Recenzia kardio TomTom Runner

Nová verzia TomTom Runner Cardio obsahuje okrem GPS aj snímač srdcovej frekvencie, vďaka ktorému nie je potrebné žiadne príslušenstvo ani nepohodlné popruhy na prenášanie hrudníka.

Kardio TomTom Runner

PRE: Integrovaný snímač srdcového rytmu, ľahko čitateľný displej, intuitívna mobilná aplikácia.

PROTI: Nezaznamenáva zdieľané časy, nemôže zdieľať výsledky na sociálnych sieťach.

ROZSUDOK: Vďaka integrovanému senzoru srdcovej frekvencie je TomTom Runner Cardio najkompletnejším GPS hodinky na trhu.

úvod

Nadšenci fitness vedia, že tréning so špecifickým srdcovým rytmom vám pomôže z tréningu vyťažiť maximum. Doteraz to však znamenalo pripojenie zariadenia k hrudníku alebo zápästiu, okrem toho, že museli bežať so smartfónom alebo s hodinkami vyrobenými špeciálne pre tieto činnosti, tzv. Bežecké hodinky.

TomTom Runner Cardio rieši problém pomocou snímača srdcovej frekvencie na spodnej strane hodiniek. Tieto hodiny GPS navyše za 269 eur zaznamenávajú vašu polohu, vzdialenosť, výšku a tempo vašej jazdy. Podrobnosti, vďaka ktorým je jedným z najkompletnejších v súčasnosti dostupných hodiniek.

dizajn

Cardio Runner je v podstate identický s minulými hodinkymi TomTom Runner GPS. Štvorcová predná oblasť má displej 2, 54 x 2, 15 centimetrov s rozlíšením 168 x 144 pixlov. Pod obrazovkou je zakrivená časť so štvorcovým tlačidlom, pomocou ktorej môžete stlačiť na všetkých štyroch stranách, aby ste sa v rozhraní mohli pohybovať.

Otočením hodín a nahliadnutím do vnútra si všimnete najväčší rozdiel medzi Cardio Runnerom a minuloročným modelom. Uprostred je v skutočnosti snímač srdcovej činnosti vyrábaný spoločnosťou Mio, spoločnosťou, ktorá vytvorila fitnes pásmo Mio Alpha.

tom tom cardio

Vďaka tejto správe je Cardio Runner trochu silnejší (1, 37 centimetrov smerom k 1, 14) a ťažké (62,36 gramov oproti 49,61) bežec bez snímača srdcovej frekvencie. Nová jednotka je certifikovaná tak, aby vydržala až 5 tlaková atmosféra alebo v hĺbke 50 metrov.

Červený a čierny pásik na Cardio Runner je odnímateľný. Ostatné remienky predávané na webovej stránke TomTom sú kompatibilné s Cardio. Ale iba ten, ktorý je dodávaný s hodinami, je navrhnutý tak, aby mal čo najmenej svetla medzi senzorom a pokožkou, takže získate presnejšiu hodnotu rýchlosti.

TomTom tiež predáva Multi-Sport Cardio za 299 EUR, čo ponúka dve ďalšie možnosti: bicykel a plávanie. Pri použití režimu bicyklov s príslušenstvom hodinky kontrolujú rytmus behúňa, zatiaľ čo jednotka pri plávaní meria množstvo a typ zdvihu, efektívnosť, dĺžka, vzdialenosť a rýchlosť.

Rozhranie

Rovnako ako TomTom Runner, aj Cardio má čiernobiele rozhranie; Nie je to vzrušujúce, ale ľahko sa používa. Ak neaplikujete, na obrazovke sa zobrazuje dátum a čas; tri biele bodky vpravo aktivujú podsvietenie, ktoré zostáva niekoľko sekúnd.

Stlačením pravej strany tlačidla pod obrazovkou získate prístup k trom možnostiam: beh, bežecký pás a stopky.

Výberom jednotky sa aktivuje snímač srdcovej frekvencie a hodiny začnú vyhľadávať signál GPS. Po jeho nájdení zariadenie vibruje a vydá štvortónový zvuk. Momentálne stačí spustiť závod stlačením pravého tlačidla na podložke.

prázdne prázdne kardio rozhranie

Stlačením tlačidla hornej podložky môžete vidieť merania predchádzajúcich tréningov. Stlačením dolného tlačidla sa otvorí školiaca ponuka, kde môžete zmeniť nastavenia pre každú jazdu. Tu si môžete zvoliť ciele, rozsahy, kolá, zóny a preteky, čo vám umožní súťažiť proti sebe pomocou údajov z predchádzajúceho tréningu ako sprievodcu. Zóna vám umožňuje zvoliť zónu srdcovej frekvencie (šprint, rýchlosť, vytrvalosť, spaľovanie tukov, jednoduché a vlastné).

Ak chcete tréning pozastaviť, stlačte a podržte tlačidlo ľavého podložky na tri sekundy. Ak chcete reláciu úplne ukončiť, podržte toto tlačidlo stlačené ďalšie tri sekundy.

Okrem jazdného režimu môžete zvoliť bežiaci pás a stopky, ktoré neaktivujú signál GPS a sú založené iba na akcelerometri a snímači srdca.

Mobilná aplikácia

Sme radi, že spoločnosť TomTom vyvinula mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožňuje synchronizovať údaje z TomTom Cardio bez toho, aby ste ich museli fyzicky pripojiť k počítaču.

