Recenzia LG Gram 13 – TechSpot

Dnes sa pozeráme na spoločnosť LG Gram, ktorá patrí do našej obľúbenej kategórie notebookov: špičkové tenké a ľahké stroje. Táto najnovšia verzia softvéru LG Gram existuje už niekoľko mesiacov a pravdepodobne ste už videli niektoré recenzie vlajkovej lode s 15-palcovým modelom. Keď som sa však spýtal spoločnosti LG, či máme záujem o preskúmanie gramu, konkrétne sme požiadali o menší 13-palcový model pre začiatočníkov. Koniec koncov, veľa kupujúcich má záujem o cenovo dostupné formácie, ktoré môžu ľahko nosiť.

Väčšina zariadení tu nebude prekvapená: Pozeráme sa na procesor Intel Core i5-8250U, hoci môžete nakonfigurovať systém až na i7-8550U. K dispozícii je tiež 8 GB RAM, 256 GB SSD, 13-palcová obrazovka 1080p, masívna 72 W batéria. To všetko vám dá na dotyk menej ako alebo okolo 1 000 dolárov Amazon,

Ale hlavnou črtou LG Gram nie je interný hardvér, ktorý sa podobá mnohým iným notebookom za túto cenu. Namiesto toho je hlavným bodom predaja jeho citlivosť, najmä jej váha. LG Gram 13 váži iba 965 gramov (212 libier), čo je oveľa menej ako 1,2 na 1,4 Kilogram notebooku je tejto veľkosti a triedy, čo je okamžite viditeľné. Toto je ľahký prenosný počítač, ktorý nosím s touto úrovňou zariadení v interiéri, takže ak máte radi prenosnosť, Gram je skvelá voľba.

Hmotnosť je miestom, odkiaľ pochádza schopnosť niesť gram. Celkové rozmery a pôdorys sú podobné ako pri iných prenosných počítačoch, pretože spoločnosť LG volí tenké, ale neviditeľné okraje okolo obrazovky. Našťastie tento prístup od okraja k okraju znamená, že webová kamera môže zostať v hornej časti obrazovky, takže s počítačom Dell XPS 13 nie je také isté videnie clony. Pri hrúbke 15 mm to nie je ani prekvapivo tenké, ale je to takmer rovnaká značka ako notebooky. Iná hrúbka umožňuje prenosnému počítaču zahrnúť port HDMI plnej veľkosti a dva porty USB plnej veľkosti.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 2

Keď už hovoríme o spojení, môžete tiež získať port USB 3,0 Slot pre karty typu C a microSD spolu so špeciálnym nabíjacím portom. Je sklamaním, že Gram nezahŕňa Thunderbolt 3 Na 13-palcových modeloch – táto funkcia je obmedzená na väčší 15-palcový variant – a bolo tiež skvelé nabíjať cez USB-C. Nie sme si istí, prečo si spoločnosť LG vybrala aj slot pre microSD kartu v plnom slote na SD kartu, pretože karta microSD nie je tak užitočná ako plná SD na takomto notebooku.

S týmto ľahkým prenosným počítačom by vás zaujímala kvalita zostavenia. Podvozok je vyrobený výlučne zo zliatiny horčíka, podobnej zariadeniam Microsoft Surface, napriek tomu nevyzerá rovnako dobre ako iné prvotriedne kovové kompozície a nie je veľa vizuálneho záujmu o dizajn, pre lepší alebo horší výsledok. Z veľkej časti je to jednoduchý, praktický dizajn a pre mnohých kupujúcich bude celkom dobrý.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 3

Pokiaľ ide o odolnosť, spoločnosť LG uvádza, že prenosný počítač prešiel testovacou sadou MIL-STD-810G s otrasmi až 20 G a kvapkami viac ako 1,2 M. V oblasti klávesnice existuje len malá flexibilita, ale nič viac ako odnímateľný model. Skutočnou zraniteľnosťou, ktorú sme zistili, bola veľká veľká flexibilita pre skupinu zobrazení. Cíti sa v tejto oblasti slabý a slabý a je vedľajším produktom chudnutia, aj keď si nemyslíme, že je to veľký problém, pokiaľ si vo voľnom čase neprajete ohýbanie obrazovky.

Klávesnica aj trackpad sú štandardom pre váš laptop: nie je nič celkom úžasné, ale nie je tu ani do očí bijúci problém. Každý kľúč má solídnu reakciu, ak je trochu gumový a má vynikajúcu cestovnú vzdialenosť, nie je to rovnaké ako kliknutia, ako sú naše obľúbené notebooky HP, ale na tomto notebooku sme napísali dlhý dokument a nemali sme žiadne problémy s reakciou alebo plánovaním. Trackpad je dostatočne veľký, veľmi citlivý a úroveň citlivosti je ideálna pre výkonného používateľa.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 4

Ak chcete používať vstavané zosilňovače prenosného počítača, som ďaleko od gramu. Reproduktory nie sú dobré a pri použití prenosného počítača na lone býva spodný dizajn ľahko blokovaný. Možno sa prepichla ďalšia oblasť, keď sa znížila hmotnosť. Do vypínača je však zabudovaná čítačka odtlačkov prstov a funguje to dobre, priali by sme si, aby viac notebookov obsahovalo čítačku odtlačkov prstov.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 5

Obrazovka je pomerne typický prenosný panel: je to 13 palcový displej IPS LCD.3 Základné obnovenie v palcoch 1920 x 1080 a 60 Hz.

Naša revízna jednotka sa dodáva s dotykovou obrazovkou, ale je k dispozícii základný model Amazon Nie, dotykový model je o niečo drahší a vďaka digitizéru bude mať o niečo kratšiu výdrž batérie.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 6

Výkon obrazovky je slušný, s jasom 311 nits a kontrastným pomerom 1030: 1 Pozorovacie uhly sú prijateľné. Zdá sa, že spoločnosť LG kalibrovala panel na primeraný, ak nie ideálny, štandard, dosahujúci priemer CCT 6613 K a deltaE 30,22 a priemerná delta delta medzi 2,5 a 3,0 Prostredníctvom testov nasýtenia a kontroly farieb. Delta je menšia ako 1,0 Presné mŕtve a čokoľvek iné ako 2,0 Veľmi dobre: ​​Gram spadá mimo týchto ukazovateľov a určite lepší ako ostatné notebooky, na ktoré som sa pozrel.

Ak chcete kalibrovať displej LG Gram 13 pomocou softvéru, ako je CALMAN SpectraCAL 5 , Môžete dosiahnuť veľmi silné výsledky. Bez vplyvu na pomer jasu a kontrastu sme posunuli deltaE nižšie 1,0 Cez dosku sme vylepšili gama a sprísnili teplotnú odozvu. To je to najlepšie, v čo môžete u tohto typu displeja dúfať, a pri zachovaní 98% pokrytia sRGB stále vyzerajú fotografie skvele.

Recenzia LG Gram 13 - TechSpot 7

Jedinou nevýhodou, ktorú sme našli na displeji, je uniformita a dokonca aj potom hovoríme iba o delikte delta 3,0 Pozdĺž dolného okraja. Nie je zjavný problém s krvácaním z podsvietenia, je to len malé množstvo nerovnomerného podsvietenia. Nie je to veľa a celkovo sme touto prehliadkou skutočne ohromení.