

Nakoniec v├ím doplnok WP Pro Advertising pom├íha integrova┼ą va┼íe reklamy do pr├şspevkov a str├ínok. Ak teda chcete svoj obsah mierne rozdeli┼ą a umiestni┼ą svoje reklamy do oblasti s v├Ą─Ź┼í├şm po─Źtom o─Ź├ş, je to ├║plne mo┼żn├ę.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 5

Tvorca vizuálnych bannerov

Ako vlastn├şk webov├Żch str├ínok budete niekedy musie┼ą vytvori┼ą svoje bannery. Inokedy dostanete n├ívrhy od spolo─Źnost├ş, ktor├ę uskuto─Ź┼łuj├║ platby. Inokedy sa jednoducho pripoj├şte k reklamnej sieti, kde v├ím bude doru─Źen├Ż v┼íetok reklamn├Ż obsah.

Ak sa nach├ídzate v situ├ícii, ke─Ć potrebujete vytvori┼ą svoju reklamu, je najlep┼íie ma┼ą tu zahrnut├Ż gener├ítor drag and drop.

Detekcia reklamn├ęho bloku

Blok├ítory rekl├ím s├║ moment├ílne v m├│de, ale obchodn├şci online a blogeri sa t├Żm dost├ívaj├║ na ┼ąa┼żk├ę miesto. Je zrejm├ę, ┼że nechcete, aby boli va┼íe reklamy tak├ę nepr├şjemn├ę, ┼że va┼íi n├ív┼ítevn├şci s├║ na┼ítvan├ş, ale z├írove┼ł mus├şte zarobi┼ą peniaze.

Na┼í┼ąastie v├ís program WP Pro Advertising kryje na oboch frontoch. Doplnok v prvom rade pom├íha vytv├íra┼ą ─Źist├ę a nen├ípadn├ę reklamy. Potom zist├ş, kedy pou┼ż├şvatelia pou┼ż├şvaj├║ n├ístroj na blokovanie rekl├ím. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete zablokova┼ą obsah, ke─Ć m├í niekto blokovanie rekl├ím alebo v├ís dokonca m├┤┼że kontaktova┼ą, aby ste po┼żiadali o jeho deaktiv├íciu.

Integrácia s programom MailChimp

Pri pou┼ż├şvan├ş e-mailov├ęho spravodajcu je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą sp├┤soby, ako ho spe┼ła┼żi┼ą. N├ístroje e-mailov├ęho marketingu, ako je MailChimp, v predvolenom nastaven├ş nemaj├║ jednoduch├ę sp├┤soby, ako zahrn├║┼ą reklamy.

WP Pro Advertising v┼íak pon├║ka funkcie na r├Żchle vlo┼żenie rekl├ím na svoje str├ínky do va┼íich e-mailov. Funguje to, preto┼że ka┼żd├í vytvoren├í reklamn├í z├│na m├í svoj vlastn├Ż informa─Źn├Ż kan├íl RSS. Ke─Ć importujete informa─Źn├Ż kan├íl do slu┼żby MailChimp, vo va┼íich bulletinoch sa zobrazia rovnak├ę reklamy.

─îist├Ż informa─Źn├Ż panel na sledovanie ┼ítatist├şk a spr├ívu rekl├ím

Ke─Ć┼że spr├íva viacer├Żch rekl├ím m├í tendenciu komplikova┼ą sa, doplnok WP Pro Advertising sa pok├║┼ía odstr├íni┼ą tento neporiadok a poskytuje ─Źist├ę rozlo┼żenie, aby pochopil ┼ítatistick├ę ├║daje o reklam├ích a ktor├ę z va┼íich kampan├ş s├║ moment├ílne spusten├ę.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 6

Na hlavnom paneli doplnku uvid├şte svoje ┼ítatistiky na prv├Ż poh─żad – s kliknutiami, zobrazeniami a MP. Na webe m├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą svoje posledn├ę bannery spusten├ę spolu s n├íkupmi bannerov.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 7

V┼íetky nastavenia a funkcie s├║ zl├║─Źen├ę do jednej oblasti dashboardu WordPress. Na karte Reklama sa zobrazuj├║ mo┼żnosti, ako s├║ bannery, inzerenti, kampane, tvorcovia bannerov, ┼ítatistiky a n├íkupy.

