Recenzia Neato Botvac D7: Pon├║ka siln├ę nas├ívanie, ale postr├ída niektor├ę funkcie z h─żadiska ceny

Moment├ílne s├║ na trhu stovky robotiky. Vzh─żadom na to, ┼że ide o relat├şvne drah├Ż n├íkup, nie je pre priemern├ęho spotrebite─ża ─żahk├ę porovn├íva┼ą ho spolu. V takom pr├şpade je ┼ąa┼żk├ę vedie┼ą, ktor├ę jednotky by boli vhodn├ę pre v├í┼í domov. Preto sa ve─żmi zauj├şmam o to─żko otvoren├ş robotov, ko─żko je to mo┼żn├ę.

Testoval som Neato Botvac D7 tri t├Ż┼żdne. V tom ─Źase som videl siln├Ż potenci├íl ─Źistenia tejto jednotky a jej slab├ę miesta. Nem├í to─żko funkci├ş ako niektor├ę in├ę ┼íkvrny tam, ale je to siln├Ż ─Źistiaci stroj. Tu je moja ├║pln├í recenzia v├íkua robota Neato Botvac D7.

Neato Botvac D7 Čo mám rád

V krabici Neato Botvac D7 som na┼íiel v├íkuum, nab├şjaciu z├íklad┼łu, n├ístroj na ─Źistenie kefy, tri filtre (jeden z nich je pripojen├Ż k objektu pre tento obr├ízok) a magnetick├║ p├ísku. Po troch t├Ż┼żd┼łoch testovania D7 a ─Źl├ínkov v krabici som mal dobr├║ predstavu o tom, ako robotov├ę v├íkuum zaobch├ídzalo s mojimi podlahami. Tu s├║ veci, ktor├ę sa mi na ┼łom p├í─Źia.

Najlep┼í├ş poskytovatelia VPN do roku 2020: Pre─Ź├ştajte si viac inform├íci├ş o ExpressVPN, NordVPN a ─Ćal┼í├şch

Siln├ę ods├ívanie a ─żahk├ę ─Źistenie Ide├ílne pre dom├íce zvierat├í

Zaka┼żd├Żm, ke─Ć zapnem toto v├íkuum, vytiahne z mojich kobercov ve─ża prachu a jemn├Żch ├║lomkov. Tie┼ż rob├ş dobr├║ pr├ícu pri chytan├ş korby po chaose a krivosti nas├ívan├şm ko┼żu┼íinov├Żch g├║─ż, such├Żm krmivom pre psov a podstielkou. K├┤┼í m├í slu┼ín├║ ve─żkos┼ą a ─żahko sa vyber├í, ─Źo je skvel├ę, preto┼że je po ka┼żdom vy─Źisten├ş naplnen├ę ko┼żu┼íinou. Ale to by ste od dom├íceho mazn├í─Źika o─Źak├ívali. Ak nem├íte dom├ícich mil├í─Źikov, pravdepodobne nemus├şte odpadky ─Źasto vypr├ízd┼łova┼ą.

Je tie┼ż ─żahk├ę odstr├íni┼ą a vy─Źisti┼ą hlavn├║ kefu a bo─Źn├║ kefu, aby som mohol r├Żchlo oreza┼ą vlasy omotan├ę okolo kefy. S├║─Źas┼ąou jednotky je aj n├ístroj na ─Źistenie kefy, ktor├Ż m├í na jednom konci holiaci stroj─Źek a na druhej strane hrebe┼ł. Zakriven├Ż holiaci stroj─Źek mi v┼íak znemo┼ż┼łuje dosiahnu┼ą vlasy, ktor├ę s├║ obalen├ę okolo trhl├şn v ┼ítetin├ích. V t├Żchto oblastiach som ur─Źite musel vytiahnu┼ą moje no┼żnice na odstra┼łovanie ch─║pkov. Keby bol holiaci stroj─Źek rovn├Ż namiesto oh├Żbania, bolo by to u┼żito─Źnej┼íie. V pr├şpade potreby je v┼íak mo┼żn├ę kefy ─żahko ─Źisti┼ą.

mapovacie funkcie Viac├║rov┼łov├ę a pohodln├ę

Neato Botvac D7 m├í mo┼żnosti mapovania, ─Źo znamen├í, ┼że si m├┤┼żete vybra┼ą p├┤dorys a potom vytvori┼ą podlahov├║ plochu v zahrnutej aplik├ícii. Po pokyne jednotky na vytvorenie domovskej mapy by som mohol pomocou aplik├ície nastavi┼ą zak├ízan├ę oblasti alebo poveda┼ą jednotke, aby vy─Źistila konkr├ętnu oblas┼ą m├┤jho domu. Bol som tie┼ż ┼í┼ąastn├Ż, preto┼że som si myslel, ┼że t├íto jednotka si pam├Ąt├í viac ako jednu mapu, preto┼że m├ím horn├ę a doln├ę poschodie. T├Żmto sp├┤sobom by som mohol vytvori┼ą zak├ízan├ę oblasti pre ka┼żd├║ ├║rove┼ł a jednotka sa nestratila, ak by som ju presunul z jedn├ęho poschodia na druh├ę.

