Recenzia Modhouse Argon MKIII, slúchadlá pre fajnšmekrov za správnu cenu

Pozn├ímka autora – Pr├şspevky od Tom’s Community

Filippo Solari je s├║─Źas┼ąou F├│ra hardv├ęru spolo─Źnosti Tom, zn├ímeho pod prez├Żvkou ÔÇ×filoippo97ÔÇť. ┼átudent elektronick├ęho in┼żinierstva na univerzite v Janove, v├í┼íniv├Ż zvuk, Hi-Fi a spracovanie sign├ílu.

Modhouse je mal├í americk├í spolo─Źnos┼ą, ktor├í sa sklad├í z ─Źloveka, ktor├Ż rob├ş kvalitat├şvne a estetick├ę zmeny v n├íhlavnej s├║prave, ktor├í sa v priebehu rokov potvrdila ako blato raj v─Ćaka jednoduchej ├║prave a zlep┼íeniu, najm├Ą ─Źo sa t├Żka zvuku, modelu Fostex T50RP MK III.

Headset, ktor├Ż sme pre v├ís testovali, m├í ako z├íklad┼łu Fostex, ale radik├ílne odli┼ín├Ż a vylep┼íen├Ż zvuk v─Ćaka s├ęrii z├ísahov do vodi─Źa a podvozku. M├í svoje meno Argon MK III a pred├ívan├Ż za po─Źiato─Źn├║ cenu 245 dol├írov, ─Źo m├┤┼że by┼ą a┼ż 375 vr├ítane r├┤znych dostupn├Żch mo┼żnost├ş.

Budujte kvalitu a materiály

N├íhlavn├í s├║prava sleduje ├║plne verne l├şnie z├íkladn├Żch n├íhlavn├Żch s├║prav – na rozdiel od napr. Pes Speakers Alpha, ktor├Ż je navrhnut├Ż aj z estetick├ęho h─żadiska, ale do┼ílo k jasn├Żm zlep┼íeniam v r├┤znych oblastiach: vank├║┼íe v na┼íej vzorke, ktor├ę je mo┼żn├ę vybra┼ą z ve─żk├ęho mno┼żstva dostupn├Żch mo┼żnost├ş, s├║ vyr├íban├ę spolo─Źnos┼ąou ZMF, l├şder vo v├Żrobe luxusn├Żch vank├║┼íov a s├║ vyroben├ę z jah┼łacej ko┼że. S├║ k dispoz├şcii aj v in├Żch variantoch, vr├ítane b├Ż─Źieho ko┼że a imit├ície ko┼że, ur─Źite plus, zvl├í┼í┼ą ak vezmeme do ├║vahy, ┼że sl├║chadl├í, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ prav├║ ko┼żu, s├║ ve─żmi zriedkav├ę, bez oh─żadu na cenov├ę rozp├Ątie. T├íto ┼ípeci├ílna pom├┤cka pom├íha zvy┼íova┼ą ├║rove┼ł kvality napriek n├şzkej cene.

Recenzia Modhouse Argon MKIII, slúchadlá pre fajnšmekrov za správnu cenu 1

Tie┼ż si v┼íimnite pridanie p├ísky z alcantary v hornej ─Źasti, ─Źo pom├íha lep┼íie rozlo┼żi┼ą hmotnos┼ą na hlavu. Na podporu pavil├│nov bol pou┼żit├Ż hlin├şk a kvalitn├Ż plast pre samotn├ę pavil├│ny pracoval s kovov├Żm efektom. Posledn├í pozn├ímka sa t├Żka k├íblov sl├║chadiel, z ktor├Żch tri s├║ so z├ísuvkami 3, 5 mm (jeden z dvoch vyroben├Żch spolo─Źnos┼ąou Re┼żim V) a jeden z 6, 35 mm, resp 1,2, 2 je 3 meter. S├║─Źas┼ąou balenia je aj elegantn├ę pevn├ę puzdro s vn├║tornou zamatovou pod┼í├şvkou.

