Recenzia Lumen Metabolism Tracker

Zatiaľ čo fitness trackery existujú už roky, udalosti za posledný rok alebo dva slúžili len na to, aby si ľudia viac uvedomovali stav, v akom sa ich telo nachádza. Sortiment senzorov v inteligentných hodinkách tiež odhaľuje, koľko z nášho vlastného tela „ výstup“ možno použiť na nepriame meranie nášho zdravia alebo dokonca úrovne stresu. Zostať zdravý však nie je len otázkou sledovania našich aktivít a tepovej frekvencie, ale je to aj produkt potravy, ktorú jeme. Nie každý z nás si však môže dovoliť osobných trénerov alebo fitness guru, a preto Lumen ponúka relatívne dostupnejšiu alternatívu, ktorá využíva jednu telesnú emisiu, ktorú považujeme za samozrejmosť, oxid uhličitý, ktorý vydychujeme. Stojí však sledovač metabolizmu Lumen za cenu, ktorú si pýta? Nezadržiavajte dych (zamýšľaná slovná hračka), keď ideme do vedy a techniky, aby sme to sami zistili.

Metabolizmus je kráľ

Väčšina osobných fitness zariadení, ktoré dnes máme, má tendenciu sa zameriavať na sledovanie aktivít, zdravia srdca, hladiny kyslíka v krvi a kvality spánku. Aj keď sú to dobré ukazovatele zdravia, tieto čísla nám nie vždy hovoria, čo robiť na zlepšenie vecí, okrem toho, že sme aktívnejší alebo lepší spánok. Mnohí fitness odborníci a tréneri však zdôrazňujú, že strava je rovnako dôležitá ako cvičenie, pretože výrazne ovplyvňuje metabolizmus nášho tela alebo spôsob, akým premieňame jedlo na energiu. A práve tento metabolizmus Lumen meria, aby navrhol, aké kroky podniknúť alebo konkrétnejšie, aké jedlo prijať.

Veda za Lumen je založená na RER alebo respiračnom výmennom pomere. Stručne povedané, analyzuje CO2, ktorý vydýchneme, aby sme zistili, či v tom čase spaľujeme tuky alebo sacharidy. Spaľovanie tukov v dopoludňajších hodinách je normálne, zatiaľ čo uhľohydráty, ktoré zavčasu znamenajú, že sa naše telo stále snaží stráviť ťažké jedlo z minulej noci. Naopak, spaľovanie tukov pred cvičením je recept na katastrofu a budete chcieť, aby sa sacharidy stali vaším zdrojom paliva počas dňa. Vedieť, že „respiračný kvocient“ a vedieť, čo robiť, aby sa napravili nevyvážené pomery, nie je niečo, čo inteligentné hodinky a sledovače fitness dokážu zodpovedať, a je to dôležité miesto, kde sa Lumen snaží nájsť svoj trh.

Dizajn a hardvér

Keďže je určený na meranie oxidu uhličitého, ktorý produkujete, nemalo by byť prekvapením, že Lumen nie je niečo, čo môžete nosiť. Jeho dizajn pripomína alkohol tester alebo vape prístroj, ktorý je (trochu ironicky) na okrúhlej strane. Jeho povrch je väčšinou pokrytý hladkým matným materiálom, ktorý uľahčuje držanie pri používaní. Kovový náustok mu dodáva prémiovejší vzhľad a dojem, ale môže tiež nahromadiť nejaké sliny počas niekoľkých týždňov.

Lumen je našťastie ľahký a kompaktný ako niečo, čo sa má používať takmer kdekoľvek, vrátane telocvične. Dodáva sa s nabíjacím stojanom napájaným cez USB-C, ale našťastie to nemusíte robiť pravidelne. Inzeruje sa, že batéria zariadenia vydrží približne 14 dní, čo je pravdepodobne viac než dosť času, kým budete musieť vybrať dok na rýchle nabitie cez noc.

Trpezlivosť pre metabolizmus

Používanie Lumenu je návykové, čo je zámerné, ale aj frustrujúce. Ako každý systém navrhnutý tak, aby študoval vaše návyky dostatočne dlho na to, aby ponúkal osobné odporúčania, trvá niekoľko dní, v skutočnosti asi dva týždne, kým sa Lumen skutočne začne stávať užitočným. Počas týchto dní môžete byť netrpezliví a dokonca začnete pochybovať o tom, či je sledovač metabolizmu taký, aký bol, a nepomáha vám ani to, že táto skúsenosť môže byť trochu únavná alebo priam rozčuľujúca.