Aplikácia TomTom MySports je intuitívna. Domovská obrazovka zobrazuje všetky vaše minulé aktivity, usporiadané chronologicky. Tlačidlo vľavo hore umožňuje zmeniť nastavenia účtu a ovládať nastavenia hodín a údajov. Malá ikona v pravom hornom rohu zobrazuje, či sú hodiny pripojené k smartfónu.

Po pripojení aplikácie Cardio k nášmu telefónu iPhone 5S trvala aplikácia synchronizáciu údajov nejaký čas, často to trvalo viac ako minútu. Všimli sme si tiež, že Cardio nie je možné nastaviť na obrazovke dátumu a času, ak chcete spárovať so smartfónom.

tom tom cardio apps2

Ak si vyberiete jednu z aktivít, môžete si prečítať podrobnejšie informácie, ako sú spálené kalórie, výška, srdcová frekvencia a mapa, ktorá ukazuje vašu trasu jazdy. Pod mapou je sada diagramov ukazujúcich výšku, tempo a srdcový rytmus pre každý krok tréningu. Môžete priblížiť a vybrať každý konkrétny bod v ktoromkoľvek grafe, aby ste videli ešte viac údajov za tento konkrétny okamih. Je to pekný doplnok, všimli sme si však, že je jednoduchšie používať ho vo verzii aplikácie iPad, pretože jeho grafika je väčšia.

Všetky údaje synchronizované s mobilnou aplikáciou sa tiež nahrajú online do vášho účtu TomTom mySports, čo vám umožní zobraziť ten istý graf. Stránka je farebná, intuitívna a plná informácií, ale rovnako ako mobilná aplikácia nezobrazuje prechodné časy.

Ďalším nedostatkom mobilných a webových aplikácií je spôsob, ako ľahko zdieľať svoje výsledky Twitter alebo Facebook,

Tlkot srdca

Najdôležitejšou funkciou kardiostimulátora je samozrejme jeho integrovaný snímač srdcovej frekvencie. Po prvom použití hodiniek môže senzor odhadnúť vašu maximálnu srdcovú frekvenciu na základe vášho veku, hmotnosti a výšky.

tom tom cardio apps3

Ako sme už vysvetlili, Cardio nastavilo päť zón srdcovej frekvencie na základe vašej maximálnej srdcovej frekvencie: šprint (pre intervalové cvičenia), rýchlosť (pre rýchle cvičenie), vytrvalosť, spaľovanie tukov a ľahký. Tieto oblasti môžete upraviť ručne, ako aj svoju maximálnu srdcovú frekvenciu.

Vždy krásny tlkot srdca je jednou z najkrajších detailov týchto hodiniek, chceli by sme však, aby nás zvukový signál alebo vibrácie upozornili, ak je srdcová frekvencia nižšia (alebo vyššia) ako určitý prah. Napriek všetkým ostatným obmedzeniam spoločnosti Samsung Gear 2, toto je funkcia, ktorá sa nám na tomto zariadení páčila.

výkon

TomTom Runner Cardio sa ukázal byť správnym v našich testoch vrátane Brooklynského polovičného maratónu. Hodiny merali vzdialenosť 13,19 míľ, 0,9 míle viac ako pôvodná trasa, ale iba preto, že sme začali reláciu pred začiatočnou čiarou.

Kardio TomTom Runner (6)

Počas tréningu bolo ľahké prečítať obrazovku a prepínať medzi obrazovkami, aby ste sa mohli pozrieť na požadované údaje. Čítanie menších čísel v hornej časti obrazovky sa stalo ťažším.

Všeobecne sa nám páčilo používať hodiny, ale mali by sme radi zvukové a vibračné varovania, ako aj možnosť pozorovať uplynutý čas a priemernú prevádzkovú teplotu na konci každého kilometra. Nastavením Cardio Runner do režimu lap (a nastavením kôl vo vzdialenosti 1 km) tento výsledok by sa mohol dosiahnuť, ale boli by sme radi, keby sa so všetkým zaobchádzalo automaticky, ako s Garmin Forerunner 220.

archivácia

Ak nie sú použité žiadne senzory, Cardio Runner môže uložiť približne 27 hodín tréningových údajov, 24 hodín so senzorom srdca a 19 hodín so senzorom aj GPS. Ak sa údaje nahrávajú pomocou mobilnej alebo webovej aplikácie, automaticky sa odstránia z hodín.

autonómie

Pridanie snímača srdca umožňuje vydržať batériu Runner Cardio 8 hodín, s GPS aj s meraním srdcovej frekvencie. Hovoríme o tom 2 hodín menej ako pôvodný TomTom Runner a Garmin Forerunner 220, ale dosť času na dokončenie maratónu.

Rozsudok Tom Tom Cardio

súd

Dni popruhov na nosenie sú u konca. Aplikácia TomTom Runner Cardio efektívne integruje snímač srdcovej frekvencie do hodiniek GPS bez toho, aby obetovala veľkú autonómiu a dizajn. Odhadujeme, že obrazovka Garmin Forerunner 220 môže naznačovať priemerný čas a že je (mierne) farebnejšia, nie je pochýb o tom, ale o približne dvadsať eur viac ponúka TomTom Runner omnoho viac údajov, takže môžete zo svojich tréningov získať to najlepšie. ,