Recenzia Jexaa JexTab 812 HD

V├Ą─Ź┼íina tabliet, ktor├ę vid├şme, s├║ modely 7 palca alebo 10 palcov, ale JexTab 812 HD Jexaa m├í nezvy─Źajn├ę zobrazenie 8 palca s rozl├ş┼íen├şm 1.024 ├Ś 768. Namiesto najnov┼íej verzie syst├ęmu Android tie┼ż Honeycomb 3,2spusti┼ą Android 2,3─Źo je vlastne a sistema operativo pre smartf├│ny a nie tablety. V pr├şpade lacn├Żch tabliet je to recept na katastrofu: Niektor├ş v├Żrobcovia odstr├ínia pr├şstup k slu┼żbe Android Market, aby sa zabezpe─Źilo, ┼że nie s├║ nain┼ítalovan├ę nekompatibiln├ę aplik├ície. Namiesto toho pou┼ż├şva Jexaa ┼ítandardn├║ in┼ítal├íciu syst├ęmu Android a pri na┼íom teste sme nena┼íli aplik├íciu, ktor├í nefunguje spr├ívne.

Probl├ęm s in┼ítal├íciou syst├ęmu Android 2,3 v tablet├ích je to sistema operativo nepodporuje ve─żk├ę rozl├ş┼íenia. Nie sme si ist├ş, ako to spolo─Źnos┼ą Jexaa rie┼íila, ale na┼íli sme najbe┼żnej┼íie aplik├ície, ako je Amazonini Kindle Aplik├ície, NewsRob (n├í┼í ob─ż├║ben├Ż program na ─Ź├ştanie spr├ív) a Mapy Google – bez probl├ęmov sa natiahn├║ a prisp├┤sobia sa v├Ą─Ź┼íiemu rozl├ş┼íeniu obrazovky. Dokonca aj hry ako Angry Birds funguj├║ dobre. To, ─Źo v├ím bude ch├Żba┼ą, je displej panela 3 Android pre aplik├ície, ako je e-mail, kde sa doru─Źen├í po┼íta a vybran├ę spr├ívy moment├ílne zobrazuj├║ ved─ża seba.

Pre tablety s n├şzkym rozpo─Źtom sa JexTab c├şti dobre, s hlin├şkov├Żm r├ímom a lesklou plastovou ┼íkrupinou. M├í pomerne jednoduch├Ż dizajn, ale hlin├şk pom├íha chr├íni┼ą porty, ktor├ę s├║ v┼íetky na ─żavej strane. K dispoz├şcii je konektor pre sl├║chadl├í 3,5 ┼átandardn├Ż mm, d├ítov├Ż port mini-USB, v├Żstup mini-HDMI a hostite─żsk├Ż port USB typu A a slot na kartu microSDHC.

Port Jexaa JexTab 812 HD

Hostite─żsk├Ż port podporuje 3G dongles, tak┼że sa m├┤┼żete pripoji┼ą online z Wi-Fi siet├ş. V na┼íich testoch sme v┼íak neboli schopn├ş pracova┼ą s najnov┼í├şm hardv├ęrom Huawei E367 HSPA + alebo jeho predchodcom, E1750 (naz├Żvan├Żm ┼ítandardn├Ż hardv├ęr typu Premium a Triple Network). Predch├ídzaj├║ci E160G v┼íak fungoval a podarilo sa n├ím ho vyu┼żi┼ą na z├şskanie inform├íci├ş z├şskan├Żch z webu. Bohu┼żia─ż, na webovej str├ínke Jexaa nie s├║ ┼żiadne inform├ície o podporovanom hardv├ęri alebo nastaveniach potrebn├Żch na fungovanie dongu, tak┼że d├║fame, ┼że to bude ─Źoskoro opraven├ę.

Hostite─żsk├Ż port USB samozrejme znamen├í, ┼że na pr├şstup k svojim s├║borom m├┤┼żete vlo┼żi┼ą jednotku flash a extern├Ż pevn├Ż disk. JexTab podporuje oddiely FAT32 a NTFS, tak┼że v├Ą─Ź┼íina diskov vo form├íte PC bude fungova┼ą. Spolo─Źnos┼ą Jexaa nain┼ítalovala aplik├íciu na spr├ívu s├║borov, tak┼że m├┤┼żete dokonca kop├şrova┼ą s├║bory z jednotky Flash na kartu microSD alebo do vn├║tornej pam├Ąte JexTab.