Nastavte zak├ízan├ę oblasti alebo dajte pokyn blanketu, aby pomocou aplik├ície vy─Źistil konkr├ętnu oblas┼ą.

Jedin├ę, ─Źo sa mi na t├Żchto inteligentnej┼í├şch zariadeniach p├í─Źi, je to, ┼że ─Źistia moje podlahy riadnym sp├┤sobom namiesto toho, aby presko─Źili vo v┼íetk├Żch smeroch a stratili ve─żk├ę ─Źasti m├┤jho domu. D7 za─Ź├şna v├Żberom miestnosti a potom sa vypr├ízd┼łuje tam a sp├Ą┼ą dovn├║tra tejto mapy, k├Żm nie je oblas┼ą ├║plne vy─Źisten├í. Potom sa presunie do inej oblasti a zopakuje proces. To tie┼ż zanech├íva dokonal├ę v├íkuov├ę linky, v─Ćaka ─Źomu je m├┤j dom ve─żmi ─Źist├Ż.

Intuit├şvne pou┼żitie U┼żito─Źn├ę vlastnosti a jednoduch├Ż dizajn

Navig├ícia aplik├ície je ve─żmi jednoduch├í, tak┼że som mohol n├íjs┼ą n├ístroje, ktor├ę som h─żadal, a r├Żchlo ich pou┼ż├şva┼ą. Okrem toho, ┼że ma nechal zalo┼żi┼ą obmedzen├ę oblasti a ─Źistiace priestory, m├í D7 aj ─Źistenie miestnost├ş. T├íto funkcia je vynikaj├║ca pre chaotick├ę oblasti, preto┼że sp├┤sobuje, ┼że zariadenie nieko─żkokr├ít prech├ídza ur─Źit├Żm miestom pred dokon─Źen├şm. T├Żmto sp├┤sobom ho m├┤┼żem nasmerova┼ą na vy─Źistenie priestoru okolo dver├ş psa, preto┼że ka┼żd├Ż de┼ł sleduje moju ─Źetu v mnoh├Żch ne─Źistot├ích. Jedna jednoduch├í vec, ktor├║ milujem, je, ┼że aplik├ícia v├ím pravidelne pripom├şna, aby ste vypr├ízdnili k├┤┼í a filter, ─Źo som pri in├Żch otvoroch robotov nevidel tak ve─ża.

Aplik├ícia m├í tie┼ż nastavenie, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje ru─Źne ovl├ída┼ą zariadenie pomocou dia─żkov├Żch ovl├ída─Źov. To v├ím umo┼żn├ş pou┼ż├şva┼ą D7 kdeko─żvek bez toho, aby ste ho museli zachyti┼ą. Toto je vynikaj├║ca funkcia pre ka┼żd├ęho, kto nemus├ş by┼ą schopn├Ż pohybova┼ą jednotkou s├ím.

Vynikaj├║ci z├íkazn├şcky servis Pekn├ę a u┼żito─Źn├ę

P├┤vodne po prijat├ş spr├ívy D7 po┼ítou bola jednotka zapnut├í iba dvakr├ít, k├Żm sa vyskytla chyba, a u┼ż sa nespust├ş. Kontaktoval som z├íkazn├şcky servis prostredn├şctvom ┼żiv├ęho chatu, aby som zistil, ako Neato reagoval na moje komplik├ície. Nemusel som dlho ─Źaka┼ą, k├Żm sa odvr├ítil odv├í┼żny a priate─żsk├Ż herec a pomohol mi vies┼ą nieko─żko krokov na rie┼íenie probl├ęmov. Po r├Żchlej v├Żmene nielen┼że ┼ípecifikoval, ┼że potrebujem nov├║ bo─Źn├║ kefu a nov├║ ve─żk├║ kefu, ale tie┼ż objasnil, ┼że mi tieto alternat├şvy po┼íle zadarmo. Po v├Żmene kefy sa jednotke podarilo pracova┼ą nieko─żko t├Ż┼żd┼łov bez rovnakej chyby.

Z├ístupca z├íkazn├şckeho servisu bol ve─żmi n├ípomocn├Ż a probl├ęm r├Żchlo identifikoval.