pohodlie

Namontovan├ę volite─żn├ę vank├║┼íe, ─Źo je vo─żba, ktor├║ odpor├║─Źame urobi┼ą, preto┼że ovplyv┼łuj├║ nielen pohodlie div├íka, ale aj akustiku, pohodlie je skuto─Źne vynikaj├║ce aj pre t├Żch, ktor├ş nosia okuliare: n├íhlavn├í s├║prava nem├í nadmern├Ż tlak a ve─żk├║ oporn├║ plochu na m├Ąkk├Żch vank├║┼íoch. pom├íha ve─żmi pohodlne fit aj na nieko─żko hod├şn. Na rozdiel od imit├ície ko┼że sa pr├şrodn├í ko┼ża pr├şli┼í nezohrieva, ale m├í tendenciu udr┼żiava┼ą teplotu v kontaktnej oblasti neutr├ílnu, ─Źo zvy┼íuje pohodlie.

Recenzia Modhouse Argon MKIII, slúchadlá pre fajnšmekrov za správnu cenu 2

Ucho sa ve─żmi dobre hod├ş do vank├║┼ía, ve─żmi ┼íirok├ę a hlbok├ę. Hmotnos┼ą v na┼íej konfigur├ícii je 423 gramov ale je distribuovan├Ż tak, ┼że je pohodlnej┼í├ş ako mnoho sl├║chadiel, ktor├ę v├í┼żia iba dve unce, a vo v┼íeobecnosti to mo┼żno pova┼żova┼ą za ─żahk├ę, ak si mysl├şte, ┼że ide o n├íhlavn├║ s├║pravu s magnetof├│nom. Pokia─ż ide o dod├ívan├ę k├íble, uprednostnili sme pou┼żitie lacnej┼í├şch k├íblov Fostex v porovnan├ş s re┼żimom V, preto┼że umiestnenie spojenia na boku pavil├│nu umo┼ż┼łuje preferova┼ą pou┼żitie spojen├ş naklonen├Żch pod uhlom 90 stup┼łov a nie 120 stup┼łov. T├Żmto sp├┤sobom je tie┼ż mo┼żn├ę vyhn├║┼ą sa zv├Ą─Ź┼íeniu hr├║bky, aby bolo mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą blokovac├ş mechanizmus nach├ídzaj├║ci sa iba v p├┤vodn├Żch k├íbloch.

kvalita zvuku

V─Ćaka ├║prav├ím kvalita zvuku sa v├Żrazne zlep┼íila v porovnan├ş so sl├║chadlami: d├í sa ─żahko porovna┼ą so sl├║chadlami v rozmedz├ş 500 – 600 eur. Medzi ┼ípeci├ílne vlastnosti patr├ş skuto─Źne z├íklad┼ła s reli├ęfom as ve─żk├Żm dopadom, ktor├í v┼íak nezmier┼łuje zvy┼íok rozsahu, ktor├Ż zost├íva ve─żmi podrobn├Ż a presn├Ż. Predstavenie nie je tak├ę vzdialen├ę od HiFiman HE-560 v tejto ─Źasti spektra, je v┼íak nadraden├ę hudobn├Żm detailom, a preto m├í ur─Źit├║ linearitu, ktor├í siaha do v├Ż┼íky.