Aj keď môžete vykonávať merania kedykoľvek počas dňa, existuje niekoľko kľúčových momentov, kedy musíte použiť Lumen, aby ste z neho skutočne niečo získali. Najdôležitejšie chvíle sú 30 minút po rannom prebudení, pred spaním, ako aj pred a po jedle. Odporúčame vám tiež urobiť opatrenie pred cvičením, aby ste mohli byť informovaní, či musíte niečo zjesť predtým, ako sa pokúsite vypotiť. Je takmer príliš ľahké zabudnúť na tieto chvíle, najmä keď začínate, a preto je pravdepodobne dôležité dvojtýždňové obdobie odstavenia.

Bohužiaľ, Lumen môže byť dosť vyberavý v tom, ako robíte merania, a dokonca aj ten najmenší prebytok sily alebo času vás prinúti znova absolvovať test. Výsledky sú však dosť presné, čo je pravdepodobne dôvod, prečo softvér trvá na presných meraniach. Určite to otestuje vašu trpezlivosť a na uspokojenie požiadaviek spoločnosti Lumen to môže vyžadovať viac ako len niekoľko pokusov.

Dietológ na dosah ruky

Stojí to však za námahu, keď konečne začnete získavať svoje skóre, ktoré vás upozorní, či v čase merania spaľujete tuk alebo sacharidy. Na rozdiel od fitness trackerov a skôr kompletných fitness programov vám Lumen nehovorí len o stave vášho metabolizmu. Informuje vás aj o ďalšom postupe, čo je väčšinou vo forme zmeny stravovania.

Lumen vám odporučí jedlá, ktoré vám buď dodajú viac tuku alebo viac sacharidov na ďalšiu aktivitu, často s cieľom dosiahnuť lepšiu flexibilitu metabolizmu, aby vaše telo mohlo ľahšie prepínať medzi týmito zdrojmi paliva. Aplikácia a program však presahujú jednoduché odporúčania a môžu ponúknuť alternatívy k určitým prísadám alebo potravinám, ktoré môžu byť alergénmi alebo nemusia byť dostupné lokálne. Aj keď sa rozhodnete ignorovať tieto návrhy, mohlo by vám to poskytnúť aspoň predstavu o tom, ako by ideálne jedlo malo vyzerať.

Lumen tiež presahuje rámec len prezentovania čísel a ponúka informácie, ktoré im dávajú zmysel. Je to takmer encyklopedické vysvetľovanie, ako funguje telesný metabolizmus, ako ho ovplyvňujú niektoré potraviny a ako si vybudovať dobré návyky na zvýšenie metabolickej flexibility. Toto sú veci, za ktoré by ste normálne zaplatili trénerov, dietológov a lekárov, ale Lumen vám samozrejme za určitú cenu umožňuje „nabúrať váš metabolizmus“.

Zabaliť

Jednoduchý, neopísateľný dizajn Lumen je v rozpore s vedou a technológiou zabalenou vo vnútri prenosného alkohol testera, nehovoriac o množstve vedomostí, ktoré z neho môžete získať výmenou za pár nádychov a výdychov. Viac než len samotné zariadenie, Lumen poskytuje prehľady, personalizované diétne odporúčania a alternatívy, ktoré všetky spolupracujú pri podpore metabolickej flexibility bez toho, aby ste museli najať ľudí, ktorí vás udržia na nohách. Bohužiaľ, dostať sa k tomuto bodu si vyžaduje nielen veľa testovania, ale ešte viac trpezlivosti, pretože algoritmy zariadenia môžu byť neúprosné pri určovaní toho, čo prejde a čo nie.

Lumen Metabolism Tracaker tiež nie je lacný osobný zdravotný prístroj. Začína na 249 dolároch za a 6-mesačný „track“, zatiaľ čo nákup v hodnote 349 dolárov vás pripraví na 18 mesiacov prispôsobených diétnych plánov. Po uplynutí tohto obdobia sa musíte prihlásiť na odber programu za 19 USD mesačne, takže celkové náklady sa sčítajú. Potom znova, pravdepodobne budete musieť zaplatiť viac za najatie profesionálov, čo pre niektorých ľudí aj tak nemusí byť možnosťou.