Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Recenzia Red Alert: keď má Pixar tínedžerskú krízu, chceme viac!


Pixar, ktorý niekoľko mesiacov reťazí projekty a tento rok uvádza dva celovečerné filmy, nezastavíme: Buzz Lightning budúci jún a Červené upozornenieteraz k dispozícii iba v streaming
na Disney+
.

Čítanie tohto článku sprevádzajte hudbou k filmu:


Zhrnutie

Technický list Red Alert

Informácie

Pôvodný názov
Sčervenanie

Dátum vydania
11. marca 2022

Trvanie filmu
1H40

riaditeľ
Domee Shi

Výrobné spoločnosti
Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios

Filmový žáner
Animácia

streamovacia platforma
Disney+

Klasifikácia
Všetky verejné

Vonia ako Teen Spirit

Mei Lee je 13-ročné dievča. Má skvelú skupinu priateľov, skvelé známky v škole a jej rodičia sú na ňu hrdí. Jedno pekné ráno sa však Mei prebudí v koži obrovskej pandy červenej. Teraz sa bude musieť ovládať, aby sa pri najmenšej silnej emócii nepremenila.

Pixaru bolo pred pár rokmi právom vyčítané množstvo pokračovaní jeho najväčších hitov, vyrobených vo veľmi krátkom čase. Musíme veriť, že štúdio Emmeryville posolstvu dobre porozumelo, keďže za dva roky vyšlo Vpredu, Opitýktorý odišiel s Oscarom za najlepší animovaný film, Luke a Červené upozornenie, ktorý nás dnes zaujíma.

Pre tento najnovší Pixar zveril opraty projektu Domee Shi, mladému režisérovi, ktorý sa už podpísal pod honosný krátky film. Baovysielané tesne predtým Úžasňákovi 2, keď vyšla v roku 2018. Napísala aj scenár, ktorý sa rýchlo ukázal ako veľmi osobný. V skutočnosti, rovnako ako mladá Mei Lee, Domee Shi je Kanaďanka čínskeho pôvodu, ktorá vyrástla v Toronte.

Red Alert © © Disney - Pixar

Spracovaním témy dospievania však režisérka nielen čerpala inšpiráciu z vlastného života, ale predovšetkým poriadne nakopla štúdio, ktoré už dlhé roky nebolo také turbulentné.

“Tvoje telo sa mení, nie je špinavé”

Podobne ako Mei, temperamentná a bujará tínedžerka, aj film naberá frenetické tempo, aby čo najvernejšie sledoval činy a emócie svojej hlavnej postavy. Tam, kde nás Pixar zvykol na pokojnejšie a múdrejšie inscenácie, tu môže byť každá scéna a každý záber príležitosťou na náhle pohyby kamery alebo mimoriadne nervózne strihy.

Avšak Červené upozornenie Nezameniteľne vyzerá ako Pixar a podpis štúdia nájdeme v črtách postáv, výpravách a fotografiách. Všímame si to možno menej ako zvyčajne, takže filmový nával 1 000 za hodinu, aby vydržali hodinu a pol bez tukových koncov, ale textúry alebo svetelné efekty zostávajú tými najlepšími vo svete počítačovo generovaných obrazových animácií a sú potešením pre každú chvíľu pre sietnicu.

Nemožnosť si to užiť na veľkom plátne kina je takmer srdcervúce, ako to už bolo v prípade Opitýumelecké tímy dali do svojej práce srdce, aby nám ponúkli prvotriednu vizuálnu podívanú.

Red Alert © © Disney - Pixar

Odvážne, ako sme už povedali, Pixar si dovoľuje použiť mnohé kódy japonskej animácie a ázijskej kinematografie, aplikované pomerne jemným a presvedčivým spôsobom na celý film. Aké potešenie vidieť, že štúdio už nespí len na svojich slávnych vavrínoch a konečne sa pozerá na to, čo sa okolo neho deje, najmä na strane Spider-Man: Into the Spider-Verseaby zlepšil svoj spôsob animácie.

Hormon Panda

Ak vizuálne Červené upozornenie je zreteľne nadradený, podporuje ho aj železobetónové písmo s impozantnou inteligenciou pri písaní rôznych znakov. Okamžite sa pripútame k Mei a jej skupine priateľov a všetkým ostatným protagonistom príbehu. existujúaj keď sa na obrazovke objavia len na niekoľko minút.