Recenzia Modhouse Argon MKIII, slúchadlá pre fajnšmekrov za správnu cenu 3

Zvuk m├í preto tendenciu sa ohrieva┼ą a je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że ide o mimoriadne ve─żk├Ż priestor, ktor├Ż patr├ş medzi naj┼íir┼íie dostupn├ę dnes v sl├║chadl├ích tohto typu. V─Ćaka tomu s├║ skuto─Źne v├Żnimo─Źn├ę aj na pou┼żitie ako hry alebo sledovanie filmovpreto┼że aj presnos┼ą zvuku je mimoriadne presn├í. Je to ve─żmi relaxa─Źn├Ż a z├íbavn├Ż zvuk s ni┼ż┼í├şmi zvukmi ako ak├ęko─żvek in├ę sl├║chadl├í, ktor├ę sme vysk├║┼íali, ale urobili sme skuto─Źne ─Źist├ę, s ve─żmi realistick├Żm dojmom o pohybe vzduchu v d├┤sledku napr├şklad ├║deru basov├ęho bubna. Poskytnut├í izol├ícia je dobr├í, preto┼że je ─Źiasto─Źne uzavret├í, ─Źo umo┼ż┼łuje mierne zn├ş┼żenie vonkaj┼íieho hluku a naopak slab├║ stratu hudby smerom von, hoci to zjavne nie je ako ├║plne uzavret├ę sl├║chadl├í alebo vybaven├ę akt├şvnym zni┼żovan├şm hluku.

Prenosnos┼ą a ÔÇ×pilotovate─żnos┼ąÔÇť

Modhouse Argon MkIII s├║ sl├║chadl├í, ktor├ę vynikaj├║ svojou kvalitou zvuku v cenovom rozp├Ąt├ş, v ktorom s├║, ale kto potrebuje pozornos┼ą, pokia─ż ide o zariadenie, ku ktor├ęmu s├║ pripojen├ę: je to kv├┤li n├şzkej citlivosti, ktor├í si vy┼żaduje pou┼żitie zosil┼łova─Źa, ktor├Ż je tie┼ż dos┼ą robustn├Ż; ak to nefunguje spr├ívne, existuje riziko ve─żmi n├şzkej kvality.

Recenzia Modhouse Argon MKIII, slúchadlá pre fajnšmekrov za správnu cenu 4

Odpor├║─Źame najmenej 300 mW RMS na kan├íl s 50 ohmami, ale pokia─ż ide o kombin├ície s vy┼í┼í├şmi v├Żkonov├Żmi zariadeniami, m├┤┼żete z├şska┼ą iba ─Ćal┼íie v├Żhody. Pokia─ż ide o dom├íce pou┼żitie, odpor├║─Źanie plat├ş pre sl├ívnu kombin├íciu Schiit Modi a Schiit Magni, zatia─ż ─Źo model FiiO A5 pre prenosn├ę pou┼żitie by bol ide├ílny, hoci ve─żkos┼ą a dizajn sl├║chadiel nie je presne to, ─Źo by sa dalo nazva┼ą prenosn├ę. Aby sme v├ím poskytli referenciu, pomocou FiiO X3 MK III sa n├ím nepodarilo dosiahnu┼ą ve─żk├ę objemy ani pri maxim├ílnom zv├Ż┼íen├ş hlasitosti, preto pochybujeme, ┼że ak├íko─żvek intern├í zvukov├í karta ich dok├í┼że zvl├ídnu┼ą bez podpory extern├ęho zosil┼łova─Źa. Na┼íe syst├ęmov├ę referencie sa skladaj├║ z jedn├ęho Teac UD-503 namiesto toho ich dok├ízal zvl├ídnu┼ą viac ako primeran├Żm sp├┤sobom.

s├║d

Odstr├ínili sa probl├ęmy s pilotovan├şm, Modhouse Argon MkIII s├║ mimoriadne v┼íestrann├ę sl├║chadl├í, ktor├Ż sa dobre prisp├┤sobuje scen├írom hry, ale tie┼ż po─Ź├║va hudbu s ve─żmi vysokou ├║rov┼łou kvality, ak je spr├ívne poh├í┼łan├Ż vy┼í┼íie, ako je to napr├şklad v pr├şpade Sennheiser HD600. Ak h─żad├íte headset s trochou d├┤kazov a ak m├íte kvalitn├Ż zdroj, Argon MK III je jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre t├║to cenov├║ ponuku.