Na z├íklade tejto interakcie by som chcel poveda┼ą, ┼że Neato m├í jednu z najlep┼í├şch prakt├şk z├íkazn├şckeho servisu v ktorejko─żvek z robotick├Żch v├íkuov├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├ę som spravoval. D├║fame, ┼że nebudete ma┼ą ┼żiadne probl├ęmy ved├║ce k spr├íve z├íkazn├şckeho servisu Neato, ale ak tak urob├şte, pravdepodobne sa o v├ís bude dobre postara┼ą.

Neato Botvac D7 ─îo sa mi nep├í─Źi

Aj ke─Ć je to siln├í medzera, nie je ani z─Ćaleka najlep┼íia. Tu s├║ niektor├ę veci, ktor├ę sa mi na Neato Botvac D7 nep├í─Źili.

drah├Ż Neobsahuje ve─ża funkci├ş

D7 je ur─Źite v├Żkonn├Ż ─Źisti─Ź. Ako som u┼ż povedal, je to dobr├í pr├íca, ke─Ć absorbuje ko┼żu┼íinu z dom├ícich zvierat, podstielku pre ma─Źky a in├ę zvy┼íky z mojich podl├íh. V porovnan├ş s in├Żmi otvormi toho ist├ęho kalibru je v┼íak o nie─Źo drah┼í├ş a nepon├║ka ve─ża v├Żhod. Napr├şklad, D7 je len pr├ízdnota a nem├í funkciu skenovania ako mnoho jeho konkurentov.

Z nejak├ęho h─żadiska sa pozrime na niektor├ę ─Ćal┼íie miesta. Roborock S5 Ve─żmi porovnate─żn├ę. Zanech├íva dokonal├ę v├íkuov├ę linky, m├í ─Źistiace funkcie, mapuje podlahy v aplik├ícii, umo┼ż┼łuje nastavi┼ą obmedzen├ę oblasti a tie┼ż m├í siln├ę sanie. Stoj├ş to v┼íak iba 600 dol├írov v porovnan├ş s cenou Neato Botvac D7 vo v├Ż┼íke 800 dol├írov.

Za 800 dol├írov si m├┤┼żete ─żahko k├║pi┼ą metlu s p├┤sobivej┼í├şmi funkciami, ako je napr├şklad Deebot OZMO T8 AIVI od spolo─Źnosti Ecovac, ktor├Ż obsahuje fotoapar├ít a inteligentn├ę rozpozn├ívanie vec├ş, ktor├ę lep┼íie identifikuj├║ a vyh├Żbaj├║ sa najlep┼í├şm prek├í┼żkam vo va┼íej dom├ícnosti. Zhrnutie tu je, ┼że m├┤┼żete ─żahko u┼íetri┼ą p├ír stoviek dol├írov a k├║pi┼ą si spo─żahliv├Ż priestor s pokro─Źilej┼í├şmi technol├│giami namiesto ich z├şskania.

P├íd do vec├ş Viac ako in├ę pr├ízdne veci, ktor├ę som testoval

M├ím doma r├┤zne robotick├ę miestnosti. Pod─ża mojich sk├║senost├ş som zistil, ┼że ┼żiadny z mojich robotov ni─Ź nezbavuje platnosti alebo sa z ─Źasu na ─Źas nezachyt├ş vec├ş. V takom pr├şpade je v┼żdy d├┤le┼żit├ę pozbiera┼ą k├íble a mal├ę predmety z cel├ęho domu pred t├Żm, ako sa pozer├íte do v├íkua robota. Po─Źas m├┤jho testovacieho ─Źasu D7 bolo zariadenie zachyten├ę na celkom be┼żnej veci.

Zistil som, ┼że nasala k├íbel, ktor├Ż nechal ostatn├ę l├ítky samy alebo pritiahol do rohu prikr├Żvky a prestal pracova┼ą. M├┤┼żete tvrdi┼ą, ┼że to m├┤┼że znamena┼ą, ┼że m├í silnej┼íie sanie. Ale v ka┼żdom pr├şpade bolo nepr├şjemn├ę, ko─żkokr├ít som musel jednotku zachr├íni┼ą. Nikdy som v to neveril a v┼żdy som c├ştil, ┼że by som sa mal pozera┼ą po─Źas jazdy, ─Źo vylu─Źuje pohodlie robotick├ęho v├íkua.