Čerešničkou na torte, už dlho sme sa pri filme od Pixaru tak nenasmiali: Červené upozornenie pripútajte gagy, dobré slová a pretrhnutia tónu s nezastaviteľným zmyslom pre komické tempo. Premeny Mei na pandu vždy vedú k veselým situáciám, no reakcie mladej dievčiny, jej hnev a výbuchy radosti vždy zasiahnu stopu a vytvárajú situácie, ktoré sú rovnako nepravdepodobné, ako aj neodolateľne vtipné. A ako rýchlo nespomenúť 4*Town, sotva prehnaná karikatúra chlapčenských skupín zo začiatku 2000-tych rokov, ktorej vlajkový názov (zložený Billie Eilish a jej bratom Finneasom) zostane vo vašich ušiach niekoľko dní, verte nám…

Red Alert © © Disney - Pixar

Je zrejmé, že ako vždy v prípade Pixar, film sa nezastaví len pri komédii a pustí sa do témy dospievania zoči-voči. Štúdio už túto otázku riešilo mozgovým spôsobom Naopaktentoraz zmení rýchlosť, aby sa s Meiným vnútorným bublaním popasoval viac frontálne, cez postavu pandy, ktorá sa zhmotňuje pri každej z jej najsilnejších emócií.

Príbeh sa zo všetkých uhlov zaoberá psychológiou mladého dievčaťa, ktoré vstupuje do dospelosti, jej prvými milostnými aférami, objavovaním meniaceho sa tela, ale aj jej vzťahu k autorite a rodičom. Ak Pixar vždy mal tendenciu stavať rodinné hodnoty na piedestál, tentoraz nás teší jemnejší a univerzálnejší vzhľad, ktorý režisér priniesol a ktorý bude rezonovať ako u dospievajúcich uprostred krízy rebélie, tak aj u ich rodičov. . Nepôjdeme tak ďaleko, aby sme to povedaliČervené upozornenie môže vyriešiť generačné konflikty, ale ilustruje ich dostatočne dobre na to, aby otvorili diskusiu.

Ak máme na filme nájsť nejaký nedostatok, a to je pre nás veľmi ťažké, bol by to jeho scenár vytýčený a bez veľkých prekvapení. Rýchlo odhadneme jednotlivé štádiá postupu a ak predstavenie zaistí veľké finále, rozuzlenie cesty našej hrdinky je šité bielou niťou, o to viac pre diváka, ktorý už zažil nevďačný vek dospievania.

Red Alert © © Disney - Pixar

Nove deti v bloku

Oveľa viac ako menší film alebo obyčajné predjedlo pred uvedením Buzz Lightning
budúci jún, Červené upozornenie znamená koniec veľkého vývoja Pixaru. S týmto novým filmom, v ktorom sa mieša intímnosť s podívanou, smiechom a emóciami, štúdio vlastnené spoločnosťou Disney nerozbíja formu, z ktorej vzalo svoje najväčšie úspechy, ale konečne necháva vyjadriť sa novým hlasom, aby to bolo najlepšie.

Vtipnejšie a modernejšie, stále vizuálne dokonalé, Červené upozornenie umožňuje Pixaru nájsť túto jemnú rovnováhu, ktorá mu opäť umožňuje hovoriť s najmladšími, ako aj s dospelými znásobením úrovní čítania.

Tento 25. celovečerný film je viac ako obľúbený, tento rok 2022 je jednoducho povinnosťou.

Červené upozornenie10

Pixar sa pustí a zabaví sa Červené upozornenie, brilantná metafora dospievania plná energie, zničujúceho komického tempa a bohatá na emócie. Jednoducho, zázrak animácie, vďaka ktorému si dokonca zamilujete chlapčenské skupiny.

Toto umelecké dielo je pre vás, ak

  • Ste fanúšikom štúdií Pixar
  • Máte radi veselé komédie
  • Ste nostalgický za dospievaním

Táto práca nie je pre vás, ak

  • Animácia vás viac nezaujíma
  • Worlds Appart, NSYNC, dal si mladší
  • Máte doma tínedžerov…


Červené upozornenie je k dispozícii na Disney+ od 11. marca 2022.

Disney+

z 8,99 €

Prečítajte si oznam


7

Disney+

  • Disney klasika na jednom mieste
  • Exkluzívna séria MarvelPixar a Star Wars
  • Veľmi atraktívna cena

Bolo to veľmi očakávané a nesklamalo. Disney+ nie je rivalom Netflixu, ale doplnkovou ponukou, zameranou najmä na deti a v širšom zmysle na rodinu. Hviezdny vesmír medzitým zostáva zlým vzťahom platformy a bude vyžadovať niekoľko rokov práce, aby dobehol svojich konkurentov.

Bolo to veľmi očakávané a nesklamalo. Disney+ nie je rivalom Netflixu, ale doplnkovou ponukou, zameranou najmä na deti a v širšom zmysle na rodinu. Hviezdny vesmír medzitým zostáva zlým vzťahom platformy a bude vyžadovať niekoľko rokov práce, aby dobehol svojich konkurentov.

Potrebujete si pozrieť nový film? Nájdite všetky naše kroniky a filmové recenzie.

Table of Contents