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 8

Podpora v┼íetk├Żch hlavn├Żch reklamn├Żch siet├ş

V s├║─Źasnosti nie je be┼żn├ę chodi┼ą a pred├íva┼ą reklamn├Ż priestor jednotlivo. D├┤vodom s├║ hlavn├ę reklamn├ę siete, ako s├║ Google AdSense, Adsterra a Infolinks.

Reklamn├ę siete funguj├║ zobrazovan├şm dynamick├Żch rekl├ím. Nie je preto d├┤vod, aby ste sledovali inzerentov. Tieto siete v├Ą─Ź┼íinou sleduj├║ aktivitu pou┼ż├şvate─żov pomocou s├║borov cookie a ber├║ do ├║vahy typ obsahu, ktor├Ż maj├║ na svojich webov├Żch str├ínkach.

Takto s├║ zobrazen├ę reklamy skuto─Źne relevantn├ę pre va┼íe str├ínky a pou┼ż├şvate─ża.

V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je zaregistrova┼ą sa v jednej z reklamn├Żch siet├ş a pripoji┼ą ju k doplnku WP Pro Advertising. Mus├şte vybra┼ą, kde sa maj├║ va┼íe reklamy zobrazova┼ą. Cel├║ pr├ícu vykon├íva reklamn├í sie┼ą.

Predaj reklamy bol dokon─Źen├Ż prostredn├şctvom v├í┼ího webu

Recenzia reklamy WP Pro: tvorba, predaj a integrácia reklám 9

Toto je jedna z funkci├ş, ktor├í ma skuto─Źne zaujme. Aj ke─Ć s├║ reklamn├ę siete tak popul├írne, m├┤┼żete ma┼ą niektor├Żch konkr├ętnych inzerentov, ktor├ş by radi pri┼íli priamo k v├ím. Mnoho webov├Żch str├ínok si tie┼ż vyhradzuje najcennej┼íie reklamn├ę oblasti na priamy predaj, preto┼że t├Żmto sp├┤sobom ─Źasto zar├íbaj├║ najviac pe┼łaz├ş.

Prostredn├şctvom reklamy WP Pro Advertising m├┤┼żete ur─Źi┼ą, ko─żko reklamn├Żch priestorov preda┼ą, a potom na├║─Źtova┼ą platbu za web. Uk├í┼że n├ív┼ítevn├şkom, ┼że reklama je na predaj, a povedie ich procesom platby za reklamu.

Ako som u┼ż spomenul, nie je to vlastnos┼ą, ktor├║ v┼íetci bud├║ pou┼ż├şva┼ą, ale niektor├ş ju pova┼żuj├║ za nenahradite─żn├║.

Kto by mal zv├í┼żi┼ą doplnok reklamy WP Pro?

P├í─Źi sa mi doplnok WP Pro Advertising pre blogerov a spolo─Źnosti, ktor├ę pl├ínuj├║ zobrazova┼ą viac rekl├ím na jednej str├ínke. Iba zobrazovanie jednej alebo dvoch bannerov├Żch rekl├ím na va┼íom webe nezaru─Źuje tak├Ż robustn├Ż administrat├şvny n├ístroj, ale doplnok bude u┼żito─Źn├Ż, ak m├íte desiatky rekl├ím.

Doplnok WP Pro Advertising sa okrem toho vyzna─Źuje v oddelen├ş prisp├┤sobenia. M├┤┼żete prida┼ą efekty, pomocou ktor├Żch zmizne jedna reklama a druh├í reklama.

V├Żhodou je aj predaj rekl├ím prostredn├şctvom doplnku vr├ítane rekl├ím vo va┼íich bulletinoch. Ak sa v├ím zd├í niektor├í z t├Żchto funkci├ş zauj├şmav├í, cena 29 dol├írov sa r├Żchlo vyplat├ş. Navy┼íe z├şskate v├Żhodu spo─żahliv├ęho z├íkazn├şckeho servisu.

Z├şskajte syst├ęm WP Advertising Pro

Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa reklamy WP Pro Advertising alebo chcete nap├şsa┼ą vlastn├║ recenziu doplnku, zanechajte n├ím pozn├ímku v ─Źasti Pozn├ímky.