dostupnos┼ą Obr├ízok ÔÇ×DÔÇť m├┤┼że po┼íkodi┼ą bo─Źn├ę panely

To, ─Źo odli┼íuje robotick├ę oblasti spolo─Źnosti Neato od v├Ą─Ź┼íiny ostatn├Żch na trhu, je jedine─Źn├ę puzdro typu ÔÇ×DÔÇť, preto┼że v├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch pr├ştomn├Żch priestorov je okr├║hla. Aj ke─Ć tento tvar umo┼ż┼łuje D7 dosiahnu┼ą viac uhlov, sp├┤sobuje to tie┼ż v├Ą─Ź┼íiu zranite─żnos┼ą pri n├írazoch na stenu alebo n├íbytok. Teraz m├┤┼że jednotka zisti┼ą, kedy sa roh objektu s nie─Ź├şm zraz├ş, a potom sa stiahne sp├Ą┼ą, aby sa zabr├ínilo op├Ątovn├ęmu zasiahnutiu prek├í┼żky. Ploch├í strana so svojimi hranat├Żmi okrajmi v┼íak m├┤┼że proces po┼íkodi┼ą.

Motor D7 m├í ve─ża energie, ktor├í pom├íha koles├ím prekona┼ą prek├í┼żky, ako s├║ dr├┤ty alebo mal├ę hra─Źky. Ale to sp├┤sob├ş, ┼że sa poriadne zraz├ş s mojou stenou, ke─Ć sa zd├í, ┼że sa na nie─Źo prilepila. Po─Źas tohto procesu dokonca na bielych bo─Źn├Żch paneloch nechala nieko─żko ┼íkrabancov. Toto po┼íkodenie nebolo v┼żdy tak├ę r├Żchle ─Źistenie, pomocou k├║zeln├ęho gumy odstr├ínen├ę zna─Źky, ale bolo to nepohodln├ę.

Po nieko─żk├Żch behoch som zistil, ┼że v re┼żime mobility existuje ─Ćal┼íie nastavenie starostlivosti, v─Ćaka ─Źomu je jednotka e┼íte ├║┼żasnej┼íia ako predt├Żm. Prial by som si, aby to bolo predvolen├ę miesto toho, aby ste ho museli zap├şna┼ą. Ke─Ć bolo zaveden├ę nastavenie Extra Care, jednotka sa lep┼íie vyr├íbala okolo m├┤jho domu a nikde neostali ┼żiadne in├ę zna─Źky.

Neato Botvac D7 M├ím si ju k├║pi┼ą?

Neato Botvac D7 je siln├Ż prac├ş prostriedok, ktor├Ż vynikaj├║co absorbuje ko┼żu┼íinu, ne─Źistoty a mal├ę veci, napr├şklad krmivo pre dom├íce zvierat├í. ├Üprimne som c├ştil, ┼że moje podlahy boli po ka┼żdom ─Źisten├ş ─Źistej┼íie. Chcel by som v┼íak poveda┼ą, ┼że existuj├║ ─Ćal┼íie otvory pre robotov, ktor├ę v├ís nestoja pr├şli┼í ve─ża a s├║ vhodnej┼íie ako toto.

T├íto jednotka sa ─Źasto odde─żuje od ostatn├Żch dut├şn robotov na podobnej ├║rovni, ak├║ som za┼żil, ─Źo znamen├í, ┼że mus├şm opatrova┼ą viac jazdi┼ą. K├Żm tvar ÔÇ×DÔÇť umo┼ż┼łuje jednotke lep┼íie ─Źisti┼ą rohy, je tie┼ż v├Ą─Ź┼íia pravdepodobnos┼ą, ┼że jednotka sa pri pokuse o kontrolu prek├í┼żok dostane na steny (pokia─ż nepovol├şte nastavenie Extra starostlivos┼ą).

3,5 Z 5

Ak v├ís t├íto jednotka zauj├şma a n├íjdete ju na predaj kdeko─żvek, nie je to pre v├ís zl├í vo─żba. Sta─Ź├ş si uvedomi┼ą, ┼że m├┤┼że by┼ą trochu agres├şvny, ke─Ć sa sna┼ż├ş ovl├ída┼ą dom a nem├í schopnos┼ą ─Źisti┼ą tvrd├ę podlahy. Rozhodne to v┼íak nie je zl├í vo─żba, preto┼że m├┤┼że vo va┼íej dom├ícnosti nastavi┼ą nieko─żko ├║rovn├ş, necha┼ą v├ím nastavi┼ą obmedzen├Ż priestor, ma┼ą siln├ę sanie a funkcie organizovan├Żm sp├┤sobom a Neato Botvac pon├║ka vynikaj├║ce slu┼żby z├íkazn├şkom.

M├┤┼żeme z├şska┼ą prov├şziu z n├íkupov pomocou na┼íich odkazov. Viem viac,