Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu

V posledných rokoch sme otestovali veľa projektorov Anker, naposledy Nebula Capsule II vybavenú Android TV. Kapsula II je dobrá, ale je tiež veľmi drahá – bežná cena prichádza na 579,99 dolárov. Ak chcete niečo také jasné a ste ochotní obetovať prenosnosť (a operačný systém Android), Anker má pre vás iný model.

Prizm II je domáci projektor navrhnutý tak, aby sedel na stole a nepohyboval sa často. Ak potrebujete niečo také, projektor Anker je relatívne lacnou alternatívou, ale nemá neuveriteľné vlastnosti, ktoré by ho vynikli z davu.

Dizajn a hardvér

Ak ste už niekedy videli projektor doma alebo v kancelárii, Prizm II vyzerá skoro rovnako. Je to veľká škatuľka so sieťovinou na vrchu a malou červenou nálepkou na boku. Jediným ovládacím prvkom na samotnom zariadení je vypínač napájania – ak potrebujete upraviť niektoré nastavenia, musíte použiť diaľkový ovládač.

Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 1

Predná časť má samozrejme lampu projektora. Ak chcete upraviť zaostrenie, musíte ho otočiť, čo občas môže byť trochu ťažké. Pretože to nie je určené na to, aby sa pohybovalo často, pravdepodobne nie je potrebné zaostrovanie často upravovať.

Na zadnej strane jednotky sú niektoré konektory a infračervený prijímač pre diaľkové ovládanie. Získate vstup DC pre napájanie (bohužiaľ je potrebný externý napájací kábel), port HDMI, konektor USB typu A a konektor pre slúchadlá. Port USB možno použiť na nabíjanie hardvérových kľúčov HDMI alebo na prístup k filmom uloženým na jednotkách Flash.

Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 2 Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 3

Jedinou vlastnosťou, ktorú som si nevšimol, kým som otvoril príručku, bol malý stojan. Zobrazí sa po kliknutí na tlačidlo na prednej strane projektora. Je to pekná vlastnosť, ale nie som si istý, ako dobre plastový stojan vydrží po dlhú dobu používania.

Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 4

Projekcia a zvuk

Prizm II má lampu s jasom ANSI 200 lúmenov, ktorá je rovnaká ako veľkosť kapsuly kapsuly Napsula II – ale tu končí podobnosť. Prizm má rozlíšenie 1080p, zatiaľ čo kapsula môže nahrať iba 720p. Prizmu chýba automatické zaostrovanie a automatická korekcia lichobežníkového tvaru, zatiaľ čo kapsula môže robiť oboje.

Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 5 Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 6

Nemám žiadne sťažnosti týkajúce sa kvality projekcie. Rozlíšenie 1080p je pekným vylepšením ostatných projektorov spoločnosti Anker a všetko vyzerá pekne a ostro. Reproduktory nie sú zlé – zvuk neznie stlmene, maximálna hlasitosť je veľmi hlasno, a tam je dobré množstvo basov.

Ak to budete potrebovať, stále bude existovať port zvukového výstupu, ale pokiaľ ho nepripojíte ako súčasť systému domácej zábavy, domnievam sa, že budete s vnútornými reproduktormi spokojní.

Ak si ju kúpite?

Áno, ak chcete projektor bez ozdôb. Program Prizm II robí presne to, čo má v úmysle robiť, a nič iné. Automatická korekcia lichobežníkového skreslenia a automatické zaostrovanie by boli pekné, ale veľká veľkosť Prizmu znamená, že to asi tak ani tak nepohybujete.

Recenzia Prízmu II. Ankerovej hmloviny: Projektor bez ozdôb za slušnú cenu 7

Prizm II v súčasnosti stojí 229,99 dolárov Amazon, ktorá je v konkurenčnom vzťahu s konkurenčnými modelmi v tomto hardvérovom sortimente. Ak však ešte nemáte Chromecast alebo iné zariadenie, ktoré je možné použiť na zobrazenie obsahu projektora, musíte ho zahrnúť do svojho rozpočtu. Vo svojich testoch som použil starú generáciu Chromecastu a fungovalo to dobre s programom Prizm II.

Ak hľadáte prenosnejšie riešenie, program Nebula Capsule II s Android TV je dobrý, ale je drahší ako Prizm.

Kúpiť, ak:

Nemusíte premiestňovať projektor. Nechcete zabudovaný operačný systém. Cena je mimoriadne zaujímavá.

Nekupujte to, ak:

Chcete projektor neustále premiestňovať. Nechcete pripojiť externý televízny kľúč alebo iné mediálne zariadenie.