Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Recenzia PC Carcassonne – GameSpace.com

Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 1

Ak ste fanúšikom strategických hier umiestnených na dlaždiciach, pravdepodobne ste už počuli o ocenenej doskovej hre Carcassonne, Tento mesiac sa v obchode Epic Games rozdali bezplatné kópie obidvoch Carcassonne a Lístok na jazdu portov digitálneho PC, preto sme sa rozhodli skočiť a vyskúšať si ich pre seba. Popruhy na topánky a vyhodiť tie meeples, keď sme ponoriť do Carcassonne pre PC.

Stolová hra Carcassonne bol publikovaný v nemeckom jazyku presne pred 20 rokmi, Hans im Glück a v súčasnosti ho spravujú hry Z-Man Games. Carcassonne digitálna adaptácia prešla mnohými iteráciami, vrátane vydania Xbox 360 v roku 2006, predtým, ako sa konečne vyrieši novšie vydanie Steam z roku 2017: Carcassonne: Dlaždice a taktiky. Toto je najnovšia verzia hry a tá, ktorú sme mali tú česť hrať.

Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 2Carcassonne čerpá inšpiráciu z menovky: krásne opevnené mesto Carcassonne v južnom Francúzsku. Hudba, ktorá vás v hre privíta, je veľmi vhodná na nastavenie, napodobňuje ľahkú melódiu, ktorú hrá loutna a je sprevádzaná vzdušnou flautou. Kým som o tom počul Carcassonne dosková hra predtým, nikdy som nemal to potešenie z hrania. Carcassonne: Taktika a dlaždice je môj prvý úvod do skutočnej hry.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 3K dispozícii je niekoľko režimov hry: pre jedného hráča proti AI, vytváranie zápasov alebo online hranie s priateľmi. Až do 6 hráči môžu hrať prostredníctvom jedinej hry, ak chcete obnoviť konkurenčnú výhodu a zúriť to monopol indukuje.

Účel Carcassonne je požadovať viac pôdy a územia ako vaši protivníci pred tým, ako dôjde k rozpadnutiu žetónov a hra. Znie to dosť jednoducho, však? Nepodceňuj ma, táto hra je tvrdá ako peklo. V skutočnosti áno ešte triumfovať nad tým najjednoduchším AI Carcassonne poskytuje. Pre neskúseného hráča existuje toľko malých pravidiel a nuancií, že je ľahké zabudnúť na jeden detail, ktorý by mohol úplne hodiť hru v prospech súpera.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 4Rovnako ako názov hry napovedá, každý hráč vytiahne jednu dosku a položí ju vedľa seba na dosku. Teraz, v závislosti od toho, čo je dlaždica (mesto, cesta alebo kláštor), máte možnosť umiestniť na dlaždicu meeple, aby ste si nárokovali črty tejto krajiny. Takže ak položím dlážku a zavolám melanže banditov, aby obsadili cestu, teraz tvrdím, že táto funkcia. Keď je hotový, môj meeple zarába peniaze a dostanem zaň kredit. Ak však súper na svojej ceste nárokuje viac funkcií, ako vy, a cesta sa dokončí, zostatok sa zvýši v ich prospech a namiesto toho získajú peniaze.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 5Ak to má tendenciu byť zložitejšie, máte iba obmedzený počet meeples. Ak chcete získať viac územia, musíte nájsť spôsoby, ako ich získať späť. Meeples sa vám môže vrátiť dokončením ciest a miest, na ktoré ste ich umiestnili. Ak ste ich namiesto toho umiestnili ako poľnohospodári na poliach, zostanú tam po zvyšok hry ako bonus za koncovú hru. Takže, pokiaľ ide o umiestnenie meeple, musíte si zvoliť múdro.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 6Pripúšťam, že mi trvalo nejaký čas, kým som si zvykol na poľnohospodára a poľných dlaždíc. Trvalo mi nejaký čas, kým som si na to všetko zvykol. Podľa môjho názoru hra odviedla peknú prácu, ktorá vás oboznámila so základmi hry. Vylúčila však niektoré veľmi kritické pravidlá, ktoré by ste nevedeli, kde sú, kým AI nevyčistí mriežku čistým povrchom. Keď v hre stlačíte tlačidlo Escape, zobrazí sa zoznam ďalších pravidiel, ktoré sa v návode vôbec neuvádzajú. Najviac frustrujúce zo všetkých, polí a poľnohospodárov a to, ako sa tiež hrajú v koncovej hre, sa zhodujú. Najzaujímavejšie je, keď sledujete všetko, čo ste dostali v tutoriále, len aby ste zistili, že hracia plocha úplne mení farby do rúk vášho súpera kvôli mechanikovi, o ktorom sa predtým nediskutovalo.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 7Mojou hlavnou stratégiou bolo len pokúsiť sa dokončiť cesty a mestá, ale často som zistil príliš neskoro, že som nakoniec pomohol svojmu súperovi, pretože v týchto funkciách mali meeples, keď som to neurobil. Pri hraní musíte mať na pamäti veľa aspektov Carcassonne, a hoci som v hre skutočne a skutočne hrozný, veľmi som si ju užil a neustále som sa vťahoval svojou výzvou a návykovou hrateľnosťou. Jedného dňa to porazím. Budem.

Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 8CarcassonneHerné rozhranie nechalo trochu byť požadovaný. Aj keď s vlastným menu nebolo nič zlé, rozhranie sa zdalo takmer … veľké. Viem, že nosím okuliare, chlapci, ale nepotrebujem tlačidlo, aby som zabral štvrtinu obrazovky, aby som vedel, že ju potrebujem stlačiť. Hry, ktoré urobili skok z mobilu na PC, majú často podobné grafické rozmery GUI, ale proti hre to funguje viac ako len pre toto. Animácie sú celkom príjemné, pretože hra sa ukladá a teleportuje vaše podvojné mestá do hernej mriežky. Je tu tiež pekný „cinkajúci“ zvuk, o ktorom som sa dozvedel dosť, keď zarábate zlato, pretože som v tejto hre opäť naozaj a skutočne hrozný. Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 9Okrem toho sú na vás tiež zvýraznené miesta, na ktoré môžete položiť dlaždicu. To bolo šialene užitočné a odhalilo sa, z ktorých oblastí by ste mohli využiť. Môžem len predpokladať, že toto je krok, ktorý vo fyzickej doskovej hre trvá najdlhšie: vyhodnotenie dosky a pokúsenie sa spojiť, kde si môžete urobiť ďalší krok svojej meeple.

Mojou poslednou skúsenosťou s mechanikou Carcassonne bola pohybová klávesa viazaná na šípky na klávesnici. Keď sa dlaždice začnú natahovať mimo obrazovku, môže byť nepohodlné používať šípky na pohyb po celej tabuli. Bol by som radšej, keby boli zviazané kľúče „wasd“, takže som nemusel počas hry držať klávesnicu otočenú a zápästie pod nepárnym uhlom. Moja mačka tiež neschvaľuje. Rozčilili ste rovnováhu nad tým, ako spí na žiarivej klávesnici svojho človeka.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 10Podobne ako v prípade oficiálnej stolnej hry, Carcassonne má tiež rozšírenia, ktoré môžete kúpiť, aby ste odomkli viac dlaždíc a funkcií, ktoré vašu stratégiu posunú na ďalšiu úroveň. Hostince a katedrály, rieky, princezná a drak, obchodníci a stavitelia a zimné a perníkové panciere sú k dispozícii ako zakúpiteľné DLC. Osobne som naozaj nadšený vyskúšaním princeznej a draka DLC, pretože takáto vec je priamo v mojej uličke. S každou fyzickou expanziou prichádzajúcou na 17,99 USD, digitálny $30,99 cenovka, ktorú nájdete na Steame, vyzerá byť omnoho viac odpúšťajúca. Okrem toho je oveľa ľahšie určiť, či si chcete celú fyzickú hru kúpiť kedykoľvek, alebo nie.Recenzia PC Carcassonne - GameSpace.com 11Na záver som si absolútne užil hrateľnosť, ktorú som zažil v Carcassonne, a určite vidím, ako to dodáva niektoré dodatky kvality života, ktorým chýba fyzické vydanie. Sledovanie všetkých spôsobov, ako môžete blokovať súpera alebo získať územie, si určite vyžaduje natiahnutie mozgu a mať počítač, ktorý sleduje peniaze, je vždy vítaným doplnkom. Som veľkým fanúšikom kvality života, ktorú zvýraznené sledovanie dlaždíc prináša do hry, a myslím si, že táto funkcia určite pomôže urýchliť kolá medzi viacerými hráčmi.